Licensed to Sundance Aq. Assoc. Champ Meet                Hy-Tek's Meet Manager
                       2005 New Mexico Games - 7/10/2005                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stockton, Kara             8 HPS                              16.55  
  2 St. John, Gillian          7 TST                              17.28  
  3 Olavarria Gallegos, Alma   8 LOBO                             17.33  
  4 Turon, Dana                7 TST                              18.50  
  5 Schlavin, Michelle         8 HPS                              18.79  
  6 Doyle, Mariah              8 LLS                              19.54  
  7 Fellows, Adriana           8 TST                              19.88  
  8 Rivenbark, Elizabeth       7 HPS                              20.33  
  9 Meyer-Hagen, Claire        5 YMCA                             21.33  
 10 Ellis, Emily               8 FHCC                             21.67  
 11 Trotter, Madison           8 MM                               21.72  
 12 Green, Jessica             7 RRDS                             23.26  
 13 Link, Remy                 7 HPS                              24.10  
 14 Hanks, Sydney              8 FHCC                             24.68  
 15 Montoya, Jamie             6 KAC                              26.48  
 16 Evans, Gabriella           6 Unattached                       28.84  
 17 Olona, Erica               6 JCC                              37.62  
 18 Tuttle, Sophia             5 JCC                              47.74  
 19 Tuttle, Laney              5 JCC                              56.12  
 20 Price, Jessa               5 JCC                            1:28.27  
 
Event 2  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Duncan                7 YMCA                             16.40  
  2 Bruckman, Monty            8 YMCA                             16.70  
  3 Stanopiewicz, William      7 YMCA                             17.38  
  4 Ward, Brandon              8 YMCA                             17.92  
  5 Meyer-Hagen, Caleb         7 YMCA                             18.08  
  6 Rivenbark, Doug            8 HPS                              19.05  
  7 Wylie, Jesse               8 FHCC                             20.08  
  8 Burrows, Corey             7 SCTS                             20.31  
  9 Olavarria Gallegos, Che    6 LOBO                             22.68  
 10 Korsan, Gavin              7 HPS                              23.01  
 11 Briggs-Walker, Wyatt       8 FHCC                             26.42  
 12 Evans, Liam                6 Unattached                       38.83  
 -- Holler, Julius             6 LOBO                                NS  
 -- Sandoval, Christian        7 VSR                                 NS  
 -- Holler, Magnus             8 LOBO                                NS  
 
Event 3  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stockton, Nicole          10 HPS                              14.52  
  2 Wylie, Alexis             10 FHCC                             14.58  
  3 Talcott, Roushon          10 Unattached                       15.13  
  4 Christiansen, Abigayle     9 YMCA                             15.72  
  5 Schunk, Hattie            10 HPS                              15.95  
  6 Springer, Paloma           9 LOBO                             16.27  
  7 Fellows, Nikola            9 TST                              17.23  
  8 Veseth, Hannah             9 HPS                              17.38  
  9 Lugo, Kimberly            10 VSR                              17.67  
 10 Vaio, Taylor              10 YMCA                             17.78  
 11 Pleil-Pino, Tatiana        9 RPP                              17.79  
 12 Fredericks, Jessica        9 DUKE                             17.86  
 13 McKee, Cassidy            10 JF                               18.20  
 14 Zellner, Shelby            9 TST                              19.13  
 15 Bieg, Arianaa             10 HPS                              19.51  
 
Event 4  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ulibarri-Sanchez, Jordan  10 LLS                              15.53  
  2 Jehle, Stephen            10 TST                              15.69  
  3 Laktasic, Kyle            10 HPS                              15.83  
  4 Burke, Chris               9 TST                              15.92  
  5 Price, Jared               9 JCC                              16.47  
  6 Givens, Travis             9 TST                              16.73  
  7 Hanks, Jonah              10 FHCC                             17.67  
  8 Wrege, Grant               9 TST                              18.08  
  9 Powers, Jake               9 HPS                              19.19  
 10 Glines, Chaz              10 SCTS                             19.45  
 11 Holler, Dorian             9 LOBO                             22.43  
 12 Glines, Scott              9 SCTS                             23.79  
 13 Urbaitis, Gabriel          9 JCC                              23.91  
 
Event 5  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Michelle          12 YMCA                             28.18  
  2 Huber, MaryHannah         12 RPP                              28.47  
  3 Cleto, Kassandra          12 RPP                              29.26  
  4 Supple, Molly             12 DN                               30.42  
  5 Dobson, Kayla             12 YMCA                             30.74  
  6 Giesler, Kaitlin          11 YMCA                             30.99  
  7 Maestas, Rica             11 MIDM                             31.98  
  8 Ward, Kaitlyn             12 YMCA                             32.07  
  9 Peterson, Tessa           12 MM                               32.53  
 10 Sprilnger, Ciera          11 LOBO                             32.55  
 11 Grout, Taylor             12 FHCC                             32.73  
 12 Stanopiewicz, Jenna       11 YMCA                             33.16  
 13 Copper, Sydney            11 TCA                              33.70  
 14 Kesner, Melanie           12 JCC                              34.52  
 15 Trujillo, Megan           11 SCTS                             35.19  
 16 Matier, Marcia            11 KAC                              35.22  
 17 Sjaardema, Tracy          12 JCC                              35.76  
 18 Herrera, Christie         11 JCC                              41.94  
 19 Sjaardema, Stephanie      11 JCC                              44.07  
 -- Olona, Sarah              12 JCC                                 NS  
 -- Powers, Emily             12 HPS                                 NS  
 
Event 6  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Tristan          12 YMCA                             26.61  
  2 Ulibarri-Sanchez, Raymon  12 LLS                              28.20  
  3 Pleil-Pino, Gabo          12 RPP                              29.32  
  4 Goulart, Igor             12 YMCA                             30.50  
  5 Sacoman, Christian        12 Unattached                       31.33  
  6 Fredericks, Josh          12 DUKE                             31.63  
  7 Bruckman, Chaz            11 YMCA                             31.85  
  8 Lovato, Shane             11 LLS                              40.62  
  9 Howes, Cody               12 SCTS                             42.29  
 -- Moise, Kyler              11 MM                                  NS  
 
Event 7  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St. John, Brenna          13 KAC                              27.06  
  2 Byers, Andrea             14 YMCA                             27.09  
  3 Huber, Hayley             14 RPP                              27.70  
  4 Hollowwa, Marissa         13 RPP                              27.81  
  5 Williams, Kelli           13 LLS                              28.08  
  6 Nelson, Penny             14 TST                              28.40  
  7 Chavez, Kaitlyn           14 LLS                              28.78  
  8 Vaio, Bryanna             14 DUKE                             28.97  
  9 Schunk, Sofie             13 HPS                              29.60  
 10 Engler, Nicole            13 SSR                              29.62  
 11 Grant, Paige              13 YMCA                             29.81  
 12 Wylie, Jennifer           14 FHCC                             30.49  
 13 Trujillo, Sam             13 SCTS                             30.86  
 14 Mottley, Marissa          14 YMCA                             31.46  
 15 Sallee, Christy           13 SCTS                             32.37  
 
Event 8  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaula, Kalani             13 YMCA                             24.48  
  2 Plancarte, Damian         13 KAC                              26.57  
  3 Schwers, Clayton          14 JCC                              27.85  
  4 Wheaton, Ryan             13 Unattached                       28.96  
  5 Emerson, Kurtis           13 SCTS                             34.78  
  6 Price, Jake               13 JCC                              41.77  
  7 Moise, Garrett            13 MM                               43.22  
 -- Gleeson, Timothy          13 LOBO                                NS  
 
Event 10  Women 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Cami            15 LLS                              27.67  
  2 Moku, Jaclyn              16 Unattached                       28.84  
  3 Carter, Amanda            16 SCTS                             39.79  
 
Event 10  Men 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lovato, Zachary           16 LLS                              24.30  
  2 Bourn, Brandon            15 YMCA                             26.44  
  3 Engler, Scott             16 SSR                              27.87  
 
Event 11  Women 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kuhlmann, Kristel-Dawn    22 SCTS                             39.79  
 
Event 11  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tichy, Laura              25 Unattached                       31.27  
 
Event 12  Men 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Curtis, Joshua            19 KAC                              25.73  
  2 Basinger, William         19 CMA                              26.09  
 -- Urbitis, EZ               19 CMA                                 NS  
 
Event 12  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Sumner          25 LOBO                             26.90  
 
Event 12  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goldie, Bobby             32 LOBO                             22.90  
  2 Coley, Tim                30 Unattached                       29.58  
 
Event 12  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKee, Steve              41 JF                               24.31  
  2 Meyer-Hagen, Ron          44 YMCA                             28.12  
  3 Ellis, John               41 FHCC                             29.13  
  4 Morrell, Steven           43 KAC                              30.34  
 
Event 12  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tuttle, Scott             47 Unattached                       29.22  
  2 Wade, Paul                49 LOBO                             30.91  
  3 Kesner, Byron             48 JCC                              31.65  
 
Event 12  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pangborn, Rick            54 KAC                              30.10  
 
Event 12  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Root, Brad                55 LOBO                             26.87  
 
Event 12  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Hank              64 LOBO                             32.08  
 
Event 13  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Hagan, Jewel         8 YMCA                             20.35  
  2 Olavarria Gallegos, Alma   8 LOBO                             21.36  
  3 St. John, Gillian          7 TST                              22.99  
  4 Stockton, Kara             8 HPS                              23.11  
  5 Doyle, Mariah              8 LLS                              23.94  
  6 Fellows, Adriana           8 TST                              24.31  
  7 Montoya, Samantha          8 FHCC                             24.34  
  8 Meyer-Hagen, Claire        5 YMCA                             24.49  
  9 Trotter, Madison           8 MM                               25.03  
 10 Turon, Dana                7 TST                              26.08  
 11 Link, Remy                 7 HPS                              26.63  
 12 Montoya, Jamie             6 KAC                              28.10  
 13 Green, Jessica             7 RRDS                             28.36  
 14 Hanks, Sydney              8 FHCC                             30.69  
 15 Olona, Erica               6 JCC                              45.62  
 -- Tuttle, Laney              5 JCC                                 DQ  
 -- Price, Jessa               5 JCC                                 DQ  
 -- Tuttle, Sophia             5 JCC                                 DQ  
 
Event 14  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, Brandon              8 YMCA                             21.69  
  2 Lee, Duncan                7 YMCA                             22.51  
  3 Meyer-Hagen, Caleb         7 YMCA                             23.58  
  4 Stanopiewicz, William      7 YMCA                             23.77  
  5 Zolyomi, Bence             7 YMCA                             24.43  
  6 Olavarria Gallegos, Che    6 LOBO                             28.14  
  7 Briggs-Walker, Wyatt       8 FHCC                             28.55  
  8 Korsan, Gavin              7 HPS                              31.67  
 -- Holler, Julius             6 LOBO                                NS  
 -- Sandoval, Christian        7 VSR                                 NS  
 
Event 15  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wylie, Alexis             10 FHCC                             18.67  
  2 Stockton, Nicole          10 HPS                              19.28  
  3 Christiansen, Abigayle     9 YMCA                             19.57  
  4 Schunk, Hattie            10 HPS                              19.78  
  5 Fredericks, Jessica        9 DUKE                             20.13  
  6 Korsan, Elaine            10 HPS                              20.59  
  7 Bieg, Arianaa             10 HPS                              20.76  
  8 Vaio, Taylor              10 YMCA                             21.48  
  9 Springer, Paloma           9 LOBO                             21.55  
 10 Contreras, JeriAna        10 SSR                              21.80  
 11 Veseth, Hannah             9 HPS                              22.18  
 12 Contreras, DamiAna        10 SSR                              22.35  
 13 Olavarria Gallegos, Luna  10 LOBO                             22.43  
 14 McKee, Cassidy            10 JF                               22.63  
 15 Pleil-Pino, Tatiana        9 RPP                              23.61  
 16 Zellner, Shelby            9 TST                              25.69  
 
Event 16  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Masci, Giuliano            9 Unattached                       17.38  
  2 Jehle, Stephen            10 TST                              20.29  
  3 Burke, Chris               9 TST                              21.39  
  4 Wrege, Grant               9 TST                              22.69  
  5 Sandoval, Daniel          10 VSR                              23.08  
  6 Moise, Bailey              9 MM                               26.06  
  7 Powers, Jake               9 HPS                              26.99  
  8 Glines, Scott              9 SCTS                             28.85  
  9 Urbaitis, Gabriel          9 JCC                              29.36  
 -- McKee, Garvey              9 JF                                  NS  
 
Event 17  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Giesler, Kaitlin          11 YMCA                             33.93  
  2 Huber, MaryHannah         12 RPP                              33.94  
  3 Cleto, Kassandra          12 RPP                              34.99  
  4 Sjaardema, Tracy          12 JCC                              40.49  
  5 Matier, Marcia            11 KAC                              41.17  
  6 Grout, Taylor             12 FHCC                             43.08  
  7 Herrera, Christie         11 JCC                              54.14  
 -- Trujillo, Megan           11 SCTS                                NS  
 -- Thompson-Armijo, Ashley   12 LLS                                 NS  
 -- Powers, Emily             12 HPS                                 NS  
 
Event 18  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fong, Nick                11 LOBO                             38.20  
  2 Bruckman, Chaz            11 YMCA                             38.45  
  3 Pleil-Pino, Gabo          12 RPP                              39.13  
  4 Martin, Colin             12 LOBO                             39.17  
  5 Moise, Kyler              11 MM                               48.88  
  6 Lovato, Shane             11 LLS                              49.76  
  7 Howes, Cody               12 SCTS                             56.85  
 
Event 19  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palacio, Jessica          14 TCA                            1:06.07  
  2 St. John, Brenna          13 KAC                            1:09.46  
  3 Montoya, Jessica          13 KAC                            1:10.13  
  4 Williams, Kelli           13 LLS                            1:11.67  
  5 Chavez, Kaitlyn           14 LLS                            1:14.94  
  6 Matier, Jessica           14 KAC                            1:16.35  
  7 Grant, Paige              13 YMCA                           1:17.33  
  8 Vaio, Bryanna             14 DUKE                           1:19.65  
  9 Schunk, Sofie             13 HPS                            1:22.82  
 10 Trujillo, Sam             13 SCTS                           1:32.15  
 11 Sallee, Christy           13 SCTS                           1:35.50  
 12 Kemper, Channing          14 SH                             1:36.76  
 
Event 20  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trevor           14 YMCA                           1:03.65  
  2 Walla, Max                14 TST                            1:04.51  
  3 Wheaton, Ryan             13 Unattached                     1:26.45  
  4 Emerson, Kurtis           13 SCTS                           1:44.65  
 
Event 20  Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lovato, Zachary           16 LLS                            1:05.98  
 
Event 24  Women 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kuhlmann, Kristel-Dawn    22 SCTS                             46.61  
 
Event 24  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Hagen, Ron          44 YMCA                             33.39  
 
Event 26  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grapentine, Mary          59 FHCC                           1:40.92  
 
Event 26  Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kronwall, Katherine       68 LOBO                           2:37.98  
 
Event 26  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Hank              64 LOBO                           1:24.35  
 
Event 27  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St. John, Gillian          7 TST                            1:44.53  
  2 Montoya, Samantha          8 FHCC                           1:44.84  
  3 Schlavin, Michelle         8 HPS                            1:46.74  
  4 Ellis, Emily               8 FHCC                           2:04.35  
 
Event 28  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckman, Monty            8 YMCA                           1:36.90  
  2 Lee, Duncan                7 YMCA                           1:53.93  
  3 Zolyomi, Bence             7 YMCA                           1:58.60  
  4 Stanopiewicz, William      7 YMCA                           1:59.89  
  5 Burrows, Corey             7 SCTS                           2:03.07  
  6 Olavarria Gallegos, Che    6 LOBO                           2:07.19  
 -- Rivenbark, Doug            8 HPS                                 DQ  
 -- Sandoval, Christian        7 VSR                                 NS  
 
Event 29  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wylie, Alexis             10 FHCC                           1:27.27  
  2 Morrell, Olivia           10 KAC                            1:28.18  
  3 Schunk, Hattie            10 HPS                            1:28.83  
  4 Talcott, Roushon          10 Unattached                     1:36.79  
  5 Veseth, Hannah             9 HPS                            1:38.59  
  6 Olavarria Gallegos, Luna  10 LOBO                           1:38.64  
  7 Lugo, Kimberly            10 VSR                            1:41.67  
  8 Vaio, Taylor              10 YMCA                           1:43.37  
  9 Contreras, JeriAna        10 SSR                            1:44.28  
 10 Fellows, Nikola            9 TST                            1:49.77  
 11 McKee, Cassidy            10 JF                             1:55.73  
 -- Burton, Elisabeth          9 RRDS                                DQ  
 -- Contreras, DamiAna        10 SSR                                 DQ  
 
Event 30  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Masci, Giuliano            9 Unattached                     1:26.51  
  2 Givens, Travis             9 TST                            1:42.63  
  3 Wrege, Grant               9 TST                            1:52.95  
 -- Sandoval, Daniel          10 VSR                                 DQ  
 -- Hanks, Jonah              10 FHCC                                DQ  
 -- Holler, Dorian             9 LOBO                                NS  
 
Event 31  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Michelle          12 YMCA                           1:10.63  
  2 Huber, MaryHannah         12 RPP                            1:13.96  
  3 Supple, Molly             12 DN                             1:16.07  
  4 Lemon, Tess               12 TCA                            1:18.94  
  5 Sprilnger, Ciera          11 LOBO                           1:19.64  
  6 Olona, Sarah              12 JCC                            1:19.75  
  7 Dobson, Kayla             12 YMCA                           1:19.86  
  8 Maestas, Rica             11 MIDM                           1:21.67  
  9 Giesler, Kaitlin          11 YMCA                           1:21.80  
 10 Copper, Sydney            11 TCA                            1:24.95  
 11 Kesner, Melanie           12 JCC                            1:31.15  
 12 Matier, Marcia            11 KAC                            1:33.58  
 13 Grout, Taylor             12 FHCC                           1:36.16  
 14 Sjaardema, Stephanie      11 JCC                            1:54.86  
 -- Peterson, Tessa           12 MM                                  DQ  
 -- Thompson-Armijo, Ashley   12 LLS                                 NS  
 -- Trujillo, Megan           11 SCTS                                NS  
 -- Powers, Emily             12 HPS                                 NS  
 
Event 32  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Tristan          12 YMCA                           1:08.77  
  2 Goulart, Igor             12 YMCA                           1:19.90  
  3 Martin, Colin             12 LOBO                           1:21.86  
  4 Fredericks, Josh          12 DUKE                           1:22.31  
  5 Fong, Nick                11 LOBO                           1:25.23  
  6 Bruckman, Chaz            11 YMCA                           1:25.54  
 -- Sacoman, Christian        12 Unattached                          DQ  
 
Event 33  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montoya, Jessica          13 KAC                            1:08.87  
  2 Palacio, Jessica          14 TCA                            1:11.06  
  3 Huber, Hayley             14 RPP                            1:12.41  
  4 Matier, Jessica           14 KAC                            1:16.51  
  5 Hollowwa, Marissa         13 RPP                            1:17.11  
  6 Engler, Nicole            13 SSR                            1:17.26  
  7 Vaio, Bryanna             14 DUKE                           1:17.43  
  8 Bachicha, Anne            13 MIDM                           1:18.00  
  9 Wylie, Jennifer           14 FHCC                           1:18.90  
 10 Nelson, Penny             14 TST                            1:19.56  
 11 Mottley, Marissa          14 YMCA                           1:19.90  
 12 Schunk, Sofie             13 HPS                            1:19.91  
 13 Hightower, Rylie          13 RPP                            1:20.47  
 14 Trujillo, Sam             13 SCTS                           1:23.41  
 -- Kemper, Channing          14 SH                                  NS  
 -- Williams, Kelli           13 LLS                                 NS  
 
Event 34  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trevor           14 YMCA                           1:05.13  
  2 Kaula, Kalani             13 YMCA                           1:05.35  
  3 Plancarte, Damian         13 KAC                            1:06.10  
  4 Walla, Max                14 TST                            1:06.92  
  5 Feng, Elliot              14 FHCC                           1:06.93  
  6 Schwers, Clayton          14 JCC                            1:13.21  
  7 Olona, Jason              14 JCC                            1:14.69  
  8 Wheaton, Ryan             13 Unattached                     1:22.14  
 
Event 35  Girls 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Cami            15 LLS                            1:14.57  
  2 Moku, Jaclyn              16 Unattached                     1:15.48  
 
Event 37  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tichy, Laura              25 Unattached                     1:17.57  
 
Event 37  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Tammy             46 FHCC                           1:12.12  
 
Event 37  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grapentine, Mary          59 FHCC                           1:45.60  
 
Event 37  Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kronwall, Katherine       68 LOBO                           2:14.40  
 
Event 38  Men 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Curtis, Joshua            19 KAC                            1:05.81  
 -- Basinger, William         19 CMA                                 NS  
 -- Urbitis, EZ               19 CMA                                 NS  
 
Event 38  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Sumner          25 LOBO                           1:11.82  
 
Event 38  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coley, Tim                30 Unattached                     1:18.91  
 
Event 38  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKee, Steve              41 JF                             1:05.61  
  2 Morrell, Steven           43 KAC                            1:15.94  
 
Event 38  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tuttle, Scott             47 Unattached                     1:14.20  
  2 Kesner, Byron             48 JCC                            1:26.61  
 
Event 38  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Hank              64 LOBO                           1:29.38  
 
Event 39  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Olavarria Gallegos, Alma   8 LOBO                             24.75  
  2 Schlavin, Michelle         8 HPS                              26.10  
  3 Ellis, Emily               8 FHCC                             27.12  
  4 Meyer-Hagan, Jewel         8 YMCA                             28.27  
  5 Link, Remy                 7 HPS                              29.18  
  6 Fellows, Adriana           8 TST                              29.32  
  7 Trotter, Madison           8 MM                               30.83  
  8 Rivenbark, Elizabeth       7 HPS                              31.68  
  9 Hanks, Sydney              8 FHCC                             33.15  
 -- Green, Jessica             7 RRDS                                DQ  
 -- Olona, Erica               6 JCC                                 DQ  
 -- Meyer-Hagen, Claire        5 YMCA                                DQ  
 -- Montoya, Jamie             6 KAC                                 DQ  
 -- Evans, Gabriella           6 Unattached                          DQ  
 
Event 40  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Hagen, Caleb         7 YMCA                             22.87  
  2 Korsan, Gavin              7 HPS                              24.32  
  3 Stanopiewicz, William      7 YMCA                             25.09  
  4 Wylie, Jesse               8 FHCC                             25.20  
  5 Rivenbark, Doug            8 HPS                              25.47  
  6 Zolyomi, Bence             7 YMCA                             25.72  
  7 Burrows, Corey             7 SCTS                             27.62  
  8 Olavarria Gallegos, Che    6 LOBO                             30.26  
 -- Evans, Liam                6 Unattached                          DQ  
 -- Holler, Magnus             8 LOBO                                NS  
 -- Holler, Julius             6 LOBO                                NS  
 
Event 41  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schunk, Hattie            10 HPS                              19.22  
  2 Korsan, Elaine            10 HPS                              19.64  
  3 Veseth, Hannah             9 HPS                              20.10  
  4 Morrell, Olivia           10 KAC                              21.53  
  5 Lugo, Kimberly            10 VSR                              23.12  
  6 Fredericks, Jessica        9 DUKE                             23.74  
  7 Contreras, DamiAna        10 SSR                              23.77  
  8 Fellows, Nikola            9 TST                              24.20  
  9 Contreras, JeriAna        10 SSR                              24.85  
 10 Burton, Elisabeth          9 RRDS                             27.33  
 11 Zellner, Shelby            9 TST                              32.83  
 
Event 42  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ulibarri-Sanchez, Jordan  10 LLS                              21.10  
  2 Laktasic, Kyle            10 HPS                              21.22  
  3 Hanks, Jonah              10 FHCC                             23.02  
  4 Jehle, Stephen            10 TST                              23.11  
  5 Glines, Chaz              10 SCTS                             24.23  
  6 Glines, Scott              9 SCTS                             25.01  
  7 Powers, Jake               9 HPS                              25.54  
  8 Sandoval, Daniel          10 VSR                              30.28  
 -- Moise, Bailey              9 MM                                  DQ  
 
Event 43  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lemon, Tess               12 TCA                              36.66  
  2 Dobson, Kayla             12 YMCA                             38.03  
  3 Peterson, Tessa           12 MM                               41.21  
  4 Ward, Kaitlyn             12 YMCA                             42.93  
  5 Sjaardema, Tracy          12 JCC                              42.98  
  6 Sprilnger, Ciera          11 LOBO                             43.17  
  7 Trujillo, Megan           11 SCTS                             44.94  
  8 Kesner, Melanie           12 JCC                              45.03  
  9 Matier, Marcia            11 KAC                              45.48  
 10 Sjaardema, Stephanie      11 JCC                              54.27  
 -- Herrera, Christie         11 JCC                                 DQ  
 
Event 44  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goulart, Igor             12 YMCA                             39.89  
  2 Ulibarri-Sanchez, Raymon  12 LLS                              40.14  
  3 Fredericks, Josh          12 DUKE                             41.27  
  4 Sacoman, Christian        12 Unattached                       42.55  
  5 Walker, Madison           11 FHCC                           1:05.54  
 -- Howes, Cody               12 SCTS                                DQ  
 -- Moise, Kyler              11 MM                                  NS  
 
Event 45  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montoya, Jessica          13 KAC                            1:18.08  
  2 Bachicha, Anne            13 MIDM                           1:23.21  
  3 Wylie, Jennifer           14 FHCC                           1:25.57  
  4 Matier, Jessica           14 KAC                            1:27.12  
  5 Engler, Nicole            13 SSR                            1:31.74  
  6 Hightower, Rylie          13 RPP                            1:33.85  
  7 Trujillo, Sam             13 SCTS                           1:38.39  
  8 Sallee, Christy           13 SCTS                           1:38.58  
 
Event 46  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feng, Elliot              14 FHCC                           1:15.15  
  2 Plancarte, Damian         13 KAC                            1:15.70  
  3 Schwers, Clayton          14 JCC                            1:18.37  
  4 Olona, Jason              14 JCC                            1:22.61  
  5 Price, Jake               13 JCC                            1:57.59  
 -- Emerson, Kurtis           13 SCTS                                DQ  
 -- Moise, Garrett            13 MM                                  NS  
 -- Gleeson, Timothy          13 LOBO                                NS  
 
Event 48  Women 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carter, Amanda            16 SCTS                           1:46.98  
 
Event 48  Men 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bourn, Brandon            15 YMCA                           1:17.60  
 
Event 49  Women 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kuhlmann, Kristel-Dawn    22 SCTS                             52.94  
 
Event 49  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Tammy             46 FHCC                             38.17  
 
Event 50  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coley, Tim                30 Unattached                       36.68  
 -- Goldie, Bobby             32 LOBO                                NS  
 
Event 50  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Hagen, Ron          44 YMCA                             33.79  
  2 Ellis, John               41 FHCC                             34.79  
 
Event 50  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tuttle, Scott             47 Unattached                       38.59  
  2 Kesner, Byron             48 JCC                              41.70  
 
Event 50  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pangborn, Rick            54 KAC                              40.14  
 
Event 51  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grapentine, Mary          59 FHCC                           2:04.01  
 
Event 51  Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kronwall, Katherine       68 LOBO                           2:27.28  
 
Event 52  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morrell, Steven           43 KAC                            1:21.74  
  2 Ellis, John               41 FHCC                           1:26.47  
 
Event 52  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wade, Paul                49 LOBO                           1:25.18  
  2 Tuttle, Scott             47 Unattached                     1:32.54  
 
Event 52  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pangborn, Rick            54 KAC                            1:28.05  
 
Event 53  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stockton, Kara             8 HPS                              37.04  
  2 Olavarria Gallegos, Alma   8 LOBO                             38.83  
  3 Meyer-Hagan, Jewel         8 YMCA                             41.00  
  4 Montoya, Samantha          8 FHCC                             42.64  
  5 Turon, Dana                7 TST                              43.64  
  6 Fellows, Adriana           8 TST                              46.67  
  7 Evans, Gabriella           6 Unattached                       47.52  
  8 Trotter, Madison           8 MM                               49.12  
  9 Green, Jessica             7 RRDS                             55.28  
 -- Doyle, Mariah              8 LLS                                 NS  
 
Event 54  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckman, Monty            8 YMCA                             38.49  
  2 Ward, Brandon              8 YMCA                             41.35  
  3 Wylie, Jesse               8 FHCC                             47.44  
  4 Burrows, Corey             7 SCTS                             48.72  
  5 Meyer-Hagen, Caleb         7 YMCA                             48.76  
  6 Korsan, Gavin              7 HPS                              56.15  
 -- Evans, Liam                6 Unattached                          NS  
 -- Holler, Magnus             8 LOBO                                NS  
 
Event 55  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stockton, Nicole          10 HPS                              32.93  
  2 Wylie, Alexis             10 FHCC                             33.79  
  3 Talcott, Roushon          10 Unattached                       34.19  
  4 Springer, Paloma           9 LOBO                             35.62  
  5 Morrell, Olivia           10 KAC                              35.87  
  6 Christiansen, Abigayle     9 YMCA                             36.04  
  7 Contreras, JeriAna        10 SSR                              38.22  
  8 Fredericks, Jessica        9 DUKE                             38.50  
  9 Contreras, DamiAna        10 SSR                              39.95  
 10 Pleil-Pino, Tatiana        9 RPP                              40.31  
 11 Olavarria Gallegos, Luna  10 LOBO                             40.36  
 12 Lugo, Kimberly            10 VSR                              42.23  
 13 McKee, Cassidy            10 JF                               43.22  
 14 Zellner, Shelby            9 TST                              44.78  
 15 Burton, Elisabeth          9 RRDS                             49.09  
 
Event 56  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Masci, Giuliano            9 Unattached                       34.19  
  2 Ulibarri-Sanchez, Jordan  10 LLS                              34.22  
  3 Jehle, Stephen            10 TST                              35.33  
  4 Laktasic, Kyle            10 HPS                              36.41  
  5 Price, Jared               9 JCC                              37.47  
  6 Givens, Travis             9 TST                              38.23  
  7 Burke, Chris               9 TST                              38.92  
  8 Wrege, Grant               9 TST                              39.80  
  9 Powers, Jake               9 HPS                              44.61  
 10 Glines, Chaz              10 SCTS                             47.85  
 11 Moise, Bailey              9 MM                               52.26  
 12 Glines, Scott              9 SCTS                             54.58  
 13 Urbaitis, Gabriel          9 JCC                              54.74  
 -- Holler, Dorian             9 LOBO                                NS  
 
Event 57  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Michelle          12 YMCA                           1:01.73  
  2 Huber, MaryHannah         12 RPP                            1:04.74  
  3 Supple, Molly             12 DN                             1:08.90  
  4 Ward, Kaitlyn             12 YMCA                           1:09.09  
  5 Maestas, Rica             11 MIDM                           1:11.41  
  6 Olona, Sarah              12 JCC                            1:12.01  
  7 Copper, Sydney            11 TCA                            1:14.22  
  8 Peterson, Tessa           12 MM                             1:15.01  
  9 Giesler, Kaitlin          11 YMCA                           1:15.04  
 10 Stanopiewicz, Jenna       11 YMCA                           1:15.89  
 11 Dobson, Kayla             12 YMCA                           1:16.49  
 12 Kesner, Melanie           12 JCC                            1:19.04  
 13 Herrera, Christie         11 JCC                            1:42.26  
 -- Thompson-Armijo, Ashley   12 LLS                                 NS  
 -- Powers, Emily             12 HPS                                 NS  
 
Event 58  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Tristan          12 YMCA                           1:00.51  
  2 Ulibarri-Sanchez, Raymon  12 LLS                            1:04.97  
  3 Goulart, Igor             12 YMCA                           1:07.40  
  4 Pleil-Pino, Gabo          12 RPP                            1:07.64  
  5 Martin, Colin             12 LOBO                           1:09.07  
  6 Fong, Nick                11 LOBO                           1:14.28  
  7 Fredericks, Josh          12 DUKE                           1:16.84  
  8 Howes, Cody               12 SCTS                           1:47.00  
 -- Moise, Kyler              11 MM                                  NS  
 
Event 59  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St. John, Brenna          13 KAC                              59.92  
  2 Palacio, Jessica          14 TCA                            1:01.07  
  3 Huber, Hayley             14 RPP                            1:01.80  
  4 Byers, Andrea             14 YMCA                           1:02.95  
  5 Williams, Kelli           13 LLS                            1:03.28  
  6 Chavez, Kaitlyn           14 LLS                            1:03.61  
  7 Hollowwa, Marissa         13 RPP                            1:04.12  
  8 Vaio, Bryanna             14 DUKE                           1:04.45  
  9 Bachicha, Anne            13 MIDM                           1:05.59  
 10 Schunk, Sofie             13 HPS                            1:06.78  
 11 Nelson, Penny             14 TST                            1:07.28  
 12 Wylie, Jennifer           14 FHCC                           1:09.55  
 13 Mottley, Marissa          14 YMCA                           1:11.70  
 -- Sallee, Christy           13 SCTS                                NS  
 -- Kemper, Channing          14 SH                                  NS  
 -- Grant, Paige              13 YMCA                                NS  
 
Event 60  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trevor           14 YMCA                             56.68  
  2 Kaula, Kalani             13 YMCA                             57.95  
  3 Wheaton, Ryan             13 Unattached                     1:07.21  
  4 Olona, Jason              14 JCC                            1:07.79  
  5 Emerson, Kurtis           13 SCTS                           1:28.14  
 -- Moise, Garrett            13 MM                                  NS  
 -- Walla, Max                14 TST                                 NS  
 -- Gleeson, Timothy          13 LOBO                                NS  
 
Event 62  Women 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moku, Jaclyn              16 Unattached                     1:03.25  
  2 Williams, Cami            15 LLS                            1:03.49  
  3 Carter, Amanda            16 SCTS                           1:30.94  
 
Event 62  Men 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lovato, Zachary           16 LLS                              53.98  
  2 Bourn, Brandon            15 YMCA                           1:00.62  
  3 Engler, Scott             16 SSR                            1:03.63  
 
Event 63  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tichy, Laura              25 Unattached                     1:04.36  
 
Event 63  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Tammy             46 FHCC                           1:03.70  
 
Event 64  Men 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Basinger, William         19 CMA                                 NS  
 
Event 64  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Sumner          25 LOBO                             59.96  
 
Event 64  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKee, Steve              41 JF                               54.07  
 
Event 64  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wade, Paul                49 LOBO                           1:09.33  
  2 Kesner, Byron             48 JCC                            1:11.20  
 
Event 64  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pangborn, Rick            54 KAC                            1:10.54  
 
Event 64  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Hank              64 LOBO                           1:10.93  
 
Event 65  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Hagan, Jewel         8 YMCA                             18.79  
  2 St. John, Gillian          7 TST                              20.34  
  3 Montoya, Samantha          8 FHCC                             20.44  
  4 Turon, Dana                7 TST                              21.32  
  5 Schlavin, Michelle         8 HPS                              21.62  
  6 Doyle, Mariah              8 LLS                              23.20  
  7 Rivenbark, Elizabeth       7 HPS                              27.96  
  8 Evans, Gabriella           6 Unattached                       33.02  
  9 Montoya, Jamie             6 KAC                              33.34  
 10 Hanks, Sydney              8 FHCC                             35.08  
 11 Olona, Erica               6 JCC                              43.47  
 -- Tuttle, Laney              5 JCC                                 DQ  
 -- Meyer-Hagen, Claire        5 YMCA                                DQ  
 -- Ellis, Emily               8 FHCC                                DQ  
 
Event 66  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckman, Monty            8 YMCA                             18.87  
  2 Ward, Brandon              8 YMCA                             21.15  
  3 Lee, Duncan                7 YMCA                             21.92  
  4 Zolyomi, Bence             7 YMCA                             24.26  
  5 Wylie, Jesse               8 FHCC                             27.13  
  6 Briggs-Walker, Wyatt       8 FHCC                             37.75  
 -- Evans, Liam                6 Unattached                          DQ  
 -- Holler, Magnus             8 LOBO                                NS  
 -- Holler, Julius             6 LOBO                                NS  
 -- Sandoval, Christian        7 VSR                                 NS  
 
Event 67  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Talcott, Roushon          10 Unattached                       16.51  
  2 Morrell, Olivia           10 KAC                              17.31  
  3 Christiansen, Abigayle     9 YMCA                             18.67  
  4 Vaio, Taylor              10 YMCA                             19.31  
  5 Olavarria Gallegos, Luna  10 LOBO                             19.74  
  6 Springer, Paloma           9 LOBO                             19.84  
  7 Pleil-Pino, Tatiana        9 RPP                              20.15  
  8 Fellows, Nikola            9 TST                              20.33  
  9 Korsan, Elaine            10 HPS                              20.77  
 
Event 68  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Masci, Giuliano            9 Unattached                       16.42  
  2 Hanks, Jonah              10 FHCC                             19.03  
  3 Burke, Chris               9 TST                              19.28  
  4 Givens, Travis             9 TST                              19.89  
  5 Ulibarri-Sanchez, Jordan  10 LLS                              19.92  
  6 Sandoval, Daniel          10 VSR                              26.78  
  7 Glines, Chaz              10 SCTS                             27.43  
 -- Urbaitis, Gabriel          9 JCC                                 DQ  
 -- Moise, Bailey              9 MM                                  NS  
 -- Holler, Dorian             9 LOBO                                NS  
 -- Price, Jared               9 JCC                                 NS  
 
Event 69  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Michelle          12 YMCA                             30.30  
  2 Cleto, Kassandra          12 RPP                              33.51  
  3 Olona, Sarah              12 JCC                              34.81  
  4 Supple, Molly             12 DN                               34.99  
  5 Sprilnger, Ciera          11 LOBO                             35.79  
  6 Maestas, Rica             11 MIDM                             35.86  
  7 Ward, Kaitlyn             12 YMCA                             36.35  
  8 Copper, Sydney            11 TCA                              38.46  
  9 Sjaardema, Tracy          12 JCC                              42.35  
 10 Stanopiewicz, Jenna       11 YMCA                             43.82  
 11 Grout, Taylor             12 FHCC                             47.32  
 12 Sjaardema, Stephanie      11 JCC                              57.62  
 -- Thompson-Armijo, Ashley   12 LLS                                 NS  
 
Event 70  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Tristan          12 YMCA                             30.46  
  2 Ulibarri-Sanchez, Raymon  12 LLS                              35.14  
  3 Pleil-Pino, Gabo          12 RPP                              35.37  
  4 Bruckman, Chaz            11 YMCA                             35.59  
  5 Martin, Colin             12 LOBO                             37.53  
  6 Sacoman, Christian        12 Unattached                       37.71  
  7 Fong, Nick                11 LOBO                             38.47  
 
Event 71  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byers, Andrea             14 YMCA                             29.70  
  2 Palacio, Jessica          14 TCA                              31.78  
  3 St. John, Brenna          13 KAC                              32.04  
  4 Montoya, Jessica          13 KAC                              32.14  
  5 Huber, Hayley             14 RPP                              32.43  
  6 Grant, Paige              13 YMCA                             32.47  
  7 Matier, Jessica           14 KAC                              33.30  
  8 Nelson, Penny             14 TST                              33.72  
  9 Hightower, Rylie          13 RPP                              33.94  
 10 Engler, Nicole            13 SSR                              35.74  
 11 Mottley, Marissa          14 YMCA                             38.18  
 -- Kemper, Channing          14 SH                                  NS  
 
Event 72  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trevor           14 YMCA                             28.07  
  2 Walla, Max                14 TST                              28.69  
  3 Kaula, Kalani             13 YMCA                             29.40  
  4 Schwers, Clayton          14 JCC                              31.21  
  5 Olona, Jason              14 JCC                              35.71  
 -- Moise, Garrett            13 MM                                  DQ  
 -- Gleeson, Timothy          13 LOBO                                NS  
 
Event 74  Women 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Cami            15 LLS                              31.80  
  2 Moku, Jaclyn              16 Unattached                       34.33  
  3 Carter, Amanda            16 SCTS                             57.14  
 
Event 74  Men 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bourn, Brandon            15 YMCA                             30.86  
 
Event 75  Girls 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kuhlmann, Kristel-Dawn    22 SCTS                             46.39  
 
Event 75  Girls 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tichy, Laura              25 Unattached                       35.41  
 
Event 75  Girls 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Tammy             46 FHCC                             31.69  
 
Event 75  Girls 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grapentine, Mary          59 FHCC                             52.17  
 
Event 75  Girls 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kronwall, Katherine       68 LOBO                           1:02.69  
 
Event 76  Boys 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Curtis, Joshua            19 KAC                              27.76  
 -- Basinger, William         19 CMA                                 NS  
 -- Urbitis, EZ               19 CMA                                 NS  
 
Event 76  Boys 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Custer, Chad              29 SCTS                             28.45  
 
Event 76  Boys 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coley, Tim                30 Unattached                       32.15  
 
Event 76  Boys 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McKee, Steve              41 JF                               27.52  
  2 Meyer-Hagen, Ron          44 YMCA                             29.14  
  3 Morrell, Steven           43 KAC                              32.63