Licensed to Sundance Aq. Assoc. Champ Meet                Hy-Tek's Meet Manager
                        2006 New Mexico Games 7/9/2006                         
                           West Mesa Aquatics Center                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   15.89   6/23/2001 Michelle Howell, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St. John, Gillian          8 TST                              16.05  
  2 Turon, Dana                8 TST                              16.36  
  3 Rivenbark, Elizabeth       8 HPS                              16.95  
  4 Meyer-Hagen, Claire        6 YMCA                             19.21  
  5 Fotieo, Kirsten            8 TST                              19.99  
  6 Green, Jessica             8 RRDS                             20.05  
  7 Lash, Madison              8 JCC                              20.25  
  8 Bruckner, Kate             7 FHCC                             20.26  
  9 Seigel, Jenna              8 YMCA                             20.40  
 10 Carey, Rachel              7 CHARG                            21.79  
 10 Robison, Kelsey            8 TST                              21.79  
 12 lopez, Amanda              8 JCC                              22.30  
 13 McCormick, Rachel          8 TST                              22.84  
 14 Tesche, Alken              8 JCC                              24.61  
 15 Montoya, Jamie             7 KAC                              26.18  
 16 Cooper, Ashley             7 TCA                              26.32  
 17 Procell, Linda             7 CHARG                            27.49  
 18 Zellner, Lindsey           6 HPS                              29.93  
 19 Jones, Savanna             7 RPP                              30.05  
 20 Price, Jessa               6 JCC                              30.92  
 21 Olona, Erica               7 JCC                              34.14  
 22 Rigg, Sydney               7 JCC                              39.34  
 23 Ethridge, Olivia           7 JCC                              40.07  
 24 Procell, Dara              5 CHARG                            40.88  
 25 Meyer-Hagen, Audrey        4 YMCA                             41.83  
 26 Vinson, Garland            5 FHCC                             42.25  
 27 Chavez, Aurelia            6 SSR                              43.77  
 
Event 2  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   14.46    7/9/2006 Duncan Lee, YMCA-                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Duncan                8 YMCA                             14.46  
  2 Stanopiewicz, William      8 YMCA                             16.23  
  3 Meyer-Hagen, Caleb         8 YMCA                             17.14  
  4 Burge, Robert              8 RRDS                             17.30  
  5 Turon, Wesley              6 TST                              17.81  
  6 Dauphin, Ben               8 CHARG                            19.51  
  7 Gottsch, Will              7 TST                              21.41  
  8 Kenser, Isaac              7 JCC                              22.24  
  9 Holler, Julius             7 LOBO                             22.59  
 10 Korsan, Gavin              8 HPS                              22.82  
 10 Westerberg, Micheal        8 TST                              22.82  
 12 Rosales, Paul              8 VSR                              23.62  
 13 Adams, Christian           8 FHCC                             24.71  
 14 Steichen, Mathew           8 Unattached                       27.44  
 14 Robison, Gage              6 TST                              27.44  
 16 Tesche, Askhat             7 JCC                              28.37  
 17 Glines, Bo                 7 SCTS                             29.79  
 18 Christianson, Jack         7 FHCC                             44.06  
 19 Lash, Ethan                5 JCC                              44.32  
 20 Smith, Austin J            5 SCTS                             58.54  
 -- Olavarria Gallegos, Che    7 LOBO                                DQ  
 -- Brown, David               8 YMCA                                DQ  
 
Event 3  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   14.52   7/10/2005 Nicole Stockton, HPS-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Abigayle    10 YMCA                             15.45  
  2 Stanzione, Angelina       10 SSR                              16.02  
  3 Pleil-Pino, Tatiana       10 RPP                              16.57  
  4 Zellner, Shelby           10 HPS                              16.59  
  5 Schlavin, Michelle         9 HPS                              16.65  
  6 Fox, Nicole               10 JCC                              16.84  
  7 Montoya, Samantha          9 FHCC                             16.85  
  8 Leunberger, Samantha       9 JCC                              17.60  
  9 Weingardt, Karin           9 JCC                              18.39  
 10 Watterberg, Sarah          9 FHCC                             18.78  
 11 Hellerman, Martha         10 HPS                              18.84  
 12 Doyle, Mariah              9 LLS                              19.18  
 13 Mata, Chanel              10 SSR                              19.58  
 14 Packer, Ruby               9 JCC                              19.67  
 15 Fox, Christina            10 JCC                              19.69  
 16 Thibodeau, Kasey           9 YMCA                             19.74  
 17 Moffat, Rebecca           10 YMCA                             20.09  
 18 Hanks, Sydney              9 FHCC                             20.31  
 19 Buffett, Rachael           9 TST                              22.86  
 20 Mata, Chantel             10 SSR                              23.17  
 21 Harder, Raulin             9 FHCC                             29.07  
 22 Christiansen, Riley        9 FHCC                             40.50  
 -- Smith, Danielle           10 JCC                                 NS  
 
Event 4  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   14.17   6/30/2002 Tristan Bennett, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Serna, Marcos             10 CHARG                            14.95  
  2 Givens, Travis            10 TST                              15.36  
  3 Bruckman, Monty            9 YMCA                             15.59  
  4 Price, Jared              10 JCC                              15.82  
  4 Talcott, Travis           10 JCC                              15.82  
  6 Holler, Dorian            10 LOBO                             16.07  
  7 Dow, Seth                 10 SCTS                             16.55  
  8 Wrege, Grant              10 TST                              16.61  
  9 Holler, Magnus             9 LOBO                             16.91  
 10 McCallon, Austin          10 FHCC                             17.23  
 11 Gottsch, Joe              10 TST                              17.35  
 12 Otts, John                 9 JCC                              17.51  
 13 Retter, Michael           10 YMCA                             18.40  
 14 Langsfeld, Jeremy          9 YMCA                             18.50  
 15 Lorenzen, Jacob           10 YMCA                             18.82  
 16 Wylie, Jesse               9 FHCC                             18.97  
 17 Briggs-Walker, Wyatt       9 FHCC                             19.75  
 18 Glines, Scott             10 SCTS                             19.78  
 19 Procell, Roy               9 CHARG                            20.28  
 20 Dauphin, Jake              9 CHARG                            20.76  
 21 Seaver, Mark              10 YMCA                             27.06  
 22 Billstrand, Tim            9 FHCC                             28.80  
 23 Rigg, Nolan                9 JCC                              32.00  
 -- Honeycutt, Trey            9 JCC                                 NS  
 
Event 5  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   27.44   6/29/2002 Ashleigh Coon, KAC                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Giesler, Kaitlin          12 YMCA                             29.15  
  2 Heerman, Laura            12 YMCA                             29.29  
  3 Maestas, Rica             12 MIDM                             30.75  
  4 McCallon, Dallas          12 FHCC                             31.59  
  5 Copper, Sydney            12 TCA                              32.41  
  6 Tiefa, Alexis             11 HPS                              32.46  
  7 Morrell, Olivia           11 KAC                              32.72  
  8 Schunk, Hattie            11 HPS                              33.05  
  9 Talcott, Roushon          11 JCC                              33.63  
 10 Chevalier, Sherre         11 HPS                              33.89  
 11 Mike, Aanika              12 TCA                              34.30  
 12 Trujillo, Megan           12 SCTS                             34.37  
 13 Contreras, JeriAna        11 SSR                              34.38  
 14 Tillery, Katherine        12 TCA                              34.51  
 15 Matier, Marcia            12 KAC                              34.61  
 16 Velott, Linda             11 YMCA                             35.17  
 17 Otts, Sarah               11 JCC                              36.97  
 18 Vinson, Jordan            12 SSR                              37.03  
 19 Contreras, DamiAna        11 SSR                              37.07  
 20 Atwater, Taylor           11 TST                              37.92  
 21 Korsan, Elaine            11 HPS                              38.81  
 22 Granone, Kirsten          11 YMCA                             39.24  
 23 Caspillo, Kanisha         11 SSR                              39.25  
 24 Gonzales, Reina           12 LLS                              39.30  
 25 Atwater, Tara             11 TST                              39.43  
 26 Womack, Makayla           11 SCTS                             40.01  
 27 Tooley, Karah             12 SCTS                             40.24  
 28 Sjaardema, Stephanie      12 JCC                              41.32  
 -- Majewski, Annie           11 HPS                                 NS  
 -- Wray, Jordan              11 HPS                                 NS  
 
Event 6  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   25.93   6/29/2002 Lucio Lopez-Plancarte, KAC                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackiw, Mitchell          12 CHARG                            28.71  
  2 Zibbon, Kyle              12 HPS                              29.27  
  3 Bruckman, Chaz            12 YMCA                             30.85  
  4 Eker, Nick                12 TST                              31.98  
  5 Tillery, Kristopher       11 TST                              32.44  
  6 Ashcraft, Chad            12 TST                              32.81  
  7 Berling, Sam              11 YMCA                             32.86  
  8 Billstrand, Brian         11 FHCC                             33.37  
  9 Ulibarri-Sanchez, Jordan  11 LLS                              33.61  
 10 Laktasic, Kyle            11 HPS                              34.23  
 11 Hanks, Jonah              11 FHCC                             35.41  
 12 Langsfeld, John Paul      11 YMCA                             35.72  
 13 Bradford, Joshua          12 FHCC                             36.45  
 14 Pino, Aaron               12 CHARG                            38.22  
 14 Lovato, Shane             12 LLS                              38.22  
 16 Perea, Jason J            12 LLS                              39.49  
 17 Rigg, Tanner              11 JCC                              43.16  
 18 Smith, Anthony Lewis      12 SCTS                             44.64  
 -- Glines, Chaz              11 SCTS                                DQ  
 
Event 7  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   26.84    7/9/2006 Gabriela Mackiw, CHARG-                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackiw, Gabriela          14 CHARG                            26.84  
  2 Hollowwa, Marissa         14 RPP                              27.45  
  3 Williams, Kelli           14 LLS                              27.47  
  4 Montoya, Jessica          14 KAC                              28.18  
  5 Cleto, Kassandra          13 RPP                              28.20  
  6 Buser, Rachel             13 YMCA                             28.26  
  7 Mercier, Hannah           14 Unattached                       28.69  
  8 Hightower, Rylie          14 RPP                              28.96  
  9 Olona, Sarah              13 JCC                              29.07  
 10 Golliher, Nicole          14 TST                              29.52  
 11 Rising, Carmen            13 Unattached                       29.70  
 12 Trujillo, Sam             14 SCTS                             30.07  
 13 Dobson, Kayla             13 YMCA                             30.10  
 14 Schunk, Sofie             14 HPS                              30.19  
 15 Ward, Kaitlyn             13 YMCA                             31.87  
 16 Frodgue, Jazmyne          14 YMCA                             31.89  
 17 Kenser, Melaine           13 JCC                              32.49  
 18 Swartz, Jessi Q           13 FHCC                             32.72  
 19 Grout, Taylor             13 FHCC                             33.41  
 20 Langsfeld, Candice        13 YMCA                             33.79  
 21 Price, Amber              14 RPP                              34.37  
 21 Sjaardema, Tracy          13 JCC                              34.37  
 23 Leuenberger, Jessica      13 JCC                              35.72  
 24 Bruckner, Maggie          13 FHCC                             36.17  
 25 Moya, Jacelyn             13 LLS                              36.97  
 26 Voituone, Theresa         14 FHCC                             37.02  
 27 Gonzales, Samantha        14 LLS                              38.20  
 
Event 8  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   23.94   6/22/2003 Zach Hillman, CAC-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaula, Kalani             14 YMCA                             24.01  
  2 Bennett, Tristan          13 YMCA                             25.52  
  3 Plancarte, Damian         14 KAC                              26.32  
  4 Kelly, Colin              14 VSR                              26.36  
  5 Hanson, Elliot            13 TST                              26.55  
  6 Ulibarri-Sanchez, Raymon  13 LLS                              27.16  
  7 Pleil-Pino, Gabo          13 RPP                              27.40  
  8 Stanzione, Gaetano        14 SSR                              28.01  
  9 Tooley, Eran              14 SCTS                             29.11  
 10 Goulart, Igor             13 YMCA                             29.66  
 11 Lorenzen, Lukas           14 YMCA                             29.73  
 12 Berling, Ben              14 YMCA                             30.98  
 13 Schlavin, James           13 HPS                              34.02  
 14 Rigg, Brady               13 JCC                              34.68  
 15 Vinson, Derrick           14 SSR                              35.02  
 16 Taylor, Brandon           13 LLS                              36.51  
 17 Price, Jake               14 JCC                              47.07  
 -- Ruiz, Angelo              13 JCC                                 NS  
 
Event 9  Women 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   26.13   6/30/2002 Mikala Johnson, LOBO-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huber, Hayley             15 RPP                              26.84  
  2 Williams, Cami            16 LLS                              27.55  
  3 North, Tina               17 FHCC                             29.10  
  4 Chavez, Kaitlyn           15 KAC                              29.12  
  5 Bradford, Chelsea         16 FHCC                             29.33  
  6 Brocato, Terisse          15 FHCC                             29.73  
  7 Torrez, Jasmine           15 Unattached                       29.86  
  8 Mottley, Marissa          15 YMCA                             31.34  
  9 Mike, Arika               15 TCA                              33.30  
 10 Farmer, Victoria          15 SCTS                             35.96  
 11 Carter, Amanda            17 SCTS                             38.35  
 
Event 10  Men 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   23.07   6/22/2003 Nate Rogers, LLS-                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lovato, Zachary           17 LLS                              24.17  
  2 Gibson, Casey             17 YMCA                             24.69  
  3 Frodgue, Niko             15 YMCA                             26.88  
  4 Langsfeld, Joel           15 YMCA                             26.95  
  5 Burgett, Taylor           16 CHARG                            27.23  
  6 Schwers, Clayton          15 JCC                              27.26  
  7 Domme, Nathan             17 FHCC                             27.47  
  8 Armstrong, Robert         17 FHCC                             33.86  
 
Event 11  Women 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   26.81   6/24/2001 Allison Yulo, UNAT                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pineda, Marlene           20 KAC                              28.22  
  2 Bradford, Nichole         19 FHCC                             29.00  
 
Event 11  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   28.80   6/22/2003 Masami Walink, UNAT-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tichy, Laura              26 YMCA                             29.99  
 
Event 11  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   34.16    7/9/2006 Beth Robinson, TST-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Beth            33 TST                              34.16  
 
Event 11  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   30.66    7/9/2006 Lisa Denison, HPS-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denison, Lisa             37 HPS                              30.66  
  2 McCallon, Brenda          38 FHCC                             38.39  
  3 Demeter, Andrea           38 YMCA                             41.15  
 
Event 11  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   34.29    7/9/2006 Laura Turon, CHARG-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turon, Laura              41 CHARG                            34.29  
  2 Otts, Diane               42 JCC                              38.43  
  3 Silva, Norma              41 YMCA                             40.07  
  4 Hsu, Julia                42 YMCA                             42.55  
 
Event 11  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   32.64    7/9/2006 Mary Schlavin, HPS-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schlavin, Mary            46 HPS                              32.64  
  2 Feng, Carolyn             45 FHCC                             35.70  
  3 Sprauer, Patricia         45 FHCC                             36.13  
  4 Harder, Robin             47 FHCC                             39.18  
 
Event 11  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   36.86    7/9/2006 Connie Dayton, Unattached-                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dayton, Connie            52 Unattached                       36.86  
  2 Seigel, Judy              54 YMCA                             49.76  
 
Event 11  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   34.09    7/9/2006 Colleen Burns, Unattached-                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Colleen            56 LOBO                             34.09  
 
Event 12  Men 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   22.34   6/22/2003 Ian Phillips, LM-                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lusk, Dale                22 FHCC                             25.87  
 
Event 12  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   24.98   6/24/2001 Vince Sanchez, UNAT                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Sumner          26 LOBO                             27.67  
 
Event 12  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   22.78    7/9/2006 Bobby Goldie, LOBO-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goldie, Bobby             33 LOBO                             22.78  
 
Event 12  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   24.31   7/10/2005 Steve McKee, JF-                             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berry, Jonathan           40 Unattached                       24.82  
  2 lee, Mark                 42 YMCA                             27.89  
  3 Montoya, Dominic          42 FHCC                             28.32  
  4 Ellis, John               42 FHCC                             30.50  
  5 Zolyomi, Arpad            40 YMCA                             32.68  
 
Event 12  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   28.70    7/9/2006 Glenn St John, TST-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St John, Glenn            45 TST                              28.70  
 
Event 12  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   24.74   6/22/2003 Eric Phillips, UNAT-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Slaon, John Henry         50 Unattached                       32.26  
 
Event 12  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   26.87   7/10/2005 Brad Root, LOBO-                             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pangborn, Rick            55 KAC                              31.86  
 
Event 12  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   31.30    7/9/2006 Hank Miller, LOBO-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Hank              65 LOBO                             31.30  
 
Event 13  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   20.35   7/10/2005 Jewel Meyer-Hagan, YMCA-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St. John, Gillian          8 TST                              21.22  
  2 Wickesberg, Tyler          8 Unattached                       21.54  
  3 Robison, Kelsey            8 TST                              23.10  
  3 Meyer-Hagen, Claire        6 YMCA                             23.10  
  5 Montoya, Jamie             7 KAC                              24.79  
  6 Fotieo, Kirsten            8 TST                              25.13  
  7 Green, Jessica             8 RRDS                             25.61  
  8 McCormick, Rachel          8 TST                              25.78  
  9 Jones, Savanna             7 RPP                              26.16  
 10 Allen, Kyra                8 YMCA                             26.52  
 11 Olona, Erica               7 JCC                              27.13  
 12 Seigel, Jenna              8 YMCA                             27.32  
 13 Lash, Madison              8 JCC                              29.42  
 14 Ethridge, Olivia           7 JCC                              29.55  
 15 Bruckner, Kate             7 FHCC                             30.50  
 16 Meyer-Hagen, Audrey        4 YMCA                             34.80  
 17 Procell, Linda             7 CHARG                            35.48  
 18 Chavez, Aurelia            6 SSR                              35.58  
 19 Carey, Rachel              7 CHARG                            37.30  
 20 Vinson, Garland            5 FHCC                             37.69  
 21 Rigg, Sydney               7 JCC                              43.55  
 22 Price, Jessa               6 JCC                              44.67  
 23 Procell, Dara              5 CHARG                            51.96  
 
Event 14  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   20.45   6/22/2003 Edgar Melchor, KAC-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Anthony               8 CHARG                            20.51  
  2 Meyer-Hagen, Caleb         8 YMCA                             21.62  
  3 Burrows, Corey             8 SCTS                             23.29  
  4 Holler, Julius             7 LOBO                             24.76  
  5 Gottsch, Will              7 TST                              24.90  
  6 Olavarria Gallegos, Che    7 LOBO                             25.69  
  7 Burge, Robert              8 RRDS                             25.91  
  8 Medley, Trinity            8 RRDS                             26.45  
  9 Kenser, Isaac              7 JCC                              26.87  
 10 Dauphin, Ben               8 CHARG                            27.67  
 11 Vinson, Whit               8 FHCC                             27.73  
 12 Seaver, Ethan              8 YMCA                             28.04  
 13 Westerberg, Micheal        8 TST                              28.68  
 14 Steichen, Mathew           8 Unattached                       28.75  
 15 Korsan, Gavin              8 HPS                              30.62  
 16 Robison, Gage              6 TST                              32.25  
 17 Smith, Austin J            5 SCTS                             49.02  
 -- Brown, David               8 YMCA                                DQ  
 -- Christianson, Jack         7 FHCC                                DQ  
 -- Rosales, Paul              8 VSR                                 DQ  
 
Event 15  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   17.27   6/30/2002 Jessica Montoya, KAC                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Abigayle    10 YMCA                             18.00  
  2 Meyer-Hagan, Jewel         9 YMCA                             18.83  
  3 Olavarria Gallegos, Alma   9 CHARG                            19.05  
  4 Koreh, Raya               10 CHARG                            20.43  
  5 Summers, Kelsey            9 LOBO                             20.75  
  6 Leunberger, Samantha       9 JCC                              20.85  
  7 Doyle, Mariah              9 LLS                              21.51  
  8 Marquez, Marisa           10 CHARG                            22.20  
  9 Fox, Nicole               10 JCC                              22.62  
 10 Schlavin, Michelle         9 HPS                              22.72  
 11 Jones, Suzanne             9 RPP                              23.26  
 12 Hellerman, Martha         10 HPS                              23.48  
 13 Mata, Chanel              10 SSR                              23.57  
 14 Thibodeau, Kasey           9 YMCA                             24.05  
 15 Watterberg, Sarah          9 FHCC                             24.98  
 16 Carey, Alexis             10 CHARG                            25.14  
 17 Moffat, Rebecca           10 YMCA                             25.60  
 18 Anderson, Emily            9 RRDS                             25.63  
 19 Packer, Ruby               9 JCC                              29.19  
 20 Buffett, Rachael           9 TST                              34.08  
 21 Hanks, Sydney              9 FHCC                             40.61  
 22 Christiansen, Riley        9 FHCC                             40.85  
 -- Mata, Chantel             10 SSR                                 DQ  
 -- Smith, Danielle           10 JCC                                 NS  
 -- Talbert, Emma             10 Unattached                          NS  
 
Event 16  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   14.06   6/22/2003 Tristin Bennett, YMCA-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Serna, Marcos             10 CHARG                            17.96  
  2 Ward, Brandon              9 YMCA                             19.09  
  3 Wrege, Grant              10 TST                              19.62  
  4 Dow, Seth                 10 SCTS                             19.89  
  5 McCallon, Austin          10 FHCC                             20.72  
  6 Gottsch, Joe              10 TST                              21.23  
  7 Holler, Magnus             9 LOBO                             21.69  
  8 Price, Jared              10 JCC                              22.73  
  9 Retter, Michael           10 YMCA                             22.76  
 10 Goodman, Nathan           10 JCC                              22.88  
 11 Lorenzen, Jacob           10 YMCA                             23.27  
 12 Dauphin, Jake              9 CHARG                            23.98  
 13 Wrons, Joey                9 FHCC                             25.20  
 14 Langsfeld, Jeremy          9 YMCA                             26.96  
 15 Wylie, Jesse               9 FHCC                             28.24  
 16 Procell, Roy               9 CHARG                            29.33  
 17 Seaver, Mark              10 YMCA                             35.67  
 -- Briggs-Walker, Wyatt       9 FHCC                                DQ  
 -- Honeycutt, Trey            9 JCC                                 NS  
 
Event 17  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   30.83   6/24/2001 Marissa Campbell, LOBO-                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Giesler, Kaitlin          12 YMCA                             32.94  
  2 Summers, Kristal          12 LOBO                             36.03  
  3 Heerman, Laura            12 YMCA                             36.60  
  4 Houliston, Lauren         12 DN                               37.44  
  5 Schunk, Hattie            11 HPS                              38.70  
  6 Mike, Aanika              12 TCA                              38.84  
  7 Matier, Marcia            12 KAC                              39.81  
  8 Wolfe, Jewssica           12 FHCC                             40.22  
  9 Tillery, Katherine        12 TCA                              40.39  
 10 Velott, Linda             11 YMCA                             41.96  
 11 Korsan, Elaine            11 HPS                              43.35  
 12 Olavarria Gallegos, Luna  11 CHARG                            45.60  
 13 Granone, Kirsten          11 YMCA                             46.02  
 14 Contreras, JeriAna        11 SSR                              46.23  
 15 Vinson, Jordan            12 SSR                              48.87  
 16 Sjaardema, Stephanie      12 JCC                              49.46  
 17 Atwater, Tara             11 TST                              50.03  
 -- Contreras, DamiAna        11 SSR                                 DQ  
 -- Ellis, Lana               12 LLS                                 NS  
 -- Womack, Makayla           11 SCTS                                NS  
 
Event 18  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   32.60   6/30/2002 Mack Puhl, TAN                               
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackiw, Mitchell          12 CHARG                            34.51  
  2 Zibbon, Kyle              12 HPS                              35.26  
  3 Johannes, Karl            12 YMCA                             37.31  
  4 Berling, Sam              11 YMCA                             37.93  
  5 Sargeant, Zach            12 LOBO                             39.97  
  6 Tillery, Kristopher       11 TST                              41.50  
  7 Hanks, Jonah              11 FHCC                             43.69  
  8 Bradford, Joshua          12 FHCC                             49.82  
  9 Lovato, Shane             12 LLS                              50.10  
 10 Smith, Anthony Lewis      12 SCTS                             57.38  
 -- Fong, Nick                12 YMCA                                NS  
 -- Walker, Ian               12 CHARG                               NS  
 
Event 19  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   1:06.07   7/10/2005 Jessica Palacio, TCA-                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Michelle M        13 YMCA                           1:07.10  
      32.55   34.55                                                
  2 Williams, Kelli           14 LLS                            1:07.83  
      32.06   35.77                                                
  3 Huber, Hannah             13 RPP                            1:10.46  
      34.19   36.27                                                
  4 Montoya, Jessica          14 KAC                            1:10.72  
      34.48   36.24                                                
  5 Mackiw, Gabriela          14 CHARG                          1:10.78  
      34.75   36.03                                                
  6 Olona, Sarah              13 JCC                            1:16.12  
      36.35   39.77                                                
  7 Moya, Jacelyn             13 LLS                            1:26.99  
    1:29.10                                                        
  8 Sjaardema, Tracy          13 JCC                            1:28.69  
      43.39   45.30                                                
  9 Leuenberger, Jessica      13 JCC                            1:30.82  
      43.68   47.14                                                
 10 Swartz, Jessi Q           13 FHCC                           1:35.58  
      46.52   49.06                                                
 11 Grout, Taylor             13 FHCC                           1:37.57  
    1:37.67                                                        
 
Event 20  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   1:01.08   6/24/2001 Andrew Urbatis, LOBO                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berling, Adam             13 YMCA                           1:09.50  
      33.21   36.29                                                
  2 Lorenzen, Lukas           14 YMCA                           1:13.55  
      35.46   38.09                                                
  3 Pleil-Pino, Gabo          13 RPP                            1:18.51  
      38.43   40.08                                                
  4 Berling, Ben              14 YMCA                           1:20.03  
      38.67   41.36                                                
  5 Vinson, Derrick           14 SSR                            1:40.93  
      47.49   53.44                                                
 -- Taylor, Brandon           13 LLS                                 DQ  
      52.11   56.43                                                
 -- Ruiz, Angelo              13 JCC                                 NS  
 
Event 21  Women 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   1:08.66   6/24/2001 Kristine Rasbans                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berling, Katherine        17 YMCA                           1:10.56  
      34.10   36.46                                                
  2 Chavez, Kaitlyn           15 KAC                            1:14.83  
      37.74   37.09                                                
  3 Bradford, Chelsea         16 FHCC                           1:16.15  
      37.00   39.15                                                
  4 Mike, Arika               15 TCA                            1:26.68  
      42.00   44.68                                                
 
Event 22  Men 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   1:02.27    7/9/2006 Elliot Feng, FHCC-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feng, Elliot              15 FHCC                           1:02.27  
      30.30   31.97                                                
  2 Lovato, Zachary           17 LLS                            1:04.23  
      30.75   33.48                                                
 
Event 23  Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   48.47    7/9/2006 Andrea Demeter, YMCA-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Demeter, Andrea           38 YMCA                             48.47  
 
Event 23  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   45.57    7/9/2006 Suzanne Bruckner, FHCC-                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckner, Suzanne         42 FHCC                             45.57  
 
Event 23  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   46.34    7/9/2006 Carla Montoya, FHCC-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montoya, Carla            45 FHCC                             46.34  
  2 Feng, Carolyn             45 FHCC                             46.99  
 
Event 23  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   47.81   6/22/2003 Annette Thies, UNAT-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seigel, Judy              54 YMCA                           1:07.37  
 -- Dayton, Connie            52 Unattached                          DQ  
 
Event 24  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   33.39   7/10/2005 Ron Meyer-Hagen, YMCA-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montoya, Dominic          42 FHCC                             35.11  
 
Event 24  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   40.47    7/9/2006 John Henry Slaon, Unattached-                
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Slaon, John Henry         50 Unattached                       40.47  
 
Event 24  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   38.87    7/9/2006 Hank Miller, LOBO-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Hank              65 LOBO                             38.87  
 
Event 25  Women 19-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   1:13.69    7/9/2006 Meghan Erdman, YMCA-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Erdman, Meghan            23 YMCA                           1:13.69  
      35.27   38.42                                                
 
Event 25  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   1:18.94    7/9/2006 Tammy Wilson, FHCC-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Tammy             47 FHCC                           1:18.94  
      37.43   41.51                                                
  2 Sprauer, Patricia         45 FHCC                           1:37.64  
      45.53   52.11                                                
  3 Watterberg, Tina          48 FHCC                           1:44.61  
      50.58   54.03                                                
 
Event 25  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   1:37.60   6/24/2001 Annette Thies, UNAT                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dayton, Connie            52 Unattached                     1:48.50  
      51.41   57.09                                                
 
Event 25  Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   1:42.90    7/9/2006 Mary Grapentine, FHCC-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grapentine, Mary          60 FHCC                           1:42.90  
      50.13   52.77                                                
 
Event 26  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   1:15.12    7/9/2006 Ron Meyer-Hagen, YMCA-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Hagen, Ron          45 YMCA                           1:15.12  
      35.48   39.64                                                
 
Event 26  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   1:25.85    7/9/2006 Hank Miller, LOBO-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Hank              65 LOBO                           1:25.85  
      41.46   44.39                                                
 
Event 26  Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    NM Games:   1:46.58    7/9/2006 William Mitchell, CHARG-                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, William         77 CHARG                          1:46.58  
      50.99   55.59                                                
 
Event 27  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:30.81   6/24/2001 Michelle Howell, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St. John, Gillian          8 TST                            1:35.99  
      42.98   53.01                                                
  2 Wickesberg, Tyler          8 Unattached                     1:45.17  
      48.10   57.07                                                
  3 Hightower, Kaycee          8 RPP                            1:46.75  
      51.03   55.72                                                
  4 Seigel, Jenna              8 YMCA                           2:02.50  
      56.66 1:05.84                                                
  5 Meyer-Hagen, Claire        6 YMCA                           2:05.51  
  6 Jones, Savanna             7 RPP                            2:06.69  
  7 Allen, Kyra                8 YMCA                           2:24.00  
    1:13.39 1:10.61                                                
 -- Green, Jessica             8 RRDS                                NS  
 
Event 28  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:29.35    7/9/2006 Duncan Lee, YMCA-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Duncan                8 YMCA                           1:29.35  
      41.63   47.72                                                
  2 Kim, Anthony               8 CHARG                          1:40.80  
      45.97   54.83                                                
  3 Johannes, Seth             8 YMCA                           1:42.40  
      48.17   54.23                                                
  4 Zolyomi, Bence             8 YMCA                           1:43.28  
      51.33   51.95                                                
  5 Burrows, Corey             8 SCTS                           1:53.58  
      56.70   56.88                                                
  6 Vinson, Whit               8 FHCC                           2:00.24  
    1:01.12   59.12                                                
  7 Seaver, Ethan              8 YMCA                           2:04.76  
    1:02.56 1:02.20                                                
 -- Burge, Robert              8 RRDS                                DQ  
      59.58   52.97                                                
 
Event 29  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:17.68   6/24/2002 Jennell Higgs, KAC-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kawamoto, Eileen          10 CHARG                          1:27.68  
      40.71   46.97                                                
  2 Koreh, Raya               10 CHARG                          1:28.76  
      40.06   48.70                                                
  3 Olavarria Gallegos, Alma   9 CHARG                          1:28.83  
      42.97   45.86                                                
  4 Summers, Kelsey            9 LOBO                           1:30.27  
      43.24   47.03                                                
  5 Meyer-Hagan, Jewel         9 YMCA                           1:30.55  
      41.53   49.02                                                
  6 Veseth, Hannah            10 HPS                            1:30.67  
      44.63   46.04                                                
  7 Hightower, Hailey         10 RPP                            1:35.00  
      47.92   47.08                                                
  8 Schlavin, Michelle         9 HPS                            1:35.50  
      46.36   49.14                                                
  9 Montoya, Samantha          9 FHCC                           1:37.29  
      43.91   53.38                                                
 10 Pleil-Pino, Tatiana       10 RPP                            1:37.34  
      44.99   52.35                                                
 11 Jones, Suzanne             9 RPP                            1:51.22  
 12 Marquez, Marisa           10 CHARG                          1:52.84  
      51.69 1:01.15                                                
 13 Anderson, Emily            9 RRDS                           1:54.14  
      56.09   58.05                                                
 14 Ellis, Emily               9 FHCC                           1:55.71  
      58.79   56.92                                                
 -- Leunberger, Samantha       9 JCC                                 DQ  
    1:00.46 1:03.40                                                
 -- Weingardt, Karin           9 JCC                                 DQ  
      51.10 1:00.66                                                
 
Event 30  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:14.01   6/22/2003 Tristan Bennett, YMCA-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Serna, Marcos             10 CHARG                          1:21.50  
      37.50   44.00                                                
  2 Holler, Dorian            10 LOBO                           1:23.00  
      40.21   42.79                                                
  3 Bruckman, Monty            9 YMCA                           1:26.28  
      39.85   46.43                                                
  4 Givens, Travis            10 TST                            1:33.75  
      45.50   48.25                                                
  5 Ward, Brandon              9 YMCA                           1:37.69  
      44.15   53.54                                                
  6 Wrege, Grant              10 TST                            1:38.09  
      46.33   51.76                                                
  7 Dauphin, Nate             10 CHARG                          1:41.15  
      45.91   55.24                                                
  8 Otts, John                 9 JCC                            1:45.87  
      50.28   55.59                                                
  9 Glines, Scott             10 SCTS                           1:55.58  
      56.06   59.52                                                
 10 Bruckner, Joe              9 FHCC                           2:00.07  
    1:00.67   59.40                                                
 11 Goodman, Nathan           10 JCC                            2:07.23  
      53.33 1:13.90                                                
 
Event 31  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:10.63   7/10/2005 Michelle Howell, YMCA-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Kristal          12 LOBO                           1:11.78  
      33.36   38.42                                                
  2 Giesler, Kaitlin          12 YMCA                           1:13.00  
      33.20   39.80                                                
  3 Maestas, Rica             12 MIDM                           1:18.34  
      36.21   42.13                                                
  4 Schunk, Hattie            11 HPS                            1:22.39  
  5 Copper, Sydney            12 TCA                            1:23.25  
      38.95   44.30                                                
  6 Matier, Marcia            12 KAC                            1:23.44  
      41.37   42.07                                                
  7 Wolfe, Jewssica           12 FHCC                           1:24.07  
      42.16   41.91                                                
  8 Morrell, Olivia           11 KAC                            1:25.81  
      41.15   44.66                                                
  9 McCallon, Dallas          12 FHCC                           1:26.13  
      41.97   44.16                                                
 10 Trueloc`k, Amanda         12 FHCC                           1:26.58  
      41.55   45.03                                                
 11 Chevalier, Sherre         11 HPS                            1:30.02  
      42.56   47.46                                                
 12 Tiefa, Alexis             11 HPS                            1:30.61  
      41.72   48.89                                                
 13 Wray, Jordan              11 HPS                            1:31.17  
      43.59   47.58                                                
 14 Olavarria Gallegos, Luna  11 CHARG                          1:37.78  
      46.63   51.15                                                
 15 Atwater, Taylor           11 TST                            1:38.95  
      48.25   50.70                                                
 16 Majewski, Annie           11 HPS                            1:40.41  
      46.44   53.97                                                
 17 Sjaardema, Stephanie      12 JCC                            1:47.71  
      51.39   56.32                                                
 -- Ellis, Lana               12 LLS                                 NS  
 
Event 32  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:07.75   6/30/2002 Lucio Lopez-Plancarte, KAC                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zibbon, Kyle              12 HPS                            1:17.79  
      37.12   40.67                                                
  2 Bruckman, Chaz            12 YMCA                           1:20.08  
      35.32   44.76                                                
  3 Berling, Sam              11 YMCA                           1:23.98  
      38.08   45.90                                                
  4 Eker, Nick                12 TST                            1:24.72  
      39.34   45.38                                                
  5 Sargeant, Zach            12 LOBO                           1:28.99  
      42.04   46.95                                                
  6 Johannes, Karl            12 YMCA                           1:29.56  
      41.44   48.12                                                
  7 Ozakyol, Addison          11 TST                            1:31.11  
      43.36   47.75                                                
  8 Laktasic, Kyle            11 HPS                            1:31.72  
      45.40   46.32                                                
  9 Hanks, Jonah              11 FHCC                           1:33.31  
      45.19   48.12                                                
 10 Langsfeld, John Paul      11 YMCA                           1:34.15  
      43.58   50.57                                                
 11 Glines, Chaz              11 SCTS                           1:44.22  
      51.87   52.35                                                
 -- Fong, Nick                12 YMCA                                NS  
 -- Pino, Aaron               12 CHARG                               NS  
 -- Walker, Ian               12 CHARG                               NS  
 
Event 33  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:07.76    7/9/2006 Michell Howell, YMCA-                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Michelle M        13 YMCA                           1:07.76  
  2 Montoya, Jessica          14 KAC                            1:08.87  
  3 Buser, Rachel             13 YMCA                           1:10.73  
  4 Huber, Hannah             13 RPP                            1:13.14  
  5 Cleto, Kassandra          13 RPP                            1:13.56  
  6 Mercier, Hannah           14 Unattached                     1:14.16  
  7 Golliher, Nicole          14 TST                            1:14.70  
      32.81   41.89                                                
  8 Hollowwa, Marissa         14 RPP                            1:15.43  
  9 Olona, Sarah              13 JCC                            1:15.85  
 10 Rising, Carmen            13 Unattached                     1:16.56  
 11 Dobson, Kayla             13 YMCA                           1:17.10  
      34.16   42.94                                                
 12 Hightower, Rylie          14 RPP                            1:18.03  
 13 Schunk, Sofie             14 HPS                            1:19.02  
      34.37   44.65                                                
 14 Trujillo, Sam             14 SCTS                           1:20.36  
      30.80   49.56                                                
 15 Johannes, Natalie         13 YMCA                           1:21.82  
      33.31   48.51                                                
 16 Ward, Kaitlyn             13 YMCA                           1:23.67  
 17 Frodgue, Jazmyne          14 YMCA                           1:25.58  
      34.93   50.65                                                
 18 Sjaardema, Tracy          13 JCC                            1:26.10  
      32.51   53.59                                                
 19 Kenser, Melaine           13 JCC                            1:27.88  
      33.06   54.82                                                
 20 Bruckner, Maggie          13 FHCC                           1:33.35  
 21 Grout, Taylor             13 FHCC                           1:33.85  
 22 Price, Amber              14 RPP                            1:39.19  
 -- Voituone, Theresa         14 FHCC                                NS  
 
Event 34  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:01.69   6/22/2003 Chris Ellis, LLS-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaula, Kalani             14 YMCA                           1:03.25  
      27.79   35.46                                                
  2 Bennett, Tristan          13 YMCA                           1:05.41  
      29.88   35.53                                                
  3 Plancarte, Damian         14 KAC                            1:06.36  
      31.94   34.42                                                
  4 Kelly, Colin              14 VSR                            1:08.30  
      30.84   37.46                                                
  5 Berling, Adam             13 YMCA                           1:08.38  
      30.71   37.67                                                
  6 Hanson, Elliot            13 TST                            1:09.54  
      32.10   37.44                                                
  7 Lorenzen, Lukas           14 YMCA                           1:15.49  
      33.25   42.24                                                
  8 Goulart, Igor             13 YMCA                           1:17.31  
      37.92   39.39                                                
  9 Burgett, Chase            13 Unattached                     1:21.54  
      38.65   42.89                                                
 -- Tooley, Eran              14 SCTS                                DQ  
      40.78   45.58                                                
 -- Ruiz, Angelo              13 JCC                                 NS  
 
Event 35  Women 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:03.32   6/22/2003 Jessica Brown, LOBO-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berling, Katherine        17 YMCA                           1:09.84  
      32.84   37.00                                                
  2 Huber, Hayley             15 RPP                            1:11.14  
      33.65   37.49                                                
  3 North, Tina               17 FHCC                           1:13.75  
      34.11   39.64                                                
  4 Brocato, Terisse          15 FHCC                           1:17.03  
      35.93   41.10                                                
  5 Wylie, Jennifer           15 FHCC                           1:20.16  
      36.12   44.04                                                
  6 Mottley, Marissa          15 YMCA                           1:21.35  
      37.94   43.41                                                
  7 Mike, Arika               15 TCA                            1:24.94  
      39.61   45.33                                                
  8 Farmer, Victoria          15 SCTS                           1:43.66  
      44.30   59.36                                                
 -- Torrez, Jasmine           15 Unattached                          DQ  
      38.57 1:01.78                                                
 -- Chavez, Kaitlyn           15 KAC                                 NS  
 -- Williams, Cami            16 LLS                                 NS  
 
Event 36  Men 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   58.57   6/22/2003 Philip Babicz, DUKE                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trevor           15 YMCA                           1:02.62  
      28.36   34.26                                                
  2 Feng, Elliot              15 FHCC                           1:02.64  
      29.57   33.07                                                
  3 Langsfeld, Joel           15 YMCA                           1:08.51  
      30.36   38.15                                                
  4 Burdge, Colin             16 YMCA                           1:08.87  
      32.58   36.29                                                
  5 Schwers, Clayton          15 JCC                            1:10.63  
      32.42   38.21                                                
  6 Olona, Jason              15 JCC                            1:10.84  
      33.75   37.09                                                
  7 Frodgue, Niko             15 YMCA                           1:12.33  
      35.20   37.13                                                
 
Event 37  Women 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:09.92    7/9/2006 Marlene Pineda, KAC-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pineda, Marlene           20 KAC                            1:09.92  
      34.58   35.34                                                
  2 Erdman, Meghan            23 YMCA                           1:15.20  
      34.07   41.13                                                
  3 Bradford, Nichole         19 FHCC                           1:20.82  
      36.51   44.31                                                
 
Event 37  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:07.31   6/22/2003 Beth Stargardt, UNAT-                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tichy, Laura              26 YMCA                           1:19.02  
      38.80   40.22                                                
 
Event 37  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:32.82    7/9/2006 Suzanne Bruckner, FHCC-                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckner, Suzanne         42 FHCC                           1:32.82  
      45.56   47.26                                                
  2 Bennett, Kirsten          41 YMCA                           1:44.72  
      50.44   54.28                                                
  3 Silva, Norma              41 YMCA                           1:45.02  
      48.99   56.03                                                
  4 Hsu, Julia                42 YMCA                           1:57.86  
      57.43 1:00.43                                                
 
Event 37  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:12.00    7/9/2006 Tammy Wilson, FHCC-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Tammy             47 FHCC                           1:12.00  
      34.06   37.94                                                
 
Event 37  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   2:16.48    7/9/2006 Judy Seigel, YMCA-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seigel, Judy              54 YMCA                           2:16.48  
    1:06.70 1:09.78                                                
 
Event 37  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:45.96    7/9/2006 Mary Grapentine, FHCC-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grapentine, Mary          60 FHCC                           1:45.96  
      53.27   52.69                                                
 
Event 38  Men 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   57.43   6/22/2003 Matt Jones, UNAT-                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paredes, Daniel           21 FHCC                           1:03.35  
      29.23   34.12                                                
  2 Lusk, Dale                22 FHCC                           1:09.25  
      31.89   37.36                                                
 
Event 38  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   53.86   6/22/2003 Jeff Commings, LM-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Shaun              27 LOBO                             58.73  
      27.44   31.29                                                
  2 Stanton, Jesemiah         25 LOBO                             59.43  
      28.10   31.33                                                
  3 Williams, Sumner          26 LOBO                           1:14.83  
      35.23   39.60                                                
 
Event 38  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:05.61   7/10/2005 Steve McKee, JF-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montoya, Dominic          42 FHCC                           1:13.46  
      32.76   40.70                                                
  2 Morrell, Steven           44 KAC                            1:17.45  
      36.08   41.37                                                
  3 Huber, Wess               44 RPP                            1:21.51  
      39.85   41.66                                                
 -- Pino, Tom                 42 LOBO                                NS  
 
Event 38  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:08.40    7/9/2006 Ron Meyer-Hagen, YMCA-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Hagen, Ron          45 YMCA                           1:08.40  
      31.86   36.54                                                
 
Event 38  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Slaon, John Henry         50 Unattached                          NS  
 
Event 38  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:27.94    7/9/2006 Hank Miller, LOBO-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Hank              65 LOBO                           1:27.94  
      41.99   45.95                                                
 
Event 38  Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    NM Games:   1:52.24    7/9/2006 William Mitchell, CHARG-                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, William         77 CHARG                          1:52.24  
      52.91   59.33                                                
 
Event 39  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   22.32   6/30/2002 Kristal Summers, LOBO-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rivenbark, Elizabeth       8 HPS                              24.48  
  2 Meyer-Hagen, Claire        6 YMCA                             25.25  
  3 Wickesberg, Tyler          8 Unattached                       25.70  
  4 Robison, Kelsey            8 TST                              27.19  
  5 Jones, Savanna             7 RPP                              27.58  
  6 Bruckner, Kate             7 FHCC                             27.83  
  7 Allen, Kyra                8 YMCA                             29.95  
  8 Montoya, Jamie             7 KAC                              30.62  
  9 McCormick, Rachel          8 TST                              31.13  
 10 Fotieo, Kirsten            8 TST                              31.96  
 11 Zellner, Lindsey           6 HPS                              33.08  
 12 Procell, Linda             7 CHARG                            34.44  
 13 lopez, Amanda              8 JCC                              36.52  
 14 Olona, Erica               7 JCC                              37.02  
 15 Ethridge, Olivia           7 JCC                              37.33  
 16 Cooper, Ashley             7 TCA                              38.67  
 17 Procell, Dara              5 CHARG                            47.78  
 18 Meyer-Hagen, Audrey        4 YMCA                             52.16  
 -- Price, Jessa               6 JCC                                 DQ  
 -- Carey, Rachel              7 CHARG                               DQ  
 -- Tesche, Alken              8 JCC                                 NS  
 
Event 40  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   21.39   6/24/2001 Tristan Bennett, YMCA-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Hagen, Caleb         8 YMCA                             21.75  
  2 Korsan, Gavin              8 HPS                              23.02  
  3 Stanopiewicz, William      8 YMCA                             23.34  
  4 Medley, Trinity            8 RRDS                             24.14  
  5 Vinson, Whit               8 FHCC                             24.23  
  6 Johannes, Seth             8 YMCA                             25.02  
  7 Zolyomi, Bence             8 YMCA                             25.41  
  8 Olavarria Gallegos, Che    7 LOBO                             25.83  
  9 Seaver, Ethan              8 YMCA                             26.46  
 10 Holler, Julius             7 LOBO                             27.71  
 11 Gottsch, Will              7 TST                              27.72  
 12 Robison, Gage              6 TST                              27.80  
 13 Rosales, Paul              8 VSR                              29.58  
 14 Kenser, Isaac              7 JCC                              32.47  
 15 Westerberg, Micheal        8 TST                              32.73  
 16 Dauphin, Ben               8 CHARG                            35.03  
 17 Glines, Bo                 7 SCTS                             38.83  
 18 Tesche, Askhat             7 JCC                              43.71  
 19 Lash, Ethan                5 JCC                              48.13  
 -- Adams, Christian           8 FHCC                                DQ  
 -- Steichen, Mathew           8 Unattached                          DQ  
 
Event 41  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   19.22   7/10/2005 Hattie Schunk, HPS-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Veseth, Hannah            10 HPS                              19.38  
  2 Kawamoto, Eileen          10 CHARG                            20.24  
  3 Fox, Nicole               10 JCC                              20.45  
  4 Olavarria Gallegos, Alma   9 CHARG                            21.60  
  5 Hightower, Hailey         10 RPP                              21.69  
  6 Stanzione, Angelina       10 SSR                              21.82  
  7 Montoya, Samantha          9 FHCC                             22.85  
  8 Christiansen, Abigayle    10 YMCA                             23.02  
  9 Fox, Christina            10 JCC                              23.42  
 10 Ellis, Emily               9 FHCC                             23.90  
 11 Jones, Suzanne             9 RPP                              24.66  
 12 Mata, Chantel             10 SSR                              25.29  
 13 Anderson, Emily            9 RRDS                             25.44  
 14 Mata, Chanel              10 SSR                              25.48  
 15 Hellerman, Martha         10 HPS                              25.93  
 16 Marquez, Marisa           10 CHARG                            26.27  
 17 Carey, Alexis             10 CHARG                            27.65  
 18 Moffat, Rebecca           10 YMCA                             28.56  
 19 Hanks, Sydney              9 FHCC                             28.81  
 20 Packer, Ruby               9 JCC                              29.37  
 21 Harder, Raulin             9 FHCC                             30.97  
 22 Buffett, Rachael           9 TST                              35.94  
 23 Thibodeau, Kasey           9 YMCA                             38.15  
 -- Pino, Melaine             10 CHARG                               NS  
 -- Smith, Danielle           10 JCC                                 NS  
 
Event 42  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   19.94   6/24/2002 Gaetano Stanziione, SSR-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holler, Dorian            10 LOBO                             20.59  
  2 Langsfeld, Jeremy          9 YMCA                             21.58  
  3 Wrege, Grant              10 TST                              22.23  
  4 Talcott, Travis           10 JCC                              22.57  
  4 Billstrand, Tim            9 FHCC                             22.57  
  6 Glines, Scott             10 SCTS                             23.43  
  7 Bruckner, Joe              9 FHCC                             24.03  
  8 Price, Jared              10 JCC                              24.43  
  9 Wylie, Jesse               9 FHCC                             24.58  
 10 Wrons, Joey                9 FHCC                             24.79  
 11 Dow, Seth                 10 SCTS                             25.03  
 12 Dauphin, Nate             10 CHARG                            25.45  
 13 Ozakyol, Eillis            9 TST                              27.65  
 14 Lorenzen, Jacob           10 YMCA                             28.16  
 15 Seaver, Mark              10 YMCA                             30.09  
 -- Procell, Roy               9 CHARG                               NS  
 
Event 43  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   36.66   7/10/2005 Tess Lemon, TCA-                             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Kristal          12 LOBO                             38.08  
  2 Trueloc`k, Amanda         12 FHCC                             39.14  
  3 Schunk, Hattie            11 HPS                              39.32  
  4 Korsan, Elaine            11 HPS                              40.37  
  5 McCallon, Dallas          12 FHCC                             41.27  
  6 Matier, Marcia            12 KAC                              41.79  
  7 Tillery, Katherine        12 TCA                              42.33  
  8 Morrell, Olivia           11 KAC                              45.04  
  9 Wray, Jordan              11 HPS                              45.45  
 10 Trujillo, Megan           12 SCTS                             46.96  
 11 Velott, Linda             11 YMCA                             47.48  
 12 Contreras, DamiAna        11 SSR                              47.66  
 13 Sjaardema, Stephanie      12 JCC                              47.86  
 14 Atwater, Tara             11 TST                              48.62  
 15 Contreras, JeriAna        11 SSR                              48.89  
 16 Otts, Sarah               11 JCC                              48.91  
 17 Caspillo, Kanisha         11 SSR                              49.69  
 18 Tooley, Karah             12 SCTS                             51.41  
 19 Womack, Makayla           11 SCTS                             51.72  
 20 Granone, Kirsten          11 YMCA                             52.50  
 21 Olavarria Gallegos, Luna  11 CHARG                            53.43  
 22 Vinson, Jordan            12 SSR                              55.04  
 23 Gonzales, Reina           12 LLS                            1:04.85  
 -- Ellis, Lana               12 LLS                                 NS  
 
Event 44  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   35.37   6/24/2001 Wesly Sjoholm, UNAT                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Langsfeld, John Paul      11 YMCA                             41.31  
  2 Ashcraft, Chad            12 TST                              42.94  
  3 Perea, Jason J            12 LLS                              43.05  
  4 Eker, Nick                12 TST                              43.13  
  5 Bradford, Joshua          12 FHCC                             44.47  
  6 Ozakyol, Addison          11 TST                              45.71  
  7 Ulibarri-Sanchez, Jordan  11 LLS                              46.45  
  8 Laktasic, Kyle            11 HPS                              47.43  
  9 Billstrand, Brian         11 FHCC                             47.70  
 10 Hanks, Jonah              11 FHCC                             47.96  
 11 Glines, Chaz              11 SCTS                             54.24  
 -- Fong, Nick                12 YMCA                                NS  
 -- Pino, Aaron               12 CHARG                               NS  
 
Event 45  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   1:13.65    7/9/2006 Gabriela Mackiw, CHARG-                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackiw, Gabriela          14 CHARG                          1:13.65  
      34.77   38.88                                                
  2 Montoya, Jessica          14 KAC                            1:15.74  
      36.02   39.72                                                
  3 Howell, Michelle M        13 YMCA                           1:18.02  
      37.41   40.61                                                
  4 Buser, Rachel             13 YMCA                           1:20.74  
      37.61   43.13                                                
  5 Huber, Hannah             13 RPP                            1:24.45  
      40.20   44.25                                                
  6 Dobson, Kayla             13 YMCA                           1:26.32  
      40.27   46.05                                                
  7 Sjaardema, Tracy          13 JCC                            1:31.97  
      43.22   48.75                                                
  8 Langsfeld, Candice        13 YMCA                           1:35.19  
      43.00   52.19                                                
  9 Bruckner, Maggie          13 FHCC                           1:35.91  
      44.17   51.74                                                
 -- Kenser, Melaine           13 JCC                                 DQ  
      45.74   52.96                                                
 -- Rising, Carmen            13 Unattached                          NS  
 -- Schunk, Sofie             14 HPS                                 NS  
 
Event 46  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   1:14.13    7/9/2006 Damian Plancarte, KAC-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Plancarte, Damian         14 KAC                            1:14.13  
      35.06   39.07                                                
  2 Stanzione, Gaetano        14 SSR                            1:18.63  
      37.27   41.36                                                
  3 Hanson, Elliot            13 TST                            1:19.64  
      37.42   42.22                                                
  4 Goulart, Igor             13 YMCA                           1:23.20  
      39.13   44.07                                                
  5 Ulibarri-Sanchez, Raymon  13 LLS                            1:25.20  
      39.91   45.29                                                
  6 Burgett, Chase            13 Unattached                     1:26.09  
      41.15   44.94                                                
  7 Taylor, Brandon           13 LLS                            1:47.18  
      49.64   57.54                                                
  8 Vinson, Derrick           14 SSR                            1:47.48  
      51.21   56.27                                                
  9 Price, Jake               14 JCC                            1:53.59  
      53.53 1:00.06                                                
 -- Ruiz, Angelo              13 JCC                                 NS  
 
Event 47  Women 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   1:11.71   6/24/2001 Dana Shedlosky, UNAT                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berling, Katherine        17 YMCA                           1:20.45  
      37.88   42.57                                                
  2 Brocato, Terisse          15 FHCC                           1:26.50  
      39.47   47.03                                                
  3 Wylie, Jennifer           15 FHCC                           1:30.93  
      41.59   49.34                                                
  4 Farmer, Victoria          15 SCTS                           2:13.66  
      59.08 1:14.58                                                
 -- Carter, Amanda            17 SCTS                                DQ  
      49.31 1:01.01                                                
 
Event 48  Men 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   1:06.97   6/30/2002 Hess Yntema IV, KAC-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feng, Elliot              15 FHCC                           1:09.20  
      32.96   36.24                                                
  2 Bennett, Trevor           15 YMCA                           1:15.09  
      35.35   39.74                                                
  3 Schwers, Clayton          15 JCC                            1:16.11  
      35.25   40.86                                                
  4 Frodgue, Niko             15 YMCA                           1:18.24  
      37.56   40.68                                                
  5 Towner, Jake              15 TST                            1:19.35  
      37.53   41.82                                                
  6 Olona, Jason              15 JCC                            1:19.80  
      37.26   42.54                                                
  7 Domme, Nathan             17 FHCC                           1:19.97  
      36.61   43.36                                                
 -- Burgett, Taylor           16 CHARG                               NS  
 
Event 49  Women 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   34.35   6/24/2001 Allison Yulo, UNAT                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bradford, Nichole         19 FHCC                             42.61  
 
Event 49  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   42.72   6/24/2001 Laura Burton                                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCallon, Brenda          38 FHCC                             49.52  
  2 Demeter, Andrea           38 YMCA                             52.75  
 
Event 49  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   41.46    7/9/2006 Suzanne Bruckner, FHCC-                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckner, Suzanne         42 FHCC                             41.46  
  2 Hsu, Julia                42 YMCA                             56.30  
 
Event 49  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   38.17   7/10/2005 Tammy Wilson, FHCC-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schlavin, Mary            46 HPS                              46.21  
  2 Feng, Carolyn             45 FHCC                             47.79  
 
Event 49  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   49.15   6/22/2003 Annette Thies, UNAT-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seigel, Judy              54 YMCA                           1:07.48  
 
Event 49  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   43.80    7/9/2006 Colleen Burns, LOBO-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Colleen            56 LOBO                             43.80  
 
Event 49  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   53.26    7/9/2006 Mary Grapentine, FHCC-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grapentine, Mary          60 FHCC                             53.26  
 
Event 50  Men 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   32.73    7/9/2006 Daniel Paredes, FHCC-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paredes, Daniel           21 FHCC                             32.73  
 
Event 50  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   26.99   6/22/2003 Jeff Commings, LM-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Shaun              27 LOBO                             29.23  
 
Event 50  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   33.79   7/10/2005 Ron Meyer-Hagen, YMCA-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellis, John               42 FHCC                             35.46  
  2 Huber, Wess               44 RPP                              35.95  
  3 lee, Mark                 42 YMCA                             40.19  
  4 Zolyomi, Arpad            40 YMCA                             41.28  
 
Event 50  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   35.16    7/9/2006 Robert Wall, YMCA-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wall, Robert              48 YMCA                             35.16  
 
Event 50  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   40.83    7/9/2006 Rick Pangborn, KAC-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pangborn, Rick            55 KAC                              40.83  
 
Event 51  Women 19-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   1:18.47    7/9/2006 Marlene Pineda, KAC-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pineda, Marlene           20 KAC                            1:18.47  
      37.30   41.17                                                
 
Event 51  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   1:18.11   6/24/2001 Tammy Clarke, UNAT                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Silva, Norma              41 YMCA                           1:44.22  
      48.80   55.42                                                
  2 Otts, Diane               42 JCC                            1:45.89  
      50.85   55.04                                                
  3 Bennett, Kirsten          41 YMCA                           1:50.26  
      50.73   59.53                                                
 
Event 51  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Wilson, Tammy             47 FHCC                                DQ  
      38.73   42.97                                                
 
Event 51  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   2:04.01   7/10/2005 Mary Grapentine, FHCC-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Burns, Colleen            56 LOBO                                NS  
 
Event 52  Men 19-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   1:16.60    7/9/2006 Daniel Paredes, FHCC-                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paredes, Daniel           21 FHCC                           1:16.60  
      35.49   41.11                                                
 
Event 52  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   1:04.68    7/9/2006 Shaun Burns, LOBO-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Shaun              27 LOBO                           1:04.68  
      30.18   34.50                                                
  2 Stanton, Jesemiah         25 LOBO                           1:06.24  
      31.83   34.41                                                
 
Event 52  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   1:20.87    7/9/2006 Steven Morrell, KAC-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Morrell, Steven           44 KAC                            1:20.87  
      38.30   42.57                                                
  2 Ellis, John               42 FHCC                           1:26.42  
      40.13   46.29                                                
  3 Huber, Wess               44 RPP                            1:31.86  
      42.17   49.69                                                
 -- Zolyomi, Arpad            40 YMCA                                DQ  
      43.31   54.36                                                
 -- Pino, Tom                 42 LOBO                                NS  
 
Event 52  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   1:15.35    7/9/2006 Ron Meyer-Hagen, YMCA-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Hagen, Ron          45 YMCA                           1:15.35  
      34.81   40.54                                                
 
Event 52  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    NM Games:   1:29.81    7/9/2006 Rick Pangborn, KAC-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pangborn, Rick            55 KAC                            1:29.81  
      41.25   48.56                                                
 
Event 53  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   35.82   6/24/2002 Kristal Summers, LOBO-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St. John, Gillian          8 TST                              37.33  
  2 Rivenbark, Elizabeth       8 HPS                              43.30  
  3 Robison, Kelsey            8 TST                              47.14  
  4 Fotieo, Kirsten            8 TST                              47.98  
  5 Lash, Madison              8 JCC                              53.54  
  6 McCormick, Rachel          8 TST                              57.05  
  7 Bruckner, Kate             7 FHCC                           1:02.09  
  8 lopez, Amanda              8 JCC                            1:04.38  
  9 Zellner, Lindsey           6 HPS                            1:11.52  
 10 Aiken, Jesche              8 RRDS                           1:28.51  
 11 Chavez, Aurelia            6 SSR                            1:46.89  
 -- Cooper, Ashley             7 TCA                                 DQ  
 
Event 54  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   33.88    7/9/2006 Duncan Lee, YMCA-                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Duncan                8 YMCA                             33.88  
  2 Kim, Anthony               8 CHARG                            36.82  
  3 Stanopiewicz, William      8 YMCA                             37.36  
  4 Johannes, Seth             8 YMCA                             38.17  
  5 Meyer-Hagen, Caleb         8 YMCA                             42.15  
  6 Burge, Robert              8 RRDS                             42.45  
  7 Medley, Trinity            8 RRDS                             42.74  
  8 Zolyomi, Bence             8 YMCA                             43.00  
  9 Turon, Wesley              6 TST                              43.13  
 10 Burrows, Corey             8 SCTS                             44.45  
 11 Olavarria Gallegos, Che    7 LOBO                             46.57  
 12 Kenser, Isaac              7 JCC                              48.94  
 13 Seaver, Ethan              8 YMCA                             50.12  
 14 Vinson, Whit               8 FHCC                             51.03  
 15 Korsan, Gavin              8 HPS                              54.31  
 16 Adams, Christian           8 FHCC                             59.91  
 17 Tesche, Askhat             7 JCC                            1:11.19  
 18 Glines, Bo                 7 SCTS                           1:21.88  
 -- Brown, David               8 YMCA                                NS  
 
Event 55  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   31.32   6/30/2002 Jennell Higgs, KAC                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kawamoto, Eileen          10 CHARG                            33.41  
  2 Koreh, Raya               10 CHARG                            34.19  
  3 Olavarria Gallegos, Alma   9 CHARG                            35.82  
  4 Meyer-Hagan, Jewel         9 YMCA                             36.67  
  5 Stanzione, Angelina       10 SSR                              37.14  
  6 Veseth, Hannah            10 HPS                              37.41  
  7 Fox, Nicole               10 JCC                              37.89  
  8 Summers, Kelsey            9 LOBO                             38.42  
  9 Zellner, Shelby           10 HPS                              38.70  
 10 Hightower, Hailey         10 RPP                              38.85  
 11 Pleil-Pino, Tatiana       10 RPP                              39.01  
 12 Weingardt, Karin           9 JCC                              41.64  
 13 Doyle, Mariah              9 LLS                              43.06  
 14 Carey, Alexis             10 CHARG                            43.44  
 14 Fox, Christina            10 JCC                              43.44  
 16 Mata, Chantel             10 SSR                              45.31  
 17 Hellerman, Martha         10 HPS                              45.65  
 18 Jones, Suzanne             9 RPP                              45.83  
 19 Mata, Chanel              10 SSR                              45.88  
 20 Ellis, Emily               9 FHCC                             46.67  
 21 Marquez, Marisa           10 CHARG                            46.95  
 -- Pino, Melaine             10 CHARG                               NS  
 -- Smith, Danielle           10 JCC                                 NS  
 -- Talbert, Emma             10 Unattached                          NS  
 
Event 56  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   29.38   6/22/2003 Tristan Bennett, YMCA-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Serna, Marcos             10 CHARG                            31.86  
  2 Bruckman, Monty            9 YMCA                             34.60  
  3 Givens, Travis            10 TST                              36.45  
  4 Ward, Brandon              9 YMCA                             36.51  
  5 Dow, Seth                 10 SCTS                             36.70  
  6 Dauphin, Nate             10 CHARG                            36.91  
  7 Talcott, Travis           10 JCC                              37.00  
  8 Holler, Magnus             9 LOBO                             37.74  
  9 Gottsch, Joe              10 TST                              38.39  
 10 McCallon, Austin          10 FHCC                             39.54  
 11 Otts, John                 9 JCC                              40.11  
 12 Billstrand, Tim            9 FHCC                             40.83  
 13 Retter, Michael           10 YMCA                             44.38  
 14 Goodman, Nathan           10 JCC                              44.60  
 15 Wylie, Jesse               9 FHCC                             49.71  
 16 Bruckner, Joe              9 FHCC                             51.82  
 17 Rigg, Nolan                9 JCC                            1:01.87  
 -- Price, Jared              10 JCC                                 NS  
 
Event 57  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   58.50   6/22/2003 Ashleigh Coon, KAC-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Giesler, Kaitlin          12 YMCA                           1:05.55  
      31.87   33.68                                                
  2 Heerman, Laura            12 YMCA                           1:06.47  
      32.67   33.80                                                
  3 Maestas, Rica             12 MIDM                           1:07.84  
      32.92   34.92                                                
  4 Wolfe, Jewssica           12 FHCC                           1:11.14  
      34.41   36.73                                                
  5 Copper, Sydney            12 TCA                            1:12.35  
  6 McCallon, Dallas          12 FHCC                           1:13.87  
      34.41   39.46                                                
  7 Tiefa, Alexis             11 HPS                            1:16.08  
      36.25   39.83                                                
  8 Talcott, Roushon          11 JCC                            1:17.68  
      36.60   41.08                                                
  9 Chevalier, Sherre         11 HPS                            1:18.23  
      37.39   40.84                                                
 10 Morrell, Olivia           11 KAC                            1:18.75  
      37.23   41.52                                                
 11 Mike, Aanika              12 TCA                            1:19.79  
      37.89   41.90                                                
 12 Contreras, JeriAna        11 SSR                            1:21.36  
      38.18   43.18                                                
 13 Velott, Linda             11 YMCA                           1:22.71  
      39.31   43.40                                                
 14 Vinson, Jordan            12 SSR                            1:23.11  
      39.82   43.29                                                
 15 Atwater, Taylor           11 TST                            1:23.46  
      37.94   45.52                                                
 16 Otts, Sarah               11 JCC                            1:26.24  
      40.59   45.65                                                
 17 Contreras, DamiAna        11 SSR                            1:26.43  
      38.59   47.84                                                
 18 Caspillo, Kanisha         11 SSR                            1:35.47  
      45.02   50.45                                                
 -- Korsan, Elaine            11 HPS                                 NS  
 
Event 58  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   55.63   6/30/2002 Lucio Lopez-Plancarte, KAC                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackiw, Mitchell          12 CHARG                          1:03.70  
      30.31   33.39                                                
  2 Bruckman, Chaz            12 YMCA                           1:10.03  
      33.03   37.00                                                
  3 Eker, Nick                12 TST                            1:11.08  
      34.03   37.05                                                
  4 Tillery, Kristopher       11 TST                            1:16.31  
      35.42   40.89                                                
  5 Billstrand, Brian         11 FHCC                           1:17.06  
      34.49   42.57                                                
  6 Sargeant, Zach            12 LOBO                           1:17.15  
      36.25   40.90                                                
  7 Ulibarri-Sanchez, Jordan  11 LLS                            1:20.62  
      37.17   43.45                                                
  8 Laktasic, Kyle            11 HPS                            1:22.16  
      39.24   42.92                                                
  9 Glines, Chaz              11 SCTS                           1:39.43  
      47.35   52.08                                                
 10 Rigg, Tanner              11 JCC                            1:39.57  
      47.21   52.36                                                
 -- Walker, Ian               12 CHARG                               NS  
 -- Fong, Nick                12 YMCA                                NS  
 -- Perea, Jason J            12 LLS                                 NS  
 
Event 59  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   58.91    7/9/2006 Gabriela Mackiw, CHARG-                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mackiw, Gabriela          14 CHARG                            58.91  
      28.64   30.27                                                
  2 Hollowwa, Marissa         14 RPP                            1:00.01  
      29.01   31.00                                                
  3 Mercier, Hannah           14 Unattached                     1:03.82  
    1:03.97                                                        
  4 Huber, Hannah             13 RPP                            1:04.22  
      31.44   32.78                                                
  5 Ward, Kaitlyn             13 YMCA                           1:12.67  
      35.47   37.20                                                
  6 Frodgue, Jazmyne          14 YMCA                           1:13.13  
      35.27   37.86                                                
  7 Johannes, Natalie         13 YMCA                           1:14.82  
  8 Swartz, Jessi Q           13 FHCC                           1:15.25  
      35.18   40.07                                                
  9 Kenser, Melaine           13 JCC                            1:15.79  
      35.70   40.09                                                
 10 Grout, Taylor             13 FHCC                           1:16.42  
      36.42   40.00                                                
 11 Price, Amber              14 RPP                            1:21.59  
      37.45   44.14                                                
 12 Voituone, Theresa         14 FHCC                           1:24.35  
      39.09   45.26                                                
 -- Schunk, Sofie             14 HPS                                 NS  
 -- Williams, Kelli           14 LLS                                 NS  
 
Event 60  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   51.90   6/24/2001 Nate Rogers, LOBO-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaula, Kalani             14 YMCA                             53.86  
      25.73   28.13                                                
  2 Bennett, Tristan          13 YMCA                             56.67  
      27.22   29.45                                                
  3 Plancarte, Damian         14 KAC                              58.10  
      27.55   30.55                                                
  4 Kelly, Colin              14 VSR                              59.48  
      27.97   31.51                                                
  5 Ulibarri-Sanchez, Raymon  13 LLS                            1:01.30  
      29.56   31.74                                                
  6 Berling, Adam             13 YMCA                           1:01.57  
      29.66   31.91                                                
  7 Pleil-Pino, Gabo          13 RPP                            1:01.91  
      29.70   32.21                                                
  8 Stanzione, Gaetano        14 SSR                            1:04.08  
      29.95   34.13                                                
  9 Goulart, Igor             13 YMCA                           1:10.56  
      32.35   38.21                                                
 10 Berling, Ben              14 YMCA                           1:10.93  
      33.23   37.70                                                
 11 Rigg, Brady               13 JCC                            1:23.48  
      38.71   44.77                                                
 12 Schlavin, James           13 HPS                            1:23.91  
      38.78   45.13                                                
 13 Vinson, Derrick           14 SSR                            1:28.90  
      40.47   48.43                                                
 -- Price, Jake               14 JCC                                 NS  
 
Event 61  Women 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   58.05   6/30/2002 Marlene Pameda, KAC                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huber, Hayley             15 RPP                              59.56  
      28.09   31.47                                                
  2 Berling, Katherine        17 YMCA                           1:02.43  
      30.25   32.18                                                
  3 Williams, Cami            16 LLS                            1:04.43  
      29.86   34.57                                                
  4 Chavez, Kaitlyn           15 KAC                            1:04.71  
      31.73   32.98                                                
  5 North, Tina               17 FHCC                           1:06.82  
      31.81   35.01                                                
  6 Torrez, Jasmine           15 Unattached                     1:08.08  
      31.84   36.24                                                
  7 Wylie, Jennifer           15 FHCC                           1:10.52  
      32.66   37.86                                                
 -- Carter, Amanda            17 SCTS                                DQ  
      42.76   52.33                                                
 
Event 62  Men 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   50.78   6/22/2003 Nate Rogers, LOBO-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kupferer, Zak             16 TST                              53.22  
      24.52   28.70                                                
  2 Lovato, Zachary           17 LLS                              53.63  
      25.45   28.18                                                
  3 Bennett, Trevor           15 YMCA                             54.62  
      26.18   28.44                                                
  4 Gibson, Casey             17 YMCA                             55.50  
      26.57   28.93                                                
  5 Burgett, Taylor           16 CHARG                            59.15  
      28.60   30.55                                                
  6 Olona, Jason              15 JCC                            1:04.94  
      31.10   33.84                                                
  7 Domme, Nathan             17 FHCC                           1:07.41  
      30.46   36.95                                                
  8 Armstrong, Robert         17 FHCC                           1:15.71  
      34.20   41.51                                                
 
Event 63  Women 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   1:00.26   6/24/2001 Suzy Wulf, UNAT                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Erdman, Meghan            23 YMCA                           1:06.36  
      31.86   34.50                                                
  2 Bradford, Nichole         19 FHCC                           1:10.14  
      33.64   36.50                                                
 
Event 63  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   1:04.36   7/10/2005 Laura Tichy, Unattached-                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tichy, Laura              26 YMCA                           1:05.42  
      31.38   34.04                                                
 
Event 63  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   1:17.09    7/9/2006 Beth Robinson, TST-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Beth            33 TST                            1:17.09  
      37.49   39.60                                                
 
Event 63  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   1:07.23    7/9/2006 Lisa Denison, HPS-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denison, Lisa             37 HPS                            1:07.23  
      32.32   34.91                                                
  2 McCallon, Brenda          38 FHCC                           1:28.41  
      41.39   47.02                                                
 
Event 63  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   1:16.32    7/9/2006 Laura Turon, CHARG-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turon, Laura              41 CHARG                          1:16.32  
      36.79   39.53                                                
  2 Silva, Norma              41 YMCA                           1:30.85  
      41.34   49.51                                                
  3 Bennett, Kirsten          41 YMCA                           1:37.82  
      45.45   52.37                                                
 
Event 63  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   1:03.70   7/10/2005 Tammy Wilson, FHCC-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schlavin, Mary            46 HPS                            1:15.73  
      35.00   40.73                                                
  2 Sprauer, Patricia         45 FHCC                           1:21.80  
      37.90   43.90                                                
  3 Feng, Carolyn             45 FHCC                           1:22.50  
      39.57   42.93                                                
  4 Watterberg, Tina          48 FHCC                           1:29.14  
      41.51   47.63                                                
  5 Harder, Robin             47 FHCC                           1:36.00  
      42.96   53.04                                                
  6 Montoya, Carla            45 FHCC                           1:53.29  
      51.88 1:01.41                                                
 
Event 63  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   1:22.91   7/24/2001 Annette Thies, UNAT-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dayton, Connie            52 Unattached                     1:27.07  
      40.67   46.40                                                
 
Event 63  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   1:17.03    7/9/2006 Colleen Burns, LOBO-                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Colleen            56 LOBO                           1:17.03  
      36.24   40.79                                                
 
Event 63  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   1:31.82    7/9/2006 Mary Grapentine, FHCC-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grapentine, Mary          60 FHCC                           1:31.82  
      46.05   45.77                                                
 
Event 64  Men 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   50.66   6/22/2003 Ian Phillips, LM-                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Paredes, Daniel           21 FHCC                             57.63  
      28.02   29.61                                                
  2 Lusk, Dale                22 FHCC                           1:00.45  
 
Event 64  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   51.31    7/9/2006 Shaun Burns, LOBO-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Shaun              27 LOBO                             51.31  
  2 Stanton, Jesemiah         25 LOBO                             54.27  
 -- Williams, Sumner          26 LOBO                                DQ  
 
Event 64  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   50.49    7/9/2006 Bobby Goldie, LOBO-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goldie, Bobby             33 LOBO                             50.49  
 
Event 64  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   54.07   7/10/2005 Steve McKee, JF-                             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 lee, Mark                 42 YMCA                           1:04.25  
      31.01   33.24                                                
  2 Morrell, Steven           44 KAC                            1:09.04  
  3 Ellis, John               42 FHCC                           1:12.74  
      34.46   38.28                                                
 -- Pino, Tom                 42 LOBO                                DQ  
 
Event 64  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   1:04.19    7/9/2006 Robert Wall, YMCA-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wall, Robert              48 YMCA                           1:04.19  
      30.45   33.74                                                
 
Event 64  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   54.92   6/22/2003 Eric Phillips, UNAT-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Slaon, John Henry         50 Unattached                     1:22.12  
      37.09   45.03                                                
 
Event 64  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   1:14.80    7/9/2006 Rick Pangborn, KAC-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pangborn, Rick            55 KAC                            1:14.80  
 
Event 64  Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    NM Games:   1:34.17    7/9/2006 William Mitchell, CHARG-                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, William         77 CHARG                          1:34.17  
      42.74   51.43                                                
 
Event 65  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   16.86    7/9/2006 Dana Turon, TST-                             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turon, Dana                8 TST                              16.86  
  2 Hightower, Kaycee          8 RPP                              20.02  
  3 Wickesberg, Tyler          8 Unattached                       22.04  
  4 Rivenbark, Elizabeth       8 HPS                              22.44  
  5 Seigel, Jenna              8 YMCA                             23.23  
  6 Montoya, Jamie             7 KAC                              28.07  
  7 Cooper, Ashley             7 TCA                              29.04  
  8 Olona, Erica               7 JCC                              30.07  
  9 Zellner, Lindsey           6 HPS                              32.75  
 10 Procell, Linda             7 CHARG                            37.57  
 11 Procell, Dara              5 CHARG                            53.62  
 -- lopez, Amanda              8 JCC                                 DQ  
 -- Price, Jessa               6 JCC                                 DQ  
 -- Green, Jessica             8 RRDS                                NS  
 -- Carey, Rachel              7 CHARG                               NS  
 
Event 66  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   17.62    7/9/2006 Duncan Lee, YMCA-                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Duncan                8 YMCA                             17.62  
  2 Kim, Anthony               8 CHARG                            18.21  
  3 Johannes, Seth             8 YMCA                             20.57  
  4 Stanopiewicz, William      8 YMCA                             21.05  
  5 Zolyomi, Bence             8 YMCA                             21.77  
  6 Turon, Wesley              6 TST                              21.81  
  7 Dauphin, Ben               8 CHARG                            23.80  
  8 Medley, Trinity            8 RRDS                             24.43  
  9 Burrows, Corey             8 SCTS                             24.93  
 10 Holler, Julius             7 LOBO                             24.97  
 11 Rosales, Paul              8 VSR                              31.37  
 12 Glines, Bo                 7 SCTS                             46.38  
 
Event 67  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   15.77   6/22/2003 Michell Howell, YMCA-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Abigayle    10 YMCA                             16.79  
  2 Meyer-Hagan, Jewel         9 YMCA                             16.93  
  3 Koreh, Raya               10 CHARG                            17.17  
  4 Doyle, Mariah              9 LLS                              18.82  
  5 Kawamoto, Eileen          10 CHARG                            19.27  
  6 Montoya, Samantha          9 FHCC                             19.51  
  7 Schlavin, Michelle         9 HPS                              19.60  
  8 Pleil-Pino, Tatiana       10 RPP                              19.68  
  9 Summers, Kelsey            9 LOBO                             20.10  
 10 Zellner, Shelby           10 HPS                              22.58  
 11 Anderson, Emily            9 RRDS                             22.66  
 12 Weingardt, Karin           9 JCC                              24.53  
 13 Fox, Christina            10 JCC                              25.03  
 14 Leunberger, Samantha       9 JCC                              25.53  
 15 Hanks, Sydney              9 FHCC                             26.80  
 16 Carey, Alexis             10 CHARG                            27.41  
 16 Stanzione, Angelina       10 SSR                              27.41  
 18 Ellis, Emily               9 FHCC                             28.00  
 19 Moffat, Rebecca           10 YMCA                             28.94  
 20 Buffett, Rachael           9 TST                              34.01  
 -- Pino, Melaine             10 CHARG                               NS  
 -- Talbert, Emma             10 Unattached                          NS  
 
Event 68  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   16.42   7/10/2005 Giuliano Masci, Unattached-                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckman, Monty            9 YMCA                             16.49  
  2 Holler, Dorian            10 LOBO                             17.62  
  3 Ward, Brandon              9 YMCA                             18.13  
  4 Givens, Travis            10 TST                              18.14  
  5 Holler, Magnus             9 LOBO                             18.90  
  6 Dauphin, Nate             10 CHARG                            19.96  
  7 McCallon, Austin          10 FHCC                             19.99  
  8 Goodman, Nathan           10 JCC                              20.61  
  9 Otts, John                 9 JCC                              21.80  
 10 Retter, Michael           10 YMCA                             24.01  
 10 Wrons, Joey                9 FHCC                             24.01  
 12 Glines, Scott             10 SCTS                             24.58  
 13 Procell, Roy               9 CHARG                            25.99  
 14 Bruckner, Joe              9 FHCC                             27.84  
 15 Ozakyol, Eillis            9 TST                              28.38  
 
Event 69  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   29.86   6/22/2003 Ashleigh Coon, KAC-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Kristal          12 LOBO                             32.65  
  2 Maestas, Rica             12 MIDM                             34.80  
  3 Copper, Sydney            12 TCA                              37.00  
  4 Trueloc`k, Amanda         12 FHCC                             39.73  
  5 Talcott, Roushon          11 JCC                              39.91  
  6 Tiefa, Alexis             11 HPS                              41.37  
  7 Chevalier, Sherre         11 HPS                              43.09  
  8 Wray, Jordan              11 HPS                              43.27  
  9 Mike, Aanika              12 TCA                              45.98  
 10 Trujillo, Megan           12 SCTS                             46.39  
 11 Caspillo, Kanisha         11 SSR                              48.47  
 11 Olavarria Gallegos, Luna  11 CHARG                            48.47  
 13 Atwater, Tara             11 TST                              49.84  
 14 Atwater, Taylor           11 TST                              51.71  
 15 Granone, Kirsten          11 YMCA                             58.08  
 -- McCallon, Dallas          12 FHCC                                NS  
 
Event 70  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   29.62   6/24/2001 Wesly Sjoholm, UNAT                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zibbon, Kyle              12 HPS                              33.53  
  2 Bruckman, Chaz            12 YMCA                             33.72  
  3 Mackiw, Mitchell          12 CHARG                            34.46  
  4 Berling, Sam              11 YMCA                             36.60  
  5 Ozakyol, Addison          11 TST                              43.09  
  6 Johannes, Karl            12 YMCA                             43.31  
  7 Billstrand, Brian         11 FHCC                             44.58  
  8 Sargeant, Zach            12 LOBO                             45.23  
  9 Ulibarri-Sanchez, Jordan  11 LLS                              50.14  
 10 Lovato, Shane             12 LLS                              55.52  
 11 Rigg, Tanner              11 JCC                            1:04.76  
 -- Walker, Ian               12 CHARG                               NS  
 -- Perea, Jason J            12 LLS                                 NS  
 -- Pino, Aaron               12 CHARG                               NS  
 
Event 71  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   29.27    7/9/2006 Michelle M Howell, YMCA-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Michelle M        13 YMCA                             29.27  
  2 Golliher, Nicole          14 TST                              31.39  
  2 Hightower, Rylie          14 RPP                              31.39  
  4 Cleto, Kassandra          13 RPP                              31.90  
  5 Olona, Sarah              13 JCC                              33.04  
  6 Rising, Carmen            13 Unattached                       33.17  
  7 Trujillo, Sam             14 SCTS                             35.07  
  8 Johannes, Natalie         13 YMCA                             36.22  
  9 Ward, Kaitlyn             13 YMCA                             38.22  
 10 Gonzales, Samantha        14 LLS                              42.71  
 11 Bruckner, Maggie          13 FHCC                             43.17  
 
Event 72  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   26.95    7/9/2006 Kalani Kaula, YMCA-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaula, Kalani             14 YMCA                             26.95  
  2 Bennett, Tristan          13 YMCA                             28.53  
  3 Berling, Adam             13 YMCA                             30.20  
  4 Hanson, Elliot            13 TST                              30.61  
  5 Ulibarri-Sanchez, Raymon  13 LLS                              30.88  
  6 Kelly, Colin              14 VSR                              30.92  
  7 Pleil-Pino, Gabo          13 RPP                              31.45  
  8 Lorenzen, Lukas           14 YMCA                             31.93  
  9 Berling, Ben              14 YMCA                             33.54  
 -- Burgett, Chase            13 Unattached                          NS  
 
Event 73  Women 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   29.04   6/22/2003 Milala Johnson, LOBO-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bradford, Chelsea         16 FHCC                             32.43  
  2 Brocato, Terisse          15 FHCC                             32.85  
  3 Wylie, Jennifer           15 FHCC                             37.36  
  4 Mottley, Marissa          15 YMCA                             37.88  
  5 Farmer, Victoria          15 SCTS                             40.28  
 
Event 74  Men 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   25.20   6/22/2003 Jason Calvert, KAC-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kupferer, Zak             16 TST                              25.89  
  2 Bennett, Trevor           15 YMCA                             27.17  
  3 Burdge, Colin             16 YMCA                             28.50  
  4 Feng, Elliot              15 FHCC                             28.54  
  5 Gibson, Casey             17 YMCA                             28.91  
  6 Schwers, Clayton          15 JCC                              30.09  
  7 Olona, Jason              15 JCC                              32.05  
 
Event 75  Women 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   30.34   7/24/2001 Allison Yula, UNAT-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pineda, Marlene           20 KAC                              31.50  
  2 Erdman, Meghan            23 YMCA                             33.88  
 
Event 75  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   35.41   7/10/2005 Laura Tichy, Unattached-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tichy, Laura              26 YMCA                             35.60  
 
Event 75  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   34.22    7/9/2006 Lisa Denison, HPS-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denison, Lisa             37 HPS                              34.22  
  2 Demeter, Andrea           38 YMCA                             54.10  
 
Event 75  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   30.95   7/24/2001 Tammy Clark, UNAT                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckner, Suzanne         42 FHCC                             39.06  
  2 Turon, Laura              41 CHARG                            39.77  
  3 Hsu, Julia                42 YMCA                             56.92  
 
Event 75  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   31.67    7/9/2006 Tammy Wilson, FHCC-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Tammy             47 FHCC                             31.67  
  2 Watterberg, Tina          48 FHCC                             46.57  
 
Event 76  Men 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   27.76   7/10/2005 Joshua Curtis, KAC-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lusk, Dale                22 FHCC                             29.42  
 
Event 76  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   28.45   7/10/2005 Chad Custer, SCTS-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Williams, Sumner          26 LOBO                                NS  
 
Event 76  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   27.52   7/10/2005 Steve McKee, JF-                             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montoya, Dominic          42 FHCC                             30.65  
  2 Morrell, Steven           44 KAC                              33.26  
  3 Huber, Wess               44 RPP                              39.56  
 -- Pino, Tom                 42 LOBO                                NS  
 
Event 76  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   29.96   6/22/2003 Scott Tuttle, RRDS-                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Hagen, Ron          45 YMCA                             30.27  
  2 St John, Glenn            45 TST                              32.65  
  3 Wall, Robert              48 YMCA                             34.48  
 
Event 76  Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    NM Games:   54.62    7/9/2006 William Mitchell, CHARG-                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, William         77 CHARG                            54.62