Licensed to Sundance Aq. Assoc. Champ Meet                Hy-Tek's Meet Manager
                       Sundance Finals 2005 - 7/24/2005                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:19.83    7/1/1989 TANOAN                                     
                         E BENSON, J STRETZ, A FOGEL, N FRANCHINI          
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HIGHPOINT                                                   1:21.29  
     1) Jordan, Katherine 8             2) Mohns, Kyra 8                  
     3) Schlavin, Michelle 8            4) Stockton, Kara 8               
       45.20    36.09                                                      
  2 YMCA DOLPHINS                                               1:22.59  
     1) Griffith, Sarah 7               2) Barkocy, Brianna 8             
     3) Meyer-Hagen, Jewel 8            4) Sturdevant, Lee 8              
       46.05    36.54                                                      
  3 RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                1:29.15  
     1) Banks, Kassidy 8                2) Talamadge, Samantha 8          
     3) Parra, Samantha 8               4) Key, Amanda 7                  
       49.92    39.23                                                      
  4 TANOAN SWIM TEAM                                            1:29.30  
     1) Fellows, Adrianna 7             2) Willingham, Maranda 8          
     3) St. John, Gillian 7             4) Turon, Dana 7                  
       52.80    36.50                                                      
  5 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:30.88  
     1) Williams, Alicia 8              2) Trainor, Samantha 7            
     3) Montoya, Samantha 8             4) Pollack, Stacy 8               
       49.23    41.65                                                      
  6 DEL NORTE NADADORES                                         1:33.68  
     1) Doyle, Erin 7                   2) Grace, Daniel-hana 7           
     3) Harmon, Lindsey 8               4) Hamill, Sarah 8                
       48.88    44.80                                                      
  7 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    1:34.33  
     1) Cook, MacKenzie 8               2) Spooner, Tristen 8             
     3) Fenton, Madison 8               4) Fiorenza, Nicole 8             
       56.36    37.97                                                      
  8 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    1:35.37  
     1) Fidel, Libby 7                  2) Walinsky, Maia 8               
     3) Gorham, Olivia 8                4) Zanios, Talitha 6              
       55.75    39.62                                                      
  9 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               1:37.35  
     1) Packer, Ruby 8                  2) Albert, Gabriella 8            
     3) Leuenberger, Samantha 8         4) Weingardt, Karin 7             
       53.68    43.67                                                      
 10 TCA                                                         1:41.33  
     1) Reimholz, Bailey 8              2) Schneider, Kendall 7           
     3) Stebbins, Lucy 7                4) Fleddermann, Kathryn 6         
     1:00.90    40.43                                                      
 11 MIDTOWN MARLINS                                             1:51.34  
     1) Herring, Elizabeth 8            2) Robinson, Celia 8              
     3) Burton, Natalie 8               4) Croasdell, Emily 8             
     1:01.89    49.45                                                      
 12 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:51.35  
     1) Candelaria, Miranda 7           2) Yebra, Dominique 7             
     3) Doyle, Mariah 8                 4) Sims, Clara 8                  
     1:09.76    41.59                                                      
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:14.16    7/3/2001 YMCA                                       
                         T BENNETT, A BERLING, I GOULART, G BILL           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:17.83  
     1) Ward, Brandon 8                 2) Meyer-Hagen, Caleb 7           
     3) Bruckman, Monty 8               4) Lee, Duncan 7                  
       43.33    34.50                                                      
  2 HIGHPOINT                                                   1:34.59  
     1) Korsan, Gavin 7                 2) Rivenbach, Doug 8              
     3) Permenter, Caden 8              4) Bernardone, Louis 8            
       52.74    41.85                                                      
  3 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    1:45.09  
     1) Gilbert, Brock 6                2) Heflin, Issac 8                
     3) Fidel, Hurley 8                 4) Weingartner, James 7           
     1:04.63    40.46                                                      
  4 TCA                                                         1:48.88  
     1) Miller, Gavin 7                 2) Wynn, Clay 8                   
     3) Simons, Pablo 7                 4) Pierotti, Philip 8             
       59.15    49.73                                                      
  5 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               1:50.47  
     1) Felix, Carlos 8                 2) Bernstein, Max 8               
     3) Otts, Jack 7                    4) Lewis, Lawrence 7              
     1:02.61    47.86                                                      
  6 MIDTOWN MARLINS                                             2:32.32  
     1) Kelly, Nicholas 8               2) Gangwish, Michael 8            
     3) McLelland, Duncan 8             4) Chavez, Charles 8              
     1:42.46    49.86                                                      
 -- RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                     DQ  
     1) Clifford, Troy 7                2) Johnston, Dylan 8              
     3) Martinez, Marquez 8             4) Jenkins, Kameron 6             
     1:09.65    44.09                                                      
 -- FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                          DQ  
     1) Briggs, Wyatt 7                 2) Vinson, Whit 7                 
     3) Wylie, Jesse 8                  4) Stoltzfus, David 8             
       54.45    51.82                                                      
 -- TANOAN SWIM TEAM                                                 DQ  
     1) Pratt, Andrew 8                 2) Sullivan, Jack 8               
     3) Wrege, Grant 8                  4) Arthur, Albert 8               
       47.39    41.09                                                      
 
Event 3  Girls 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:06.14   7/27/2003 YMCA                                       
                         K GIESLER, K DOBSON, M HOWELL, L HEERMAN          
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:09.42  
     1) Sluder, Sarah 10                2) Harrington, Meredith 10        
     3) Wylie, Alexis 10                4) McCallon, Dallas 10            
       40.06    29.36                                                      
  2 TCA                                                         1:09.91  
     1) Dunlap, Megan 10                2) Stebbins, Elizabeth 10         
     3) Cooper, Sydney 10               4) Mike, Aanika 10                
       38.64    31.27                                                      
  3 HIGHPOINT                                                   1:10.45  
     1) Schunk, Hattie 10               2) Korsan, Lainey 10              
     3) Gavin, Meredith 10              4) Stockton, Nicole 10            
       38.96    31.49                                                      
  4 YMCA DOLPHINS                                               1:12.69  
     1) Christiansen, Abigayle 9        2) Fox, Anne 9                    
     3) Gritzo, Jessica 10              4) Velott, Kayleigh 10            
       41.53    31.16                                                      
  5 RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                1:14.81  
     1) Ruffin, Harliegh 9              2) Hightower, Hailey 9            
     3) Talamadge, Arianna 10           4) Cavellier, Natalie 10          
       42.70    32.11                                                      
  6 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               1:15.15  
     1) Ediger, Emily 10                2) Fox, Nicole 9                  
     3) Talcott, Roushon 10             4) Roveto, Lauren 10              
       43.02    32.13                                                      
  7 TANOAN SWIM TEAM                                            1:16.51  
     1) Supple, Michaela 10             2) Kline, Kendall 10              
     3) Fellows, Nikola 9               4) Stella, Carlyn 9               
     1:16.49     0.02                                                      
  8 MIDTOWN MARLINS                                             1:19.94  
     1) Ramirez, Allison 9              2) Halpern, Madeline 9            
     3) Atkins, Lauren 9                4) Burton, Madison 10             
       44.13    35.81                                                      
  9 DEL NORTE NADADORES                                         1:24.28  
     1) Mathis, Waverly 10              2) Cullen, Nicole 9               
     3) Dimmler, Kirsten 10             4) Woodfield, Kelsey 9            
       47.27    37.01                                                      
 10 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:24.55  
     1) Weisman, Mikayla 10             2) Durkin, Emma 10                
     3) Yebra, Alexandra 10             4) Candelaria, Marissa 9          
       44.08    40.47                                                      
 11 SOCORRO STINRAYS                                            1:25.00  
     1) Contreras, DamiAna 10           2) Stanzione, Angelina 10         
     3) Castillo, Kanisha 10            4) Contreras, JeriAna 10          
       49.05    35.95                                                      
 12 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    1:32.51  
     1) Fiorenza, Jacquelynn 10         2) Kolysko, Abbey 10              
     3) Mendoza, Page 9                 4) Fenton, Morgan 10              
       45.77    46.74                                                      
 13 SANDIA HEIGHTS SWIM TEAM                                    1:33.56  
     1) Merritt, Annika 9               2) Chavez, Jocelyn 10             
     3) Hale, Maggie 8                  4) Moleres, Monica 10             
       51.94    41.62                                                      
 14 RIO RANCHO DESERT SHARKS                                    1:34.08  
     1) Green, Jessica 7                2) Burton, Elisabeth 9            
     3) Adame, Felicia 10               4) Morrow, Ashley 9               
       55.11    38.97                                                      
 15 BELEN HURRICANES SWIM TEAM                                  1:48.46  
     1) Brads, Kenndy 9                 2) Sedillo, Emily 9               
     3) Martinez, Jolene 9              4) Thompson, Amber 10             
     1:08.68    39.78                                                      
 -- ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                         NS  
     1) Brennan, Brooks 9               2) Ricobene, Grace 10             
     3) Hawley, Josephine 10            4) Gilbert, Autumn 9              
 
Event 4  Boys 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:04.77   7/27/2003 YMCA                                       
                         A BERLING, I GOULART, T BENNETT, I BROOKS         
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:11.11  
     1) Johannes, Karl 10               2) Langsfeld, John Paul 10        
     3) Berling, Sammy 10               4) Roberson, Ian 10               
       39.71    31.40                                                      
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            1:12.67  
     1) Gordon, Alec 10                 2) Jain, Rishi 10                 
     3) Givens, Travis 9                4) Tillery, Kris 10               
       39.70    32.97                                                      
  3 HIGHPOINT                                                   1:18.38  
     1) Wilson, Tanner 10               2) Laktasic, Kyle 10              
     3) O'Hea, Sean 9                   4) Thompson, Chris 10             
       41.62    36.76                                                      
  4 TCA                                                         1:20.39  
     1) Schneider, Carson 10            2) Kephart, Nolan 9               
     3) Gardner, Sam 9                  4) Gyongyosi, Sam 10              
       41.89    38.50                                                      
  5 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               1:25.45  
     1) Weingardt, Collin 10            2) Talcott, Travis 9              
     3) Wrons, Joey 9                   4) Price, Jared L 9               
       44.66    40.79                                                      
  6 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:28.06  
     1) Lupi, Ryan 9                    2) Martin, Alan 10                
     3) Sanchez, Jordan 10              4) Eastman, Rory 10               
       51.14    36.92                                                      
  7 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:28.26  
     1) McCallon, Austin 9              2) Trainor, Benjamin 9            
     3) Hanks, Jonah 10                 4) Sedillo, Brad 10               
       52.93    35.33                                                      
  8 MIDTOWN MARLINS                                             1:29.25  
     1) Grant, Jacob 10                 2) Croasdell, James 10            
     3) Owen, Thomas 10                 4) Harper, Devon 10               
       49.79    39.46                                                      
  9 TRUTH OR CONSEQUENCES                                       1:42.15  
     1) Dow, Seth 9                     2) Glines, Scott 8                
     3) Glines, Chaz 10                 4) Burrows, Corey 7               
       50.68    51.47                                                      
 10 RIO RANCHO DESERT SHARKS                                    1:42.39  
     1) Burge, Robert 7                 2) Medley, Trinity 7              
     3) O'Hara, Sheamus 10              4) Morrow, Andrew 9               
       59.96    42.43                                                      
 -- RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                     DQ  
     1) Cheshire, Jayd 10               2) Sanchez, Dominic 10            
     3) Key, Cody 10                    4) Key, Brandon 10                
       53.52    24.69                                                      
 -- ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                         DQ  
     1) Walker, Cole 9                  2) Lange, Christopher 10          
     3) Weingartner, Tommy 10           4) Hebenstreit, Sam 9             
       42.50    42.80                                                      
 -- BELEN HURRICANES SWIM TEAM                                       DQ  
     1) Madron, Travis 9                2) Carrillo, Jose 10              
     3) Aguirre, Bubba 10               4) Robare, Brent J 10             
     1:01.03    47.64                                                      
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
      RECORD: R 2:07.26   7/24/2005 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         K Giesler, R Buser, M Howell, L Heerman           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               2:07.26R 
     1) Giesler, Kaitlin 11             2) Buser, Rachel 12               
     3) Howell, Michelle 12             4) Heerman, Laura 11              
     1:09.48    28.65    29.15                                             
  2 RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                2:14.32  
     1) Key, Bridget 12                 2) Huber, Mary-Hannah 12          
     3) Cleto, Kassandra 12             4) Hollowwa, Marissa 12           
       35.84    37.93    32.56    27.99                                    
  3 TCA                                                         2:19.56  
     1) Ellingboe, Kristen 12           2) Lemon, Tess 12                 
     3) Feldman, Corrina 12             4) Thompson, Julia 12             
       38.03    36.47    35.24    29.82                                    
  4 DEL NORTE NADADORES                                         2:19.82  
     1) Smith, Adrianna 12              2) Krupiak, Shelby 12             
     3) Supple, Molly 12                4) Grace, Jordan 12               
       35.21    38.32    32.94    33.35                                    
  5 TANOAN SWIM TEAM                                            2:23.50  
     1) Creel, Kynsey 12                2) Rising, Carmen 11              
     3) Arthur, Jeanne 11               4) Reeve, Christiana 11           
       36.89    48.10    28.35    30.16                                    
  6 HIGHPOINT                                                   2:26.19  
     1) Powers, Emily 12                2) Neff, Makenzie 12              
     3) Peterkin, Lisa 12               4) Rhutasel, Mariah 12            
       34.66    39.24    38.15    34.14                                    
  7 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               2:26.51  
     1) Olona, Sarah 11                 2) Sjaardema, Tracy 12            
     3) Yagow, Taylor 12                4) Messier, Kate 12               
       36.92    42.03    35.65    31.91                                    
  8 LOS LUNAS STINGRAYS                                         2:35.39  
     1) Moya, Jocelyn 12                2) Jones, Shelby 11               
     3) Sapien, Abigail 12              4) Armijo, Ashley 12              
       38.85    42.86    41.74    31.94                                    
  9 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:39.99  
     1) Grout, Taylor 12                2) Truelock, Amanda 11            
     3) Wolfe, Jessica 11               4) Swartz, Jessi 12               
       42.10    43.95    40.29    33.65                                    
 10 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    2:41.85  
     1) Salinas, Amy 11                 2) Perkins, Natalie 12            
     3) Liesse, Rachel 12               4) Jones, Rachel 12               
       41.20    40.46    45.62    34.57                                    
 11 MIDTOWN MARLINS                                             2:41.97  
     1) Hendrick, Rachel 11             2) Brashar, Dalea 12              
     3) Maestas, Rica 11                4) Gonzales, Sarah 11             
       49.43    38.58    35.36    38.60                                    
 12 SANDIA HEIGHTS SWIM TEAM                                    2:51.54  
     1) Adams, Alexiss 12               2) Moleres, Mireya 12             
     3) Kemper, Riley 12                4) Kauzlaric, Katelyn 11          
       46.17    41.22    45.95    38.20                                    
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
      RECORD: R 2:08.59   7/24/2005 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         A Berling, K Schafer, T Bennett, I Goulart        
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               2:08.59R 
     1) Berling, Adam 12                2) Schafer, Kevin 12              
     3) Bennett, Tristan 12             4) Goulart, Igor 12               
       32.55    37.61    29.04    29.39                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            2:28.37  
     1) Pratt, Grayson 11               2) Ashcraft, Chad 11              
     3) Maxey, Ryan 11                  4) Hanson, Elliot 12              
     1:24.08    35.52    28.89                                             
  3 MIDTOWN MARLINS                                             2:31.34  
     1) Hendrick, Mark 12               2) Guthrie, Alec 12               
     3) Feely, Jack 11                  4) Diaz-Stuandberg, Siam 12       
       40.06    40.84    40.63    29.81                                    
  4 HIGHPOINT                                                   2:36.36  
     1) Schlavin, James 11              2) Dufault, Jason 12              
     3) Albarran, Alex 11               4) Ward, James 12                 
       43.36    38.76    40.10    34.14                                    
  5 DEL NORTE NADADORES                                         2:39.00  
     1) Zibbon, Kyle 11                 2) Mathis, Weston 12              
     3) Yancy, Austin 10                4) Grace, Josiah 10               
       41.43    38.11    44.20    35.26                                    
  6 RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                2:46.96  
     1) Bartra, Kevin 11                2) Schultz, Stephen 12            
     3) Pleil-Pino, Gabo 12             4) Chavez, David 11               
       43.37    52.78    33.08    37.73                                    
  7 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:53.19  
     1) Hetherington, Christopher 11    2) Bradford, Joshua 11            
     3) Roach, Devin 11                 4) Hillhouse, Ryan 12             
       54.50    41.20    50.49    27.00                                    
  8 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    3:05.66  
     1) MacKiw, Mitchell 11             2) Holme, Jack 12                 
     3) Stumpf, John 12                 4) Fiorenza, Christopher 12       
       39.53    52.55    51.95    41.63                                    
  9 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    3:44.70  
     1) Brennan, Benjamin 11            2) Lange, Timothy 11              
     3) Hernandez, Trey 12              4) Reinhart, Ryan 11              
       56.69    46.51    45.45  1:16.05                                    
 -- JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                                    DQ  
     1) Thomas, Trevor 12               2) Price, Jake 12                 
     3) Harms, Christopher 11           4) Rigg, Brady 12                 
       51.03  1:39.25    20.62    14.95                                    
 -- LOS LUNAS STINGRAYS                                              DQ  
     1) Eastman, Luke 12                2) Taylor, Brandon 11             
     3) Sanchez, Raymond 12             4) Lovato, Shane 11               
       46.08    53.78    33.48    40.49                                    
 -- TCA                                                              DQ  
     1) Dexter, Ben 12                  2) Burgett, Chase 12              
     3) Leggott, Gabe 12                4) Kent, Spencer 12               
       41.03    35.72    33.79    31.20                                    
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
      RECORD: R 2:02.07   7/27/2003 YMCA                                       
                         C REALE, K BERLING, R FOX, A FARMER               
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               2:03.58  
     1) Grant, Paige 13                 2) Torres, Laura Ann 14           
     3) Byers, Andrea 14                4) Smatana, Cassie 14             
       32.72    34.46    29.55    26.85                                    
  2 TCA                                                         2:06.27  
     1) Palacio, Jessica 14             2) Howarth, Lauren 13             
     3) Cooksey, Mary 13                4) Ball, Amelia 14                
       30.49    37.44    30.71    27.63                                    
  3 TANOAN SWIM TEAM                                            2:11.66  
     1) Nelson, Penny 14                2) Supple, Sarah 13               
     3) Golliher, Nicole 13             4) Kline, Kelley 13               
       35.71    35.53    40.63    19.79                                    
  4 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    2:13.07  
     1) Mele, Serae 13                  2) MacKiw, Gabby 13               
     3) Fenton, Alex 14                 4) Byndas, Jackie 13              
       37.14    35.30    30.90    29.73                                    
  5 LOS LUNAS STINGRAYS                                         2:14.43  
     1) Williams, Kelli 13              2) Vering, Deanna 13              
     3) Jaramillo, Kaitlin 14           4) Chavez, Kaitlyn 14             
       38.68    33.16    33.62    28.97                                    
  6 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:14.89  
     1) Bradford, Chelsea 14            2) Wylie, Jennifer 14             
     3) Casaus, Anna 14                 4) Brocato, Terisse 13            
       34.60    39.26    30.28    30.75                                    
  7 RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                2:18.80  
     1) Schultz, Melisa 14              2) Prochnow, Addie 13             
     3) Hightower, Rylie 13             4) Huber, Hayley 14               
       37.49    40.70    33.05    27.56                                    
  8 HIGHPOINT                                                   2:18.99  
     1) Schunk, Sofie 13                2) Turnham, Rigney 13             
     3) Gavin, Camille 13               4) Mercier, Hannah 13             
       35.54    40.78    33.01    29.66                                    
  9 MIDTOWN MARLINS                                             2:19.60  
     1) Bachicha, Anne 13               2) Massey, Audra 13               
     3) Drake-Lavelle, Shana 14         4) Feely, Devan 13                
       35.17    37.51    34.51    32.41                                    
 10 RIO RANCHO DESERT SHARKS                                    2:40.45  
     1) Moore, Lorien 13                2) Coss, Erica 14                 
     3) Furlano, Sarah 12               4) Adame, Vanesa 13               
       43.88    58.94    32.73    24.90                                    
 11 BELEN HURRICANES SWIM TEAM                                  2:41.27  
     1) Carrasco, Alysha 14             2) Lovato, Shawnna 14             
     3) Rivera, Rebekah 11              4) Thompson, Sara 14              
       42.10    42.95    43.76    32.46                                    
 12 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               2:44.34  
     1) Walker, Cashmere 14             2) Drebing, Taylor 13             
     3) Shuster, Margo 14               4) Baysinger, Haley 14            
       44.52    42.87    42.84    34.11                                    
 -- DEL NORTE NADADORES                                              NS  
     1) Houliston, Lauren 12            2) Porter, Carly 13               
     3) Dimmler, Cindy 13               4) Dekker, Paige 14               
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:54.03   7/24/2005 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         M Hagg, N Heerman, T Bennett, K Kaula             
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:54.03R 
     1) Hagg, Mickey III 14             2) Heerman, Nathan 14             
     3) Bennett, Trevor 14              4) Kaula, Kalani 13               
       30.85    32.07    27.24    23.87                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            1:57.65  
     1) Walla, Max 14                   2) Higgins, Alex 14               
     3) Reeve, Tony 14                  4) Regenie, Jordan 14             
       30.20    31.64    30.39    25.42                                    
  3 TCA                                                         2:08.69  
     1) Wambold, Dylan 13               2) Nelson, Karl 13                
     3) Young, Jesse 13                 4) Wade, Scott 13                 
       34.60    35.03    31.08    27.98                                    
  4 HIGHPOINT                                                   2:09.82  
     1) Lutz, Ryan 13                   2) Dowdican, Marcus 13            
     3) Martinez, Wesley 14             4) Albarran, Sean 14              
       32.06    38.13    31.48    28.15                                    
  5 MIDTOWN MARLINS                                             2:20.68  
     1) Parzyck, Christopher 13         2) Peters, Sam 13                 
     3) Massey, Brian 13                4) Guthrie, Iric 14               
       38.52    37.04    34.74    30.38                                    
  6 LOS LUNAS STINGRAYS                                         2:28.93  
     1) Moya, Jesse 13                  2) Sims, Jeff 13                  
     3) Sapien, Cameron 14              4) VanTheemsche, Brian 13         
       44.84    37.31    33.44    33.34                                    
  7 BELEN HURRICANES SWIM TEAM                                  2:30.67  
     1) Cummins, Elias 12               2) Carrillo, Adam 13              
     3) Rodriguez, Tomas R 13           4) Nix, Colton 14                 
     1:24.50    33.80    37.65                                             
 -- RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                     DQ  
     1) Chavez, Daniel 13               2) Rosprim, James 13              
     3) Arroyo, Jordan 14               4) Marez, Jacob 13                
       50.24    39.17    36.06    42.38                                    
 -- DEL NORTE NADADORES                                              NS  
     1) Craig, Michael 13               2) Gonzales, Dominic 13           
     3) Sanchez, Zach 13                4) Smith, Ronald 14               
 
Event 9  Women 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:56.82    7/3/2001 CAC                                        
                         S WALLA, D SHEDLOSKY, K BROZENA, B SALZBRENNER    
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    2:05.90  
     1) Patterson, Chelsea 16           2) Zarrella, Vanessa 15           
     3) Mele, Sadie 16                  4) Perkins, Princess 16           
       45.12    24.20    29.79    26.79                                    
  2 HIGHPOINT                                                   2:07.14  
     1) Beasley, Shelby 15              2) Garavaglia, Amanda 15          
     3) Quillen, Amanda 17              4) Bear, JJ 15                    
       31.94    37.52    29.57    28.11                                    
  3 YMCA DOLPHINS                                               2:08.26  
     1) Berling, Katherine 16           2) Boivin, Aubree 15              
     3) Livingston, Andrea 15           4) Wilber, Maegan 17              
       31.82    37.29    32.09    27.06                                    
  4 TCA                                                         2:10.94  
     1) Wisler, Shannon 15              2) Hinds, Maddie 15               
     3) Gorence, Marie 15               4) Sovereign, Tyler 16            
       32.78    38.60    32.57    26.99                                    
  5 TANOAN SWIM TEAM                                            2:12.58  
     1) Kelly, Katelyn 16               2) Barnes, Madison 17             
     3) Bryson, Allie 16                4) Farmer, Allison 16             
       35.55    44.72    23.71    28.60                                    
  6 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:16.07  
     1) Olsen, Karen 15                 2) Bradford, Nichole 18           
     3) Casaus, Lisa 16                 4) Truelock, Claire 13            
       36.16    38.16    31.57    30.18                                    
  7 DEL NORTE NADADORES                                         2:18.73  
     1) Craig, Jessica 15               2) Leon, Sarah 17                 
     3) Locke, Caitlin 16               4) Rivera, Marrisa 15             
       37.13    39.70    31.75    30.15                                    
  8 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               2:38.85  
     1) Brown, Alisa 11                 2) Zeikus, Kelly 15               
     3) Tenenbaum, Emily 16             4) Kesner, Melanie 12             
       41.40    44.43    38.75    34.27                                    
 -- LOS LUNAS STINGRAYS                                              DQ  
     1) Warren, Jessica 18              2) Ulibarri, Janna 17             
     3) Rodarte, Jasmine 15             4) Williams, Cami 15              
       35.35    38.91    33.16    26.74                                    
 
Event 10  Men 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:43.17    7/3/2000 DEL NORTE                                  
                         B BEK, A DEMARAY, A LEWIS, M WROLSTAD             
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            1:46.53  
     1) Ballou, Shaun 18                2) Farley, Josh 17                
     3) Echeverria, Tomas 18            4) Egenes, Nick 16                
       27.39    30.20    26.21    22.73                                    
  2 TCA                                                         1:47.17  
     1) Weinberg, Asher 18              2) Collier, Drew 15               
     3) Marrs, Samuel 15                4) Flores, Nate 18                
       27.25    30.31    27.92    21.69                                    
  3 YMCA DOLPHINS                                               1:47.94  
     1) Savage, David 15                2) Bourn, Brandon 15              
     3) Willey, Alan 18                 4) Olson, Scott 18                
       28.01    31.28    25.35    23.30                                    
  4 MIDTOWN MARLINS                                             1:58.86  
     1) Keyes, Nick 16                  2) Kelly, Tyler 16                
     3) Feely, Chris 16                 4) Bachicha, Andrew 16            
       29.36    34.82    28.79    25.89                                    
  5 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    1:59.67  
     1) Gorman, Scott 16                2) Reardon, Mike 16               
     3) Stinnett, Gary 17               4) Gorman, M.J. 14                
       33.55    34.14    25.11    26.87                                    
  6 LOS LUNAS STINGRAYS                                         2:00.87  
     1) Lovato, Zachary 15              2) Humbard, Brett 16              
     3) Ellis, Chris 16                 4) Guthrie, Justin 17             
       30.38    34.07    26.51    29.91                                    
  7 HIGHPOINT                                                   2:07.59  
     1) Bohnoff, Chris 16               2) Pogzeba, Alex 16               
     3) Echeverria, Rico 16             4) Collins, Robbie 15             
       34.60    34.33    28.89    29.77                                    
  8 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               2:14.79  
     1) Hendrick, Michael 15            2) Olona, Jason 13                
     3) Schwers, Clayton 14             4) Weingardt, Kendall 12          
       34.11    38.07    30.84    31.77                                    
  9 RIO RANCHO DESERT SHARKS                                    2:20.69  
     1) Vigil, Nick 13                  2) Johnsen, Andre 13              
     3) Perea, Raphael 15               4) Sanchez, Victor 17             
       35.40    42.09    37.35    25.85                                    
 -- SOCORRO STINRAYS                                                 NS  
     1) Engler, Scott 16                2) Baldwin, Shaine 13             
     3) Stanzione, Gaetano 14           4) Malone, Alex 14                
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 15.05   7/20/2001 MICHELLE HOWELL, Del Norte                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stockton, Kara             8 HIGHPOINT                        15.81  
  2 Meyer-Hagen, Jewel         8 YMCA                             16.41  
  3 St. John, Gillian          7 TANOAN                           17.05  
  4 Turon, Dana                7 TANOAN                           17.97  
  5 Burton, Natalie            8 MIDTOWN                          18.01  
  6 Key, Amanda                7 RIVERPOINT                       18.26  
  7 Zellner, Shelby            8 TANOAN                           18.28  
  8 Doyle, Erin                7 DEL NORTE                        18.40  
  9 Albach, Skyler             8 HIGHPOINT                        18.77  
 10 Harmon, Lindsey            8 DEL NORTE                        18.97  
 11 Cook, MacKenzie            8 CHAMISA HILLS                    19.21  
 12 Weingardt, Karin           7 JCC                              19.36  
 13 Zanios, Talitha            6 ACC                              19.53  
 14 Tapia, Taylor              8 RIVERPOINT                       19.93  
 15 Hale, Maggie               8 SANDIA HEIGHTS                   21.04  
 16 Kelley, Isabella           7 JCC                              22.56  
 
Event 12  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 14.35   7/20/2001 TRISTAN BENNETT, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Duncan                7 YMCA                             16.63  
  2 Wrege, Grant               8 TANOAN                           16.94  
  3 Stanopiewicz, Will         7 YMCA                             17.06  
  4 Sullivan, Jack             8 TANOAN                           17.36  
  5 Dekker, Luke               8 DEL NORTE                        18.15  
  6 Rivenbach, Doug            8 HIGHPOINT                        18.24  
  7 Burge, Robert              7 RIO RANCHO                       18.61  
  8 Wells, Nicholas            8 SANDIA HEIGHTS                   18.62  
  9 Meyer-Hagen, Caleb         7 YMCA                             18.66  
 10 Stoltzfus, David           8 FOUR HILLS CC                    19.37  
 11 Otts, Jack                 7 JCC                              19.74  
 12 Pierotti, Philip           8 TCA                              20.31  
 13 Bernardone, Louis          8 HIGHPOINT                        20.52  
 14 Lewis, Lawrence            7 JCC                              20.78  
 15 Stockton, Shad             8 HIGHPOINT                        22.54  
 16 Weingartner, James         7 ACC                              24.05  
 
Event 13  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 13.23    7/1/1994 CHRISTIE MCADAMS, Sandia Heights             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wylie, Alexis             10 FOUR HILLS CC                    13.99  
  2 Burton, Madison           10 MIDTOWN                          14.24  
  3 Stockton, Nicole          10 HIGHPOINT                        14.33  
  4 Talcott, Roushon          10 JCC                              15.06  
  5 Cavellier, Natalie        10 RIVERPOINT                       15.07  
  6 Stella, Carlyn             9 TANOAN                           15.31  
  7 Fox, Anne                  9 YMCA                             15.34  
  8 Mike, Aanika              10 TCA                              15.41  
  9 Stebbins, Elizabeth       10 TCA                              15.45  
 10 Adame, Felicia            10 RIO RANCHO                       15.50  
 11 Sluder, Sarah             10 FOUR HILLS CC                    15.52  
 12 Lutz, Madi                10 HIGHPOINT                        15.63  
 13 Contreras, JeriAna        10 SOCORRO                          16.34  
 14 Chevalier, Sherre         10 HIGHPOINT                        16.43  
 15 Kline, Kendall            10 TANOAN                           17.17  
 16 Martinez, Jolene           9 BELEN                            18.46  
 
Event 14  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 12.92   7/25/1999 MARK WILBER, YMCA                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roberson, Ian             10 YMCA                             14.44  
  2 Grace, Josiah             10 DEL NORTE                        14.67  
  3 Thompson, Chris           10 HIGHPOINT                        14.85  
  4 Sanchez, Jordan           10 LOS LUNAS                        15.07  
  5 Owen, Thomas              10 MIDTOWN                          15.10  
  6 Key, Brandon              10 RIVERPOINT                       15.13  
  7 Johannes, Karl            10 YMCA                             15.56  
  7 Burke, Chris               9 TANOAN                           15.56  
  9 Tillery, Kris             10 TANOAN                           15.70  
 10 Jehle, Stephen            10 TANOAN                           15.87  
 11 Weingardt, Collin         10 JCC                              15.96  
 12 Yancy, Austin             10 DEL NORTE                        15.97  
 13 Gordon, Alec              10 TANOAN                           16.16  
 14 Price, Jared L             9 JCC                              16.53  
 15 Kephart, Nolan             9 TCA                              16.89  
 16 Hanks, Jonah              10 FOUR HILLS CC                    17.13  
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 27.54    7/1/1996 CHRISTIE MCADAMS, Sandia Heights             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hollowwa, Marissa         12 RIVERPOINT                       27.66  
  2 Cleto, Kassandra          12 RIVERPOINT                       28.74  
  3 Huber, Mary-Hannah        12 RIVERPOINT                       28.78  
  4 Heerman, Laura            11 YMCA                             28.88  
  5 Supple, Molly             12 DEL NORTE                        29.65  
  6 Reeve, Christiana         11 TANOAN                           29.67  
  7 Gorman, Margy             12 ACC                              29.94  
  8 Thompson, Julia           12 TCA                              30.11  
  9 Lamey, Alexa              11 TANOAN                           30.69  
 10 Neff, Makenzie            12 HIGHPOINT                        31.41  
 11 Yagow, Taylor             12 JCC                              31.58  
 12 Krupiak, Shelby           12 DEL NORTE                        31.70  
 13 Anderson, Natasha         11 TCA                              31.77  
 14 Brashar, Dalea            12 MIDTOWN                          31.85  
 15 Trujillo, Samantha        11 T OR C                           32.02  
 16 Grace, Jordan             12 DEL NORTE                        34.36  
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 26.00    7/1/1990 MICHAEL DESMET, Los Lunas                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dufault, Jason            12 HIGHPOINT                        28.53  
  2 Sanchez, Raymond          12 LOS LUNAS                        28.55  
  3 Hanson, Elliot            12 TANOAN                           28.80  
  4 Pleil-Pino, Gabo          12 RIVERPOINT                       28.95  
  5 Goulart, Igor             12 YMCA                             29.09  
  6 Weingardt, Kendall        12 JCC                              30.49  
  7 Diaz-Stuandberg, Siam     12 MIDTOWN                          30.58  
  8 Kent, Spencer             12 TCA                              30.79  
  9 Cummins, Elias            12 BELEN                            31.23  
 10 Bruckman, Charles         11 YMCA                             31.94  
 11 Hendrick, Mark            12 MIDTOWN                          32.06  
 12 Hillhouse, Ryan           12 FOUR HILLS CC                    34.25  
 13 Emerson, Kurtis           12 T OR C                           34.47  
 14 Albarran, Alex            11 HIGHPOINT                        34.79  
 15 Mathis, Weston            12 DEL NORTE                        35.53  
 -- Brennan, Benjamin         11 ACC                                 NS  
 
Event 17  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 25.79    8/1/1991 MELISSA MOORE, HIGHPOINT                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huber, Hayley             14 RIVERPOINT                       27.16  
  2 Byers, Andrea             14 YMCA                             27.50  
  3 Fenton, Alex              14 CHAMISA HILLS                    27.53  
  4 Smatana, Cassie           14 YMCA                             27.69  
  5 Hill, Bridget             13 TCA                              28.29  
  6 Williams, Kelli           13 LOS LUNAS                        28.38  
  7 Chavez, Kaitlyn           14 LOS LUNAS                        28.54  
  8 Dekker, Paige             14 DEL NORTE                        28.69  
  9 Kline, Kelley             13 TANOAN                           28.78  
 10 Nelson, Penny             14 TANOAN                           29.01  
 11 Schunk, Sofie             13 HIGHPOINT                        29.04  
 12 Siemon, Stacy             13 TANOAN                           29.71  
 13 Creel, Kelcie             14 TANOAN                           29.80  
 14 Weber, Annie              14 TCA                              30.12  
 15 Cooksey, Mary             13 TCA                              30.13  
 16 Howarth, Lauren           13 TCA                              31.52  
 
Event 18  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 22.90    7/1/2003 ZACH HILLMAN, CAC                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaula, Kalani             13 YMCA                             24.33  
  2 Heerman, Nathan           14 YMCA                             24.68  
  3 Sanchez, Zach             13 DEL NORTE                        25.33  
  4 Regenie, Jordan           14 TANOAN                           25.52  
  5 Higgins, Alex             14 TANOAN                           26.14  
  6 Reeve, Tony               14 TANOAN                           26.34  
  7 Gorman, M.J.              14 ACC                              27.09  
  8 Schwers, Clayton          14 JCC                              27.25  
  9 Lutz, Ryan                13 HIGHPOINT                        27.38  
 10 Sapien, Cameron           14 LOS LUNAS                        27.54  
 11 Thompson, Evan            14 TCA                              28.24  
 12 Wade, Scott               13 TCA                              28.75  
 13 Albarran, Sean            14 HIGHPOINT                        29.27  
 14 Peters, Sam               13 MIDTOWN                          29.40  
 15 Lorenzen, Lukas           13 YMCA                             29.51  
 16 Berling, Ben              13 YMCA                             30.41  
 
Event 19  Women 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 25.23    7/2/2002 CHRISTIE MCADAMS, Del Norte                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Cami            15 LOS LUNAS                        27.23  
  2 Zarrella, Vanessa         15 CHAMISA HILLS                    27.24  
  3 Quillen, Amanda           17 HIGHPOINT                        27.31  
  4 Perkins, Princess         16 CHAMISA HILLS                    27.35  
  5 Sovereign, Tyler          16 TCA                              27.49  
  6 Wilber, Maegan            17 YMCA                             27.62  
  7 Bradford, Nichole         18 FOUR HILLS CC                    28.14  
  8 Gronager, Ally            18 TANOAN                           28.20  
  9 Farmer, Allison           16 TANOAN                           28.26  
 10 Bear, JJ                  15 HIGHPOINT                        28.35  
 11 Bryson, Allie             16 TANOAN                           28.77  
 12 Hunter, Kaitlyn           15 TCA                              28.98  
 13 Markel, Brook             17 T OR C                           29.49  
 14 Ulibarri, Janna           17 LOS LUNAS                        29.64  
 15 Tenenbaum, Emily          16 JCC                              31.65  
 
Event 20  Men 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 21.79   7/24/2005 NATE FLORES, TCA-                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Nate              18 TCA                              21.79R 
  2 Egenes, Nick              16 TANOAN                           23.38  
  3 Willey, Alan              18 YMCA                             23.57  
  4 Farley, Josh              17 TANOAN                           23.73  
  4 Stinnett, Gary            17 ACC                              23.73  
  6 Ellis, Chris              16 LOS LUNAS                        24.03  
  7 Sanchez, Travis           15 DEL NORTE                        24.18  
  8 Montoya, Gabe             18 TCA                              24.32  
  9 Kupferer, Zak             15 TANOAN                           24.45  
 10 Lovato, Zachary           15 LOS LUNAS                        24.50  
 11 Gunning, Aaron            15 TCA                              24.79  
 12 Wade, Michael             18 TCA                              25.35  
 13 Bourn, Brandon            15 YMCA                             25.61  
 13 Burdge, Colin             15 YMCA                             25.61  
 15 Jackson, Matt             16 FOUR HILLS CC                    27.55  
 16 Pogzeba, Alex             16 HIGHPOINT                        27.65  
 
Event 21  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
      RECORD: R 1:25.12    7/1/1995 SUMMER ABT, Del Norte                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stockton, Kara             8 HIGHPOINT                      1:41.38  
      50.92   50.46                                                
  2 Montoya, Samantha          8 FOUR HILLS CC                  1:43.66  
      49.82   53.84                                                
  3 Barkocy, Brianna           8 YMCA                           1:44.74  
      47.28   57.46                                                
  4 Fenton, Madison            8 CHAMISA HILLS                  1:45.91  
      50.31   55.60                                                
  5 St. John, Gillian          7 TANOAN                         1:45.93  
      46.07   59.86                                                
  6 Sturdevant, Lee            8 YMCA                           1:46.55  
      50.02   56.53                                                
  7 Schlavin, Michelle         8 HIGHPOINT                      1:47.42  
      49.65   57.77                                                
  8 Albach, Skyler             8 HIGHPOINT                      1:54.34  
      51.17 1:03.17                                                
  9 Leuenberger, Samantha      8 JCC                            2:04.94  
      55.03 1:09.91                                                
 10 Stebbins, Lucy             7 TCA                            2:08.24  
      57.43 1:10.81                                                
 -- Fleddermann, Kathryn       6 TCA                                 DQ  
    1:04.23 1:06.62                                                
 -- Romig, Abigail             7 TCA                                 DQ  
    1:04.22 1:18.23                                                
 -- Barsum, Heidi              8 DEL NORTE                           NS  
 
Event 22  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
      RECORD: R 1:23.45   7/22/2001 TRISTAN BENNETT, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckman, Monty            8 YMCA                           1:34.37  
      43.10   51.27                                                
  2 Johannes, Seth             7 YMCA                           1:44.65  
      49.78   54.87                                                
  3 Wells, Nicholas            8 SANDIA HEIGHTS                 1:47.26  
      48.94   58.32                                                
  4 Zolyomi, Bence A           7 YMCA                           1:50.94  
      54.87   56.07                                                
  5 McLelland, Duncan          8 MIDTOWN                        1:56.15  
      53.64 1:02.51                                                
 -- Rivenbach, Doug            8 HIGHPOINT                           DQ  
      55.64   58.86                                                
 -- Burrows, Corey             7 T OR C                              DQ  
    2:02.28   38.57                                                
 -- Lewis, Lawrence            7 JCC                                 DQ  
    1:02.13 1:08.19                                                
 -- Ward, Brandon              8 YMCA                                DQ  
      45.48   53.42                                                
 -- Otts, Jack                 7 JCC                                 DQ  
    1:05.09 1:05.18                                                
 
Event 23  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
      RECORD: R 1:14.94   7/22/2003 MICHELLE HOWELL, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Sydney            10 TCA                            1:21.80  
      37.45   44.35                                                
  2 Burton, Madison           10 MIDTOWN                        1:23.67  
      37.85   45.82                                                
  3 Schunk, Hattie            10 HIGHPOINT                      1:25.40  
      41.34   44.06                                                
  4 Gritzo, Jessica           10 YMCA                           1:26.36  
      40.02   46.34                                                
  5 McCallon, Dallas          10 FOUR HILLS CC                  1:27.38  
      41.45   45.93                                                
  6 Adame, Felicia            10 RIO RANCHO                     1:31.59  
      42.22   49.37                                                
  7 Cullen, Nicole             9 DEL NORTE                      1:32.15  
      44.83   47.32                                                
  8 Talcott, Roushon          10 JCC                            1:33.26  
      43.11   50.15                                                
  9 Veseth, Hannah             9 HIGHPOINT                      1:33.57  
      45.69   47.88                                                
 10 Dunlap, Megan             10 TCA                            1:33.79  
      43.27   50.52                                                
 11 Talamadge, Arianna        10 RIVERPOINT                     1:34.16  
      43.92   50.24                                                
 12 Stella, Carlyn             9 TANOAN                         1:34.41  
      45.29   49.12                                                
 13 Gavin, Meredith           10 HIGHPOINT                      1:36.06  
      48.58   47.48                                                
 14 Harrington, Meredith      10 FOUR HILLS CC                  1:37.26  
 15 Supple, Michaela          10 TANOAN                         1:38.73  
      46.39   52.34                                                
 -- Brennan, Brooks            9 ACC                                 NS  
 
Event 24  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
      RECORD: R 1:12.37   7/25/2003 TRISTAN BENNETT, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Key, Cody                 10 RIVERPOINT                     1:24.71  
      38.46   46.25                                                
  2 Key, Brandon              10 RIVERPOINT                     1:27.16  
      40.90   46.26                                                
  3 Berling, Sammy            10 YMCA                           1:27.74  
      41.78   45.96                                                
  4 Grace, Josiah             10 DEL NORTE                      1:28.83  
      44.88   43.95                                                
  5 Thompson, Chris           10 HIGHPOINT                      1:29.76  
      42.78   46.98                                                
  6 Moore, Julian              9 YMCA                           1:30.71  
      43.34   47.37                                                
  7 Schneider, Carson         10 TCA                            1:31.24  
      45.22   46.02                                                
  8 Croasdell, James          10 MIDTOWN                        1:34.16  
      46.80   47.36                                                
  9 Owen, Thomas              10 MIDTOWN                        1:34.24  
 10 Sanchez, Jordan           10 LOS LUNAS                      1:35.48  
      44.24   51.24                                                
 11 Givens, Travis             9 TANOAN                         1:36.56  
      47.22   49.34                                                
 12 Ozakyol, Addison          10 TANOAN                         1:44.21  
      49.74   54.47                                                
 13 Gardner, Sam               9 TCA                            1:52.83  
      51.26 1:01.57                                                
 14 Permenter, Quinten         9 HIGHPOINT                      1:57.02  
      55.52 1:01.50                                                
 15 Riccobene, Liam            9 ACC                            2:11.26  
    1:03.99 1:07.27                                                
 -- Aguirre, Bubba            10 BELEN                               DQ  
      55.34 1:02.32                                                
 
Event 25  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
      RECORD: R 1:07.07   7/24/2005 MICHELLE HOWELL, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Michelle          12 YMCA                           1:07.07R 
      30.27   36.80                                                
  2 Huber, Mary-Hannah        12 RIVERPOINT                     1:13.32  
      33.84   39.48                                                
  3 Powers, Emily             12 HIGHPOINT                      1:14.43  
      33.88   40.55                                                
  4 Hollowwa, Marissa         12 RIVERPOINT                     1:14.63  
      34.22   40.41                                                
  5 Supple, Molly             12 DEL NORTE                      1:14.98  
      34.47   40.51                                                
  6 Buser, Rachel             12 YMCA                           1:15.44  
      34.66   40.78                                                
  7 Smith, Adrianna           12 DEL NORTE                      1:17.01  
  8 Lemon, Tess               12 TCA                            1:17.03  
      38.01   39.02                                                
  9 Arthur, Jeanne            11 TANOAN                         1:19.61  
      36.95   42.66                                                
 10 Ellingboe, Kristen        12 TCA                            1:20.12  
      36.76   43.36                                                
 11 Maestas, Rica             11 MIDTOWN                        1:20.30  
      37.24   43.06                                                
 12 Peterkin, Lisa            12 HIGHPOINT                      1:21.29  
      37.74   43.55                                                
 13 Trujillo, Samantha        11 T OR C                         1:23.33  
      38.34   44.99                                                
 14 Olona, Sarah              11 JCC                            1:23.34  
      37.11   46.23                                                
 15 Schmille, Natalie Janae   11 TANOAN                         1:26.58  
      41.26   45.32                                                
 16 Anderson, Nicole          11 TANOAN                         1:28.71  
      38.32   50.39                                                
 
Event 26  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
      RECORD: R 1:05.35   7/24/2005 TRISTAN BENNETT, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Tristan          12 YMCA                           1:05.35R 
      30.15   35.20                                                
  2 Berling, Adam             12 YMCA                           1:11.03  
      31.61   39.42                                                
  3 Schafer, Kevin            12 YMCA                           1:17.20  
      36.76   40.44                                                
  4 Goulart, Igor             12 YMCA                           1:17.81  
      37.86   39.95                                                
  5 Zibbon, Kyle              11 DEL NORTE                      1:19.41  
      38.25   41.16                                                
  6 Pratt, Grayson            11 TANOAN                         1:23.70  
      38.11   45.59                                                
  7 Burgett, Chase            12 TCA                            1:26.16  
      39.93   46.23                                                
  8 Maxey, Ryan               11 TANOAN                         1:26.63  
      39.96   46.67                                                
  9 Lange, Timothy            11 ACC                            1:31.36  
      46.79   44.57                                                
 10 Albarran, Alex            11 HIGHPOINT                      1:32.16  
      42.50   49.66                                                
 11 Strozier, Ben             12 TCA                            1:37.19  
      44.31   52.88                                                
 12 Lovato, Shane             11 LOS LUNAS                      1:55.52  
      53.77 1:01.75                                                
 13 Harms, Christopher        11 JCC                            1:57.25  
      51.15 1:06.10                                                
 -- Fatta, Matt               12 TCA                                 NS  
 -- Brennan, Benjamin         11 ACC                                 NS  
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
      RECORD: R 1:06.44    8/1/1988 PATTY BUFFETT, Highpoint                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palacio, Jessica          14 TCA                            1:07.47  
      31.07   36.40                                                
  2 Byers, Andrea             14 YMCA                           1:09.76  
      30.27   39.49                                                
  3 Casaus, Anna              14 FOUR HILLS CC                  1:11.71  
      32.50   39.21                                                
  4 Huber, Hayley             14 RIVERPOINT                     1:11.92  
      34.33   37.59                                                
  5 Ball, Amelia              14 TCA                            1:13.37  
      32.73   40.64                                                
  6 Bradford, Chelsea         14 FOUR HILLS CC                  1:13.52  
      33.82   39.70                                                
  7 Bachicha, Anne            13 MIDTOWN                        1:14.29  
      35.72   38.57                                                
  8 Dekker, Paige             14 DEL NORTE                      1:14.90  
      35.19   39.71                                                
  9 Mercier, Hannah           13 HIGHPOINT                      1:15.31  
      36.25   39.06                                                
 10 Engler, Nikki             13 SOCORRO                        1:16.68  
      34.83   41.85                                                
 11 Hill, Bridget             13 TCA                            1:17.56  
      35.44   42.12                                                
 12 Atkins, Morgan            13 TANOAN                         1:18.09  
      35.93   42.16                                                
 13 Creel, Kelcie             14 TANOAN                         1:19.87  
      37.31   42.56                                                
 14 Turnham, Rigney           13 HIGHPOINT                      1:20.06  
      37.00   43.06                                                
 15 Adame, Vanesa             13 RIO RANCHO                     1:29.87  
      41.07   48.80                                                
 16 Lovato, Shawnna           14 BELEN                          1:34.05  
      46.21   47.84                                                
 
Event 28  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
      RECORD: R 1:00.16   7/27/2002 JEFF LUCERO, YMCA                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaula, Kalani             13 YMCA                           1:03.30  
      29.06   34.24                                                
  2 Bennett, Trevor           14 YMCA                           1:03.52  
      28.37   35.15                                                
  3 Walla, Max                14 TANOAN                         1:05.60  
      29.48   36.12                                                
  4 Feng, Elliot              14 FOUR HILLS CC                  1:05.75  
      30.51   35.24                                                
  5 Vigil, Nick               13 RIO RANCHO                     1:08.26  
      32.62   35.64                                                
  6 Sanchez, Zach             13 DEL NORTE                      1:08.39  
      31.49   36.90                                                
  7 Higgins, Alex             14 TANOAN                         1:10.03  
  8 Langsfeld, Joel           14 YMCA                           1:12.18  
      31.96   40.22                                                
  9 Young, Jesse              13 TCA                            1:12.21  
      33.38   38.83                                                
 10 Martinez, Wesley          14 HIGHPOINT                      1:15.10  
      33.66   41.44                                                
 11 Stanzione, Gaetano        14 SOCORRO                        1:15.12  
      34.14   40.98                                                
 12 Olona, Jason              13 JCC                            1:15.31  
      35.49   39.82                                                
 13 Rodriguez, Tomas R        13 BELEN                          1:16.16  
      35.21   40.95                                                
 14 Dowdican, Marcus          13 HIGHPOINT                      1:16.35  
      34.48   41.87                                                
 15 Nelson, Karl              13 TCA                            1:17.75  
      35.62   42.13                                                
 16 Peters, Sam               13 MIDTOWN                        1:18.69  
      36.69   42.00                                                
 
Event 29  Women 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
      RECORD: R 1:01.70   7/27/2003 CARLY MITCHELL, YMCA                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Quillen, Amanda           17 HIGHPOINT                      1:07.55  
      30.95   36.60                                                
  2 Berling, Katherine        16 YMCA                           1:07.74  
      30.95   36.79                                                
  3 Mele, Sadie               16 CHAMISA HILLS                  1:09.44  
      30.71   38.73                                                
  4 Beasley, Shelby           15 HIGHPOINT                      1:11.63  
      32.91   38.72                                                
  5 Sovereign, Tyler          16 TCA                            1:12.00  
      33.56   38.44                                                
  6 Williams, Cami            15 LOS LUNAS                      1:12.49  
      33.21   39.28                                                
  7 Zarrella, Vanessa         15 CHAMISA HILLS                  1:13.71  
      35.96   37.75                                                
  8 Patterson, Chelsea        16 CHAMISA HILLS                  1:14.11  
      34.66   39.45                                                
  9 Bear, JJ                  15 HIGHPOINT                      1:15.51  
      34.59   40.92                                                
 10 Hinds, Maddie             15 TCA                            1:16.00  
      35.29   40.71                                                
 11 Barnes, Hannah            15 TANOAN                         1:18.41  
      35.92   42.49                                                
 12 Gorence, Marie            15 TCA                            1:20.17  
      36.03   44.14                                                
 
Event 30  Men 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
      RECORD: R 56.13   7/27/2002 NATHANIEL LENKE, Four Hills                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Nate              18 TCA                              56.30  
      25.02   31.28                                                
  2 Weinberg, Asher           18 TCA                              57.83  
      26.67   31.16                                                
  3 Ellis, Chris              16 LOS LUNAS                        58.14  
      27.16   30.98                                                
  4 Olson, Scott              18 YMCA                             59.45  
      27.43   32.02                                                
  5 Ballou, Shaun             18 TANOAN                         1:01.62  
      26.91   34.71                                                
  6 Collier, Drew             15 TCA                            1:01.75  
      29.11   32.64                                                
  7 Farley, Josh              17 TANOAN                         1:01.78  
      29.74   32.04                                                
  8 Wade, Michael             18 TCA                            1:04.35  
      29.11   35.24                                                
  9 Savage, David             15 YMCA                           1:04.97  
      27.69   37.28                                                
 10 Sanchez, Travis           15 DEL NORTE                      1:04.98  
      29.48   35.50                                                
 11 Echeverria, Rico          16 HIGHPOINT                      1:06.14  
      29.79   36.35                                                
 12 Pogzeba, Alex             16 HIGHPOINT                      1:07.95  
      31.32   36.63                                                
 13 Bourn, Brandon            15 YMCA                           1:08.17  
      34.12   34.05                                                
 14 Arias, Ross               15 TANOAN                         1:08.54  
      32.06   36.48                                                
 15 Baumgardner, Kameron      15 YMCA                           1:13.36  
      34.38   38.98                                                
 16 Feddema, Rick             15 TANOAN                         1:16.88  
      33.09   43.79                                                
 
Event 31  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
      RECORD: R 19.00    7/1/1995 SUMMER ABT, Riverpoint                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Barkocy, Brianna           8 YMCA                             21.11  
  2 Meyer-Hagen, Jewel         8 YMCA                             21.44  
  3 Banks, Kassidy             8 RIVERPOINT                       21.53  
  4 Jordan, Katherine          8 HIGHPOINT                        21.57  
  5 Doyle, Erin                7 DEL NORTE                        22.04  
  6 Doyle, Mariah              8 LOS LUNAS                        22.68  
  7 Fellows, Adrianna          7 TANOAN                           23.27  
  8 Griffith, Sarah            7 YMCA                             23.52  
  9 Jarrett, Francesca         8 TCA                              23.88  
 10 Reimholz, Bailey           8 TCA                              24.04  
 11 Cordova, Baylee            8 DEL NORTE                        24.06  
 12 Willingham, Maranda        8 TANOAN                           24.33  
 13 Romig, Abigail             7 TCA                              25.34  
 14 Zellner, Shelby            8 TANOAN                           25.38  
 15 Aguirre, Reyna             8 BELEN                            25.84  
 16 Wynn, Callie               8 JCC                              26.42  
 
Event 32  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
      RECORD: R 18.17   7/20/2001 ADAM STRICKMAN, Highpoint                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ward, Brandon              8 YMCA                             19.91  
  2 Nechvatal, Joe             8 YMCA                             21.10  
  3 Arthur, Albert             8 TANOAN                           22.53  
  4 Pratt, Andrew              8 TANOAN                           22.66  
  5 Stoltzfus, David           8 FOUR HILLS CC                    22.72  
  6 Meyer-Hagen, Caleb         7 YMCA                             22.89  
  7 Dekker, Luke               8 DEL NORTE                        23.27  
  8 Wrege, Grant               8 TANOAN                           23.49  
  9 Wolleson, Brenden          8 MIDTOWN                          23.76  
 10 Jordan, Spencer            6 HIGHPOINT                        24.57  
 11 Burge, Robert              7 RIO RANCHO                       24.78  
 12 Kelly, Nicholas            8 MIDTOWN                          25.27  
 13 Felix, Carlos              8 JCC                              25.67  
 14 Korsan, Gavin              7 HIGHPOINT                        26.60  
 15 Honeycutt, Trey            7 JCC                              27.20  
 16 Seaver, Ethan              7 DEL NORTE                        27.70  
 
Event 33  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
      RECORD: R 16.31    8/1/1991 DIONNE HILDAGO, Belen                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mike, Aanika              10 TCA                              17.91  
  2 Dunlap, Megan             10 TCA                              18.00  
  3 Wylie, Alexis             10 FOUR HILLS CC                    18.11  
  4 Stockton, Nicole          10 HIGHPOINT                        18.77  
  5 Christiansen, Abigayle     9 YMCA                             19.14  
  6 Schunk, Hattie            10 HIGHPOINT                        19.37  
  7 Kline, Kendall            10 TANOAN                           19.75  
  8 Hightower, Hailey          9 RIVERPOINT                       19.86  
  9 Korsan, Lainey            10 HIGHPOINT                        20.01  
 10 Sluder, Sarah             10 FOUR HILLS CC                    20.14  
 11 Bieg, Arianna             10 HIGHPOINT                        20.23  
 12 Baca, Rachel              10 TCA                              20.24  
 13 Supple, Michaela          10 TANOAN                           20.28  
 14 Beach, Barbara            10 T OR C                           20.97  
 15 Martinez, Jolene           9 BELEN                            21.42  
 16 Fleddermann, Rachel        9 TCA                              21.51  
 
Event 34  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
      RECORD: R 15.27   7/25/1999 MARK WILBER, YMCA                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johannes, Karl            10 YMCA                             17.93  
  2 Gordon, Alec              10 TANOAN                           18.78  
  3 Roberson, Ian             10 YMCA                             19.27  
  4 Tillery, Kris             10 TANOAN                           19.49  
  5 Jehle, Stephen            10 TANOAN                           19.55  
  6 Schneider, Carson         10 TCA                              19.79  
  7 Gottsch, Joe               9 TANOAN                           20.09  
  8 Wilson, Tanner            10 HIGHPOINT                        20.33  
  9 Tebo, Luke                 9 YMCA                             20.49  
 10 Eastman, Rory             10 LOS LUNAS                        20.58  
 11 Cheshire, Jayd            10 RIVERPOINT                       21.33  
 12 Kephart, Nolan             9 TCA                              21.35  
 13 Weingardt, Collin         10 JCC                              22.16  
 14 Stockton, Tyrel            9 HIGHPOINT                        22.65  
 15 Martin, Alan              10 LOS LUNAS                        22.71  
 -- Needham, Jacob            10 SANDIA HEIGHTS                      DQ  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
      RECORD: R 31.29   7/23/2004 KELLI WILLIAMS, Los Lunas                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Giesler, Kaitlin          11 YMCA                             34.04  
  1 Huber, Mary-Hannah        12 RIVERPOINT                       34.04  
  3 Cleto, Kassandra          12 RIVERPOINT                       34.20  
  4 Powers, Emily             12 HIGHPOINT                        34.24  
  5 Smith, Adrianna           12 DEL NORTE                        34.51  
  6 Key, Bridget              12 RIVERPOINT                       34.98  
  7 Gorman, Margy             12 ACC                              36.41  
  8 Olona, Sarah              11 JCC                              36.59  
  9 Creel, Kynsey             12 TANOAN                           37.04  
 10 Reeve, Christiana         11 TANOAN                           37.67  
 11 Fleddermann, Lauren       11 TCA                              39.31  
 12 Moya, Jocelyn             12 LOS LUNAS                        39.33  
 13 Houliston, Lauren         12 DEL NORTE                        39.46  
 14 Thompson, Julia           12 TCA                              39.47  
 15 Brown, Alisa              11 JCC                              40.75  
 -- Arthur, Jeanne            11 TANOAN                              DQ  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
      RECORD: R 30.46   7/27/2002 MACK PUHL, Tanoan                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berling, Adam             12 YMCA                             32.86  
  2 Leggott, Gabe             12 TCA                              33.06  
  3 Dexter, Ben               12 TCA                              36.07  
  4 Hendrick, Mark            12 MIDTOWN                          37.93  
  5 Bourn, Brian              11 YMCA                             38.74  
  6 Pratt, Grayson            11 TANOAN                           38.78  
  7 Strozier, Ben             12 TCA                              40.01  
  8 Schultz, Stephen          12 RIVERPOINT                       42.16  
  9 Mathis, Weston            12 DEL NORTE                        43.12  
 10 Bartra, Kevin             11 RIVERPOINT                       43.22  
 11 Ward, James               12 HIGHPOINT                        43.96  
 12 Ashcraft, Chad            11 TANOAN                           44.13  
 13 Eastman, Luke             12 LOS LUNAS                        46.09  
 14 Perea, Jason              11 LOS LUNAS                        52.26  
 -- Emerson, Kurtis           12 T OR C                              DQ  
 -- Brennan, Benjamin         11 ACC                                 NS  
 
Event 37  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      RECORD: R 1:05.63   7/24/2005 JESSICA PALACIO, TCA-                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palacio, Jessica          14 TCA                            1:05.63R 
      32.03   33.60                                                
  2 Williams, Kelli           13 LOS LUNAS                      1:09.85  
      33.90   35.95                                                
  3 Chavez, Kaitlyn           14 LOS LUNAS                      1:12.22  
      35.42   36.80                                                
  4 Grant, Paige              13 YMCA                           1:12.54  
      33.95   38.59                                                
  5 Casaus, Anna              14 FOUR HILLS CC                  1:12.73  
      35.38   37.35                                                
  6 Torres, Laura Ann         14 YMCA                           1:14.44  
      34.70   39.74                                                
  7 Bradford, Chelsea         14 FOUR HILLS CC                  1:14.85  
      36.18   38.67                                                
  8 Siemon, Stacy             13 TANOAN                         1:16.69  
      35.99   40.70                                                
  9 Nelson, Penny             14 TANOAN                         1:17.12  
      36.65   40.47                                                
  9 Stern, Taylor             13 TCA                            1:17.12  
      36.24   40.88                                                
 11 Gavin, Camille            13 HIGHPOINT                      1:18.16  
      36.78   41.38                                                
 12 Kline, Kelley             13 TANOAN                         1:18.62  
      36.67   41.95                                                
 13 Schunk, Sofie             13 HIGHPOINT                      1:18.82  
      37.69   41.13                                                
 14 Mike, Arika               14 TCA                            1:21.96  
      40.00   41.96                                                
 15 Walker, Cashmere          14 JCC                            1:39.00  
      47.73   51.27                                                
 -- Hatch, Cynthia            14 RIO RANCHO                          NS  
 
Event 38  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      RECORD: R 1:02.44   7/25/2004 MACK PUHL, Tanoan                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Trevor           14 YMCA                           1:02.79  
      30.91   31.88                                                
  2 Walla, Max                14 TANOAN                         1:02.87  
      31.70   31.17                                                
  3 Feng, Elliot              14 FOUR HILLS CC                  1:07.60  
      33.34   34.26                                                
  4 Lutz, Ryan                13 HIGHPOINT                      1:11.05  
      33.85   37.20                                                
  5 Hagg, Mickey III          14 YMCA                           1:11.52  
      34.11   37.41                                                
  6 Regenie, Matthew          13 TANOAN                         1:17.63  
  7 Massey, Brian             13 MIDTOWN                        1:17.83  
      36.50   41.33                                                
  8 Rodriguez, Tomas R        13 BELEN                          1:19.60  
      37.36   42.24                                                
  9 Collins, Brennan          13 ACC                            1:19.94  
      37.22   42.72                                                
 10 Berling, Ben              13 YMCA                           1:20.03  
      38.00   42.03                                                
 11 Gonzales, Dominic         13 DEL NORTE                      1:25.04  
      39.24   45.80                                                
 12 Parzyck, Christopher      13 MIDTOWN                        1:27.47  
 13 Jones, Zachary            13 LOS LUNAS                      1:31.33  
      41.77   49.56                                                
 14 Balance, Ben              14 MIDTOWN                        1:37.39  
      45.69   51.70                                                
 15 Lauer, Tommy              13 MIDTOWN                        1:46.58  
      49.13   57.45                                                
 -- Craig, Michael            13 DEL NORTE                           NS  
 
Event 39  Women 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      RECORD: R 1:06.87   7/24/2005 SADIE MELE, Chamisa Hills-NM               
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mele, Sadie               16 CHAMISA HILLS                  1:06.87R 
      32.09   34.78                                                
  2 Berling, Katherine        16 YMCA                           1:07.96  
      32.70   35.26                                                
  3 Beasley, Shelby           15 HIGHPOINT                      1:08.52  
      33.10   35.42                                                
  4 Locke, Caitlin            16 DEL NORTE                      1:16.70  
      37.10   39.60                                                
  5 Hampton, Anna             16 LOS LUNAS                      1:17.48  
      36.51   40.97                                                
  6 Dufault, Kerri            15 HIGHPOINT                      1:18.48  
      37.47   41.01                                                
  7 Pedragon, Sarah           15 CHAMISA HILLS                  1:31.89  
      43.68   48.21                                                
  8 Martin, Davrie            16 CHAMISA HILLS                  1:43.96  
 -- Wisler, Shannon           15 TCA                                 DQ  
      34.70   36.21                                                
 
Event 40  Men 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      RECORD: R 56.43   7/24/2005 ASHER WEINBERG, TCA-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weinberg, Asher           18 TCA                              56.43R 
      27.64   28.79                                                
  2 Ballou, Shaun             18 TANOAN                           58.53  
      27.92   30.61                                                
  3 Olson, Scott              18 YMCA                             59.42  
      28.82   30.60                                                
  4 Egenes, Nick              16 TANOAN                         1:00.76  
      29.23   31.53                                                
  5 Keyes, Nick               16 MIDTOWN                        1:01.16  
      29.70   31.46                                                
  6 Savage, David             15 YMCA                           1:03.97  
  7 Echeverria, Tomas         18 TANOAN                         1:04.61  
      31.11   33.50                                                
  8 Lovato, Zachary           15 LOS LUNAS                      1:04.77  
      30.83   33.94                                                
  9 Higgins, Jordan           18 TANOAN                         1:05.89  
 10 Feely, Chris              16 MIDTOWN                        1:07.83  
      32.34   35.49                                                
 11 Nechvatal, Ben            15 YMCA                           1:08.18  
      32.00   36.18                                                
 12 Bohnoff, Chris            16 HIGHPOINT                      1:09.27  
      34.03   35.24                                                
 13 Gunning, Aaron            15 TCA                            1:13.68  
      35.02   38.66                                                
 14 MACMILLAN, William        16 YMCA                           2:01.10  
      56.18 1:04.92                                                
 
Event 41  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:11.19    8/1/1991 FOUR HILLS                                 
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HIGHPOINT                                                   1:12.39  
     1) Schlavin, Michelle 8            2) Albach, Skyler 8               
     3) Mohns, Kyra 8                   4) Stockton, Kara 8               
       38.92    33.47                                                      
  2 YMCA DOLPHINS                                               1:14.20  
     1) Barkocy, Brianna 8              2) Meyer-Hagen, Claire 5          
     3) Meyer-Hagen, Jewel 8            4) Sturdevant, Lee 8              
       40.64    33.56                                                      
  3 TANOAN SWIM TEAM                                            1:16.31  
     1) St. John, Gillian 7             2) Zellner, Shelby 8              
     3) Turon, Dana 7                   4) Fellows, Adrianna 7            
       36.52    39.79                                                      
  4 RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                1:18.33  
     1) Tapia, Taylor 8                 2) Parra, Samantha 8              
     3) Banks, Kassidy 8                4) Key, Amanda 7                  
       36.84    41.49                                                      
  5 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    1:20.86  
     1) Cook, MacKenzie 8               2) Fiorenza, Nicole 8             
     3) Spooner, Tristen 8              4) Fenton, Madison 8              
       45.15    35.71                                                      
  6 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:21.85  
     1) Pollack, Stacy 8                2) Ellis, Emily 8                 
     3) Trainor, Samantha 7             4) Montoya, Samantha 8            
       43.39    38.46                                                      
  7 DEL NORTE NADADORES                                         1:24.25  
     1) Harmon, Lindsey 8               2) Hamill, Sarah 8                
     3) Grace, Daniel-hana 7            4) Doyle, Erin 7                  
       40.28    43.97                                                      
  8 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               1:26.37  
     1) Kelley, Isabella 7              2) Albert, Gabriella 8            
     3) Leuenberger, Samantha 8         4) Weingardt, Karin 7             
       45.48    40.89                                                      
  9 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    1:28.93  
     1) Zanios, Talitha 6               2) Heflin, Olivia 6               
     3) Walinsky, Maia 8                4) Gorham, Olivia 8               
       45.39    43.54                                                      
 10 TCA                                                         1:34.79  
     1) Archibeck, Erin 7               2) Schneider, Kendall 7           
     3) Leggott, Allison 6              4) Fleddermann, Kathryn 6         
 11 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:35.44  
     1) Gallegos, Anna 8                2) Baker, Kristen 8               
     3) Sims, Clara 8                   4) Doyle, Mariah 8                
     1:04.27    31.17                                                      
 12 MIDTOWN MARLINS                                             1:38.08  
     1) Robinson, Celia 8               2) Croasdell, Emily 8             
     3) Herring, Elizabeth 8            4) Burton, Natalie 8              
       52.19    45.89                                                      
 13 BELEN HURRICANES SWIM TEAM                                  1:58.89  
     1) Aguirre, Pilar 4                2) Silva, Aundrea 7               
     3) Romero, Yanesa 7                4) Aguirre, Reyna 8               
     1:03.14    55.75                                                      
 
Event 42  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:05.69   7/22/2001 YMCA                                       
                         I GOULART, G BILL, A BERLING, T BENNETT           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:08.76  
     1) Bruckman, Monty 8               2) Lee, Duncan 7                  
     3) Ward, Brandon 8                 4) Stanopiewicz, Will 7           
       33.80    34.96                                                      
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            1:14.34  
     1) Sullivan, Jack 8                2) Pratt, Andrew 8                
     3) Wrege, Grant 8                  4) Arthur, Albert 8               
       38.72    35.62                                                      
  3 HIGHPOINT                                                   1:21.14  
     1) Permenter, Caden 8              2) Korsan, Gavin 7                
     3) Bernardone, Louis 8             4) Rivenbach, Doug 8              
       40.25    40.89                                                      
  4 MIDTOWN MARLINS                                             1:22.88  
     1) McLelland, Duncan 8             2) Chavez, Charles 8              
     3) Gangwish, Michael 8             4) Wolleson, Brenden 8            
       41.62    41.26                                                      
  5 RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                1:31.33  
     1) Clifford, Troy 7                2) Jenkins, Kameron 6             
     3) Johnston, Dylan 8               4) Martinez, Marquez 8            
       51.15    40.18                                                      
  6 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:31.35  
     1) Wylie, Jesse 8                  2) Briggs, Wyatt 7                
     3) Vinson, Whit 7                  4) Stoltzfus, David 8             
       46.63    44.72                                                      
  7 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               1:35.45  
     1) Felix, Carlos 8                 2) Kesner, Isaac 6                
     3) Otts, Jack 7                    4) Lewis, Lawrence 7              
     1:03.44    32.01                                                      
  8 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    1:38.61  
     1) Weingartner, James 7            2) Lange, Ben 8                   
     3) Heflin, Issac 8                 4) Fidel, Hurley 8                
  9 TCA                                                         1:39.26  
     1) Padilla, Ryley 8                2) Wynn, Clay 8                   
     3) Simons, Pablo 7                 4) Pierotti, Philip 8             
       55.47    43.79                                                      
 
Event 43  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      RECORD: R 59.34   7/24/2004 MIDTOWN                                      
                       R MAESTAS, M BURTON, A DEVOTI, J REMER            
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:01.75  
     1) Christiansen, Abigayle 9        2) Fox, Anne 9                    
     3) Gritzo, Jessica 10              4) Velott, Kayleigh 10            
       30.56    31.19                                                      
  2 HIGHPOINT                                                   1:01.78  
     1) Schunk, Hattie 10               2) Tiefa, Alexis 10               
     3) Lutz, Madi 10                   4) Stockton, Nicole 10            
       31.15    30.63                                                      
  3 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:03.94  
     1) Sluder, Sarah 10                2) Balthaser, Sara 10             
     3) McCallon, Dallas 10             4) Wylie, Alexis 10               
       34.37    29.57                                                      
  4 TCA                                                         1:04.04  
     1) Mike, Aanika 10                 2) Dunlap, Megan 10               
     3) Stebbins, Elizabeth 10          4) Cooper, Sydney 10              
       33.23    30.81                                                      
  5 RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                1:05.99  
     1) Ruffin, Harliegh 9              2) Hugg, Daryan 9                 
     3) Hightower, Hailey 9             4) Cavellier, Natalie 10          
       33.09    32.90                                                      
  6 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               1:06.28  
     1) Koreh, Raya 9                   2) Kelley, Crystal 10             
     3) Roveto, Lauren 10               4) Talcott, Roushon 10            
       34.47    31.81                                                      
  7 TANOAN SWIM TEAM                                            1:07.37  
     1) Supple, Michaela 10             2) Kline, Kendall 10              
     3) Fellows, Nikola 9               4) Stella, Carlyn 9               
       33.93    33.44                                                      
  8 MIDTOWN MARLINS                                             1:08.12  
     1) Ramirez, Allison 9              2) Kuchar, Abby 10                
     3) Peery, Leah 10                  4) Burton, Madison 10             
       35.88    32.24                                                      
  9 SOCORRO STINRAYS                                            1:09.37  
     1) Contreras, DamiAna 10           2) Contreras, JeriAna 10          
     3) Stanzione, Angelina 10          4) Castillo, Kanisha 10           
       34.04    35.33                                                      
 10 DEL NORTE NADADORES                                         1:11.64  
     1) Cullen, Nicole 9                2) Dimmler, Kirsten 10            
     3) Mathis, Waverly 10              4) Woodfield, Kelsey 9            
 11 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:11.76  
     1) Candelaria, Marissa 9           2) Weisman, Mikayla 10            
     3) Durkin, Emma 10                 4) Yebra, Alexandra 10            
       35.16    36.60                                                      
 12 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    1:15.35  
     1) Fiorenza, Jacquelynn 10         2) Mendoza, Page 9                
     3) Franklin, Courtney 10           4) Fenton, Morgan 10              
       38.03    37.32                                                      
 13 RIO RANCHO DESERT SHARKS                                    1:19.63  
     1) Adame, Felicia 10               2) Green, Jessica 7               
     3) Burton, Elisabeth 9             4) Morrow, Ashley 9               
       41.79    37.84                                                      
 14 SANDIA HEIGHTS SWIM TEAM                                    1:19.88  
     1) Chavez, Jocelyn 10              2) Moleres, Monica 10             
     3) Hale, Maggie 8                  4) Merritt, Annika 9              
 15 BELEN HURRICANES SWIM TEAM                                  1:29.55  
     1) Thompson, Amber 10              2) Brads, Kenndy 9                
     3) Sedillo, Emily 9                4) Martinez, Jolene 9             
       47.11    42.44                                                      
 -- ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                         NS  
     1) Ricobene, Grace 10              2) Smith, Gigi 10                 
     3) Hawley, Josephine 10            4) Brennan, Brooks 9              
 
Event 44  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      RECORD: R 56.98   7/25/1990 HIGHPOINT                                    
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:02.73  
     1) Johannes, Karl 10               2) Moore, Julian 9                
     3) Berling, Sammy 10               4) Roberson, Ian 10               
       32.54    30.19                                                      
  2 HIGHPOINT                                                   1:02.80  
     1) O'Hea, Ryan 10                  2) Laktasic, Kyle 10              
     3) O'Hea, Sean 9                   4) Thompson, Chris 10             
       31.32    31.48                                                      
  3 TANOAN SWIM TEAM                                            1:04.61  
     1) Gordon, Alec 10                 2) Burke, Chris 9                 
     3) Jehle, Stephen 10               4) Tillery, Kris 10               
       32.48    32.13                                                      
  4 RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                1:07.37  
     1) Key, Brandon 10                 2) Arroyo, Jeremy 9               
     3) Cheshire, Jayd 10               4) Key, Cody 10                   
       34.88    32.49                                                      
  5 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               1:09.10  
     1) Talcott, Travis 9               2) Wrons, Joey 9                  
     3) Price, Jared L 9                4) Weingardt, Collin 10           
       35.89    33.21                                                      
  6 TCA                                                         1:11.00  
     1) Kephart, Nolan 9                2) Gyongyosi, Sam 10              
     3) Gardner, Sam 9                  4) Schneider, Carson 10           
       36.32    34.68                                                      
  7 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:12.86  
     1) Eastman, Rory 10                2) Lupi, Ryan 9                   
     3) Martin, Alan 10                 4) Sanchez, Jordan 10             
       40.45    32.41                                                      
  8 MIDTOWN MARLINS                                             1:13.60  
     1) Owen, Thomas 10                 2) Croasdell, James 10            
     3) Grant, Jacob 10                 4) Harper, Devon 10               
       31.31    42.29                                                      
  9 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:17.07  
     1) McCallon, Austin 9              2) Trainor, Benjamin 9            
     3) Sedillo, Brad 10                4) Hanks, Jonah 10                
       43.88    33.19                                                      
 10 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    1:18.64  
     1) Lange, Christopher 10           2) Riccobene, Liam 9              
     3) Walker, Cole 9                  4) Hebenstreit, Sam 9             
       51.39    27.25                                                      
 11 TRUTH OR CONSEQUENCES                                       1:22.84  
     1) Glines, Chaz 10                 2) Glines, Scott 8                
     3) Burrows, Corey 7                4) Dow, Seth 9                    
       47.93    34.91                                                      
 12 BELEN HURRICANES SWIM TEAM                                  1:32.52  
     1) Robare, Brent J 10              2) Carrillo, Jose 10              
     3) Madron, Travis 9                4) Aguirre, Bubba 10              
       45.93    46.59                                                      
 -- RIO RANCHO DESERT SHARKS                                         DQ  
     1) O'Hara, Sheamus 10              2) Burge, Robert 7                
     3) Morrow, Andrew 9                4) Medley, Trinity 7              
 
Event 45  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:54.94   7/24/2005 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         K Dobson, R Buser, L Heerman, M Howell            
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:54.94R 
     1) Dobson, Kayla 12                2) Buser, Rachel 12               
     3) Heerman, Laura 11               4) Howell, Michelle 12            
       28.96    30.00    29.20    26.78                                    
  2 RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                1:58.11  
     1) Huber, Mary-Hannah 12           2) Key, Bridget 12                
     3) Cleto, Kassandra 12             4) Hollowwa, Marissa 12           
       29.81    32.31    28.78    27.21                                    
  3 TANOAN SWIM TEAM                                            2:04.23  
     1) Lamey, Alexa 11                 2) Creel, Kynsey 12               
     3) Arthur, Jeanne 11               4) Reeve, Christiana 11           
       30.70    32.38    30.37    30.78                                    
  4 TCA                                                         2:07.89  
     1) Lemon, Tess 12                  2) Fleddermann, Lauren 11         
     3) Anderson, Natasha 11            4) Ellingboe, Kristen 12          
       32.07    32.32    32.66    30.84                                    
  5 DEL NORTE NADADORES                                         2:08.54  
     1) Smith, Adrianna 12              2) Grace, Jordan 12               
     3) Krupiak, Shelby 12              4) Supple, Molly 12               
       31.82    34.37    32.30    30.05                                    
  6 HIGHPOINT                                                   2:09.68  
     1) Powers, Emily 12                2) Neff, Makenzie 12              
     3) Peterkin, Lisa 12               4) Rhutasel, Mariah 12            
       30.23    31.50    33.90    34.05                                    
  7 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               2:10.60  
     1) Messier, Kate 12                2) Kesner, Melanie 12             
     3) Yagow, Taylor 12                4) Olona, Sarah 11                
       31.61    34.15    32.98    31.86                                    
  8 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    2:12.37  
     1) Salinas, Amy 11                 2) Liesse, Rachel 12              
     3) Jones, Rachel 12                4) Perkins, Natalie 12            
       32.40    33.04    34.27    32.66                                    
  9 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:16.06  
     1) Wolfe, Jessica 11               2) Truelock, Amanda 11            
     3) Grout, Taylor 12                4) Swartz, Jessi 12               
       36.52    33.08    33.45    33.01                                    
 10 MIDTOWN MARLINS                                             2:18.54  
     1) Maestas, Rica 11                2) Brashar, Dalea 12              
     3) Hendrick, Rachel 11             4) Gonzales, Sarah 11             
       32.70    32.81    34.67    38.36                                    
 11 LOS LUNAS STINGRAYS                                         2:18.67  
     1) Sapien, Abigail 12              2) Moya, Jocelyn 12               
     3) Ellis, Lana 11                  4) Armijo, Ashley 12              
       34.38    35.02    36.93    32.34                                    
 -- SANDIA HEIGHTS SWIM TEAM                                         DQ  
     1) Moleres, Mireya 12              2) Adams, Alexiss 12              
     3) Fisher, Molly 11                4) Kemper, Riley 12               
                         42.20    33.84                                    
 
Event 46  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:52.18   7/27/2003 YMCA                                       
                         N VIGIL, K KAULA, N HEERMAN, T BENNETT            
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:54.44  
     1) Goulart, Igor 12                2) Schafer, Kevin 12              
     3) Berling, Adam 12                4) Bennett, Tristan 12            
       30.18    29.63    28.58    26.05                                    
  2 TCA                                                         2:04.75  
     1) Kent, Spencer 12                2) Strozier, Ben 12               
     3) Dexter, Ben 12                  4) Farquhar, Norman 12            
       30.85    33.54    31.68    28.68                                    
  3 MIDTOWN MARLINS                                             2:09.24  
     1) Diaz-Stuandberg, Siam 12        2) Drake-Lavelle, Kelan 12        
     3) Hendrick, Mark 12               4) Anlian, Quentin 12             
       30.50    33.12    32.73    32.89                                    
  4 TANOAN SWIM TEAM                                            2:09.93  
     1) Pratt, Grayson 11               2) Hanson, Elliot 12              
     3) Maxey, Ryan 11                  4) Eker, Nick 11                  
       33.46    29.58    32.26    34.63                                    
  5 RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                2:19.74  
     1) Bartra, Kevin 11                2) Chavez, David 11               
     3) Schultz, Stephen 12             4) Pleil-Pino, Gabo 12            
       35.25    37.95    35.63    30.91                                    
  6 HIGHPOINT                                                   2:21.85  
     1) Dufault, Jason 12               2) Ward, James 12                 
     3) Albarran, Alex 11               4) Schlavin, James 11             
       30.50    36.57    36.67    38.11                                    
  7 DEL NORTE NADADORES                                         2:26.09  
     1) Mathis, Weston 12               2) Yancy, Austin 10               
     3) Grace, Josiah 10                4) Zibbon, Kyle 11                
       38.08    39.08    35.61    33.32                                    
  8 LOS LUNAS STINGRAYS                                         2:28.94  
     1) Eastman, Luke 12                2) Lovato, Shane 11               
     3) Taylor, Brandon 11              4) Sanchez, Raymond 12            
       39.51    41.21    45.16    23.06                                    
  9 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:31.24  
     1) Bradford, Joshua 11             2) Mahoney, Patrick 12            
     3) Roach, Devin 11                 4) Hillhouse, Ryan 12             
       39.79    38.49    36.70    36.26                                    
 10 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               2:40.81  
     1) Thomas, Trevor 12               2) Price, Jake 12                 
     3) Harms, Christopher 11           4) Rigg, Brady 12                 
       37.22    46.31    39.76    37.52                                    
 11 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    3:02.90  
     1) Hernandez, Trey 12              2) Lange, Timothy 11              
     3) Reinhart, Ryan 11               4) Brennan, Benjamin 11           
       34.20    35.27    41.30  1:12.13                                    
 -- CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                         DQ  
     1) Holme, Jack 12                  2) Stumpf, Matt 9                 
     3) Fiorenza, Christopher 12        4) Stumpf, John 12                
       44.91    41.77    44.18    36.38                                    
 
Event 47  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:49.88   7/27/2003 YMCA                                       
                         A MARTINEZ, M DAUGHERTY, A FARMER, R FOX          
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:51.98  
     1) Smatana, Cassie 14              2) Torres, Laura Ann 14           
     3) Grant, Paige 13                 4) Byers, Andrea 14               
       28.24    27.67    28.62    27.45                                    
  2 TCA                                                         1:53.75  
     1) Weber, Annie 14                 2) Ball, Amelia 14                
     3) Hill, Bridget 13                4) Palacio, Jessica 14            
       30.32    27.92    28.07    27.44                                    
  3 TANOAN SWIM TEAM                                            1:55.61  
     1) Nelson, Penny 14                2) Siemon, Stacy 13               
     3) Creel, Kelcie 14                4) Kline, Kelley 13               
       29.67    28.49    29.15    28.30                                    
  4 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:57.94  
     1) Jaramillo, Kaitlin 14           2) Vering, Deanna 13              
     3) Chavez, Kaitlyn 14              4) Williams, Kelli 13             
       30.50    30.51    28.91    28.02                                    
  5 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:59.38  
     1) Bradford, Chelsea 14            2) Wylie, Jennifer 14             
     3) Brocato, Terisse 13             4) Casaus, Anna 14                
       29.13    30.42    30.77    29.06                                    
  6 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    2:01.11  
     1) Byndas, Jackie 13               2) McCravey, Megan 13             
     3) Mele, Serae 13                  4) Fenton, Alex 14                
       30.34    31.75    32.33    26.69                                    
  7 HIGHPOINT                                                   2:02.79  
     1) Mercier, Hannah 13              2) Steffens, Ashley 13            
     3) Scanlon, Brittney 13            4) Schunk, Sofie 13               
       30.92    31.42    31.59    28.86                                    
  8 MIDTOWN MARLINS                                             2:03.40  
     1) Bachicha, Anne 13               2) Massey, Audra 13               
     3) Drake-Lavelle, Shana 14         4) Feely, Devan 13                
       30.39    30.22    30.26    32.53                                    
  9 RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                2:06.52  
     1) Hightower, Rylie 13             2) Schultz, Melisa 14             
     3) Prochnow, Addie 13              4) Huber, Hayley 14               
       30.73    33.88    33.53    28.38                                    
 10 RIO RANCHO DESERT SHARKS                                    2:12.86  
     1) Moore, Lorien 13                2) Adame, Vanesa 13               
     3) Coss, Erica 14                  4) Furlano, Sarah 12              
       32.63    33.22    34.84    32.17                                    
 11 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               2:20.12  
     1) Shuster, Margo 14               2) Walker, Cashmere 14            
     3) Baysinger, Haley 14             4) Drebing, Taylor 13             
       35.49    35.98    33.44    35.21                                    
 12 BELEN HURRICANES SWIM TEAM                                  2:21.00  
     1) Lovato, Shawnna 14              2) Thompson, Sara 14              
     3) Carrasco, Alysha 14             4) Rivera, Rebekah 11             
       36.50    37.25    33.13    34.12                                    
 -- DEL NORTE NADADORES                                              NS  
     1) Dekker, Paige 14                2) Houliston, Lauren 12           
     3) Dimmler, Cindy 13               4) Porter, Carly 13               
 
Event 48  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:40.16    7/1/1994 HIGHPOINT                                  
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:41.25  
     1) Heerman, Nathan 14              2) Bennett, Trevor 14             
     3) Langsfeld, Joel 14              4) Kaula, Kalani 13               
       24.82    24.76    27.63    24.04                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            1:43.19  
     1) Walla, Max 14                   2) Reeve, Tony 14                 
     3) Higgins, Alex 14                4) Regenie, Jordan 14             
       25.99    26.31    25.59    25.30                                    
  3 TCA                                                         1:55.23  
     1) Grummer, Aidan 14               2) Thompson, Evan 14              
     3) Wade, Scott 13                  4) Young, Jesse 13                
       29.41    28.86    28.94    28.02                                    
  4 HIGHPOINT                                                   1:55.24  
     1) Martinez, Wesley 14             2) Albarran, Sean 14              
     3) Dowdican, Marcus 13             4) Lutz, Ryan 13                  
       29.10    29.05    29.77    27.32                                    
  5 MIDTOWN MARLINS                                             2:02.78  
     1) Guthrie, Iric 14                2) Peters, Sam 13                 
     3) Massey, Brian 13                4) Herring, Andrew 14             
       30.39    29.67    31.93    30.79                                    
  6 LOS LUNAS STINGRAYS                                         2:06.30  
     1) VanTheemsche, Brian 13          2) Jones, Zachary 13              
     3) Sims, Jeff 13                   4) Sapien, Cameron 14             
       34.68    39.52    24.19    27.91                                    
  7 BELEN HURRICANES SWIM TEAM                                  2:07.67  
     1) Carrillo, Adam 13               2) Nix, Colton 14                 
     3) Cummins, Elias 12               4) Rodriguez, Tomas R 13          
       32.38    34.42    31.69    29.18                                    
  8 RIVERPOINT SPORTS & WELLNESS                                2:23.01  
     1) Rosprim, James 13               2) Chavez, Daniel 13              
     3) Marez, Jacob 13                 4) Arroyo, Jordan 14              
       31.51    36.46  1:14.94     0.10                                    
 -- DEL NORTE NADADORES                                              NS  
     1) Smith, Ronald 14                2) Gonzales, Dominic 13           
     3) Craig, Michael 13               4) Sanchez, Zach 13               
 
Event 49  Women 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:45.17   7/25/1999 CAC                                        
                         B SALZBRENNER, L MCCLOSKY, B ZUTAVERN, C MCADAMS  
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    1:48.10  
     1) Perkins, Princess 16            2) Patterson, Chelsea 16          
     3) Mele, Sadie 16                  4) Zarrella, Vanessa 15           
       26.92    27.28    27.37    26.53                                    
  2 YMCA DOLPHINS                                               1:50.14  
     1) Berling, Katherine 16           2) Livingston, Andrea 15          
     3) Berling, Sarah 17               4) Wilber, Maegan 17              
       27.24    28.63    27.73    26.54                                    
  3 TANOAN SWIM TEAM                                            1:51.32  
     1) Farmer, Allison 16              2) Gronager, Ally 18              
     3) Kelly, Katelyn 16               4) Bryson, Allie 16               
       27.96    27.21    28.08    28.07                                    
  4 TCA                                                         1:56.88  
     1) Gorence, Marie 15               2) Wisler, Shannon 15             
     3) Hinds, Maddie 15                4) Sovereign, Tyler 16            
       31.59    29.07    28.88    27.34                                    
  5 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:59.88  
     1) Casaus, Lisa 16                 2) Truelock, Claire 13            
     3) Olsen, Karen 15                 4) Bradford, Nichole 18           
       28.59    31.78    31.25    28.26                                    
  6 LOS LUNAS STINGRAYS                                         2:01.64  
     1) Hampton, Anna 16                2) Rodarte, Jasmine 15            
     3) Ulibarri, Janna 17              4) Williams, Cami 15              
       30.88    32.28    30.67    27.81                                    
  7 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               2:15.51  
     1) Sjaardema, Tracy 12             2) Brown, Alisa 11                
     3) Zeikus, Kelly 15                4) Tenenbaum, Emily 16            
       34.30    36.55    31.40    33.26                                    
 -- HIGHPOINT                                                        DQ  
     1) Bear, JJ 15                     2) Garavaglia, Amanda 15          
     3) Minser, Kayla 15                4) Quillen, Amanda 17             
       29.21    29.43    30.01    26.47                                    
 -- DEL NORTE NADADORES                                              NS  
     1) Rivera, Marrisa 15              2) Leon, Sarah 17                 
     3) Locke, Caitlin 16               4) Craig, Jessica 15              
 
Event 50  Men 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      RECORD: R 1:32.08   7/23/2000 DEL NORTE                                  
                         A LEWIS, M WROLSTAD, E WROLSTAD, B BECK           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 TCA                                                         1:33.48  
     1) Montoya, Gabe 18                2) Wade, Michael 18               
     3) Weinberg, Asher 18              4) Flores, Nate 18                
       24.32    24.62    23.01    21.53                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            1:33.65  
     1) Ballou, Shaun 18                2) Farley, Josh 17                
     3) Kupferer, Zak 15                4) Egenes, Nick 16                
       23.65    23.43    23.94    22.63                                    
  3 YMCA DOLPHINS                                               1:37.65  
     1) Olson, Scott 18                 2) Burdge, Colin 15               
     3) Bourn, Brandon 15               4) Willey, Alan 18                
       24.13    25.59    25.46    22.47                                    
  4 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:43.15  
     1) Guthrie, Justin 17              2) Humbard, Brett 16              
     3) Lovato, Zachary 15              4) Ellis, Chris 16                
       30.18    25.20    23.87    23.90                                    
  5 MIDTOWN MARLINS                                             1:44.40  
     1) Kelly, Tyler 16                 2) Bachicha, Andrew 16            
     3) Feely, Chris 16                 4) Keyes, Nick 16                 
       26.68    25.70    26.76    25.26                                    
  6 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    1:46.89  
     1) Gorman, Scott 16                2) Reardon, Mike 16               
     3) Gorman, M.J. 14                 4) Stinnett, Gary 17              
       26.40    27.98    27.23    25.28                                    
  7 HIGHPOINT                                                   1:52.65  
     1) Pogzeba, Alex 16                2) Collins, Robbie 15             
     3) Bohnoff, Chris 16               4) Echeverria, Rico 16            
       27.19    29.98    27.74    27.74                                    
  8 RIO RANCHO DESERT SHARKS                                    1:55.83  
     1) Sanchez, Victor 17              2) Johnsen, Andre 13              
     3) Perea, Raphael 15               4) Vigil, Nick 13                 
       27.38    30.76    30.80    26.89                                    
  9 JEWISH COMMUNITY CENTER ORCAS                               1:59.10  
     1) Hendrick, Michael 15            2) Weingardt, Kendall 12          
     3) Olona, Jason 13                 4) Schwers, Clayton 14            
       28.38    32.29    30.18    28.25                                    
 -- SOCORRO STINRAYS                                                 NS  
     1) Engler, Scott 16                2) Baldwin, Shaine 13             
     3) Stanzione, Gaetano 14           4) Malone, Alex 14                
 
Event 51  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 35.00    8/1/1991 BRITTANY BEALL, Four Hills                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stockton, Kara             8 HIGHPOINT                        36.75  
  2 Parra, Samantha            8 RIVERPOINT                       39.42  
  3 Fenton, Madison            8 CHAMISA HILLS                    41.35  
  4 Zellner, Shelby            8 TANOAN                           42.06  
  5 Harmon, Lindsey            8 DEL NORTE                        42.40  
  6 Sims, Clara                8 LOS LUNAS                        42.71  
  7 Burton, Natalie            8 MIDTOWN                          42.83  
  8 Tapia, Taylor              8 RIVERPOINT                       43.58  
  9 Brandt, Erica              8 TANOAN                           44.39  
 10 Cook, MacKenzie            8 CHAMISA HILLS                    44.44  
 11 Zanios, Talitha            6 ACC                              44.62  
 12 Albach, Skyler             8 HIGHPOINT                        45.18  
 13 Turon, Dana                7 TANOAN                           45.68  
 14 Lee, Chloe                 8 TCA                              46.94  
 15 Leuenberger, Samantha      8 JCC                              46.98  
 16 Robinson, Celia            8 MIDTOWN                          47.14  
 
Event 52  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 33.06   7/22/2001 ADAM BERLING, YMCA                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckman, Monty            8 YMCA                             37.27  
  2 Lee, Duncan                7 YMCA                             39.32  
  3 Sullivan, Jack             8 TANOAN                           39.54  
  4 Wrege, Grant               8 TANOAN                           39.59  
  5 Fidel, Hurley              8 ACC                              39.92  
  6 Nechvatal, Joe             8 YMCA                             40.02  
  7 Wells, Nicholas            8 SANDIA HEIGHTS                   40.38  
  8 Stanopiewicz, Will         7 YMCA                             41.53  
  9 Dekker, Luke               8 DEL NORTE                        41.55  
 10 McLelland, Duncan          8 MIDTOWN                          42.80  
 11 Gangwish, Michael          8 MIDTOWN                          42.95  
 12 Arthur, Albert             8 TANOAN                           43.23  
 13 Permenter, Caden           8 HIGHPOINT                        43.72  
 14 Pierotti, Philip           8 TCA                              44.76  
 15 Bernardone, Louis          8 HIGHPOINT                        46.38  
 16 Korsan, Gavin              7 HIGHPOINT                        53.38  
 
Event 53  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 29.17    7/1/1994 CHRISTIE MCADAMS, Sandia Heights             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stockton, Nicole          10 HIGHPOINT                        32.27  
  2 Cooper, Sydney            10 TCA                              32.60  
  3 Cavellier, Natalie        10 RIVERPOINT                       32.65  
  4 Fox, Anne                  9 YMCA                             34.65  
  5 Adame, Felicia            10 RIO RANCHO                       34.69  
  6 Mike, Aanika              10 TCA                              34.98  
  7 Ruffin, Harliegh           9 RIVERPOINT                       35.84  
  8 Roveto, Lauren            10 JCC                              36.03  
  9 Contreras, JeriAna        10 SOCORRO                          36.19  
 10 Woodfield, Kelsey          9 DEL NORTE                        36.56  
 11 Ricobene, Grace           10 ACC                              37.06  
 12 Supple, Michaela          10 TANOAN                           37.50  
 13 Kelley, Crystal           10 JCC                              38.22  
 14 Lutz, Madi                10 HIGHPOINT                        38.46  
 15 Fellows, Nikola            9 TANOAN                           40.79  
 16 Sluder, Sarah             10 FOUR HILLS CC                    40.80  
 
Event 54  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 28.42   7/25/1999 MARK WILBER, YMCA                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Chris           10 HIGHPOINT                        32.67  
  2 Key, Cody                 10 RIVERPOINT                       32.80  
  3 Tillery, Kris             10 TANOAN                           34.75  
  4 Berling, Sammy            10 YMCA                             34.98  
  5 Johannes, Karl            10 YMCA                             35.24  
  6 Key, Brandon              10 RIVERPOINT                       35.37  
  7 Croasdell, James          10 MIDTOWN                          35.78  
  8 Weingardt, Collin         10 JCC                              36.51  
  9 Price, Jared L             9 JCC                              36.74  
 10 Jehle, Stephen            10 TANOAN                           36.77  
 11 Laktasic, Kyle            10 HIGHPOINT                        36.93  
 12 Yancy, Austin             10 DEL NORTE                        38.33  
 13 Talcott, Travis            9 JCC                              38.90  
 14 Burke, Chris               9 TANOAN                           41.13  
 15 Gottsch, Joe               9 TANOAN                           41.43  
 16 Stockton, Tyrel            9 HIGHPOINT                        45.26  
 
Event 55  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 59.39   7/24/2005 MICHELLE HOWELL, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Michelle          12 YMCA                             59.39R 
      27.78   31.61                                                
  2 Hollowwa, Marissa         12 RIVERPOINT                     1:01.93  
      29.12   32.81                                                
  3 Ward, Kaitlyn             12 YMCA                           1:05.61  
      31.19   34.42                                                
  4 Powers, Emily             12 HIGHPOINT                      1:06.07  
      32.26   33.81                                                
  5 Heerman, Laura            11 YMCA                           1:06.10  
      31.40   34.70                                                
  6 Lamey, Alexa              11 TANOAN                         1:08.77  
      33.18   35.59                                                
  7 Thompson, Julia           12 TCA                            1:08.84  
      32.40   36.44                                                
  8 Reeve, Christiana         11 TANOAN                         1:09.07  
      31.95   37.12                                                
  9 Neff, Makenzie            12 HIGHPOINT                      1:09.93  
      32.96   36.97                                                
 10 Brashar, Dalea            12 MIDTOWN                        1:10.29  
      34.30   35.99                                                
 11 Maestas, Rica             11 MIDTOWN                        1:10.85  
      33.56   37.29                                                
 12 Rising, Carmen            11 TANOAN                         1:12.82  
      34.06   38.76                                                
 13 Creel, Kynsey             12 TANOAN                         1:13.15  
      34.42   38.73                                                
 14 Messier, Kate             12 JCC                            1:13.25  
      33.88   39.37                                                
 15 Sapien, Abigail           12 LOS LUNAS                      1:14.98  
      35.63   39.35                                                
 16 Grace, Jordan             12 DEL NORTE                      1:15.38  
      36.29   39.09                                                
 
Event 56  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 57.93   7/24/2005 TRISTAN BENNETT, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Tristan          12 YMCA                             57.93R 
      28.24   29.69                                                
  2 Berling, Adam             12 YMCA                           1:04.31  
      30.46   33.85                                                
  3 Sanchez, Raymond          12 LOS LUNAS                      1:05.17  
      32.05   33.12                                                
  4 Leggott, Gabe             12 TCA                            1:05.21  
      31.35   33.86                                                
  5 Dufault, Jason            12 HIGHPOINT                      1:07.01  
      31.62   35.39                                                
  6 Hanson, Elliot            12 TANOAN                         1:07.42  
      32.20   35.22                                                
  7 Pleil-Pino, Gabo          12 RIVERPOINT                     1:08.69  
      32.49   36.20                                                
  8 Kent, Spencer             12 TCA                            1:09.88  
      32.22   37.66                                                
  9 Bruckman, Charles         11 YMCA                           1:10.46  
      33.97   36.49                                                
 10 Dexter, Ben               12 TCA                            1:11.18  
      33.29   37.89                                                
 11 Weingardt, Kendall        12 JCC                            1:12.21  
      34.23   37.98                                                
 12 Maxey, Ryan               11 TANOAN                         1:13.26  
      34.30   38.96                                                
 13 Zibbon, Kyle              11 DEL NORTE                      1:13.32  
      35.05   38.27                                                
 14 Pratt, Grayson            11 TANOAN                         1:14.05  
      35.78   38.27                                                
 15 Cummins, Elias            12 BELEN                          1:14.53  
      35.40   39.13                                                
 
Event 57  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 56.15    8/1/1991 MELISSA MOORE, Highpoint                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palacio, Jessica          14 TCA                            1:00.09  
      29.71   30.38                                                
  2 Fenton, Alex              14 CHAMISA HILLS                  1:00.12  
      28.95   31.17                                                
  3 Huber, Hayley             14 RIVERPOINT                     1:00.41  
      28.35   32.06                                                
  4 Smatana, Cassie           14 YMCA                           1:01.82  
      29.50   32.32                                                
  5 Chavez, Kaitlyn           14 LOS LUNAS                      1:02.48  
      30.60   31.88                                                
  6 Williams, Kelli           13 LOS LUNAS                      1:03.53  
      30.69   32.84                                                
  7 Bachicha, Anne            13 MIDTOWN                        1:04.44  
      30.56   33.88                                                
  8 Dekker, Paige             14 DEL NORTE                      1:04.78  
      30.50   34.28                                                
  9 Ball, Amelia              14 TCA                            1:05.24  
      30.55   34.69                                                
 10 Kline, Kelley             13 TANOAN                         1:05.73  
      31.13   34.60                                                
 11 Hill, Bridget             13 TCA                            1:06.54  
      31.23   35.31                                                
 12 Jaramillo, Kaitlin        14 LOS LUNAS                      1:06.58  
      32.16   34.42                                                
 13 Egenes, Kristen           13 TANOAN                         1:06.71  
      31.90   34.81                                                
 14 Byndas, Jackie            13 CHAMISA HILLS                  1:07.13  
      31.80   35.33                                                
 15 Creel, Kelcie             14 TANOAN                         1:09.96  
      32.63   37.33                                                
 -- Hatch, Cynthia            14 RIO RANCHO                          NS  
 
Event 58  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 50.57   7/27/2003 ZACHARY HILLMAN, CAC                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaula, Kalani             13 YMCA                             54.26  
      26.46   27.80                                                
  2 Heerman, Nathan           14 YMCA                             55.10  
      26.86   28.24                                                
  3 Regenie, Jordan           14 TANOAN                           56.41  
      27.18   29.23                                                
  4 Vigil, Nick               13 RIO RANCHO                       58.77  
      28.03   30.74                                                
  5 Reeve, Tony               14 TANOAN                           59.49  
      27.80   31.69                                                
  6 Gorman, M.J.              14 ACC                            1:01.53  
      28.98   32.55                                                
  7 Hagg, Mickey III          14 YMCA                           1:02.89  
      29.77   33.12                                                
  8 Frodgue, Niko             14 YMCA                           1:03.06  
      29.41   33.65                                                
  9 Young, Jesse              13 TCA                            1:03.22  
      30.27   32.95                                                
 10 Sapien, Cameron           14 LOS LUNAS                      1:03.32  
      29.49   33.83                                                
 11 Sims, Jeff                13 LOS LUNAS                      1:04.37  
      30.37   34.00                                                
 12 Thompson, Evan            14 TCA                            1:04.42  
      30.94   33.48                                                
 13 Lutz, Ryan                13 HIGHPOINT                      1:04.52  
      30.43   34.09                                                
 14 Stanzione, Gaetano        14 SOCORRO                        1:05.36  
      30.17   35.19                                                
 15 Wade, Scott               13 TCA                            1:06.40  
      31.50   34.90                                                
 16 Olona, Jason              13 JCC                            1:06.64  
      32.20   34.44                                                
 
Event 59  Women 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 55.53    8/1/1993 MELISSA MOORE, Highpoint                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Perkins, Princess         16 CHAMISA HILLS                  1:00.02  
      29.08   30.94                                                
  2 Patterson, Chelsea        16 CHAMISA HILLS                  1:00.49  
      29.29   31.20                                                
  3 Gronager, Ally            18 TANOAN                         1:01.13  
      29.33   31.80                                                
  4 Casaus, Lisa              16 FOUR HILLS CC                  1:01.61  
      30.20   31.41                                                
  5 Bradford, Nichole         18 FOUR HILLS CC                  1:02.70  
      29.54   33.16                                                
  6 Sovereign, Tyler          16 TCA                            1:03.15  
      30.23   32.92                                                
  7 Bear, JJ                  15 HIGHPOINT                      1:04.36  
      31.02   33.34                                                
  8 Hunter, Kaitlyn           15 TCA                            1:05.14  
      31.10   34.04                                                
  9 Wisler, Shannon           15 TCA                            1:05.47  
      32.26   33.21                                                
  9 Locke, Caitlin            16 DEL NORTE                      1:05.47  
      32.12   33.35                                                
 11 Ulibarri, Janna           17 LOS LUNAS                      1:06.30  
      32.14   34.16                                                
 12 Minser, Kayla             15 HIGHPOINT                      1:07.59  
      33.72   33.87                                                
 13 Tenenbaum, Emily          16 JCC                            1:10.55  
      33.67   36.88                                                
 -- Markel, Brook             17 T OR C                              NS  
 -- Hatch, Melissa            16 RIO RANCHO                          NS  
 
Event 60  Men 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      RECORD: R 48.74   7/24/2005 NATE FLORES, TCA-                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Nate              18 TCA                              48.74R 
      22.84   25.90                                                
  2 Egenes, Nick              16 TANOAN                           51.92  
      24.50   27.42                                                
  3 Ballou, Shaun             18 TANOAN                           52.32  
      25.09   27.23                                                
  4 Willey, Alan              18 YMCA                             52.43  
      24.50   27.93                                                
  5 Olson, Scott              18 YMCA                             53.40  
      25.93   27.47                                                
  6 Lovato, Zachary           15 LOS LUNAS                        53.41  
      25.60   27.81                                                
  7 Stinnett, Gary            17 ACC                              53.48  
      25.80   27.68                                                
  8 Wade, Michael             18 TCA                              54.36  
      26.62   27.74                                                
  9 Montoya, Gabe             18 TCA                              54.50  
      26.99   27.51                                                
 10 Kupferer, Zak             15 TANOAN                           54.99  
      25.98   29.01                                                
 11 Gunning, Aaron            15 TCA                              55.94  
      27.00   28.94                                                
 12 Burdge, Colin             15 YMCA                             58.97  
      28.19   30.78                                                
 13 Engler, Scott             16 SOCORRO                          59.47  
      29.02   30.45                                                
 14 Bohnoff, Chris            16 HIGHPOINT                      1:01.11  
      29.72   31.39                                                
 15 Jackson, Matt             16 FOUR HILLS CC                  1:04.42  
      30.34   34.08                                                
 16 Guthrie, Justin           17 LOS LUNAS                      1:12.08  
 
Event 61  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
      RECORD: R 19.84    7/1/1992 JILL SOLOMON, Four Hills                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mohns, Kyra                8 HIGHPOINT                        22.61  
  2 Barkocy, Brianna           8 YMCA                             22.93  
  3 Schlavin, Michelle         8 HIGHPOINT                        23.66  
  4 Hale, Maggie               8 SANDIA HEIGHTS                   24.70  
  5 Kenning, Caroline          8 DEL NORTE                        25.05  
  6 Albert, Gabriella          8 JCC                              25.09  
  7 Anderson, Emily            8 SOCORRO                          25.27  
  8 Trainor, Samantha          7 FOUR HILLS CC                    25.63  
  9 Talamadge, Samantha        8 RIVERPOINT                       26.00  
 10 McDowell, Caitlyn          7 RIVERPOINT                       26.13  
 11 Willingham, Maranda        8 TANOAN                           26.70  
 12 Walinsky, Maia             8 ACC                              27.04  
 13 Fleddermann, Kathryn       6 TCA                              27.59  
 14 Crappell, Chloe            8 TANOAN                           27.63  
 15 Weingardt, Karin           7 JCC                              27.69  
 16 Heflin, Olivia             6 ACC                              28.06  
 
Event 62  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
      RECORD: R 19.66    8/1/1988 LARSEN METTLER, ACC                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glines, Scott              8 T OR C                           22.95  
  2 Meyer-Hagen, Caleb         7 YMCA                             22.99  
  3 Korsan, Gavin              7 HIGHPOINT                        23.74  
  4 Wylie, Jesse               8 FOUR HILLS CC                    23.99  
  5 Langsfeld, Jeremy          8 YMCA                             24.53  
  6 Rivenbach, Doug            8 HIGHPOINT                        24.89  
  7 Fidel, Hurley              8 ACC                              25.34  
  8 Stanopiewicz, Will         7 YMCA                             26.53  
  9 Medley, Trinity            7 RIO RANCHO                       27.45  
 10 Seaver, Ethan              7 DEL NORTE                        28.27  
 11 Stockton, Shad             8 HIGHPOINT                        29.27  
 12 Sullivan, Jack             8 TANOAN                           29.66  
 13 Pierotti, Philip           8 TCA                              30.35  
 14 Bernstein, Max             8 JCC                              34.56  
 15 Honeycutt, Trey            7 JCC                              36.63  
 -- Simons, Sean               6 TCA                                 DQ  
 
Event 63  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
      RECORD: R 16.91    7/1/1996 HEATHER GINN, YMCA                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schunk, Hattie            10 HIGHPOINT                        18.13  
  2 Korsan, Lainey            10 HIGHPOINT                        19.09  
  3 Burton, Madison           10 MIDTOWN                          19.20  
  4 Gritzo, Jessica           10 YMCA                             19.39  
  5 Stebbins, Elizabeth       10 TCA                              19.56  
  6 Lutz, Madi                10 HIGHPOINT                        19.74  
  7 McCallon, Dallas          10 FOUR HILLS CC                    19.76  
  8 Veseth, Hannah             9 HIGHPOINT                        20.01  
  9 Halpern, Madeline          9 MIDTOWN                          20.20  
 10 Harrington, Meredith      10 FOUR HILLS CC                    20.24  
 11 Dunlap, Megan             10 TCA                              21.29  
 12 Fox, Anne                  9 YMCA                             21.36  
 13 Stella, Carlyn             9 TANOAN                           21.85  
 14 Kline, Kendall            10 TANOAN                           21.90  
 15 Tietjen, Denali           10 TANOAN                           24.10  
 -- Brennan, Brooks            9 ACC                                 DQ  
 
Event 64  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
      RECORD: R 17.46    7/1/1996 BEN CONLEE, Midtown                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Croasdell, James          10 MIDTOWN                          19.59  
  2 Langsfeld, John Paul      10 YMCA                             20.73  
  3 Grace, Josiah             10 DEL NORTE                        20.83  
  4 Weingartner, Tommy        10 ACC                              20.93  
  5 O'Hea, Ryan               10 HIGHPOINT                        21.07  
  6 Schneider, Carson         10 TCA                              21.28  
  7 Jain, Rishi               10 TANOAN                           21.30  
  8 Laktasic, Kyle            10 HIGHPOINT                        21.45  
  9 Lange, Christopher        10 ACC                              21.59  
 10 Moore, Julian              9 YMCA                             22.14  
 11 Kephart, Nolan             9 TCA                              22.20  
 12 Martin, Alan              10 LOS LUNAS                        22.64  
 13 Harwell, Samuel            9 YMCA                             23.40  
 14 Hanks, Jonah              10 FOUR HILLS CC                    23.60  
 15 Givens, Travis             9 TANOAN                           23.83  
 -- Kemper-Chavez, Levi       10 SANDIA HEIGHTS                      DQ  
 
Event 65  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
      RECORD: R 35.23    7/1/1998 HEATHER GINN, YMCA                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lemon, Tess               12 TCA                              35.79  
  2 Dobson, Kayla             12 YMCA                             36.01  
  3 Buser, Rachel             12 YMCA                             36.05  
  4 Krupiak, Shelby           12 DEL NORTE                        37.61  
  5 Perkins, Natalie          12 CHAMISA HILLS                    38.80  
  6 Smith, Adrianna           12 DEL NORTE                        39.43  
  7 Peterkin, Lisa            12 HIGHPOINT                        40.56  
  8 Rising, Carmen            11 TANOAN                           40.84  
  9 Neff, Makenzie            12 HIGHPOINT                        40.99  
 10 Brashar, Dalea            12 MIDTOWN                          41.10  
 11 Cooksey, Tara             11 TCA                              41.27  
 12 Langsfeld, Candace        12 YMCA                             41.87  
 13 Moleres, Mireya           12 SANDIA HEIGHTS                   41.94  
 14 Tillery, Katie            11 TANOAN                           42.53  
 15 Lamey, Alexa              11 TANOAN                           42.77  
 16 Furlano, Sarah            12 RIO RANCHO                       44.41  
 
Event 66  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
      RECORD: R 34.02    7/1/1997 DAVID STRICKMAN, Highpoint                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schafer, Kevin            12 YMCA                             37.55  
  2 Goulart, Igor             12 YMCA                             38.05  
  3 Hanson, Elliot            12 TANOAN                           39.49  
  4 Diaz-Stuandberg, Siam     12 MIDTOWN                          40.48  
  5 Guthrie, Alec             12 MIDTOWN                          41.01  
  6 Dufault, Jason            12 HIGHPOINT                        41.44  
  7 Mathis, Weston            12 DEL NORTE                        41.84  
  8 Hendrick, Mark            12 MIDTOWN                          41.89  
  9 Burgett, Chase            12 TCA                              42.50  
 10 Roberson, Warren          11 YMCA                             42.89  
 11 Lange, Timothy            11 ACC                              43.98  
 12 Bradford, Joshua          11 FOUR HILLS CC                    44.26  
 13 Cummins, Elias            12 BELEN                            44.90  
 14 Ashcraft, Chad            11 TANOAN                           45.34  
 15 Ward, James               12 HIGHPOINT                        47.81  
 16 Eastman, Luke             12 LOS LUNAS                        49.48  
 
Event 67  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      RECORD: R 1:19.61   7/23/2004 LAURA ANN TORRES, YMCA                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Laura Ann         14 YMCA                           1:20.35  
      36.50   43.85                                                
  2 Massey, Audra             13 MIDTOWN                        1:20.60  
      38.07   42.53                                                
  3 Supple, Sarah             13 TANOAN                         1:22.07  
      37.73   44.34                                                
  4 Howarth, Lauren           13 TCA                            1:22.55  
      38.57   43.98                                                
  5 Bachicha, Anne            13 MIDTOWN                        1:23.30  
      39.27   44.03                                                
  6 Wylie, Jennifer           14 FOUR HILLS CC                  1:25.05  
      39.56   45.49                                                
  7 Smatana, Cassie           14 YMCA                           1:25.16  
      39.51   45.65                                                
  8 Drake-Lavelle, Shana      14 MIDTOWN                        1:26.64  
      40.60   46.04                                                
  9 Bryson, Jennifer          14 TANOAN                         1:27.91  
      42.22   45.69                                                
 10 Vering, Deanna            13 LOS LUNAS                      1:28.10  
      41.49   46.61                                                
 11 Siemon, Stacy             13 TANOAN                         1:29.18  
      42.00   47.18                                                
 12 Atkins, Morgan            13 TANOAN                         1:29.64  
      41.64   48.00                                                
 13 Engler, Nikki             13 SOCORRO                        1:29.70  
      41.99   47.71                                                
 14 Steffens, Ashley          13 HIGHPOINT                      1:29.72  
      41.23   48.49                                                
 15 Prochnow, Addie           13 RIVERPOINT                     1:30.19  
      41.69   48.50                                                
 16 Schunk, Sofie             13 HIGHPOINT                      1:30.65  
      42.98   47.67                                                
 
Event 68  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      RECORD: R 1:06.93   7/25/2004 DREW COLLIER, TCA                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Feng, Elliot              14 FOUR HILLS CC                  1:11.18  
      33.92   37.26                                                
  2 Higgins, Alex             14 TANOAN                         1:13.17  
      33.57   39.60                                                
  3 Heerman, Nathan           14 YMCA                           1:13.21  
      34.36   38.85                                                
  4 Towner, Jake              13 TANOAN                         1:17.52  
      36.25   41.27                                                
  5 Frodgue, Niko             14 YMCA                           1:18.47  
      37.08   41.39                                                
  6 Schwers, Clayton          14 JCC                            1:19.04  
      36.54   42.50                                                
  7 Nelson, Karl              13 TCA                            1:19.66  
      36.59   43.07                                                
  8 Peters, Sam               13 MIDTOWN                        1:19.75  
      36.90   42.85                                                
  9 Regenie, Jordan           14 TANOAN                         1:20.17  
      37.41   42.76                                                
 10 Stanzione, Gaetano        14 SOCORRO                        1:22.25  
      38.34   43.91                                                
 11 Langsfeld, Joel           14 YMCA                           1:23.50  
      38.54   44.96                                                
 12 Martinez, Wesley          14 HIGHPOINT                      1:24.11  
      39.48   44.63                                                
 13 Olona, Jason              13 JCC                            1:25.30  
      39.67   45.63                                                
 14 Dowdican, Marcus          13 HIGHPOINT                      1:25.44  
      39.49   45.95                                                
 15 Albarran, Sean            14 HIGHPOINT                      1:30.30  
      41.82   48.48                                                
 16 Johnsen, Andre            13 RIO RANCHO                     1:34.69  
      42.91   51.78                                                
 
Event 69  Women 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      RECORD: R 1:12.34   7/23/2004 AUBREY BLAIR-PATTISON, CAC                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Perkins, Princess         16 CHAMISA HILLS                  1:12.46  
      34.31   38.15                                                
  2 Zarrella, Vanessa         15 CHAMISA HILLS                  1:16.08  
      35.90   40.18                                                
  3 Berling, Katherine        16 YMCA                           1:17.84  
      36.66   41.18                                                
  4 Zarrella, Nicole          15 CHAMISA HILLS                  1:19.21  
      37.71   41.50                                                
  5 Garavaglia, Amanda        15 HIGHPOINT                      1:22.96  
      38.98   43.98                                                
  6 Ulibarri, Janna           17 LOS LUNAS                      1:24.65  
      40.14   44.51                                                
  7 Hinds, Maddie             15 TCA                            1:24.77  
      40.17   44.60                                                
  8 Barnes, Hannah            15 TANOAN                         1:27.04  
      40.09   46.95                                                
  9 Leon, Sarah               17 DEL NORTE                      1:27.63  
      41.09   46.54                                                
 10 Halter, Caroline          15 MIDTOWN                        1:30.17  
      42.97   47.20                                                
 11 Dufault, Kerri            15 HIGHPOINT                      1:30.87  
      43.02   47.85                                                
 
Event 70  Men 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      RECORD: R 1:03.98   7/24/2005 CHRIS ELLIS, Los Lunas-NM                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellis, Chris              16 LOS LUNAS                      1:03.98R 
      30.08   33.90                                                
  2 Collier, Drew             15 TCA                            1:05.77  
      31.10   34.67                                                
  3 Weinberg, Asher           18 TCA                            1:06.55  
      31.21   35.34                                                
  4 Farley, Josh              17 TANOAN                         1:08.82  
      32.24   36.58                                                
  5 Higgins, Jordan           18 TANOAN                         1:10.56  
      32.64   37.92                                                
  6 Bourn, Brandon            15 YMCA                           1:13.79  
      33.89   39.90                                                
  7 Echeverria, Rico          16 HIGHPOINT                      1:14.91  
      35.35   39.56                                                
  8 Burgett, Taylor           15 TCA                            1:15.70  
      35.53   40.17                                                
  9 Pogzeba, Alex             16 HIGHPOINT                      1:15.97  
      35.11   40.86                                                
 10 Kelly, Tyler              16 MIDTOWN                        1:16.78  
      35.76   41.02                                                
 11 Regan, Eric               15 CHAMISA HILLS                  1:18.71  
      36.72   41.99                                                
 12 Baumgardner, Kameron      15 YMCA                           1:18.73  
      36.64   42.09                                                
 13 Bohnoff, Chris            16 HIGHPOINT                      1:19.20  
      36.89   42.31                                                
 14 Reardon, Mike             16 ACC                            1:20.76  
      37.55   43.21                                                
 15 Perea, Raphael            15 RIO RANCHO                     1:30.68  
      43.86   46.82                                                
 -- MACMILLAN, William        16 YMCA                                DQ  
      40.99   47.38                                                
 
Event 71  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
      RECORD: R 15.81   7/20/2001 MICHELLE HOWELL, Del Norte                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Hagen, Jewel         8 YMCA                             17.45  
  2 St. John, Gillian          7 TANOAN                           19.11  
  3 Montoya, Samantha          8 FOUR HILLS CC                    19.78  
  3 Parra, Samantha            8 RIVERPOINT                       19.78  
  5 Schlavin, Michelle         8 HIGHPOINT                        19.88  
  6 Doyle, Mariah              8 LOS LUNAS                        21.05  
  7 Sturdevant, Lee            8 YMCA                             21.89  
  8 Burton, Natalie            8 MIDTOWN                          21.91  
  9 Stebbins, Lucy             7 TCA                              22.95  
 10 Gorham, Olivia             8 ACC                              23.01  
 11 Turon, Dana                7 TANOAN                           23.38  
 12 Leuenberger, Samantha      8 JCC                              23.75  
 13 Kenning, Caroline          8 DEL NORTE                        24.30  
 14 Brandt, Erica              8 TANOAN                           24.34  
 15 Anderson, Emily            8 SOCORRO                          24.38  
 16 Weingardt, Karin           7 JCC                              24.99  
 
Event 72  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
      RECORD: R 15.94   7/20/2001 ADAM STRICKMAN, Highpoint                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckman, Monty            8 YMCA                             18.04  
  2 Ward, Brandon              8 YMCA                             19.19  
  3 Lee, Duncan                7 YMCA                             19.99  
  4 Permenter, Caden           8 HIGHPOINT                        20.24  
  5 Johannes, Seth             7 YMCA                             20.32  
  6 Fidel, Hurley              8 ACC                              21.77  
  7 McLelland, Duncan          8 MIDTOWN                          24.83  
  8 Wolleson, Brenden          8 MIDTOWN                          25.38  
  9 Lewis, Lawrence            7 JCC                              27.38  
 10 Watson, Lucas              6 TANOAN                           27.41  
 11 Turon, Wesley              5 TANOAN                           27.62  
 12 Brads, Andrew              8 BELEN                            28.22  
 -- Chavez, Charles            8 MIDTOWN                             DQ  
 
Event 73  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
      RECORD: R 14.51   7/25/2003 MICHELLE HOWELL, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wylie, Alexis             10 FOUR HILLS CC                    15.02  
  2 Gritzo, Jessica           10 YMCA                             15.72  
  3 Cooper, Sydney            10 TCA                              15.84  
  4 Talcott, Roushon          10 JCC                              16.61  
  5 McCallon, Dallas          10 FOUR HILLS CC                    16.73  
  6 Baca, Rachel              10 TCA                              17.34  
  7 Talamadge, Arianna        10 RIVERPOINT                       17.93  
  7 Gavin, Meredith           10 HIGHPOINT                        17.93  
  9 Stebbins, Elizabeth       10 TCA                              18.57  
 10 Ricobene, Grace           10 ACC                              19.50  
 11 Korsan, Lainey            10 HIGHPOINT                        19.58  
 12 Fellows, Nikola            9 TANOAN                           19.64  
 13 Woodfield, Kelsey          9 DEL NORTE                        19.65  
 14 Martinez, Jolene           9 BELEN                            22.73  
 -- Tiefa, Alexis             10 HIGHPOINT                           DQ  
 -- Brennan, Brooks            9 ACC                                 DQ  
 
Event 74  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
      RECORD: R 14.20   7/27/2003 TRISTAN BENNETT, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Owen, Thomas              10 MIDTOWN                          16.21  
  2 Berling, Sammy            10 YMCA                             16.57  
  3 Key, Cody                 10 RIVERPOINT                       16.76  
  4 Roberson, Ian             10 YMCA                             18.20  
  5 Givens, Travis             9 TANOAN                           18.37  
  6 Moore, Julian              9 YMCA                             18.95  
  7 Sanchez, Jordan           10 LOS LUNAS                        19.30  
  8 Yancy, Austin             10 DEL NORTE                        19.43  
  9 Ozakyol, Addison          10 TANOAN                           21.08  
 10 O'Hea, Sean                9 HIGHPOINT                        21.25  
 11 Permenter, Quinten         9 HIGHPOINT                        21.69  
 12 Burke, Chris               9 TANOAN                           22.13  
 13 Gardner, Sam               9 TCA                              22.53  
 14 Riccobene, Liam            9 ACC                              26.94  
 -- Goodman, Nathan            9 JCC                                 DQ  
 -- Ohrberg, Jonas            10 TCA                                 DQ  
 
Event 75  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      RECORD: R 28.84   7/24/2005 MICHELLE HOWELL, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Michelle          12 YMCA                             28.84R 
  2 Gorman, Margy             12 ACC                              30.93  
  3 Cleto, Kassandra          12 RIVERPOINT                       32.17  
  4 Ward, Kaitlyn             12 YMCA                             33.51  
  5 Supple, Molly             12 DEL NORTE                        33.61  
  6 Foiles, Jenna             11 YMCA                             33.89  
  7 Feldman, Corrina          12 TCA                              34.59  
  8 Ellingboe, Kristen        12 TCA                              34.80  
  9 Krupiak, Shelby           12 DEL NORTE                        35.50  
 10 Olona, Sarah              11 JCC                              35.68  
 11 Arthur, Jeanne            11 TANOAN                           35.73  
 12 Maestas, Rica             11 MIDTOWN                          35.90  
 13 Rising, Carmen            11 TANOAN                           37.90  
 14 Peterkin, Lisa            12 HIGHPOINT                        40.02  
 15 Furlano, Sarah            12 RIO RANCHO                       40.51  
 16 Sapien, Abigail           12 LOS LUNAS                        40.95  
 
Event 76  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      RECORD: R 29.00   7/25/2004 ZACHARY SANCHEZ, Del Norte                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Tristan          12 YMCA                             29.94  
  2 Pleil-Pino, Gabo          12 RIVERPOINT                       32.04  
  3 Sanchez, Raymond          12 LOS LUNAS                        32.91  
  4 Schafer, Kevin            12 YMCA                             33.29  
  5 Leggott, Gabe             12 TCA                              33.38  
  6 Diaz-Stuandberg, Siam     12 MIDTOWN                          35.89  
  7 Kent, Spencer             12 TCA                              35.98  
  8 Maxey, Ryan               11 TANOAN                           36.11  
  9 Bruckman, Charles         11 YMCA                             36.29  
 10 Burgett, Chase            12 TCA                              36.34  
 11 Albarran, Alex            11 HIGHPOINT                        38.37  
 12 Lovato, Shane             11 LOS LUNAS                        38.97  
 13 Reinhart, Ryan            11 ACC                              56.99  
 -- Zibbon, Kyle              11 DEL NORTE                           DQ  
 -- Gorham, Anthony           11 ACC                                 DQ  
 
Event 77  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      RECORD: R 28.03    8/1/1991 MELISSA MOORE, Highpoint                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Byers, Andrea             14 YMCA                             29.24  
  2 Fenton, Alex              14 CHAMISA HILLS                    30.42  
  3 Casaus, Anna              14 FOUR HILLS CC                    30.91  
  4 Grant, Paige              13 YMCA                             30.97  
  5 Ball, Amelia              14 TCA                              31.66  
  6 Cooksey, Mary             13 TCA                              31.73  
  7 Golliher, Nicole          13 TANOAN                           32.55  
  8 Egenes, Kristen           13 TANOAN                           33.14  
  9 Jaramillo, Kaitlin        14 LOS LUNAS                        33.29  
 10 Weber, Annie              14 TCA                              33.65  
 11 Gavin, Camille            13 HIGHPOINT                        33.70  
 12 Engler, Nikki             13 SOCORRO                          34.04  
 13 Scanlon, Brittney         13 HIGHPOINT                        34.08  
 14 Nelson, Penny             14 TANOAN                           34.49  
 15 Massey, Audra             13 MIDTOWN                          34.59  
 16 Moore, Lorien             13 RIO RANCHO                       39.48  
 
Event 78  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      RECORD: R 25.59   7/25/2004 MACK PUHL, Tanoan                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Zach             13 DEL NORTE                        27.01  
  2 Bennett, Trevor           14 YMCA                             27.29  
  3 Walla, Max                14 TANOAN                           29.20  
  4 Martinez, Wesley          14 HIGHPOINT                        30.38  
  5 Smith, Ronald             14 DEL NORTE                        30.62  
  6 Gorman, M.J.              14 ACC                              30.77  
  7 Reeve, Tony               14 TANOAN                           30.78  
  8 Hagg, Mickey III          14 YMCA                             31.00  
  9 Langsfeld, Joel           14 YMCA                             31.44  
 10 Schwers, Clayton          14 JCC                              31.57  
 11 Dowdican, Marcus          13 HIGHPOINT                        32.69  
 12 Young, Jesse              13 TCA                              34.06  
 13 Berling, Ben              13 YMCA                             34.66  
 14 Rodriguez, Tomas R        13 BELEN                            35.56  
 15 Massey, Brian             13 MIDTOWN                          36.60  
 16 Balance, Ben              14 MIDTOWN                          41.06  
 
Event 79  Women 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      RECORD: R 27.62    7/1/1990 PATTY BUFFETT, Highpoint                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryson, Allie             16 TANOAN                           28.06  
  2 Quillen, Amanda           17 HIGHPOINT                        29.51  
  3 Mele, Sadie               16 CHAMISA HILLS                    30.44  
  4 Williams, Cami            15 LOS LUNAS                        32.30  
  5 Berling, Sarah            17 YMCA                             32.34  
  6 Chow, Rachel              15 YMCA                             33.01  
  7 Gorence, Marie            15 TCA                              33.16  
  8 Rodarte, Jasmine          15 LOS LUNAS                        33.48  
  9 Beasley, Shelby           15 HIGHPOINT                        33.56  
 10 Hinds, Maddie             15 TCA                              33.69  
 11 Wisler, Shannon           15 TCA                              34.17  
 12 Boivin, Aubree            15 YMCA                             36.84  
 13 Barnes, Hannah            15 TANOAN                           36.98  
 14 Tenenbaum, Emily          16 JCC                              37.91  
 -- Hatch, Melissa            16 RIO RANCHO                          NS  
 
Event 80  Men 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      RECORD: R 24.62   7/27/2003 MICHAEL SCHWALM, CAC                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stinnett, Gary            17 ACC                              25.37  
  2 Willey, Alan              18 YMCA                             25.76  
  3 Echeverria, Tomas         18 TANOAN                           26.44  
  4 Savage, David             15 YMCA                             26.66  
  5 Kupferer, Zak             15 TANOAN                           26.71  
  6 Marrs, Samuel             15 TCA                              27.22  
  7 Sanchez, Travis           15 DEL NORTE                        27.45  
  8 Keyes, Nick               16 MIDTOWN                          27.65  
  9 Feely, Chris              16 MIDTOWN                          27.93  
 10 Montoya, Gabe             18 TCA                              28.10  
 11 Echeverria, Rico          16 HIGHPOINT                        29.58  
 12 Burdge, Colin             15 YMCA                             30.41  
 13 Nechvatal, Ben            15 YMCA                             30.48  
 14 Sanchez, Victor           17 RIO RANCHO                       31.70  
 15 Guthrie, Justin           17 LOS LUNAS                        36.15  
 -- Collins, Robbie           15 HIGHPOINT                           NS  
 
                    Combined Team Scores - Through Event 80                    
 
  1. YMCA Dolphins                     957.5   2. Tanoan Swim Team                    
502
  3. Highpoint                         424.5   4. Tca                                 
424
  5. Riverpoint Sports & Wellness        275   6. Four Hills Country Club           
197.5
  7. Midtown Marlins                     187   8. Chamisa Hills Barracudas            
179
  9. Los Lunas Stingrays                 173  10. Del Norte Nadadores                 
150
 11. Jewish Community Center Orcas        82  12. Albuquerque Country Club           
78.5
 13. Rio Rancho Desert Sharks             20  14. Sandia Heights Swim Team             
14
 15. Truth or Consequences                 9  15. Belen Hurricanes Swim Team            
9
 17. Socorro Stinrays                      2