Licensed to Sundance Aq. Assoc. Champ Meet                Hy-Tek's Meet Manager
                       Sundance Finals 2006 - 7/22/2006                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:19.83    7/1/1989 TANOAN                                     
                         E BENSON, J STRETZ, A FOGEL, N FRANCHINI          
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            1:19.90  
     1) St. John, Gillian 8             2) Robison, Kelsey 8              
     3) Turon, Dana 8                   4) Fellows, Adrianna 8            
       49.26    30.64                                                      
  2 HIGHPOINT                                                   1:22.90  
     1) Scholand, Aine 8                2) Moleras, Molly 8               
     3) Rivenbark, Ellie 7              4) Endsley, Kate 8                
       50.90    32.00                                                      
  3 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         1:24.29  
     1) Weaks, Isabella 8               2) Spiess, Shannyn 8              
     3) Hightower, Kaycee 8             4) Key, Amanda 8                  
       54.13    30.16                                                      
  4 YMCA DOLPHINS                                               1:30.28  
     1) Stockton, Abby 8                2) Meyer-Hagen, Claire 6          
     3) Seigel, Jenna 8                 4) Rivas, Rayne 8                 
       46.54    43.74                                                      
  5 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     1:35.43  
     1) Kelley, Isabella 8              2) Lash, Madison 7                
     3) Weingardt, Karin 8              4) Wyant, Madeline 7              
  6 TCA                                                         1:37.62  
     1) Baca, Julia 8                   2) Fleddermann, Kathryn 7         
     3) Heflin, Olivia 7                4) Cooper, Ashley 7               
       52.25    45.37                                                      
  7 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    1:38.58  
     1) Reinhart, Temple 8              2) Fidel, Libby 8                 
     3) Zanios, Talitha 7               4) Riccobene, Annika 8            
       52.26    46.32                                                      
  8 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    1:45.07  
     1) Hamman, McCall 8                2) McMillan, Lindsey 8            
     3) Spooner, Tristen 8              4) Morales, Kimber 8              
  9 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:55.47  
     1) Williams, Shannae 7             2) Candelaria, Miranda 8          
     3) Kerns, Mirisa 8                 4) Romero, Reyna 8                
     1:03.83    51.64                                                      
 10 BELEN HURRICANES                                            2:05.28  
     1) Benavidez, Joelle 7             2) Aguirre, Pilar 6               
     3) Torres, Mickayla 7              4) Romero, Yanesa 8               
     1:06.20    59.08                                                      
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                              X1:37.21  
       58.46    38.75                                                      
 -- FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                          DQ  
     1) Bruckner, Kate 7                2) Trainor, Samantha 8            
     3) Baur, Maren 6                   4) Wittler, Riley 8               
       51.26    51.00                                                      
 -- MIDTOWN MARLINS                                                  NS  
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:14.16    7/3/2001 YMCA                                       
                         T BENNETT, A BERLING, I GOULART, G BILL           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:14.23  
     1) Zolyomi, Bence 8                2) Meyer-Hagen, Caleb 8           
     3) Lee, Duncan 8                   4) Stanopiewicz, Will 8           
       40.73    33.50                                                      
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            1:28.68  
     1) Gottsch, Will 7                 2) Watson, Lucas 7                
     3) Turon, Wesley 6                 4) Gullick, Hank 8                
       50.15    38.53                                                      
  3 HIGHPOINT                                                   1:33.18  
     1) Jordan, Spencer 7               2) Korsan, Gavin 8                
     3) Lowther, Brian 8                4) Davis, Wolf 7                  
       50.81    42.37                                                      
  4 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     1:47.36  
     1) Honeycutt, Trey 8               2) Rigg, Nolan 8                  
     3) Otts, Jack 8                    4) Kesner, Isaac 7                
     1:10.70    36.66                                                      
  5 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    1:54.09  
     1) Lines, Christian 7              2) Mickelsen, Eric 8              
     3) Salazar, Santiago 8             4) Mendoza, Dalton 6              
       50.90  1:03.19                                                      
 -- RIVERPOINT PIRAHNAS                                              DQ  
     1) Davis, Brandon 7                2) Senn, Alan 6                   
     3) Clifford, Troy 8                4) Jenkins, Kameron 7             
     1:07.21    37.75                                                      
 -- FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                          DQ  
     1) Briggs, Wyatt 8                 2) Vinson, Whit 8                 
     3) Sluder, Matthew 8               4) Sikelianos, Drake 8            
       46.54    57.03                                                      
 -- LOS LUNAS STINGRAYS                                              DQ  
     1) Lupi, Mitchell 7                2) Campos, Andres 8               
     3) Sharp, Cayden 8                 4) Jaramillo, Henry 6             
       49.26    30.64                                                      
 -- MIDTOWN MARLINS                                                  DQ  
     1) Grant, Ethan 8                  2) Dunn-Pilon, Ben 6              
     3) Chavez, Anthony 7               4) Ramirez, Abraham 5             
       54.13    30.16                                                      
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                                   XNS  
 
Event 3  Girls 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:06.14   7/27/2003 YMCA                                       
                         K GIESLER, K DOBSON, M HOWELL, L HEERMAN          
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HIGHPOINT                                                   1:09.93  
     1) Seckler, Megan 10               2) Veseth, Hannah 10              
     3) Schlavin, Michelle 9            4) Majewski, Annie 10             
       37.92    32.01                                                      
  2 YMCA DOLPHINS                                               1:10.14  
     1) Christiansen, Abigayle 10       2) Stockton, Kara 9               
     3) Meyer-Hagen, Jewel 9            4) Fox, Anne 10                   
       39.02    31.12                                                      
  3 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         1:10.80  
     1) Hugg, Daryan 10                 2) Hightower, Hailey 10           
     3) Ruffen, Harleigh 10             4) Pliel-Pino, Tatiana 10         
       38.48    32.32                                                      
  4 TCA                                                         1:13.74  
     1) Phillips, Marisa 10             2) McSorley, Meaghan 10           
     3) Fleddermann, Rachel 10          4) Sommers, Emilie 10             
       40.24    33.50                                                      
  5 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    1:14.23  
       40.73    33.50                                                      
  6 TANOAN SWIM TEAM                                            1:15.75  
     1) McClanahan, Jenna 9             2) Anderson, Kelley 10            
     3) Fellows, Nikola 10              4) Cooper, Dixie 10               
       44.27    31.48                                                      
  7 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:17.77  
     1) Pollack, Stacy 9                2) Truelock, Lucie 10             
     3) Montoya, Samantha 9             4) Mikoloyck, Alexa 10            
       41.66    36.11                                                      
  8 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     1:18.36  
     1) Leuenberger, Samantha 9         2) Fox, Nicole 10                 
     3) Irwin, Lyndsay 10               4) Aragon, Christine 9            
       41.15    37.21                                                      
  9 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    1:29.23  
     1) Mendoza, Paige 10               2) Salinas, Marissa 10            
     3) Cook, McKenzie 9                4) Fenton, Madison 9              
       50.15    39.08                                                      
 10 MIDTOWN MARLINS                                             1:39.29  
     1) Herring, Elizabeth 9            2) Ramirez, Allison 10            
     3) Perry, Leah 10                  4) Timm, Kate 10                  
       50.81    48.48                                                      
 11 BELEN HURRICANES                                            1:44.96  
     1) Giles, Hailey 10                2) Sedillo, Emily 10              
     3) Brads, Kennedy 10               4) Martinez, Jolene 10            
     1:07.21    37.75                                                      
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                              X1:49.46  
     1:10.70    38.76                                                      
 -- LOS LUNAS STINGRAYS                                              DQ  
     1) Doyle, Mariah 9                 2) Hampton, Sophia 10             
     3) Candelaria, Marissa 10          4) Sims, Clara 9                  
       40.99    35.72                                                      
 -- RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                        NS  
     1) Green, Jessica 8                2) Burton, Elisabeth 10           
     3) Swafford, Raylin 9              4) Morrow, Ashley 10              
 
Event 4  Boys 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:04.77   7/27/2003 YMCA                                       
                         A BERLING, I GOULART, T BENNETT, I BROOKS         
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:11.43  
     1) Ward, Brandon 9                 2) Moore, Julian 10               
     3) Bruckman, Monty 9               4) Tebo, Luke 10                  
       39.54    31.89                                                      
  2 HIGHPOINT                                                   1:13.03  
     1) McGregor, Davis 10              2) Sullivan, Jack 9               
     3) O'Hea, Sean 10                  4) Powers, Jake 10                
       39.20    33.83                                                      
  3 TANOAN SWIM TEAM                                            1:14.64  
     1) Brown, Conor 10                 2) Watson, Nathanael 10           
     3) Givens, Travis 10               4) Gullick, Gus 10                
       41.14    33.50                                                      
  4 TCA                                                         1:23.49  
     1) Pierotti, Philip 9              2) Hartman, Warren 9              
     3) Kephart, Nolan 10               4) Simons, Pablo 8                
       44.56    38.93                                                      
  5 MIDTOWN MARLINS                                             1:23.85  
     1) Kelly, Nick 9                   2) Jewsawusde, Rattapakom 9       
     3) Gardner, Sam 10                 4) Chavez, Charles 9              
       49.52    34.33                                                      
  6 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:24.22  
     1) McCallon, Austin 10             2) Billstrand, Tim 9              
     3) Wylie, Jesse 9                  4) Stoltzfus, David 9             
       42.85    41.37                                                      
  7 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         1:24.80  
     1) Stumpf, Matt 10                 2) Jones, Quentin 9               
     3) Arroyo, Jeremy 10               4) Moots, Liam 10                 
       46.13    38.67                                                      
  8 SIERRA COUNTY SWIM TEAM                                     1:32.22  
     1) Dow, Seth 10                    2) Glines, Scott 9                
     3) Burrows, Corey 8                4) Barnes, Sammy 9                
       44.12    48.10                                                      
  9 SOCORRO STINGRAYS                                           1:57.14  
     1) Flores, Ricardo 10              2) Davila, Benjamin 10            
     3) Esquival, Zebulin 10            4) Cutchall, Joseph 10            
     1:09.40    47.74                                                      
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                                   XDQ  
     1)                                 2) Giron, Branen 9                
     1:06.52    55.47                                                      
 -- SANDIA HEIGHTS SWIM TEAM                                         DQ  
     1) Timmins, Joe 7                  2) Wells, Nick 9                  
     3) Hudak, Cole 10                  4) McCormick, Will 8              
       51.75    40.99                                                      
 -- ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                         DQ  
     1) Fidel, Hurley 9                 2) Hebenstreit, Sam 10            
     3) Riccobene, Liam 10              4) Ransom, Max 7                  
       47.72    48.01                                                      
 -- LOS LUNAS STINGRAYS                                              DQ  
     1) Estrada, Bryan 10               2) Risso, Dante 9                 
     3) Lupi, Ryan 10                   4) Campos, Adrian 9               
       58.37    38.65                                                      
 -- JEWISH COMMUNITY CENTER                                          DQ  
     1) Price, Jared 10                 2) Talcott, Travis 10             
     3) Goodman, Nathan 10              4) Thomas, Forest 10              
       44.00    43.72                                                      
 -- RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                        NS  
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 2:07.26   7/24/2005 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         K Giesler, R Buser, M Howell, L Heerman           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               2:13.38  
     1) Heermann, Laura 12              2) Giesler, Kaitlin 12            
     3) Foiles, Jenna 12                4) Stockton, Nicole 11            
       33.23    36.76    31.50    31.89                                    
  2 TCA                                                         2:17.09  
     1) Fleddermann, Lauren 12          2) Cooksey, Tara 12               
     3) Maestas, Rica 12                4) Burton, Madison 11             
       35.63    38.45    37.97    25.04                                    
  3 HIGHPOINT                                                   2:22.45  
     1) Schunk, Hattie 11               2) Korsan, Lainey 11              
     3) Arthur, Jeanne 12               4) Tiefa, Alexis 11               
       38.42    37.90    34.76    31.37                                    
  4 TANOAN SWIM TEAM                                            2:23.23  
     1) Glass, Shannon 12               2) Anderson, Nicole 12            
     3) Schmille, Natalie Janae 12      4) Lamey, Alexa 12                
       37.90    40.33    42.10    22.90                                    
  5 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:27.11  
     1) Wolfe, Jessica 12               2) Fine, Taylor 12                
     3) Truelock, Amanda 12             4) Wylie, Alexis 11               
       40.94    38.75    37.51    29.91                                    
  6 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    2:32.83  
     1) House, Cassie 11                2) Peterson, Lauren 11            
     3) Hromas, Isabel 11               4) Salinas, Amy 12                
       38.12    41.56    43.73    29.42                                    
  7 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         2:49.41  
     1) Glass, Kaitlyn 11               2) McGuire, Karen 11              
     3) Talmadge, Arianna 11            4) Dewig, Kamryn 12               
       44.33    49.66    16.30    59.12                                    
  8 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    2:51.89  
     1) Brennan, Brooks 10              2) Raby, Nina 11                  
     3) Riccobene, Grace 11             4) Rivera, Catherine 12           
       42.18    54.50    44.72    30.49                                    
  9 SOCORRO STINGRAYS                                           2:52.24  
     1) Vinson, Jordan 12               2) Contreras, DamiAna 11          
     3) Anaya, Mariah 12                4) Contreras, JeriAna 11          
       57.23    35.33    53.02    26.66                                    
 10 SANDIA HEIGHTS SWIM TEAM                                    2:54.65  
     1) Kazlaric, Katelyn R 12          2) Timmins, Rachel 11             
     3) Blair, Lexi 12                  4) Chavez, Jocilyn 11             
       51.47    41.20    38.36    43.62                                    
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                              X2:33.64  
       36.53    43.43    41.08    32.60                                    
 -- JEWISH COMMUNITY CENTER                                          DQ  
     1) Ediger, Emily 11                2) Sjaardema, Stephanie 11        
     3) Olona, Sarah 12                 4) Talcott, Roushon 11            
       48.03    44.88    33.49    33.60                                    
 -- LOS LUNAS STINGRAYS                                              DQ  
     1) Schollander, Andrea 12          2) Vering, Dallas 12              
     3) Ellis, Lana 12                  4) Jaramillo, Jolene 12           
       51.35    40.52    41.31    32.88                                    
 -- MIDTOWN MARLINS                                                  NS  
     1) Devoti, Andriana 12             2) Gonzales, Sarah 12             
     3) Neeb Kuchar, Jenna 12           4) Neeb Kuchar, Abby 11           
 -- BELEN HURRICANES                                                 NS  
     1) Baca, Katrina 12                2) Nix, Jordan 12                 
     3) Rivera, Rebekah 12              4) Baca, Loryn 11                 
 -- SIERRA COUNTY SWIM TEAM                                          NS  
     1) Barnes, Jasmine 12              2) Rose, Chelsey 11               
     3) Brinkman, Beverly 12            4) Trujillo, Megan 12             
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 2:08.59   7/24/2005 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         A Berling, K Schafer, T Bennett, I Goulart        
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               2:19.51  
     1) Berling, Sammy 11               2) Roberson, Warren 12            
     3) Bruckman, Charles 12            4) Roberson, Ian 11               
       36.67    39.60    32.56    30.68                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            2:25.25  
     1) Pratt, Grayson 12               2) Ashcraft, Chad 12              
     3) Maxey, Ryan 12                  4) Tillery, Kris 11               
       36.52    41.50    35.73    31.50                                    
  3 HIGHPOINT                                                   2:26.73  
     1) Zibbon, Kyle 12                 2) O'Hea, Ryan 11                 
     3) Albarran, Alex 12               4) Babuska, Tomas 11              
       35.22    42.52    38.14    30.85                                    
  4 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:32.59  
     1) Hanks, Jonah 11                 2) Bradford, Joshua 12            
     3) Roach, Devin 12                 4) Billstrand, Brian 11           
       39.37    44.52    36.51    32.19                                    
  5 TCA                                                         2:36.82  
     1) Phillips, Michael 12            2) Croasdell, James 11            
     3) Owen, Thomas 11                 4) Hartman, Elliott 11            
       41.80    41.63    38.41    34.98                                    
  6 LOS LUNAS STINGRAYS                                         2:45.23  
     1) Taylor, Brandon 12              2) Perea, Jason 12                
     3) Sanchez, Jordan 11              4) Lovato, Shane 12               
       42.13    43.18    44.40    35.52                                    
  7 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     2:56.84  
     1) Weingardt, Collin 11            2) Ruiz, Angelo 12                
     3) Harms, Christopher 12           4) Rigg, Tanner 11                
       43.88    18.18    26.26  1:28.52                                    
  8 RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                   3:23.43  
     1) O'Hara, Sheamus 11              2) Medley, Trinity 8              
     3) Swafford, Jeremy 11             4) Morrow, Andrew 10              
       53.04  1:02.07    45.17    43.15                                    
 -- RIVERPOINT PIRAHNAS                                              DQ  
     1) Key, Cody 11                    2) Stumpf, John 12                
     3) Key, Brandon 11                 4) Dewig, Kevin 11                
     1:28.42    32.90  1:47.81                                             
 -- CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                         DQ  
     1) Axen, Nick 12                   2) Moore, Jacob 10                
     3) Salazar, Javier 9               4) McCravey, Justin 11            
       44.88    50.54  1:03.43    35.27                                    
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                                   XNS  
 -- SOCORRO STINGRAYS                                                NS  
     1) Ruff, Malcolm 11                2) Arevalo, Jose 12               
     3) Malone, Luke 12                 4) Peralta, Charles 12            
 -- MIDTOWN MARLINS                                                  NS  
     1) Ibarra, Dario 12                2) Grant, Jacob 10                
     3) Jewsawusde, Pititaj 12          4) Ibarra, Isaias 10              
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 2:02.07   7/27/2003 YMCA                                       
                         C REALE, K BERLING, R FOX, A FARMER               
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               2:06.00  
     1) Grant, Paige 14                 2) Dobson, Kayla 13               
     3) Howell, Michelle 13             4) Buser, Rachel 13               
       32.63    36.97    28.71    27.69                                    
  2 TCA                                                         2:07.87  
     1) Ellingboe, Kristen 13           2) Lemon, Tess 13                 
     3) Cooksey, Mary 14                4) Hill, Bridget 14               
       34.73    34.40    31.16    27.58                                    
  3 TANOAN SWIM TEAM                                            2:08.25  
     1) Siemon, Stacy 14                2) Atkins, Morgan 14              
     3) Golliher, Nicole 14             4) Kline, Kelley 14               
       35.23    35.79    30.54    26.69                                    
  4 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         2:10.29  
     1) Key, Bridget 13                 2) Huber, Hannah 13               
     3) Hightower, Riley 14             4) Hollowwa, Marissa 13           
       35.16    36.43    32.10    26.60                                    
  5 LOS LUNAS STINGRAYS                                         2:10.74  
     1) Williams, Kelli 14              2) Vering, Deanna 14              
     3) Jaramillo, Kaitlin 14           4) D'Arcangeli, Kayla 13          
       32.30    37.94    31.46    29.04                                    
  6 HIGHPOINT                                                   2:15.93  
     1) Gavin, Camille 14               2) Turnham, Rigney 14             
     3) Milden, Kaitlyn 14              4) Mercier, Hannah 14             
       36.70    36.89    38.16    24.18                                    
  7 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    2:20.54  
     1) Byndas, Jackie 14               2) McCravey, Megan 14             
     3) Mele, Serae 14                  4) Liesee, Rachel 13              
       35.19    40.41    32.07    32.87                                    
  8 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:25.54  
     1) Spencer, Marissa 13             2) Ehrhart, Megan 13              
     3) Brocato, Terisse 14             4) Swartz, Jessi 13               
       38.46    41.93    32.28    32.87                                    
  9 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     2:29.28  
     1) Sjaardema, Tracy 13             2) Noya, Taylor 14                
     3) Messier, Kate 13                4) Kesner, Melanie 13             
       38.95    41.92    15.45    52.96                                    
 10 SIERRA COUNTY SWIM TEAM                                     2:45.60  
     1) Farner, Victoria 14             2) Sallee, Christi 14             
     3) Trujillo, Samantha 13           4) Sanchez, Kristen 13            
       46.27    41.92    34.69    42.72                                    
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                                   XDQ  
       36.41    37.11    34.08    31.57                                    
 -- RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                        NS  
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:54.03   7/24/2005 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         M Hagg, N Heerman, T Bennett, K Kaula             
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:57.20  
     1) Berling, Adam 13                2) Goulart, Igor 13               
     3) Bennett, Tristan 13             4) Kaula, Kalani 14               
       30.50    35.97    27.09    23.64                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            2:03.03  
     1) Hanson, Elliot 13               2) Towner, Jake 14                
     3) Djang, Duncan 14                4) Reeve, Joey 14                 
       34.30    33.28    27.31    28.14                                    
  3 TCA                                                         2:04.27  
     1) Leggott, Gabe 13                2) Wambold, Dylan 14              
     3) Young, Jesse 14                 4) Wade, Scott 14                 
       33.05    35.12    30.06    26.04                                    
  4 HIGHPOINT                                                   2:06.58  
     1) Lutz, Ryan 14                   2) Dufault, Jason 13              
     3) Babuska, Pavel 14               4) Roth, Cullen 14                
       31.02    37.30    27.44    30.82                                    
  5 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         2:29.46  
     1) McVey, Kendall B 13             2) Chavez, Daniel 14              
     3) Pliel-Pino, Gabriel 13          4) Chavez, David 12               
       44.39    41.11    31.40    32.56                                    
  6 SOCORRO STINGRAYS                                           2:44.25  
     1) Vinson, Derrick 13              2) Hoffner, Hans 11               
     3) Stanzione, Gaetano 14           4) Esquival, Zachary 13           
       46.59    47.97    33.67    36.02                                    
  7 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:49.80  
     1) Sedillo, Brad 11                2) Sanchez, Ricky 12              
     3) Mahoney, Patrick 13             4) Giblin, Max 12                 
       47.40    43.97    41.87    36.56                                    
  8 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     2:52.40  
     1) Thomas, Trevor 13               2) Price, Jake 13                 
     3) Rigg, Brady 13                  4) Kesner, Michael 13             
       43.32    50.44    15.31  1:03.33                                    
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                              X2:11.86  
       33.03    43.25    26.85    28.73                                    
 -- MIDTOWN MARLINS                                                  DQ  
     1) Massey, Brian 14                2) Dal Santos, Quentin 13         
     3) Tafoya, Tobias 14               4) Galemore, Chris 13             
       32.76    43.87    35.70    28.65                                    
 -- LOS LUNAS STINGRAYS                                              DQ  
     1) Kessler, William 14             2) D'Arcangeli, Cameron 14        
     3) Sanchez, Raymond 13             4) Sims, Jeff 14                  
       36.15    36.09    31.11    27.00                                    
 -- RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                        NS  
 
Event 9  Women 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:56.82    7/3/2001 CAC                                        
                         S WALLA, D SHEDLOSKY, K BROZENA, B SALZBRENNER    
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 HIGHPOINT                                                   2:04.27  
     1) Beasley, Shelby 16              2) Casciano, Erica 15             
     3) Garavaglia, Amanda 16           4) Bear, JJ 16                    
       30.93    35.14    29.98    28.22                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            2:10.72  
     1) Christon, Jenn 18               2) Wilber, Maegan 18              
     3) Bryson, Allie 17                4) Nelson, Penny 15               
       32.34    41.52    28.58    28.28                                    
  3 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:12.63  
     1) North, Tiva 17                  2) Wylie, Jennifer 15             
     3) Casaus, Anna 15                 4) Bradford, Chelsea 15           
       34.07    40.86    30.00    27.70                                    
  4 LOS LUNAS STINGRAYS                                         2:13.12  
     1) Williams, Cami 16               2) VanTheemsche, Lisa 16          
     3) Esquibel, Nicole 15             4) Byrne, Caitlin 16              
     1:13.25    30.31    29.45     0.11                                    
  5 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         2:17.52  
     1) Grafe, Elise 16                 2) Jones, Rachel 13               
     3) Cleto, Kassandra 13             4) Huber, Hayley 15               
       35.73    43.27    17.78    40.74                                    
  6 RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                   2:27.45  
     1) Hatch, Cynthia 16               2) Hatch, Melissa 17              
     3) Adame, Vanessa 14               4) Morrow, Sara 17                
       38.13    16.13    23.20  1:09.99                                    
  7 TCA                                                         2:36.72  
     1) Reagan, Katrina 13              2) Mike, Arika 15                 
     3) Supple, Monet 15                4) Thompson, Julia 13             
       48.94    36.57    43.04    28.17                                    
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                              X2:07.51  
       34.97    33.18    31.20    28.16                                    
 -- YMCA DOLPHINS                                                    DQ  
     1) Dobson, Jackie 13               2) Boivin, Aubree 16              
     3) Smatana, Cassie 15              4) Motley, Marissa 15             
       38.35    36.20    32.37    30.84                                    
 -- JEWISH COMMUNITY CENTER                                          DQ  
     1) Lein, Katie 17                  2) Jojola, Lauren 16              
     3) Jojola, Amber 17                4) George, Melanie 15             
       57.60    38.46    35.73    30.20                                    
 -- BELEN HURRICANES                                                 NS  
     1) Thompson, Stevie 15             2) Lovato, Shawnna 15             
     3) Carrasco, Alysha 15             4) Thompson, Sarah 15             
 
Event 10  Men 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:43.17    7/3/2000 DEL NORTE                                  
                         B BEK, A DEMARAY, A LEWIS, M WROLSTAD             
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            1:45.60  
     1) Grout, Jimmy 17                 2) Farley, Josh 18                
     3) Kupferer, Zak 16                4) Hillman, Zach 17               
       28.19    29.60    25.82    21.99                                    
  2 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:48.93  
     1) Cloak, Mike 18                  2) Feng, Elliot 15                
     3) Feng, Tom 18                    4) Spencer, Curtis 17             
       29.34    29.80    25.85    23.94                                    
  3 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:49.77  
     1) Lovato, Zachary 16              2) Ellis, Chris 17                
     3) Vivani, Joseph 16               4) Sapien, Cameron 15             
       28.82    29.48    25.81    25.66                                    
  4 YMCA DOLPHINS                                               1:50.72  
     1) Hagg, Mickey 15                 2) Frodgue, Niko 15               
     3) Bennett, Trevor 15              4) Burdge, Colin 16               
       28.51    31.42    26.09    24.70                                    
  5 HIGHPOINT                                                   1:58.31  
     1) Bohnoff, Chris 17               2) Crown, Shane 16                
     3) Orner, Jonathon 18              4) Albarran, Sean 15              
       31.93    33.80    26.57    26.01                                    
  6 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     2:04.27  
     1) Mahoney, Colton 14              2) Olona, Jason 14                
     3) Schwers, Clayton 15             4) Weingardt, Kendall 13          
       30.87    35.80    29.38    28.22                                    
  7 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    2:12.05  
     1) Regan, Eric 16                  2) Romero, Tyler 13               
     3) Pyeatt, Jake 14                 4) Johnsen, Andre 14              
     1:13.19    29.90    28.98                                             
  8 RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                   2:14.55  
     1) Higgins, Daniel 14              2) Perea, Raphael 16              
     3) Evridge, Zeb 15                 4) Sanchez, Victor 18             
       36.13    39.81    31.54    27.07                                    
 -- TCA                                                              DQ  
     1) Dexter, Ben 13                  2) Thompson, Evan 15              
     3) Reagan, Jack 16                 4) Leggott, Kyle 16               
       42.47    31.58    27.25    24.84                                    
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                                   XNS  
 -- MIDTOWN MARLINS                                                  NS  
     1) Gonzales, Joshua 14             2) Bachicha, Nick 18              
     3) Bachicha, Andrew 17             4) Herring, Andrew 15             
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 15.05   7/20/2001 MICHELLE HOWELL, Del Norte                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turon, Dana                8 TANOAN                           16.36  
  2 Endsley, Kate              8 HPSW                             16.56  
  3 Fellows, Adrianna          8 TANOAN                           16.89  
  4 Key, Amanda                8 RIVERPOINT                       17.11  
  5 Rivenbark, Ellie           7 HPSW                             17.20  
  6 Hightower, Kaycee          8 RIVERPOINT                       17.21  
  7 Stockton, Abby             8 YMCA                             17.41  
  8 Trainor, Samantha          8 FHCC                             18.00  
  9 Zanios, Talitha            7 ACC                              18.05  
 10 McDowell, Caitlyn          8 RIVERPOINT                       18.06  
 11 Doyle, Erin                8 DNSW                             18.16  
 12 Romig, Abigail             8 TCA                              18.42  
 13 Link, Remy                 8 HPSW                             18.61  
 14 Gorham, Anika              8 TANOAN                           18.67  
 15 Weaks, Isabella            8 RIVERPOINT                       19.27  
 16 Reinhart, Temple           8 ACC                              20.37  
 
Event 12  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 14.34   7/22/2006 DUNCAN LEE, YMCA                             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Duncan                8 YMCA                             14.34R 
  2 Stanopiewicz, Will         8 YMCA                             15.62  
  3 Meyer-Hagen, Caleb         8 YMCA                             16.65  
  4 Otts, Jack                 8 JCC                              17.42  
  5 Salazar, Santiago          8 CHAMISA HILLS                    17.78  
  6 Turon, Wesley              6 TANOAN                           17.89  
  7 Willingham, Landon         7 TANOAN                           18.11  
  8 Airheart, CJ               8 DNSW                             18.87  
  9 Gullick, Hank              8 TANOAN                           18.89  
 10 Briggs, Wyatt              8 FHCC                             19.42  
 11 Simons, Pablo              8 TCA                              19.54  
 12 Davis, Brandon             7 RIVERPOINT                       19.91  
 13 Allen, Sean                8 TCA                              20.10  
 14 Chavez, Anthony            7 MIDTOWN                          20.99  
 15 Westerberg, Michael        8 TANOAN                           21.14  
 16 Lowther, Brian             8 HPSW                             21.28  
 
Event 13  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 13.23    7/1/1994 CHRISTIE MCADAMS, Sandia Heights             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Anne                 10 YMCA                             14.74  
  2 Majewski, Annie           10 HPSW                             14.75  
  3 Stockton, Kara             9 YMCA                             14.99  
  4 Christiansen, Abigayle    10 YMCA                             15.12  
  5 Fellows, Nikola           10 TANOAN                           15.13  
  6 Hugg, Daryan              10 RIVERPOINT                       15.20  
  7 Ruffen, Harleigh          10 RIVERPOINT                       15.31  
  8 Cullen, Nicole            10 DNSW                             15.33  
  9 Zellner, Shelby            9 HPSW                             15.75  
 10 Fox, Nicole               10 JCC                              15.88  
 11 Sommers, Emilie           10 TCA                              16.07  
 12 Allen, Audrey             10 TCA                              16.21  
 13 Stanzione, Angelina       10 SOCORRO                          16.38  
 14 Martinez, Jolene          10 BELEN                            16.50  
 15 Truelock, Lucie           10 FHCC                             16.64  
 16 Fenton, Madison            9 CHAMISA HILLS                    16.95  
 
Event 14  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 12.92   7/25/1999 MARK WILBER, YMCA                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Price, Jared              10 JCC                              15.59  
  2 Givens, Travis            10 TANOAN                           15.60  
  3 Powers, Jake              10 HPSW                             15.79  
  4 Moore, Jacob              10 CHAMISA HILLS                    15.87  
  5 Gullick, Gus              10 TANOAN                           15.91  
  6 Dow, Seth                 10 TIGER SHARKS                     15.92  
  7 Tebo, Luke                10 YMCA                             16.06  
  8 Brown, Conor              10 TANOAN                           16.14  
  9 Esquival, Zebulin         10 SOCORRO                          16.16  
 10 Nechvatal, Joe             9 YMCA                             16.34  
 11 Talcott, Travis           10 JCC                              16.45  
 12 Billstrand, Tim            9 FHCC                             16.83  
 13 Pierotti, Philip           9 TCA                              17.04  
 14 Hebenstreit, Sam          10 ACC                              17.74  
 15 Barnes, Sammy              9 TIGER SHARKS                     17.77  
 16 Dekker, Luke               9 DNSW                             18.09  
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 27.54    7/1/1996 CHRISTIE MCADAMS, Sandia Heights             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heermann, Laura           12 YMCA                             28.60  
  2 Devoti, Andriana          12 MIDTOWN                          28.67  
  3 Olona, Sarah              12 JCC                              28.98  
  4 Lamey, Alexa              12 TANOAN                           29.62  
  5 Burton, Madison           11 TCA                              29.68  
  6 Salinas, Amy              12 CHAMISA HILLS                    30.00  
  7 Fleddermann, Lauren       12 TCA                              30.13  
  8 Foiles, Jenna             12 YMCA                             30.40  
  9 Wylie, Alexis             11 FHCC                             30.71  
 10 Rivera, Catherine         12 ACC                              30.75  
 11 Anderson, Natasha         12 TCA                              30.95  
 12 Stockton, Nicole          11 YMCA                             31.40  
 13 Tiefa, Alexis             11 HPSW                             31.67  
 14 Chevalier, Sherre         11 HPSW                             32.15  
 15 Adame, Felicia            11 RIO RANCHO                       32.17  
 16 Maynard, Kaylee           11 TANOAN                           33.04  
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 26.00    7/1/1990 MICHAEL DESMET, Los Lunas                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zibbon, Kyle              12 HPSW                             30.04  
  2 Brennan, Benjamin         12 ACC                              30.05  
  3 Roberson, Ian             11 YMCA                             31.26  
  4 Pratt, Grayson            12 TANOAN                           31.36  
  5 Tillery, Kris             11 TANOAN                           31.74  
  6 Maxey, Ryan               12 TANOAN                           31.76  
  7 Chavez, David             12 RIVERPOINT                       31.88  
  8 Key, Cody                 11 RIVERPOINT                       31.93  
  9 Albarran, Alex            12 HPSW                             32.16  
 10 Babuska, Tomas            11 HPSW                             32.97  
 11 Phillips, Michael         12 TCA                              33.06  
 12 Billstrand, Brian         11 FHCC                             33.38  
 13 Ashcraft, Chad            12 TANOAN                           33.48  
 14 Stumpf, John              12 RIVERPOINT                       35.50  
 15 Axen, Nick                12 CHAMISA HILLS                    36.56  
 16 Dewig, Kevin              11 RIVERPOINT                       36.70  
 
Event 17  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 25.79    8/1/1991 MELISSA MOORE, HIGHPOINT                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hollowwa, Marissa         13 RIVERPOINT                       26.67  
  2 Williams, Kelli           14 STINGRAYS                        27.53  
  3 Kline, Kelley             14 TANOAN                           27.57  
  4 Huber, Hannah             13 RIVERPOINT                       27.77  
  5 Cleto, Kassandra          13 RIVERPOINT                       28.22  
  6 Buser, Rachel             13 YMCA                             28.45  
  7 Byndas, Jackie            14 CHAMISA HILLS                    28.53  
  8 Grant, Paige              14 YMCA                             28.58  
  9 Hill, Bridget             14 TCA                              28.72  
 10 Siemon, Stacy             14 TANOAN                           28.97  
 11 Schunk, Sofie             14 HPSW                             29.33  
 12 Hightower, Riley          14 RIVERPOINT                       29.40  
 13 Massey, Audra             14 MIDTOWN                          29.52  
 14 Gavin, Camille            14 HPSW                             29.66  
 14 Golliher, Nicole          14 TANOAN                           29.66  
 16 Gorman, Margy             13 ACC                              29.71  
 
Event 18  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 22.90    7/1/2003 ZACH HILLMAN, CAC                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaula, Kalani             14 YMCA                             23.55  
  2 Babuska, Pavel            14 HPSW                             24.18  
  3 Sanchez, Zachary          14 DNSW                             24.25  
  4 Lutz, Ryan                14 HPSW                             25.79  
  5 Wade, Scott               14 TCA                              26.25  
  6 Pyeatt, Jake              14 CHAMISA HILLS                    26.38  
  7 Hanson, Elliot            13 TANOAN                           26.54  
  8 Sanchez, Raymond          13 STINGRAYS                        26.65  
  9 Collins, Brennan          14 ACC                              27.17  
 10 Mahoney, Colton           14 JCC                              27.28  
 11 Pliel-Pino, Gabriel       13 RIVERPOINT                       27.51  
 12 Tooley, Evan              14 TIGER SHARKS                     27.74  
 13 D'Arcangeli, Cameron      14 STINGRAYS                        27.90  
 14 Regenie, Matthew          14 DNSW                             27.92  
 15 Stanzione, Gaetano        14 SOCORRO                          28.26  
 16 Dufault, Jason            13 HPSW                             28.45  
 
Event 19  Women 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 25.23    7/2/2002 CHRISTIE MCADAMS, Del Norte                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huber, Hayley             15 RIVERPOINT                       26.82  
  2 Williams, Cami            16 STINGRAYS                        27.21  
  3 Crooks, Lydia             15 DNSW                             27.56  
  4 Smatana, Cassie           15 YMCA                             27.88  
  5 Rivera, Marissa           16 DNSW                             28.16  
  6 Bear, JJ                  16 HPSW                             28.29  
  7 Branch, Abby              15 DNSW                             28.31  
  8 Nelson, Penny             15 TANOAN                           28.38  
  9 Dekker, Paige             15 DNSW                             28.69  
 10 Jojola, Amber             17 JCC                              29.07  
 11 Morrow, Sara              17 RIO RANCHO                       29.34  
 12 Jojola, Lauren            16 JCC                              29.47  
 13 Supple, Monet             15 TCA                              29.73  
 14 Zarrella, Nicole          16 CHAMISA HILLS                    29.93  
 15 George, Melanie           15 JCC                              30.25  
 16 Creel, Kelcie             15 DNSW                             31.03  
 
Event 20  Men 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 21.79   7/24/2005 NATE FLORES, TCA-                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hillman, Zach             17 TANOAN                           22.25  
  2 Farley, Josh              18 TANOAN                           23.34  
  3 Lovato, Zachary           16 STINGRAYS                        23.66  
  4 Kupferer, Zak             16 TANOAN                           23.74  
  5 Ellis, Chris              17 STINGRAYS                        23.76  
  6 Cloak, Mike               18 FHCC                             23.86  
  7 Vivani, Joseph            16 STINGRAYS                        24.34  
  8 Feng, Tom                 18 FHCC                             24.61  
  9 Spencer, Curtis           17 FHCC                             24.74  
 10 Gorman, M.J.              15 ACC                              25.23  
 11 Burdge, Colin             16 YMCA                             25.25  
 12 Leggott, Kyle             16 TCA                              25.34  
 13 Crown, Shane              16 HPSW                             25.69  
 14 Bachicha, Andrew          17 MIDTOWN                          25.90  
 15 Albarran, Sean            15 HPSW                             26.49  
 16 Sanchez, Victor           18 RIO RANCHO                       27.02  
 
Event 21  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:25.12    7/1/1995 SUMMER ABT, Del Norte                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St. John, Gillian          8 TANOAN                         1:35.01  
      41.03   53.98                                                
  2 Hightower, Kaycee          8 RIVERPOINT                     1:43.84  
      50.70   53.14                                                
  3 Rivenbark, Ellie           7 HPSW                           1:45.37  
      49.31   56.06                                                
  4 Key, Amanda                8 RIVERPOINT                     1:46.47  
      50.10   56.37                                                
  5 Seigel, Jenna              8 YMCA                           1:48.79  
      47.92 1:00.87                                                
  6 Weingardt, Karin           8 JCC                            1:50.65  
      51.50   59.15                                                
  7 Spooner, Tristen           8 CHAMISA HILLS                  1:53.15  
      56.86   56.29                                                
  8 Zanios, Talitha            7 ACC                            1:54.29  
      56.24   58.05                                                
  9 Spiess, Shannyn            8 RIVERPOINT                     1:54.34  
      56.15   58.19                                                
 10 Trainor, Samantha          8 FHCC                           1:55.16  
    1:01.31   53.85                                                
 11 Grace, Daniel              8 DNSW                           1:58.92  
 12 Nenninger, Emily           8 TANOAN                         2:10.31  
      57.40 1:12.91                                                
 -- Jones, Savanna             7 RIVERPOINT                          DQ  
    1:05.46 1:04.12                                                
 -- Leggott, Allison           7 TCA                                 DQ  
      58.21                                                        
 -- Morley, Samantha           6 HPSW                                DQ  
    1:06.84 1:16.26                                                
 -- Romig, Abigail             8 TCA                                 NS  
 
Event 22  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:23.45   7/22/2001 TRISTAN BENNETT, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Duncan                8 YMCA                           1:29.13  
      39.43   49.70                                                
  2 Zolyomi, Bence             8 YMCA                           1:37.88  
      47.60   50.28                                                
  3 Johannes, Seth             8 YMCA                           1:39.92  
      47.74   52.18                                                
  4 Otts, Jack                 8 JCC                            1:43.39  
      49.83   53.56                                                
  5 Medley, Trinity            8 RIO RANCHO                     1:43.61  
      53.15   50.46                                                
  6 Seaver, Ethan              8 YMCA                           1:52.78  
      56.07   56.71                                                
  7 Willingham, Landon         7 TANOAN                         1:53.98  
      54.40   59.58                                                
  8 Vinson, Whit               8 FHCC                           1:55.65  
      56.99   58.66                                                
  9 Chavez, Anthony            7 MIDTOWN                        1:57.06  
    1:00.38   56.68                                                
 10 Burrows, Corey             8 TIGER SHARKS                   1:58.69  
    1:00.85   57.84                                                
 11 Rorem, Joey                8 DNSW                           2:02.14  
      59.54 1:02.60                                                
 12 Korsan, Gavin              8 HPSW                           2:05.62  
    1:09.00   56.62                                                
 13 Ehasz, Matt                7 YMCA                           2:26.04  
    1:10.40 1:15.64                                                
 -- Westerberg, Michael        8 TANOAN                              DQ  
    1:06.73 1:10.36                                                
 -- Sturdevant, Trey           6 YMCA                                DQ  
      53.51 1:04.34                                                
 -- Vernon, Trenton            7 YMCA                                DQ  
    1:02.80 1:14.14                                                
 
Event 23  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:14.94   7/22/2003 MICHELLE HOWELL, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Brooks           10 ACC                            1:24.59  
      41.64   42.95                                                
  2 Cullen, Nicole            10 DNSW                           1:26.68  
      40.48   46.20                                                
  3 Fellows, Nikola           10 TANOAN                         1:26.73  
      40.07   46.66                                                
  4 Veseth, Hannah            10 HPSW                           1:28.01  
      43.10   44.91                                                
  5 Meyer-Hagen, Jewel         9 YMCA                           1:29.91  
      39.58   50.33                                                
  6 Ruffen, Harleigh          10 RIVERPOINT                     1:30.53  
      40.78   49.75                                                
  7 Stockton, Kara             9 YMCA                           1:31.32  
      42.82   48.50                                                
  8 Fleddermann, Rachel       10 TCA                            1:32.22  
      41.72   50.50                                                
  9 Schlavin, Michelle         9 HPSW                           1:33.95  
      42.34   51.61                                                
 10 Candelaria, Marissa       10 STINGRAYS                      1:34.08  
      46.07   48.01                                                
 11 Seckler, Megan            10 HPSW                           1:34.30  
      44.23   50.07                                                
 12 Sommers, Emilie           10 TCA                            1:34.73  
      44.35   50.38                                                
 13 Montoya, Samantha          9 FHCC                           1:34.75  
      43.63   51.12                                                
 14 Hightower, Hailey         10 RIVERPOINT                     1:35.96  
      48.21   47.75                                                
 -- Romig, Hannah             10 TCA                                 DQ  
      46.75   50.81                                                
 -- McSorley, Meaghan         10 TCA                                 NS  
 
Event 24  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:12.37   7/25/2003 TRISTAN BENNETT, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckman, Monty            9 YMCA                           1:24.75  
      37.94   46.81                                                
  2 Moore, Julian             10 YMCA                           1:26.40  
      43.64   42.76                                                
  3 McGregor, Davis           10 HPSW                           1:29.22  
      44.03   45.19                                                
  4 Hartman, Warren            9 TCA                            1:29.90  
      42.67   47.23                                                
  5 Kephart, Nolan            10 TCA                            1:30.92  
      45.51   45.41                                                
  6 Gardner, Sam              10 MIDTOWN                        1:31.52  
      44.05   47.47                                                
  7 Sullivan, Jack             9 HPSW                           1:34.67  
      45.14   49.53                                                
  8 Moore, Jacob              10 CHAMISA HILLS                  1:37.75  
      47.58   50.17                                                
  9 O'Hea, Sean               10 HPSW                           1:40.98  
      46.71   54.27                                                
 10 Langsfeld, Jeremy          9 YMCA                           1:45.14  
      53.03   52.11                                                
 11 Wells, Nick                9 SQWIDZ                         1:48.01  
      50.05   57.96                                                
 12 Chavez, Charles            9 MIDTOWN                        1:48.62  
      52.91   55.71                                                
 13 Glines, Scott              9 TIGER SHARKS                   1:50.76  
      54.73   56.03                                                
 14 Bruckner, Joe              9 FHCC                           2:08.05  
    1:09.78   58.27                                                
 -- Tebo, Luke                10 YMCA                                DQ  
      43.56   56.39                                                
 -- Givens, Travis            10 TANOAN                              DQ  
      43.87   48.35                                                
 
Event 25  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:07.07   7/24/2005 MICHELLE HOWELL, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Giesler, Kaitlin          12 YMCA                           1:09.10  
      31.09   38.01                                                
  2 Maestas, Rica             12 TCA                            1:15.83  
      35.18   40.65                                                
  3 Olona, Sarah              12 JCC                            1:15.91  
      33.51   42.40                                                
  4 Devoti, Andriana          12 MIDTOWN                        1:17.74  
      32.90   44.84                                                
  5 Foiles, Jenna             12 YMCA                           1:18.38  
      36.54   41.84                                                
  6 Schunk, Hattie            11 HPSW                           1:18.52  
      37.52   41.00                                                
  7 Arthur, Jeanne            12 HPSW                           1:18.88  
      36.83   42.05                                                
  8 Cooksey, Tara             12 TCA                            1:19.04  
      37.21   41.83                                                
  9 Schmille, Natalie Janae   12 TANOAN                         1:19.51  
      37.13   42.38                                                
 10 Cooper, Sydney            11 TCA                            1:20.65  
      37.34   43.31                                                
 11 McCallon, Dallas          11 FHCC                           1:21.26  
      38.08   43.18                                                
 12 Wolfe, Jessica            12 FHCC                           1:21.76  
      39.78   41.98                                                
 13 Anderson, Nicole          12 TANOAN                         1:21.88  
      36.58   45.30                                                
 14 Truelock, Amanda          12 FHCC                           1:21.96  
      39.57   42.39                                                
 15 Burton, Madison           11 TCA                            1:23.02  
      40.09   42.93                                                
 16 Ellis, Lana               12 STINGRAYS                      1:26.10  
      39.38   46.72                                                
 
Event 26  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:05.35   7/24/2005 TRISTAN BENNETT, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zibbon, Kyle              12 HPSW                           1:16.25  
      36.33   39.92                                                
  2 Bruckman, Charles         12 YMCA                           1:17.69  
      35.66   42.03                                                
  3 Eker, Nick                12 TANOAN                         1:19.25  
      37.42   41.83                                                
  4 Roberson, Warren          12 YMCA                           1:22.56  
      41.24   41.32                                                
  5 Johannes, Karl            11 YMCA                           1:24.82  
      39.73   45.09                                                
  6 Maxey, Ryan               12 TANOAN                         1:24.87  
      39.47   45.40                                                
  7 Brennan, Benjamin         12 ACC                            1:25.63  
      41.16   44.47                                                
  8 Key, Cody                 11 RIVERPOINT                     1:25.70  
      39.89   45.81                                                
  9 Croasdell, James          11 TCA                            1:25.80  
      40.60   45.20                                                
 10 Key, Brandon              11 RIVERPOINT                     1:26.39  
      39.92   46.47                                                
 11 Grace, Josiah             11 DNSW                           1:27.26  
      41.91   45.35                                                
 12 Roberson, Ian             11 YMCA                           1:27.60  
      41.95   45.65                                                
 13 Albarran, Alex            12 HPSW                           1:28.53  
      41.60   46.93                                                
 14 Smatana, Dennis           12 HPSW                           1:29.00  
      40.29   48.71                                                
 15 Owen, Thomas              11 TCA                            1:31.13  
      43.10   48.03                                                
 -- Berling, Sammy            11 YMCA                                DQ  
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:06.19   7/22/2006 MICHELLE HOWELL, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Michelle          13 YMCA                           1:06.19R 
      29.97   36.22                                                
  2 Hollowwa, Marissa         13 RIVERPOINT                     1:10.48  
      33.69   36.79                                                
  3 Buser, Rachel             13 YMCA                           1:11.29  
      32.29   39.00                                                
  4 Mercier, Hannah           14 HPSW                           1:12.25  
      34.06   38.19                                                
  5 Atkins, Morgan            14 TANOAN                         1:12.86  
      34.70   38.16                                                
  6 Engler, Nicole            14 SOCORRO                        1:13.29  
      33.94   39.35                                                
  7 Ellingboe, Kristen        13 TCA                            1:13.30  
      33.19   40.11                                                
  8 Golliher, Nicole          14 TANOAN                         1:13.33  
      33.59   39.74                                                
  9 Cleto, Kassandra          13 RIVERPOINT                     1:13.52  
    1:13.43    0.09                                                
 10 Smith, Adrianna           13 DNSW                           1:14.57  
      33.77   40.80                                                
 11 Massey, Audra             14 MIDTOWN                        1:14.85  
      34.51   40.34                                                
 12 Lemon, Tess               13 TCA                            1:15.09  
      37.09   38.00                                                
 13 Brocato, Terisse          14 FHCC                           1:15.35  
      34.17   41.18                                                
 14 Key, Bridget              13 RIVERPOINT                     1:16.89  
      36.36   40.53                                                
 15 Hill, Bridget             14 TCA                            1:18.66  
      34.61   44.05                                                
 16 Trujillo, Samantha        13 TIGER SHARKS                   1:19.18  
      36.39   42.79                                                
 
Event 28  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:00.16   7/27/2002 JEFF LUCERO, YMCA                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaula, Kalani             14 YMCA                           1:01.50  
      27.15   34.35                                                
  2 Bennett, Tristan          13 YMCA                           1:02.03  
      28.42   33.61                                                
  3 Djang, Duncan             14 TANOAN                         1:07.22  
      30.75   36.47                                                
  4 Berling, Adam             13 YMCA                           1:07.74  
      30.54   37.20                                                
  5 Mahoney, Colton           14 JCC                            1:08.03  
      32.12   35.91                                                
  6 Lorenzen, Luke            14 YMCA                           1:09.23  
      31.58   37.65                                                
  7 Wade, Scott               14 TCA                            1:10.27  
      32.56   37.71                                                
  8 Olona, Jason              14 JCC                            1:11.40  
      34.23   37.17                                                
  9 Pyeatt, Jake              14 CHAMISA HILLS                  1:12.84  
      34.79   38.05                                                
 10 Rodriguez, Tomas          14 BELEN                          1:13.70  
      34.37   39.33                                                
 11 Higgins, Daniel           14 RIO RANCHO                     1:16.97  
      36.27   40.70                                                
 12 Dexter, Ben               13 TCA                            1:17.78  
      35.65   42.13                                                
 13 Gonzales, Joshua          14 MIDTOWN                        1:17.95  
      37.59   40.36                                                
 14 Burgett, Chase            13 TCA                            1:19.12  
      38.34   40.78                                                
 -- Romero, Tyler             13 CHAMISA HILLS                       DQ  
      38.33   41.44                                                
 -- Fatta, Matt               13 TCA                                 NS  
 
Event 29  Women 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:01.70   7/27/2003 CARLY MITCHELL, YMCA                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crooks, Lydia             15 DNSW                           1:08.26  
      32.96   35.30                                                
  2 Turner, Caitlyn           17 ACC                            1:08.43  
      33.04   35.39                                                
  3 Bryson, Allie             17 TANOAN                         1:09.00  
      30.04   38.96                                                
  4 Esquibel, Nicole          15 STINGRAYS                      1:09.47  
      32.10   37.37                                                
  5 Casaus, Anna              15 FHCC                           1:09.86  
      32.59   37.27                                                
  6 Huber, Hayley             15 RIVERPOINT                     1:10.30  
      33.11   37.19                                                
  7 Beasley, Shelby           16 HPSW                           1:10.56  
      31.32   39.24                                                
  8 Branch, Abby              15 DNSW                           1:10.83  
      33.56   37.27                                                
  9 Garavaglia, Amanda        16 HPSW                           1:10.90  
      32.38   38.52                                                
 10 McGee, Logan              18 ACC                            1:11.29  
      33.99   37.30                                                
 11 Bradford, Chelsea         15 FHCC                           1:12.22  
      33.36   38.86                                                
 12 North, Tiva               17 FHCC                           1:12.23  
      34.05   38.18                                                
 13 Christon, Jenn            18 TANOAN                         1:12.72  
      32.79   39.93                                                
 14 Williams, Cami            16 STINGRAYS                      1:14.94  
      34.71   40.23                                                
 15 Jojola, Amber             17 JCC                            1:19.11  
      36.26   42.85                                                
 16 Morrow, Sara              17 RIO RANCHO                     1:21.69  
      38.84   42.85                                                
 
Event 30  Men 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
    SUNDANCE: R 56.13   7/27/2002 NATHANIEL LENKE, Four Hills                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellis, Chris              17 STINGRAYS                        58.06  
      27.23   30.83                                                
  2 Orner, Jonathon           18 HPSW                           1:00.40  
      27.67   32.73                                                
  3 Grout, Jimmy              17 TANOAN                         1:00.55  
      27.81   32.74                                                
  4 Farley, Josh              18 TANOAN                         1:01.35  
      30.31   31.04                                                
  5 Feng, Elliot              15 FHCC                           1:01.46  
      28.46   33.00                                                
  6 Bennett, Trevor           15 YMCA                           1:03.44  
      28.31   35.13                                                
  7 Langsfeld, Joel           15 YMCA                           1:04.99  
      29.46   35.53                                                
  8 Arias, Ross               16 TANOAN                         1:05.86  
      29.66   36.20                                                
  9 Baumgardner, Kameron      16 YMCA                           1:06.61  
      29.97   36.64                                                
 10 Frodgue, Niko             15 YMCA                           1:07.78  
      32.03   35.75                                                
 11 Reagan, Jack              16 TCA                            1:08.45  
      30.68   37.77                                                
 12 Bohnoff, Chris            17 HPSW                           1:08.71  
      33.01   35.70                                                
 13 Crown, Shane              16 HPSW                           1:10.01  
      34.30   35.71                                                
 14 Regan, Eric               16 CHAMISA HILLS                  1:10.65  
      33.31   37.34                                                
 15 Herring, Andrew           15 MIDTOWN                        1:15.47  
      34.85   40.62                                                
 16 Sanchez, Victor           18 RIO RANCHO                     1:16.58  
      34.19   42.39                                                
 
Event 31  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 19.00    7/1/1995 SUMMER ABT, Riverpoint                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St. John, Gillian          8 TANOAN                           19.75  
  2 Doyle, Erin                8 DNSW                             20.74  
  3 Meyer-Hagen, Claire        6 YMCA                             21.38  
  4 Robison, Kelsey            8 TANOAN                           21.83  
  5 Fellows, Adrianna          8 TANOAN                           22.07  
  6 Reinhart, Temple           8 ACC                              23.10  
  7 Stockton, Abby             8 YMCA                             23.42  
  8 Link, Remy                 8 HPSW                             23.59  
  9 Gorham, Anika              8 TANOAN                           23.79  
 10 Wyant, Meredith            7 JCC                              24.33  
 11 Scholand, Aine             8 HPSW                             24.36  
 12 Seigel, Jenna              8 YMCA                             25.22  
 13 Weaks, Isabella            8 RIVERPOINT                       25.23  
 14 Baca, Julia                8 TCA                              25.52  
 15 Kelley, Isabella           8 JCC                              25.80  
 16 Schneider, Kendall         8 TCA                              27.88  
 
Event 32  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 18.17   7/20/2001 ADAM STRICKMAN, Highpoint                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zolyomi, Bence             8 YMCA                             20.54  
  2 Meyer-Hagen, Caleb         8 YMCA                             20.92  
  3 Salazar, Santiago          8 CHAMISA HILLS                    23.27  
  4 Airheart, CJ               8 DNSW                             23.64  
  5 Burrows, Corey             8 TIGER SHARKS                     23.84  
  6 Simons, Pablo              8 TCA                              24.04  
  7 Briggs, Wyatt              8 FHCC                             24.13  
  8 Jordan, Spencer            7 HPSW                             24.15  
  9 Gottsch, Will              7 TANOAN                           25.09  
 10 Davis, Brandon             7 RIVERPOINT                       25.18  
 11 Allen, Sean                8 TCA                              25.42  
 12 Jenkins, Kameron           7 RIVERPOINT                       25.88  
 13 Gullick, Hank              8 TANOAN                           25.94  
 14 Atkins, Brandon            7 TANOAN                           26.16  
 15 Brown, David               8 YMCA                             27.41  
 16 Honeycutt, Trey            8 JCC                              27.60  
 
Event 33  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 16.31    8/1/1991 DIONNE HILDAGO, Belen                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Brooks           10 ACC                              17.48  
  2 Hugg, Daryan              10 RIVERPOINT                       18.38  
  3 Christiansen, Abigayle    10 YMCA                             18.43  
  4 Cooper, Dixie             10 TANOAN                           18.89  
  5 Meyer-Hagen, Jewel         9 YMCA                             19.37  
  6 Pliel-Pino, Tatiana       10 RIVERPOINT                       20.16  
  7 McClanahan, Jenna          9 TANOAN                           20.44  
  8 Martinez, Jolene          10 BELEN                            20.45  
  9 Seckler, Megan            10 HPSW                             20.71  
 10 Mendoza, Paige            10 CHAMISA HILLS                    20.79  
 11 Tapia, Taylor              9 RIVERPOINT                       20.81  
 12 Banks, Kassidy             9 RIVERPOINT                       20.83  
 13 Phillips, Marisa          10 TCA                              20.84  
 14 Leuenberger, Samantha      9 JCC                              21.19  
 15 Pollack, Stacy             9 FHCC                             21.45  
 16 Reimholz, Bailey           9 TCA                              22.79  
 
Event 34  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 15.27   7/25/1999 MARK WILBER, YMCA                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckman, Monty            9 YMCA                             18.78  
  2 McGregor, Davis           10 HPSW                             19.09  
  3 Brown, Conor              10 TANOAN                           19.25  
  4 Wrege, Grant               9 TANOAN                           19.49  
  5 Gardner, Sam              10 MIDTOWN                          19.67  
  6 Ward, Brandon              9 YMCA                             19.68  
  7 Dow, Seth                 10 TIGER SHARKS                     19.69  
  8 Gottsch, Joe              10 TANOAN                           20.07  
  9 Tebo, Luke                10 YMCA                             20.19  
 10 Kenning, Bradley           9 HPSW                             20.28  
 11 Pierotti, Philip           9 TCA                              20.53  
 12 McCallon, Austin          10 FHCC                             20.61  
 13 Dekker, Luke               9 DNSW                             22.12  
 14 Morrow, Andrew            10 RIO RANCHO                       22.91  
 15 Barnes, Sammy              9 TIGER SHARKS                     23.45  
 16 Hudgeons, Josh            10 CHAMISA HILLS                    25.04  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 31.29   7/23/2004 KELLI WILLIAMS, Los Lunas                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Giesler, Kaitlin          12 YMCA                             31.98  
  2 Heermann, Laura           12 YMCA                             32.81  
  3 Devoti, Andriana          12 MIDTOWN                          34.09  
  4 Arthur, Jeanne            12 HPSW                             35.69  
  5 Houliston, Lauren         12 DNSW                             36.15  
  6 Kline, Kendall            11 TANOAN                           36.31  
  7 Fleddermann, Lauren       12 TCA                              36.86  
  8 Mike, Aanika              11 TCA                              37.33  
  9 Anderson, Nicole          12 TANOAN                           37.37  
 10 Schunk, Hattie            11 HPSW                             37.75  
 11 House, Cassie             11 CHAMISA HILLS                    38.14  
 12 Ellis, Lana               12 STINGRAYS                        38.78  
 13 Glass, Shannon            12 TANOAN                           38.83  
 14 Gorley, Samantha          12 YMCA                             39.79  
 15 Wylie, Alexis             11 FHCC                             41.02  
 -- Peterson, Lauren          11 CHAMISA HILLS                       DQ  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 30.46   7/27/2002 MACK PUHL, Tanoan                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zibbon, Kyle              12 HPSW                             35.72  
  2 Pratt, Grayson            12 TANOAN                           35.81  
  3 Berling, Sammy            11 YMCA                             36.65  
  4 Johannes, Karl            11 YMCA                             36.73  
  5 Brennan, Benjamin         12 ACC                              37.94  
  6 Key, Cody                 11 RIVERPOINT                       38.37  
  7 Tillery, Kris             11 TANOAN                           38.67  
  8 Roberson, Ian             11 YMCA                             38.69  
  9 Gordon, Alec              11 TANOAN                           38.98  
 10 Smatana, Dennis           12 HPSW                             39.81  
 11 Key, Brandon              11 RIVERPOINT                       41.19  
 12 Hanks, Jonah              11 FHCC                             41.26  
 13 Sedillo, Brad             11 FHCC                             44.74  
 14 Axen, Nick                12 CHAMISA HILLS                    45.91  
 -- Simons, Harrison          11 TCA                                 DQ  
 -- Weingardt, Collin         11 JCC                                 DQ  
 
Event 37  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:04.91   7/22/2006 MICHELLE HOWELL, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Michelle          13 YMCA                           1:04.91R 
      30.96   33.95                                                
  2 Williams, Kelli           14 STINGRAYS                      1:06.73  
      32.60   34.13                                                
  3 Huber, Hannah             13 RIVERPOINT                     1:09.87  
      34.10   35.77                                                
  4 Grant, Paige              14 YMCA                           1:14.08  
      33.90   40.18                                                
  5 Kline, Kelley             14 TANOAN                         1:15.14  
      35.71   39.43                                                
  6 Key, Bridget              13 RIVERPOINT                     1:15.97  
      36.46   39.51                                                
  7 Siemon, Stacy             14 TANOAN                         1:17.56  
      37.78   39.78                                                
  8 Byndas, Jackie            14 CHAMISA HILLS                  1:18.21  
      37.60   40.61                                                
  9 SanNicolas, Toby          14 STINGRAYS                      1:18.81  
    1:18.78    0.03                                                
 10 Mele, Serae               14 CHAMISA HILLS                  1:19.51  
      38.31   41.20                                                
 11 Spencer, Marissa          13 FHCC                           1:19.80  
      38.21   41.59                                                
 12 Creel, Kynsey             13 DNSW                           1:20.83  
      39.03   41.80                                                
 13 Adame, Vanessa            14 RIO RANCHO                     1:21.54  
      39.90   41.64                                                
 14 Gavin, Camille            14 HPSW                           1:21.67  
      37.92   43.75                                                
 15 Powers, Emily             13 HPSW                           1:24.26  
      40.70   43.56                                                
 16 Leuenberger, Jessica      13 JCC                            1:25.91  
      41.22   44.69                                                
 
Event 38  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:02.44   7/25/2004 MACK PUHL, Tanoan                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Tristan          13 YMCA                           1:03.10  
      30.50   32.60                                                
  2 Berling, Adam             13 YMCA                           1:06.90  
      32.91   33.99                                                
  3 Lutz, Ryan                14 HPSW                           1:08.57  
    1:08.51    0.06                                                
  4 Wambold, Dylan            14 TCA                            1:09.79  
      34.72   35.07                                                
  5 Lorenzen, Luke            14 YMCA                           1:10.93  
    1:11.07                                                        
  6 Djang, Duncan             14 TANOAN                         1:11.04  
      34.90   36.14                                                
  7 Leggott, Gabe             13 TCA                            1:11.16  
      34.62   36.54                                                
  8 Massey, Brian             14 MIDTOWN                        1:12.31  
      34.21   38.10                                                
  9 Berling, Ben              14 YMCA                           1:15.51  
      35.65   39.86                                                
 10 Higgins, Daniel           14 RIO RANCHO                     1:17.41  
      38.71   38.70                                                
 11 Pliel-Pino, Gabriel       13 RIVERPOINT                     1:17.74  
      38.56   39.18                                                
 12 Collins, Brennan          14 ACC                            1:17.99  
      38.10   39.89                                                
 13 Dexter, Ben               13 TCA                            1:18.07  
      37.94   40.13                                                
 14 Rodriguez, Tomas          14 BELEN                          1:19.02  
      38.30   40.72                                                
 15 Towner, Jake              14 TANOAN                         1:21.21  
    1:21.08    0.13                                                
 16 Mahoney, Patrick          13 FHCC                           1:39.93  
      46.10   53.83                                                
 
Event 39  Women 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:05.83   7/22/2006 SHELBY BEASLEY, HPSW                       
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beasley, Shelby           16 HPSW                           1:05.83R 
      32.08   33.75                                                
  2 Christon, Jenn            18 TANOAN                         1:09.35  
      33.41   35.94                                                
  3 Bradford, Chelsea         15 FHCC                           1:13.68  
      35.40   38.28                                                
  4 North, Tiva               17 FHCC                           1:14.37  
      35.92   38.45                                                
  5 Bryson, Jennifer          15 DNSW                           1:18.80  
      38.49   40.31                                                
  6 Nelson, Penny             15 TANOAN                         1:19.10  
      38.46   40.64                                                
  7 Mike, Arika               15 TCA                            1:19.39  
      39.44   39.95                                                
  8 Dufault, Kerri            16 HPSW                           1:19.55  
      38.28   41.27                                                
  9 Hatch, Cynthia            16 RIO RANCHO                     1:21.39  
      40.06   41.33                                                
 10 Motley, Marissa           15 YMCA                           1:21.74  
      39.17   42.57                                                
 11 Spencer, Caity            15 FHCC                           1:23.11  
      39.89   43.22                                                
 12 Carrasco, Alysha          15 BELEN                          1:32.50  
    1:32.91                                                        
 -- Thompson, Stevie          15 BELEN                               NS  
 
Event 40  Men 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 56.43   7/24/2005 ASHER WEINBERG, TCA-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Orner, Jonathon           18 HPSW                           1:01.02  
      29.68   31.34                                                
  2 Grout, Jimmy              17 TANOAN                         1:01.29  
      29.63   31.66                                                
  3 Feng, Elliot              15 FHCC                           1:01.70  
      30.89   30.81                                                
  4 Hagg, Mickey              15 YMCA                           1:02.39  
      30.00   32.39                                                
  5 Bohnoff, Chris            17 HPSW                           1:08.72  
      33.75   34.97                                                
  5 Arias, Ross               16 TANOAN                         1:08.72  
      33.17   35.55                                                
  7 Reeve, Tony               15 TANOAN                         1:14.95  
      34.81   40.14                                                
  8 Berry, Derek              16 HPSW                           1:16.05  
      36.36   39.69                                                
 
Event 41  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:08.23   7/22/2006 TANOAN SWIM TEAM, TANOAN                   
                         D Turon, A Fellows, A Gorham, G St. John          
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            1:08.23R 
     1) Turon, Dana 8                   2) Fellows, Adrianna 8            
     3) Gorham, Anika 8                 4) St. John, Gillian 8            
       43.66    24.57                                                      
  2 HIGHPOINT                                                   1:12.57  
     1) Rivenbark, Ellie 7              2) Scholand, Aine 8               
     3) Link, Remy 8                    4) Endsley, Kate 8                
       36.82    35.75                                                      
  3 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         1:14.42  
     1) Hightower, Kaycee 8             2) Weaks, Isabella 8              
     3) McDowell, Caitlyn 8             4) Key, Amanda 8                  
       46.92    27.50                                                      
  4 YMCA DOLPHINS                                               1:19.64  
     1) Meyer-Hagen, Claire 6           2) Rivas, Rayne 8                 
     3) Seigel, Jenna 8                 4) Stockton, Abby 8               
       41.05    38.59                                                      
  5 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     1:21.71  
     1) Kelley, Isabella 8              2) Wyant, Meredith 7              
     3) Lash, Madison 7                 4) Weingardt, Karin 8             
       44.20    37.51                                                      
  6 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    1:25.85  
     1) Fidel, Libby 8                  2) Reinhart, Temple 8             
     3) Riccobene, Annika 8             4) Zanios, Talitha 7              
       52.63    33.22                                                      
  7 TCA                                                         1:26.73  
     1) Leggott, Allison 7              2) Cooper, Ashley 7               
     3) Fleddermann, Kathryn 7          4) Heflin, Olivia 7               
       49.35    37.38                                                      
  8 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:34.62  
     1) Bruckner, Kate 7                2) Baur, Maren 6                  
     3) Wittler, Riley 8                4) Trainor, Samantha 8            
     1:05.01    29.61                                                      
  9 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    1:37.12  
     1) Morales, Kimber 8               2) Pacheco, Nicolette 8           
     3) McMillan, Lindsey 8             4) Spooner, Tristen 8             
       50.78    46.34                                                      
 10 BELEN HURRICANES                                            1:47.21  
     1) Benavidez, Joelle 7             2) Aguirre, Pilar 6               
     3) Torres, Mickayla 7              4) Romero, Yanesa 8               
       54.34    52.87                                                      
 11 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:48.61  
     1) Kerns, Mirisa 8                 2) Candelaria, Miranda 8          
     3) Williams, Shannae 7             4) Romero, Reyna 8                
       53.03    55.58                                                      
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                              X1:35.15  
       55.16    39.99                                                      
 -- SOCORRO STINGRAYS                                                DQ  
     1) Chavez, Aurelia 6               2) Cutchall, Melissa 7            
     3) Hofner, Valeria 7               4) Hofner, Stephanie 7            
     1:29.18    53.25                                                      
 -- MIDTOWN MARLINS                                                  NS  
 
Event 42  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:05.24   7/22/2006 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         D Lee, S Johannes, C Meyer-Hagen, W Stanopiewicz  
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:05.24R 
     1) Lee, Duncan 8                   2) Johannes, Seth 8               
     3) Meyer-Hagen, Caleb 8            4) Stanopiewicz, Will 8           
       31.68    33.56                                                      
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            1:21.73  
     1) Gullick, Hank 8                 2) Willingham, Landon 7           
     3) Westerberg, Michael 8           4) Turon, Wesley 6                
       42.53    39.20                                                      
  3 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         1:26.32  
     1) Davis, Brandon 7                2) Perez, Corey 7                 
     3) Jenkins, Kameron 7              4) Clifford, Troy 8               
       47.11    39.21                                                      
  4 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     1:31.51  
     1) Kesner, Isaac 7                 2) Rigg, Nolan 8                  
     3) Honeycutt, Trey 8               4) Otts, Jack 8                   
       48.31    43.20                                                      
  5 TCA                                                         1:32.52  
     1) Simons, Pablo 8                 2) Allen, Sean 8                  
     3) Miller, Gavin 8                 4) Simons, Sean 7                 
       43.59    48.93                                                      
  6 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    1:38.54  
     1) Lines, Christian 7              2) Mickelsen, Eric 8              
     3) Mendoza, Dalton 6               4) Salazar, Santiago 8            
       46.60    51.94                                                      
  7 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:59.07  
     1) Campos, Andres 8                2) Jaramillo, Henry 6             
     3) Lupi, Mitchell 7                4) Sharp, Cayden 8                
       58.14  1:00.93                                                      
 -- FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                          DQ  
     1) Sluder, Matthew 8               2) Vinson, Whit 8                 
     3) Sikelianos, Drake 8             4) Briggs, Wyatt 8                
       46.03    44.42                                                      
 -- HIGHPOINT                                                        DQ  
     1) Korsan, Gavin 8                 2) Jordan, Spencer 7              
     3) Lowther, Brian 8                4) Davis, Wolf 7                  
       48.27    40.86                                                      
 -- MIDTOWN MARLINS                                                  DQ  
     1:06.99    48.28                                                      
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                                   XNS  
 
Event 43  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 59.34   7/24/2004 MIDTOWN                                      
                       R MAESTAS, M BURTON, A DEVOTI, J REMER            
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:00.21  
     1) Fox, Anne 10                    2) Meyer-Hagen, Jewel 9           
     3) Christiansen, Abigayle 10       4) Stockton, Kara 9               
       30.92    29.29                                                      
  2 HIGHPOINT                                                   1:01.79  
     1) Zellner, Shelby 9               2) Seckler, Megan 10              
     3) Majewski, Annie 10              4) Veseth, Hannah 10              
       31.39    30.40                                                      
  3 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         1:03.76  
     1) Hightower, Hailey 10            2) Ruffen, Harleigh 10            
     3) Parra, Samantha 10              4) Hugg, Daryan 10                
       32.10    31.66                                                      
  4 TANOAN SWIM TEAM                                            1:07.11  
     1) Cooper, Dixie 10                2) Fellows, Nikola 10             
     3) McClanahan, Jenna 9             4) Willingham, Maranda 9          
       31.99    35.12                                                      
  5 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    1:07.40  
     1) Cook, McKenzie 9                2) Mendoza, Paige 10              
     3) Morales, Katelyn 10             4) Fenton, Madison 9              
       33.85    33.55                                                      
  6 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:08.26  
     1) Mikoloyck, Alexa 10             2) Sanchez, Erica 10              
     3) Truelock, Lucie 10              4) Pollack, Stacy 9               
       35.51    32.75                                                      
  7 TCA                                                         1:08.56  
     1) Phillips, Marisa 10             2) Burton, Natalie 9              
     3) Allen, Audrey 10                4) Sommers, Emilie 10             
       35.87    32.69                                                      
  8 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:09.88  
     1) Doyle, Mariah 9                 2) Sims, Clara 9                  
     3) Hampton, Sophia 10              4) Candelaria, Marissa 10         
       35.16    34.72                                                      
  9 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     1:10.17  
     1) Aragon, Christine 9             2) Fox, Christina 10              
     3) Leuenberger, Samantha 9         4) Fox, Nicole 10                 
       36.29    33.88                                                      
 10 MIDTOWN MARLINS                                             1:18.50  
     1) Ramirez, Allison 10             2) Timm, Kate 10                  
     3) Herring, Elizabeth 9            4) Perry, Leah 10                 
       41.51    36.99                                                      
 11 RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                   1:22.02  
     1) Morrow, Ashley 10               2) Swafford, Raylin 9             
     3) Green, Jessica 8                4) Burton, Elisabeth 10           
       43.55    38.47                                                      
 -- BELEN HURRICANES                                                 DQ  
     1) Aguirre, Reyna 9                2) Sedillo, Emily 10              
     3) Giles, Hailey 10                4) Martinez, Jolene 10            
       41.21    34.87                                                      
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                                   XNS  
 -- SOCORRO STINGRAYS                                                NS  
     1) Hofner, Valeria 7               2) Hofner, Stephanie 7            
     3) Botko, Bryn 10                  4) Stanzione, Angelina 10         
 -- ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                         NS  
 
Event 44  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 56.98   7/25/1990 HIGHPOINT                                    
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:03.37  
     1) Moore, Julian 10                2) Tebo, Luke 10                  
     3) Ward, Brandon 9                 4) Bruckman, Monty 9              
       32.45    30.92                                                      
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            1:04.02  
     1) Brown, Conor 10                 2) Gullick, Gus 10                
     3) Gottsch, Joe 10                 4) Givens, Travis 10              
       36.26    27.76                                                      
  3 HIGHPOINT                                                   1:08.62  
     1) McGregor, Davis 10              2) Sullivan, Jack 9               
     3) Arthur, Albert 9                4) Powers, Jake 10                
       33.28    35.34                                                      
  4 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     1:10.86  
     1) Talcott, Travis 10              2) Goodman, Nathan 10             
     3) Thomas, Forest 10               4) Price, Jared 10                
       35.12    35.74                                                      
  5 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:11.83  
     1) Wylie, Jesse 9                  2) Stoltzfus, David 9             
     3) McCallon, Austin 10             4) Billstrand, Tim 9              
       38.78    33.05                                                      
  6 SIERRA COUNTY SWIM TEAM                                     1:14.96  
     1) Dow, Seth 10                    2) Glines, Scott 9                
     3) Burrows, Corey 8                4) Barnes, Sammy 9                
       35.42    39.54                                                      
  7 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         1:17.56  
     1) Stumpf, Matt 10                 2) Jones, Quentin 9               
     3) Mulroy, Nolan 9                 4) Arroyo, Jeremy 10              
       37.26    40.30                                                      
  8 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    1:19.74  
     1) Fidel, Hurley 9                 2) Hebenstreit, Sam 10            
     3) Ransom, Max 7                   4) Riccobene, Liam 10             
       46.38    33.36                                                      
  9 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:25.79  
     1) Risso, Dante 9                  2) Campos, Adrian 9               
     3) Estrada, Bryan 10               4) Lupi, Ryan 10                  
       40.28    45.51                                                      
 -- SOCORRO STINGRAYS                                                DQ  
     1) Cutchall, Joseph 10             2) Davila, Benjamin 10            
     3) Flores, Ricardo 10              4) Esquival, Zebulin 10           
       56.73    44.93                                                      
 -- MIDTOWN MARLINS                                                  DQ  
       37.61    36.30                                                      
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                                   XNS  
 -- TCA                                                              NS  
 -- RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                        NS  
 
Event 45  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:54.94   7/24/2005 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         K Dobson, R Buser, L Heerman, M Howell            
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:59.83  
     1) Heermann, Laura 12              2) Stockton, Nicole 11            
     3) Foiles, Jenna 12                4) Giesler, Kaitlin 12            
       28.58    33.09    29.98    28.18                                    
  2 TCA                                                         2:02.02  
     1) Anderson, Natasha 12            2) Cooksey, Tara 12               
     3) Fleddermann, Lauren 12          4) Maestas, Rica 12               
       31.07    30.94    30.50    29.51                                    
  3 HIGHPOINT                                                   2:07.46  
     1) Schunk, Hattie 11               2) Turnham, Kira 12               
     3) Tiefa, Alexis 11                4) Arthur, Jeanne 12              
       32.94    32.24    33.07    29.21                                    
  4 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:08.77  
     1) Fine, Taylor 12                 2) McCallon, Dallas 11            
     3) Wolfe, Jessica 12               4) Wylie, Alexis 11               
       33.52    32.16    32.43    30.66                                    
  5 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     2:15.75  
     1) Talcott, Roushon 11             2) Otts, Sarah 11                 
     3) Ediger, Emily 11                4) Olona, Sarah 12                
       33.00    35.51    36.95    30.29                                    
  6 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    2:16.78  
     1) House, Cassie 11                2) Fenton, Morgan 11              
     3) Tafoya, Vanessa 11              4) Salinas, Amy 12                
       42.07    26.34    36.51    31.86                                    
  7 ALBUQUERQUE COUNTRY CLUB                                    2:21.00  
     1) Brennan, Brooks 10              2) Rivera, Catherine 12           
     3) Riccobene, Grace 11             4) Raby, Nina 11                  
       41.56    25.29    34.64    39.51                                    
  8 LOS LUNAS STINGRAYS                                         2:22.09  
     1) Schollander, Andrea 12          2) Ellis, Lana 12                 
     3) Vering, Dallas 12               4) Jaramillo, Jolene 12           
       36.62    35.73    35.44    34.30                                    
  9 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         2:32.90  
     1) Dewig, Kamryn 12                2) McGuire, Karen 11              
     3) Glass, Kaitlyn 11               4) Talmadge, Arianna 11           
       34.88    42.52    16.33    59.17                                    
 10 SOCORRO STINGRAYS                                           2:37.36  
     1) Vinson, Jordan 12               2) Contreras, DamiAna 11          
     3) Anaya, Mariah 12                4) Contreras, JeriAna 11          
       38.72    38.90    44.95    34.79                                    
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                              X2:14.39  
       34.49    32.28    35.28    32.34                                    
 -- TANOAN SWIM TEAM                                                 DQ  
     1) Maynard, Kaylee 11              2) Schmille, Natalie Janae 12     
     3) Anderson, Nicole 12             4) Lamey, Alexa 12                
       33.88    31.80    33.02    31.11                                    
 -- SIERRA COUNTY SWIM TEAM                                          NS  
     1) Barnes, Jasmine 12              2) Womack, McKaylah 12            
     3) Trujillo, Megan 12              4) Brinkman, Beverly 12           
 -- BELEN HURRICANES                                                 NS  
     1) Nix, Jordan 12                  2) Baca, Loryn 11                 
     3) Baca, Katrina 12                4) Rivera, Rebekah 12             
 -- RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                        NS  
 -- MIDTOWN MARLINS                                                  NS  
     1) Gonzales, Sarah 12              2) Neeb Kuchar, Jenna 12          
     3) Neeb Kuchar, Abby 11            4) Devoti, Andriana 12            
 
Event 46  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:52.18   7/27/2003 YMCA                                       
                         N VIGIL, K KAULA, N HEERMAN, T BENNETT            
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               2:04.72  
     1) Berling, Sammy 11               2) Roberson, Warren 12            
     3) Roberson, Ian 11                4) Bruckman, Charles 12           
       32.29    30.89    31.23    30.31                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            2:06.23  
     1) Tillery, Kris 11                2) Eker, Nick 12                  
     3) Pratt, Grayson 12               4) Maxey, Ryan 12                 
       32.36    31.64    30.85    31.38                                    
  3 HIGHPOINT                                                   2:11.19  
     1) Albarran, Alex 12               2) O'Hea, Ryan 11                 
     3) Babuska, Tomas 11               4) Zibbon, Kyle 12                
       32.55    33.72    38.78    26.14                                    
  4 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         2:17.73  
     1) Key, Cody 11                    2) Key, Brandon 11                
     3) Dewig, Kevin 11                 4) Chavez, David 12               
       33.79    18.84    51.43    33.67                                    
  5 TCA                                                         2:20.62  
     1) Croasdell, James 11             2) Hartman, Elliott 11            
     3) Phillips, Michael 12            4) Owen, Thomas 11                
       35.22    35.48    35.42    34.50                                    
  6 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:20.85  
     1) Sedillo, Brad 11                2) Hanks, Jonah 11                
     3) Roach, Devin 12                 4) Billstrand, Brian 11           
       41.55    31.29    35.23    32.78                                    
  7 LOS LUNAS STINGRAYS                                         2:21.10  
     1) Taylor, Brandon 12              2) Lovato, Shane 12               
     3) Perea, Jason 12                 4) Sanchez, Jordan 11             
       34.63    38.82    34.12    33.53                                    
  8 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     2:43.25  
     1) Harms, Christopher 12           2) Ruiz, Angelo 12                
     3) Rigg, Tanner 11                 4) Weingardt, Collin 11           
       42.53    38.24    46.92    35.56                                    
 -- RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                        DQ  
     1) Swafford, Jeremy 11             2) O'Hara, Sheamus 11             
     3) Wilhelmsen, Ezra 10             4) Morrow, Andrew 10              
       38.42    41.90    45.84    45.99                                    
 -- CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                         DQ  
     1) Axen, Nick 12                   2) McCravey, Justin 11            
     3) Hudgeons, Josh 10               4) Moore, Jacob 10                
       46.05    36.62    41.42    33.71                                    
 -- SOCORRO STINGRAYS                                                NS  
     1) Ruff, Malcolm 11                2) Peralta, Charles 12            
     3) Malone, Luke 12                 4) Arevalo, Jose 12               
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                                   XNS  
 -- MIDTOWN MARLINS                                                  NS  
     1) Ibarra, Dario 12                2) Ibarra, Isaias 10              
     3) Grant, Jacob 10                 4) Jewsawusde, Pititaj 12         
 
Event 47  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:49.88   7/27/2003 YMCA                                       
                         A MARTINEZ, M DAUGHERTY, A FARMER, R FOX          
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         1:52.17  
     1) Hollowwa, Marissa 13            2) Huber, Hannah 13               
     3) Hightower, Riley 14             4) Cleto, Kassandra 13            
       27.08    28.61    28.99    27.49                                    
  2 YMCA DOLPHINS                                               1:52.21  
     1) Dobson, Kayla 13                2) Grant, Paige 14                
     3) Buser, Rachel 13                4) Howell, Michelle 13            
       29.17    28.87    28.08    26.09                                    
  3 TANOAN SWIM TEAM                                            1:54.47  
     1) Golliher, Nicole 14             2) Atkins, Morgan 14              
     3) Siemon, Stacy 14                4) Kline, Kelley 14               
       35.59    22.34    29.12    27.42                                    
  4 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:56.94  
     1) D'Arcangeli, Kayla 13           2) Jaramillo, Kaitlin 14          
     3) Vering, Deanna 14               4) Williams, Kelli 14             
       29.88    30.05    30.13    26.88                                    
  5 TCA                                                         1:57.13  
     1) Cooksey, Mary 14                2) Hill, Bridget 14               
     3) Lemon, Tess 13                  4) Ellingboe, Kristen 13          
       29.86    29.01    29.45    28.81                                    
  6 HIGHPOINT                                                   1:58.32  
     1) Schunk, Sofie 14                2) Wesselman, Leah 13             
     3) Gavin, Camille 14               4) Mercier, Hannah 14             
       29.35    31.71    29.20    28.06                                    
  7 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    2:02.74  
     1) McCravey, Megan 14              2) Liesee, Rachel 13              
     3) Mele, Serae 14                  4) Byndas, Jackie 14              
       29.85    33.13    30.92    28.84                                    
  8 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:09.30  
     1) Grout, Taylor 13                2) Swartz, Jessi 13               
     3) Spencer, Marissa 13             4) Brocato, Terisse 14            
       32.45    35.97    31.45    29.43                                    
  9 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     2:14.97  
     1) Sjaardema, Tracy 13             2) Noya, Taylor 14                
     3) Kesner, Melanie 13              4) Messier, Kate 13               
       38.86    31.39    32.68    32.04                                    
 10 SIERRA COUNTY SWIM TEAM                                     2:28.26  
     1) Farner, Victoria 14             2) Sallee, Christi 14             
     3) Trujillo, Samantha 13           4) Sanchez, Kristen 13            
       40.68    38.52    27.86    41.20                                    
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                                   XDQ  
       31.84    35.10    31.71    30.99                                    
 -- RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                        NS  
 
Event 48  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:40.16    7/1/1994 HIGHPOINT                                  
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 YMCA DOLPHINS                                               1:45.40  
     1) Lorenzen, Luke 14               2) Berling, Adam 13               
     3) Bennett, Tristan 13             4) Kaula, Kalani 14               
       29.19    27.23    25.21    23.77                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            1:50.39  
     1) Hanson, Elliot 13               2) Maynard, Johnny 14             
     3) Towner, Jake 14                 4) Djang, Duncan 14               
       26.62    29.93    28.10    25.74                                    
  3 TCA                                                         1:51.27  
     1) Leggott, Gabe 13                2) Wambold, Dylan 14              
     3) Wade, Scott 14                  4) Young, Jesse 14                
       28.76    29.87    26.58    26.06                                    
  4 HIGHPOINT                                                   1:53.23  
     1) Lutz, Ryan 14                   2) Dufault, Jason 13              
     3) Roth, Cullen 14                 4) Babuska, Pavel 14              
       26.25    30.18    30.78    26.02                                    
  5 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:53.44  
     1) D'Arcangeli, Cameron 14         2) Kessler, William 14            
     3) Sims, Jeff 14                   4) Sanchez, Raymond 13            
       28.00    29.56    28.72    27.16                                    
  6 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         2:06.09  
     1) McVey, Kendall B 13             2) Chavez, Daniel 14              
     3) Stumpf, John 12                 4) Pliel-Pino, Gabriel 13         
       33.94    30.65    33.23    28.27                                    
  7 MIDTOWN MARLINS                                             2:06.97  
     1) Dal Santos, Quentin 13          2) Tafoya, Tobias 14              
     3) Galemore, Chris 13              4) Massey, Brian 14               
       33.72    34.59    29.96    28.70                                    
  8 SOCORRO STINGRAYS                                           2:20.74  
     1) Vinson, Derrick 13              2) Hoffner, Hans 11               
     3) Esquival, Zachary 13            4) Stanzione, Gaetano 14          
       37.23    39.70    41.61    22.20                                    
  9 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     2:27.05  
     1) Kesner, Michael 13              2) Price, Jake 13                 
     3) Thomas, Trevor 13               4) Rigg, Brady 13                 
       35.56    42.15    35.74    33.60                                    
 10 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:27.95  
     1) Sanchez, Ricky 12               2) Giblin, Max 12                 
     3) Mahoney, Patrick 13             4) Bradford, Joshua 12            
       37.79    39.24    32.78    38.14                                    
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                              X1:56.87  
       29.13    33.87    29.70    24.17                                    
 -- RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                        NS  
 
Event 49  Women 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:45.17   7/25/1999 CAC                                        
                         B SALZBRENNER, L MCCLOSKY, B ZUTAVERN, C MCADAMS  
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            1:51.62  
     1) Nelson, Penny 15                2) Wilber, Maegan 18              
     3) Kelly, Katelyn 17               4) Bryson, Allie 17               
       28.36    27.70    29.37    26.19                                    
  2 HIGHPOINT                                                   1:54.03  
     1) Garavaglia, Amanda 16           2) Casciano, Erica 15             
     3) Beasley, Shelby 16              4) Bear, JJ 16                    
       28.72    29.01    28.55    27.75                                    
  3 LOS LUNAS STINGRAYS                                         1:57.65  
     1) Esquibel, Nicole 15             2) Byrne, Caitlin 16              
     3) Rodarte, Jasmine 16             4) Williams, Cami 16              
       28.59    30.30    30.46    28.30                                    
  4 YMCA DOLPHINS                                               1:59.78  
     1) Motley, Marissa 15              2) Boivin, Aubree 16              
     3) Frodgue, Jazmyne 13             4) Smatana, Cassie 15             
       32.34    30.52    29.04    27.88                                    
  5 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     2:00.09  
     1) North, Tiva 17                  2) Spencer, Caity 15              
     3) Casaus, Anna 15                 4) Bradford, Chelsea 15           
       29.88    33.62    27.81    28.78                                    
  6 RIVERPOINT PIRAHNAS                                         2:04.37  
     1) Grafe, Elise 16                 2) Key, Bridget 13                
     3) Jones, Rachel 13                4) Huber, Hayley 15               
       30.82    31.48    33.32    28.75                                    
  7 TCA                                                         2:07.29  
     1) Reagan, Victorya 13             2) Mike, Arika 15                 
     3) Thompson, Julia 13              4) Supple, Monet 15               
       36.53    31.18    30.31    29.27                                    
  8 RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                   2:08.26  
     1) Adame, Felicia 11               2) Hatch, Cynthia 16              
     3) Furlano, Sarah 13               4) Hatch, Melissa 17              
       33.45    31.20    32.82    30.79                                    
  9 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     2:10.34  
     1) George, Melanie 15              2) Lein, Katie 17                 
     3) Jojola, Amber 17                4) Jojola, Lauren 16              
       30.25    46.43    25.07    28.59                                    
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                              X1:51.16  
       27.85    27.61    27.96    27.74                                    
 -- BELEN HURRICANES                                                 NS  
     1) Carrasco, Alysha 15             2) Thompson, Stevie 15            
     3) Thompson, Sarah 15              4) Lovato, Shawnna 15             
 
Event 50  Men 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:32.08   7/23/2000 DEL NORTE                                  
                         A LEWIS, M WROLSTAD, E WROLSTAD, B BECK           
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            1:33.44  
     1) Farley, Josh 18                 2) Grout, Jimmy 17                
     3) Kupferer, Zak 16                4) Hillman, Zach 17               
       23.22    24.45    23.33    22.44                                    
  2 FOUR HILLS COUNTRY CLUB                                     1:37.77  
     1) Spencer, Curtis 17              2) Feng, Elliot 15                
     3) Feng, Tom 18                    4) Cloak, Mike 18                 
       25.37    24.80    24.12    23.48                                    
  3 YMCA DOLPHINS                                               1:41.12  
     1) Burdge, Colin 16                2) Hagg, Mickey 15                
     3) Langsfeld, Joel 15              4) Bennett, Trevor 15             
       25.49    25.21    25.96    24.46                                    
  4 HIGHPOINT                                                   1:42.81  
     1) Bohnoff, Chris 17               2) Albarran, Sean 15              
     3) Crown, Shane 16                 4) Orner, Jonathon 18             
       27.23    26.82    24.97    23.79                                    
  5 JEWISH COMMUNITY CENTER                                     1:51.15  
     1) Mahoney, Colton 14              2) Weingardt, Kendall 13          
     3) Olona, Jason 14                 4) Schwers, Clayton 15            
       27.20    28.36    29.16    26.43                                    
  6 TCA                                                         1:51.63  
     1) Burgett, Chase 13               2) Thompson, Evan 15              
     3) Reagan, Jack 16                 4) Leggott, Kyle 16               
       31.60    28.34    26.60    25.09                                    
  7 CHAMISA HILLS BARRACUDAS                                    1:54.36  
     1) Regan, Eric 16                  2) Johnsen, Andre 14              
     3) Romero, Tyler 13                4) Pyeatt, Jake 14                
       26.77    28.83    31.92    26.84                                    
  8 RIO RANCHO CITY SWIM TEAM                                   1:55.73  
     1) Sanchez, Victor 18              2) Morrow, Matthew 13             
     3) Burton, James 14                4) Higgins, Daniel 14             
       27.80    30.73    30.50    26.70                                    
 -- LOS LUNAS STINGRAYS                                              DQ  
     1) Vivani, Joseph 16               2) Sapien, Cameron 15             
     3) Ellis, Chris 17                 4) Lovato, Zachary 16             
       24.42    27.52    23.79    23.29                                    
 -- DEL NORTE SPORTS AND WELLNESS                                   XNS  
 -- MIDTOWN MARLINS                                                  NS  
     1) Herring, Andrew 15              2) Gonzales, Joshua 14            
     3) Keyes, Nicholas 17              4) Bachicha, Andrew 17            
 
Event 51  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 35.00    8/1/1991 BRITTANY BEALL, Four Hills                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 St. John, Gillian          8 TANOAN                           35.73  
  2 Endsley, Kate              8 HPSW                             38.46  
  3 Fellows, Adrianna          8 TANOAN                           39.46  
  4 Zanios, Talitha            7 ACC                              39.63  
  5 Key, Amanda                8 RIVERPOINT                       40.67  
  6 Weingardt, Karin           8 JCC                              42.15  
  7 Scholand, Aine             8 HPSW                             42.49  
  8 Gorham, Anika              8 TANOAN                           43.60  
  9 Green, Jessica             8 RIO RANCHO                       44.06  
 10 Spiess, Shannyn            8 RIVERPOINT                       44.45  
 11 Spooner, Tristen           8 CHAMISA HILLS                    45.73  
 12 Fotieo, Kirsten            8 TANOAN                           45.97  
 13 Robison, Kelsey            8 TANOAN                           46.40  
 14 Leggott, Allison           7 TCA                              47.89  
 15 Grace, Daniel              8 DNSW                             49.38  
 16 Romero, Reyna              8 STINGRAYS                        56.53  
 
Event 52  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 32.64   7/22/2006 DUNCAN LEE, YMCA                             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Duncan                8 YMCA                             32.64R 
  2 Stanopiewicz, Will         8 YMCA                             38.03  
  3 Johannes, Seth             8 YMCA                             39.52  
  4 Zolyomi, Bence             8 YMCA                             41.45  
  5 Willingham, Landon         7 TANOAN                           43.62  
  6 Burrows, Corey             8 TIGER SHARKS                     43.72  
  7 Gullick, Hank              8 TANOAN                           44.40  
  8 Turon, Wesley              6 TANOAN                           44.70  
  9 Jenkins, Kameron           7 RIVERPOINT                       45.08  
 10 Simons, Pablo              8 TCA                              45.88  
 11 Briggs, Wyatt              8 FHCC                             46.08  
 12 Salazar, Santiago          8 CHAMISA HILLS                    46.17  
 13 Airheart, CJ               8 DNSW                             47.22  
 14 Lowther, Brian             8 HPSW                             50.55  
 15 Korsan, Gavin              8 HPSW                             51.81  
 -- Medley, Trinity            8 RIO RANCHO                          NS  
 
Event 53  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 29.17    7/1/1994 CHRISTIE MCADAMS, Sandia Heights             
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Anne                 10 YMCA                             33.25  
  2 Stockton, Kara             9 YMCA                             33.62  
  3 Brennan, Brooks           10 ACC                              33.64  
  4 Hugg, Daryan              10 RIVERPOINT                       34.52  
  5 Cullen, Nicole            10 DNSW                             34.83  
  6 Seckler, Megan            10 HPSW                             35.18  
  7 Fox, Nicole               10 JCC                              35.37  
  8 Zellner, Shelby            9 HPSW                             35.72  
  9 Veseth, Hannah            10 HPSW                             35.85  
 10 Fenton, Madison            9 CHAMISA HILLS                    35.88  
 11 Cooper, Dixie             10 TANOAN                           35.99  
 12 Sommers, Emilie           10 TCA                              36.53  
 13 Hightower, Hailey         10 RIVERPOINT                       36.85  
 14 Parra, Samantha           10 RIVERPOINT                       36.99  
 15 Perry, Leah               10 MIDTOWN                          37.44  
 16 Sanchez, Erica            10 FHCC                             39.14  
 
Event 54  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 28.42   7/25/1999 MARK WILBER, YMCA                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dow, Seth                 10 TIGER SHARKS                     34.40  
  2 Ward, Brandon              9 YMCA                             34.97  
  3 Price, Jared              10 JCC                              35.27  
  4 Wrege, Grant               9 TANOAN                           35.53  
  5 Brown, Conor              10 TANOAN                           36.13  
  6 Moore, Jacob              10 CHAMISA HILLS                    36.20  
  7 Powers, Jake              10 HPSW                             36.26  
  8 Talcott, Travis           10 JCC                              37.01  
  9 Gullick, Gus              10 TANOAN                           38.42  
 10 Pierotti, Philip           9 TCA                              38.78  
 11 McCallon, Austin          10 FHCC                             39.05  
 12 Billstrand, Tim            9 FHCC                             39.20  
 13 Arroyo, Jeremy            10 RIVERPOINT                       39.68  
 14 Gottsch, Joe              10 TANOAN                           40.19  
 15 Fidel, Hurley              9 ACC                              41.60  
 -- Esquival, Zebulin         10 SOCORRO                             DQ  
 
Event 55  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 59.39   7/24/2005 MICHELLE HOWELL, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Heermann, Laura           12 YMCA                           1:03.35  
      30.70   32.65                                                
  2 Maestas, Rica             12 TCA                            1:04.36  
      31.13   33.23                                                
  3 Lamey, Alexa              12 TANOAN                         1:07.36  
      32.44   34.92                                                
  4 Fleddermann, Lauren       12 TCA                            1:08.60  
      33.29   35.31                                                
  5 Salinas, Amy              12 CHAMISA HILLS                  1:08.82  
      32.72   36.10                                                
  6 Anderson, Natasha         12 TCA                            1:10.38  
      33.41   36.97                                                
  7 McCallon, Dallas          11 FHCC                           1:10.66  
      33.81   36.85                                                
  8 Cooper, Sydney            11 TCA                            1:10.69  
      33.40   37.29                                                
  9 Adame, Felicia            11 RIO RANCHO                     1:10.75  
      34.15   36.60                                                
 10 Schmille, Natalie Janae   12 TANOAN                         1:11.14  
      33.71   37.43                                                
 11 Stockton, Nicole          11 YMCA                           1:12.41  
      35.79   36.62                                                
 12 Wolfe, Jessica            12 FHCC                           1:13.44  
      36.16   37.28                                                
 13 Talcott, Roushon          11 JCC                            1:13.82  
      35.77   38.05                                                
 14 Chevalier, Sherre         11 HPSW                           1:14.32  
      34.06   40.26                                                
 15 Tiefa, Alexis             11 HPSW                           1:15.50  
      35.18   40.32                                                
 16 Stanopiewicz, Jenna       12 YMCA                           1:16.46  
      35.49   40.97                                                
 
Event 56  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 57.93   7/24/2005 TRISTAN BENNETT, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckman, Charles         12 YMCA                           1:07.69  
      32.45   35.24                                                
  2 Eker, Nick                12 TANOAN                         1:10.51  
      33.42   37.09                                                
  3 Pratt, Grayson            12 TANOAN                         1:11.30  
      34.21   37.09                                                
  4 Roberson, Warren          12 YMCA                           1:12.10  
      34.65   37.45                                                
  5 Grace, Josiah             11 DNSW                           1:12.61  
      35.13   37.48                                                
  6 Dewig, Kevin              11 RIVERPOINT                     1:13.93  
      33.79   40.14                                                
  7 Tillery, Kris             11 TANOAN                         1:14.83  
      35.26   39.57                                                
  8 Stumpf, John              12 RIVERPOINT                     1:14.94  
      35.29   39.65                                                
  9 Phillips, Michael         12 TCA                            1:15.67  
      35.96   39.71                                                
 10 Billstrand, Brian         11 FHCC                           1:15.74  
      35.90   39.84                                                
 11 Smatana, Dennis           12 HPSW                           1:15.83  
      37.05   38.78                                                
 12 Sanchez, Jordan           11 STINGRAYS                      1:16.56  
      37.54   39.02                                                
 13 Hartman, Elliott          11 TCA                            1:18.93  
      38.82   40.11                                                
 14 Weingardt, Collin         11 JCC                            1:19.21  
      35.78   43.43                                                
 15 Laktasic, Kyle            11 HPSW                           1:19.45  
      36.91   42.54                                                
 16 Croasdell, James          11 TCA                            1:20.18  
      36.49   43.69                                                
 
Event 57  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 56.15    8/1/1991 MELISSA MOORE, Highpoint                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hollowwa, Marissa         13 RIVERPOINT                       58.74  
      28.16   30.58                                                
  2 Mercier, Hannah           14 HPSW                           1:01.59  
      29.80   31.79                                                
  3 Williams, Kelli           14 STINGRAYS                      1:02.69  
      30.23   32.46                                                
  4 Atkins, Morgan            14 TANOAN                         1:03.07  
      30.39   32.68                                                
  5 Kline, Kelley             14 TANOAN                         1:04.18  
      30.00   34.18                                                
  6 Ellingboe, Kristen        13 TCA                            1:04.70  
      30.52   34.18                                                
  7 Lemon, Tess               13 TCA                            1:04.82  
      31.45   33.37                                                
  8 Hightower, Riley          14 RIVERPOINT                     1:05.38  
      30.69   34.69                                                
  9 Jaramillo, Kaitlin        14 STINGRAYS                      1:06.06  
      31.28   34.78                                                
 10 McCravey, Megan           14 CHAMISA HILLS                  1:06.45  
      32.20   34.25                                                
 11 Schunk, Sofie             14 HPSW                           1:06.64  
      31.55   35.09                                                
 12 Dobson, Kayla             13 YMCA                           1:06.67  
      32.27   34.40                                                
 13 Bachicha, Anne            14 MIDTOWN                        1:06.72  
      32.37   34.35                                                
 14 Hill, Bridget             14 TCA                            1:07.38  
      32.01   35.37                                                
 15 Key, Bridget              13 RIVERPOINT                     1:07.90  
      31.71   36.19                                                
 16 Creel, Kynsey             13 DNSW                           1:09.20  
      32.86   36.34                                                
 
Event 58  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 50.57   7/27/2003 ZACHARY HILLMAN, CAC                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaula, Kalani             14 YMCA                             52.72  
      25.55   27.17                                                
  2 Young, Jesse              14 TCA                              58.21  
      28.37   29.84                                                
  3 Hanson, Elliot            13 TANOAN                           58.22  
      27.70   30.52                                                
  4 Sanchez, Raymond          13 STINGRAYS                        58.81  
      28.25   30.56                                                
  5 Berling, Adam             13 YMCA                           1:00.05  
      29.04   31.01                                                
  6 Wade, Scott               14 TCA                            1:00.92  
      29.57   31.35                                                
  7 Reeve, Joey               14 TANOAN                         1:02.83  
      29.47   33.36                                                
  8 Collins, Brennan          14 ACC                            1:02.86  
      29.43   33.43                                                
  9 Stanzione, Gaetano        14 SOCORRO                        1:03.19  
      29.31   33.88                                                
 10 Leggott, Gabe             13 TCA                            1:05.30  
      31.00   34.30                                                
 11 Weingardt, Kendall        13 JCC                            1:05.33  
      30.86   34.47                                                
 12 Durkis, Jason             14 DNSW                           1:05.36  
      31.27   34.09                                                
 13 Regenie, Matthew          14 DNSW                           1:06.14  
      30.26   35.88                                                
 14 Maynard, Johnny           14 TANOAN                         1:06.88  
      32.14   34.74                                                
 15 Dufault, Jason            13 HPSW                           1:07.14  
      31.88   35.26                                                
 16 Roth, Cullen              14 HPSW                           1:10.73  
      33.09   37.64                                                
 
Event 59  Women 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 55.53    8/1/1993 MELISSA MOORE, Highpoint                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryson, Allie             17 TANOAN                           59.05  
      28.43   30.62                                                
  2 Huber, Hayley             15 RIVERPOINT                       59.51  
      28.19   31.32                                                
  3 McGee, Logan              18 ACC                            1:01.00  
      29.47   31.53                                                
  4 Casaus, Anna              15 FHCC                           1:01.05  
      29.32   31.73                                                
  5 Williams, Cami            16 STINGRAYS                      1:02.08  
      30.04   32.04                                                
  6 Esquibel, Nicole          15 STINGRAYS                      1:02.21  
      30.50   31.71                                                
  7 North, Tiva               17 FHCC                           1:02.40  
      30.18   32.22                                                
  8 Dekker, Paige             15 DNSW                           1:03.14  
      29.99   33.15                                                
  9 Rivera, Marissa           16 DNSW                           1:03.44  
      30.45   32.99                                                
 10 Bear, JJ                  16 HPSW                           1:03.50  
      30.92   32.58                                                
 11 Smatana, Cassie           15 YMCA                           1:04.26  
      30.98   33.28                                                
 12 Jojola, Lauren            16 JCC                            1:04.54  
      31.18   33.36                                                
 13 Supple, Monet             15 TCA                            1:05.91  
      31.39   34.52                                                
 14 Casciano, Erica           15 HPSW                           1:06.29  
      31.28   35.01                                                
 15 Morrow, Sara              17 RIO RANCHO                     1:06.49  
      32.21   34.28                                                
 16 Nelson, Penny             15 TANOAN                         1:09.14  
      31.53   37.61                                                
 
Event 60  Men 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    SUNDANCE: R 48.74   7/24/2005 NATE FLORES, TCA-                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hillman, Zach             17 TANOAN                           49.69  
      24.21   25.48                                                
  2 Lovato, Zachary           16 STINGRAYS                        51.88  
      24.60   27.28                                                
  3 Kupferer, Zak             16 TANOAN                           52.22  
      24.68   27.54                                                
  4 Grout, Jimmy              17 TANOAN                           53.38  
      25.43   27.95                                                
  5 Bennett, Trevor           15 YMCA                             53.65  
      25.93   27.72                                                
  6 Feng, Tom                 18 FHCC                             54.27  
      25.87   28.40                                                
  7 Hagg, Mickey              15 YMCA                             54.86  
      26.65   28.21                                                
  8 Vivani, Joseph            16 STINGRAYS                        55.54  
      26.41   29.13                                                
  9 Gorman, M.J.              15 ACC                              56.86  
      26.80   30.06                                                
 10 Spencer, Curtis           17 FHCC                             57.38  
      26.47   30.91                                                
 11 Burdge, Colin             16 YMCA                             58.17  
      28.66   29.51                                                
 12 Bohnoff, Chris            17 HPSW                             58.48  
      28.49   29.99                                                
 13 Reagan, Jack              16 TCA                              58.81  
      27.93   30.88                                                
 14 Bachicha, Andrew          17 MIDTOWN                          58.91  
      28.06   30.85                                                
 15 Albarran, Sean            15 HPSW                             59.06  
      28.50   30.56                                                
 16 Regan, Eric               16 CHAMISA HILLS                  1:00.86  
      29.07   31.79                                                
 
Event 61  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 19.84    7/1/1992 JILL SOLOMON, Four Hills                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Trainor, Samantha          8 FHCC                             20.91  
  2 Endsley, Kate              8 HPSW                             23.14  
  3 Meyer-Hagen, Claire        6 YMCA                             23.85  
  3 Fleddermann, Kathryn       7 TCA                              23.85  
  5 Moleras, Molly             8 HPSW                             23.98  
  6 Spiess, Shannyn            8 RIVERPOINT                       24.25  
  7 Link, Remy                 8 HPSW                             25.02  
  8 Grace, Daniel              8 DNSW                             25.05  
  9 Spooner, Tristen           8 CHAMISA HILLS                    25.61  
 10 Heflin, Olivia             7 TCA                              25.71  
 11 McDowell, Caitlyn          8 RIVERPOINT                       26.20  
 12 Romig, Abigail             8 TCA                              26.64  
 13 Lash, Madison              7 JCC                              26.72  
 14 Robison, Kelsey            8 TANOAN                           26.76  
 -- Reinhart, Temple           8 ACC                                 DQ  
 -- Gonzales, Abbigale         8 MIDTOWN                             DQ  
 
Event 62  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 19.66    8/1/1988 LARSEN METTLER, ACC                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Meyer-Hagen, Caleb         8 YMCA                             20.31  
  2 Korsan, Gavin              8 HPSW                             21.94  
  3 Medley, Trinity            8 RIO RANCHO                       23.72  
  4 Vinson, Whit               8 FHCC                             23.85  
  5 Watson, Lucas              7 TANOAN                           25.54  
  6 Gottsch, Will              7 TANOAN                           25.66  
  7 Seaver, Ethan              8 YMCA                             26.25  
  8 Schoepke, Cole             7 HPSW                             26.53  
  9 Mickelsen, Eric            8 CHAMISA HILLS                    26.65  
 10 Lowther, Brian             8 HPSW                             26.85  
 11 Grant, Ethan               8 MIDTOWN                          28.11  
 12 Campos, Andres             8 STINGRAYS                        29.96  
 13 Chavez, Anthony            7 MIDTOWN                          30.59  
 14 Sluder, Matthew            8 FHCC                             37.65  
 -- Ransom, Max                7 ACC                                 DQ  
 -- Hassan, Mazen              7 TANOAN                              NS  
 
Event 63  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 16.91    7/1/1996 HEATHER GINN, YMCA                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Veseth, Hannah            10 HPSW                             18.71  
  2 McSorley, Meaghan         10 TCA                              19.68  
  3 Majewski, Annie           10 HPSW                             19.75  
  4 Fox, Nicole               10 JCC                              20.06  
  5 Hampton, Sophia           10 STINGRAYS                        20.43  
  6 Stanzione, Angelina       10 SOCORRO                          20.59  
  7 Hightower, Hailey         10 RIVERPOINT                       20.86  
  8 Romig, Hannah             10 TCA                              20.87  
  9 Truelock, Lucie           10 FHCC                             20.91  
 10 Mohns, Kyra                9 HPSW                             21.13  
 11 Fleddermann, Rachel       10 TCA                              21.57  
 12 Montoya, Samantha          9 FHCC                             21.77  
 13 Rorem, Julia              10 DNSW                             22.53  
 14 Kenning, Caroline          9 HPSW                             22.72  
 15 Mikoloyck, Alexa          10 FHCC                             22.84  
 16 Cooper, Dixie             10 TANOAN                           23.61  
 
Event 64  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 17.46    7/1/1996 BEN CONLEE, Midtown                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGregor, Davis           10 HPSW                             19.01  
  2 Sullivan, Jack             9 HPSW                             20.37  
  3 Moore, Julian             10 YMCA                             20.42  
  4 Watson, Nathanael         10 TANOAN                           21.01  
  5 Billstrand, Tim            9 FHCC                             21.06  
  6 Sanders, William           9 HPSW                             21.15  
  6 Kephart, Nolan            10 TCA                              21.15  
  8 Langsfeld, Jeremy          9 YMCA                             21.67  
  9 Jones, Quentin             9 RIVERPOINT                       21.92  
 10 Bruckner, Joe              9 FHCC                             22.46  
 11 Hartman, Warren            9 TCA                              22.53  
 12 Snyder, Chase             10 HPSW                             23.12  
 13 Talcott, Travis           10 JCC                              23.14  
 14 Wylie, Jesse               9 FHCC                             25.98  
 -- Hebenstreit, Sam          10 ACC                                 DQ  
 -- Rivenbark, Doug            9 HPSW                                DQ  
 
Event 65  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 35.23    7/1/1997 HEATHER GINN, YMCA                           
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cooksey, Tara             12 TCA                              37.02  
  2 Schunk, Hattie            11 HPSW                             37.38  
  3 Korsan, Lainey            11 HPSW                             37.87  
  4 Truelock, Amanda          12 FHCC                             38.08  
  5 Fine, Taylor              12 FHCC                             38.21  
  6 Lamey, Alexa              12 TANOAN                           40.61  
  7 Lutz, Madi                11 HPSW                             40.68  
  8 Anderson, Nicole          12 TANOAN                           40.80  
  9 Statkus, Amelia           12 TCA                              40.93  
 10 Harrington, Meredith      11 FHCC                             41.01  
 11 McCallon, Dallas          11 FHCC                             41.57  
 12 Peterson, Lauren          11 CHAMISA HILLS                    42.51  
 13 Salinas, Amy              12 CHAMISA HILLS                    42.56  
 14 Ellis, Lana               12 STINGRAYS                        44.11  
 15 Velott, Kayleigh          11 YMCA                             44.52  
 16 Glass, Kaitlyn            11 RIVERPOINT                       45.86  
 
Event 66  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 34.02    7/1/1997 DAVID STRICKMAN, Highpoint                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roberson, Warren          12 YMCA                             38.72  
  2 Langsfeld, John Paul      11 YMCA                             40.50  
  3 Ashcraft, Chad            12 TANOAN                           40.74  
  4 Croasdell, James          11 TCA                              41.78  
  5 Perea, Jason              12 STINGRAYS                        42.37  
  6 Ruiz, Angelo              12 JCC                              42.46  
  7 Eker, Nick                12 TANOAN                           42.55  
  8 Bradford, Joshua          12 FHCC                             43.23  
  9 Grace, Josiah             11 DNSW                             44.07  
 10 O'Hea, Ryan               11 HPSW                             44.46  
 11 Schlavin, James           12 HPSW                             44.62  
 12 Stumpf, John              12 RIVERPOINT                       44.64  
 13 Jain, Rishi               11 TANOAN                           44.89  
 14 Sanchez, Jordan           11 STINGRAYS                        47.12  
 15 Swafford, Jeremy          11 RIO RANCHO                       49.08  
 16 Axen, Nick                12 CHAMISA HILLS                    51.81  
 
Event 67  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:16.27   7/22/2006 TESS LEMON, TCA                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lemon, Tess               13 TCA                            1:16.27R 
      36.61   39.66                                                
  2 Massey, Audra             14 MIDTOWN                        1:21.00  
      38.98   42.02                                                
  3 Buser, Rachel             13 YMCA                           1:21.09  
      37.62   43.47                                                
  4 Huber, Hannah             13 RIVERPOINT                     1:21.16  
      38.38   42.78                                                
  5 Mercier, Hannah           14 HPSW                           1:21.23  
      37.92   43.31                                                
  6 Supple, Sarah             14 DNSW                           1:21.32  
      37.70   43.62                                                
  7 Turnham, Rigney           14 HPSW                           1:23.50  
      39.85   43.65                                                
  8 Atkins, Morgan            14 TANOAN                         1:23.82  
      38.91   44.91                                                
  9 Brocato, Terisse          14 FHCC                           1:24.24  
      39.30   44.94                                                
 10 Smith, Adrianna           13 DNSW                           1:24.25  
      40.76   43.49                                                
 11 Dobson, Kayla             13 YMCA                           1:25.37  
      40.04   45.33                                                
 12 Vering, Deanna            14 STINGRAYS                      1:26.28  
      39.96   46.32                                                
 13 Bachicha, Anne            14 MIDTOWN                        1:26.29  
      41.92   44.37                                                
 14 Siemon, Stacy             14 TANOAN                         1:26.57  
      39.90   46.67                                                
 15 Engler, Nicole            14 SOCORRO                        1:27.56  
      40.72   46.84                                                
 -- Furlano, Sarah            13 RIO RANCHO                          NS  
 
Event 68  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:06.93   7/25/2004 DREW COLLIER, TCA                          
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Babuska, Pavel            14 HPSW                           1:13.58  
      34.42   39.16                                                
  2 Stanzione, Gaetano        14 SOCORRO                        1:15.96  
      35.21   40.75                                                
  3 Olona, Jason              14 JCC                            1:17.49  
      36.57   40.92                                                
  4 Towner, Jake              14 TANOAN                         1:18.49  
      35.44   43.05                                                
  5 Wambold, Dylan            14 TCA                            1:19.17  
      37.11   42.06                                                
  6 D'Arcangeli, Cameron      14 STINGRAYS                      1:19.48  
      36.34   43.14                                                
  7 Goulart, Igor             13 YMCA                           1:20.20  
      37.03   43.17                                                
  8 Romero, Tyler             13 CHAMISA HILLS                  1:22.17  
      38.96   43.21                                                
  9 Burgett, Chase            13 TCA                            1:24.30  
      38.46   45.84                                                
 10 Sims, Jeff                14 STINGRAYS                      1:24.75  
      38.58   46.17                                                
 11 Reeve, Joey               14 TANOAN                         1:26.03  
      39.43   46.60                                                
 12 Tooley, Evan              14 TIGER SHARKS                   1:26.82  
      37.94   48.88                                                
 13 Dexter, Ben               13 TCA                            1:29.24  
      41.03   48.21                                                
 -- Johnsen, Andre            14 CHAMISA HILLS                       DQ  
      40.21   47.39                                                
 -- Hanson, Elliot            13 TANOAN                              DQ  
      37.54   41.91                                                
 -- Fatta, Matt               13 TCA                                 NS  
 
Event 69  Women 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:12.34   7/23/2004 AUBREY BLAIR-PATTISON, CAC                 
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Caitlyn           17 ACC                            1:13.92  
      35.00   38.92                                                
  2 Branch, Abby              15 DNSW                           1:14.47  
      34.91   39.56                                                
  3 Zarrella, Nicole          16 CHAMISA HILLS                  1:18.44  
      36.97   41.47                                                
  4 Garavaglia, Amanda        16 HPSW                           1:18.67  
      36.67   42.00                                                
  5 Casciano, Erica           15 HPSW                           1:19.87  
      37.99   41.88                                                
  6 McGee, Logan              18 ACC                            1:20.61  
      38.47   42.14                                                
  7 Grafe, Elise              16 RIVERPOINT                     1:21.16  
      37.87   43.29                                                
  8 Atkinson, Jenna           16 HPSW                           1:21.49  
      38.76   42.73                                                
  9 Boivin, Aubree            16 YMCA                           1:23.23  
      38.23   45.00                                                
 10 Bryson, Jennifer          15 DNSW                           1:24.36  
      40.70   43.66                                                
 11 Hatch, Melissa            17 RIO RANCHO                     1:24.74  
      40.53   44.21                                                
 12 Jojola, Lauren            16 JCC                            1:26.17  
      40.93   45.24                                                
 13 VanTheemsche, Lisa        16 STINGRAYS                      1:27.55  
      41.22   46.33                                                
 14 Cloak, Sadie              16 FHCC                           1:29.88  
      40.64   49.24                                                
 15 Carter, Amanda            17 TIGER SHARKS                   1:39.52  
      45.99   53.53                                                
 16 Swanson, Jenn             16 TANOAN                         1:45.73  
      49.67   56.06                                                
 
Event 70  Men 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    SUNDANCE: R 1:03.98   7/24/2005 CHRIS ELLIS, Los Lunas-NM                  
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellis, Chris              17 STINGRAYS                      1:04.55  
      30.28   34.27                                                
  2 Feng, Elliot              15 FHCC                           1:05.21  
      30.87   34.34                                                
  3 Farley, Josh              18 TANOAN                         1:07.79  
      31.28   36.51                                                
  4 Frodgue, Niko             15 YMCA                           1:09.71  
      32.68   37.03                                                
  5 Bourn, Brandon            16 YMCA                           1:10.22  
      32.78   37.44                                                
  6 Langsfeld, Joel           15 YMCA                           1:11.81  
      34.02   37.79                                                
  7 Arias, Ross               16 TANOAN                         1:14.40  
      34.49   39.91                                                
  8 Crown, Shane              16 HPSW                           1:14.72  
      35.82   38.90                                                
  9 Cloak, Mike               18 FHCC                           1:14.73  
      34.28   40.45                                                
 10 Baumgardner, Kameron      16 YMCA                           1:15.14  
      35.31   39.83                                                
 11 Schwers, Clayton          15 JCC                            1:16.78  
      36.89   39.89                                                
 12 Regan, Eric               16 CHAMISA HILLS                  1:17.19  
      35.62   41.57                                                
 13 Parsons, Dwight           18 SQWIDZ                         1:17.83  
      35.90   41.93                                                
 14 Spencer, Curtis           17 FHCC                           1:18.42  
      36.41   42.01                                                
 15 Albarran, Sean            15 HPSW                           1:21.57  
      38.79   42.78                                                
 -- Thompson, Evan            15 TCA                                 DQ  
      38.64   46.53                                                
 
Event 71  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SUNDANCE: R 15.81   7/20/2001 MICHELLE HOWELL, Del Norte                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Turon, Dana                8 TANOAN                           17.85  
  2 Rivenbark, Ellie           7 HPSW                             20.55  
  3 Doyle, Erin                8 DNSW                             21.00  
  4 Meyer-Hagen, Claire        6 YMCA                             21.29  
  5 Hightower, Kaycee          8 RIVERPOINT                       21.37  
  6 McDowell, Caitlyn          8 RIVERPOINT                       22.00  
  7 Stockton, Abby             8 YMCA                             22.15  
  8 Seigel, Jenna              8 YMCA                             22.94  
  9 Weingardt, Karin           8 JCC                              23.10  
 10 Weaks, Isabella            8 RIVERPOINT                       23.53  
 11 Heflin, Olivia             7 TCA                              23.69  
 12 Green, Jessica             8 RIO RANCHO                       28.03  
 13 Cooper, Ashley             7 TCA                              29.20  
 14 Seckler, Madison           5 HPSW                             30.51  
 -- Leggott, Allison           7 TCA                                 DQ  
 -- Nenninger, Emily           8 TANOAN                              DQ  
 
Event 72  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SUNDANCE: R 15.94   7/20/2001 ADAM STRICKMAN, Highpoint                    
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stanopiewicz, Will         8 YMCA                             18.39  
  2 Turon, Wesley              6 TANOAN                           19.09  
  3 Johannes, Seth             8 YMCA                             20.44  
  4 Otts, Jack                 8 JCC                              20.78  
  5 Watson, Lucas              7 TANOAN                           23.03  
  6 Ozakyol, Ellis             8 TANOAN                           24.98  
  7 Sikelianos, Drake          8 FHCC                             27.46  
  8 Vinson, Whit               8 FHCC                             29.15  
  9 Campos, Andres             8 STINGRAYS                        29.63  
 10 Davis, Wolf                7 HPSW                             30.85  
 11 Allen, Sean                8 TCA                              30.91  
 12 Perez, Corey               7 RIVERPOINT                       32.51  
 13 Sluder, Matthew            8 FHCC                             34.10  
 14 Walinsky, Sam              6 ACC                              35.68  
 -- Strebe, Luke               8 RIVERPOINT                          DQ  
 -- Jordan, Spencer            7 HPSW                                DQ  
 
Event 73  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SUNDANCE: R 14.51   7/25/2003 MICHELLE HOWELL, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Abigayle    10 YMCA                             16.04  
  2 Fellows, Nikola           10 TANOAN                           16.13  
  3 Fox, Anne                 10 YMCA                             16.24  
  4 Schlavin, Michelle         9 HPSW                             17.18  
  5 Majewski, Annie           10 HPSW                             17.29  
  6 Meyer-Hagen, Jewel         9 YMCA                             17.35  
  7 Parra, Samantha           10 RIVERPOINT                       17.53  
  8 Fleddermann, Rachel       10 TCA                              17.90  
  9 Ruffen, Harleigh          10 RIVERPOINT                       17.98  
 10 McSorley, Meaghan         10 TCA                              18.30  
 11 Perry, Leah               10 MIDTOWN                          18.97  
 12 Montoya, Samantha          9 FHCC                             19.05  
 13 Burton, Natalie            9 TCA                              19.20  
 14 Cook, McKenzie             9 CHAMISA HILLS                    19.22  
 15 Truelock, Lucie           10 FHCC                             19.39  
 16 Doyle, Mariah              9 STINGRAYS                        19.59  
 
Event 74  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    SUNDANCE: R 14.20   7/27/2003 TRISTAN BENNETT, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckman, Monty            9 YMCA                             15.79  
  2 Givens, Travis            10 TANOAN                           16.43  
  3 Moore, Julian             10 YMCA                             17.11  
  4 Ward, Brandon              9 YMCA                             17.65  
  5 Hudak, Cole               10 SQWIDZ                           18.36  
  6 Goodman, Nathan           10 JCC                              18.81  
  7 Sullivan, Jack             9 HPSW                             19.08  
  8 O'Hea, Sean               10 HPSW                             19.25  
  9 Gullick, Gus              10 TANOAN                           19.44  
 10 Arroyo, Jeremy            10 RIVERPOINT                       19.47  
 11 Gardner, Sam              10 MIDTOWN                          19.63  
 12 McCallon, Austin          10 FHCC                             19.78  
 13 Esquival, Zebulin         10 SOCORRO                          20.76  
 14 Fidel, Hurley              9 ACC                              20.78  
 14 Kephart, Nolan            10 TCA                              20.78  
 16 Salazar, Javier            9 CHAMISA HILLS                    22.69  
 
Event 75  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SUNDANCE: R 28.84   7/24/2005 MICHELLE HOWELL, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Giesler, Kaitlin          12 YMCA                             31.58  
  2 Foiles, Jenna             12 YMCA                             31.69  
  3 Olona, Sarah              12 JCC                              32.63  
  4 Maestas, Rica             12 TCA                              33.65  
  5 Schmille, Natalie Janae   12 TANOAN                           34.41  
  6 Arthur, Jeanne            12 HPSW                             34.47  
  7 Wylie, Alexis             11 FHCC                             34.64  
  8 Houliston, Lauren         12 DNSW                             35.66  
  9 Cooksey, Tara             12 TCA                              35.68  
 10 Rivera, Rebekah           12 BELEN                            35.94  
 11 Cooper, Sydney            11 TCA                              36.05  
 12 Turnham, Kira             12 HPSW                             37.04  
 13 Anderson, Natasha         12 TCA                              37.11  
 14 Truelock, Amanda          12 FHCC                             37.56  
 15 Adame, Felicia            11 RIO RANCHO                       38.53  
 16 Stanopiewicz, Jenna       12 YMCA                             41.00  
 
Event 76  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SUNDANCE: R 29.00   7/25/2004 ZACHARY SANCHEZ, Del Norte                   
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruckman, Charles         12 YMCA                             33.01  
  2 Maxey, Ryan               12 TANOAN                           34.70  
  3 Berling, Sammy            11 YMCA                             35.23  
  4 Roach, Devin              12 FHCC                             36.73  
  5 Albarran, Alex            12 HPSW                             37.46  
  6 Ozakyol, Addison          11 TANOAN                           39.18  
  7 Owen, Thomas              11 TCA                              39.41  
  8 Jehle, Stephen            11 TANOAN                           41.23  
  9 Yancy, Austin             11 DNSW                             41.52  
 10 Jewsawusde, Pititaj       12 MIDTOWN                          42.17  
 11 Bourn, Brian              12 YMCA                             42.22  
 12 Hagg, Taylor              12 YMCA                             43.43  
 13 Babuska, Tomas            11 HPSW                             43.80  
 14 Phillips, Michael         12 TCA                              46.31  
 15 Harms, Christopher        12 JCC                              52.31  
 -- Gorham, Anthony           12 ACC                                 DQ  
 
Event 77  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SUNDANCE: R 28.03    8/1/1991 MELISSA MOORE, Highpoint                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howell, Michelle          13 YMCA                             28.85  
  2 Golliher, Nicole          14 TANOAN                           30.24  
  3 Ellingboe, Kristen        13 TCA                              30.35  
  4 Cleto, Kassandra          13 RIVERPOINT                       30.53  
  5 Grant, Paige              14 YMCA                             30.71  
  6 Gorman, Margy             13 ACC                              31.16  
  7 Hightower, Riley          14 RIVERPOINT                       31.69  
  8 Cooksey, Mary             14 TCA                              31.84  
  9 Brocato, Terisse          14 FHCC                             32.77  
 10 Jaramillo, Kaitlin        14 STINGRAYS                        32.81  
 11 Engler, Nicole            14 SOCORRO                          33.26  
 12 Gavin, Camille            14 HPSW                             33.81  
 13 Ward, Kaitlyn             13 YMCA                             34.13  
 13 Smith, Adrianna           13 DNSW                             34.13  
 15 Messier, Kate             13 JCC                              35.46  
 16 Trujillo, Samantha        13 TIGER SHARKS                     36.14  
 
Event 78  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SUNDANCE: R 25.59   7/25/2004 MACK PUHL, Tanoan                            
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Zachary          14 DNSW                             26.51  
  2 Djang, Duncan             14 TANOAN                           26.69  
  3 Babuska, Pavel            14 HPSW                             27.00  
  4 Bennett, Tristan          13 YMCA                             27.69  
  5 Mahoney, Colton           14 JCC                              29.53  
  6 Pliel-Pino, Gabriel       13 RIVERPOINT                       30.13  
  7 Lutz, Ryan                14 HPSW                             30.29  
  8 Young, Jesse              14 TCA                              30.39  
  9 Sanchez, Raymond          13 STINGRAYS                        30.67  
 10 Durkis, Jason             14 DNSW                             31.14  
 11 Pyeatt, Jake              14 CHAMISA HILLS                    31.34  
 12 Olona, Jason              14 JCC                              31.39  
 13 Berling, Ben              14 YMCA                             32.29  
 14 D'Arcangeli, Cameron      14 STINGRAYS                        33.95  
 15 Rodriguez, Tomas          14 BELEN                            34.20  
 16 Leggott, Gabe             13 TCA                              34.82  
 
Event 79  Women 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SUNDANCE: R 27.62    7/1/1990 PATTY BUFFETT, Highpoint                     
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryson, Allie             17 TANOAN                           28.16  
  2 Crooks, Lydia             15 DNSW                             29.88  
  3 Casaus, Anna              15 FHCC                             30.18  
  4 Esquibel, Nicole          15 STINGRAYS                        30.22  
  5 Rivera, Marissa           16 DNSW                             30.64  
  6 Garavaglia, Amanda        16 HPSW                             30.99  
  7 Beasley, Shelby           16 HPSW                             31.75  
  8 Turner, Caitlyn           17 ACC                              31.91  
  9 Bradford, Chelsea         15 FHCC                             32.43  
 10 Smatana, Cassie           15 YMCA                             32.78  
 11 Rodarte, Jasmine          16 STINGRAYS                        33.42  
 12 Bear, JJ                  16 HPSW                             33.67  
 13 Boivin, Aubree            16 YMCA                             33.91  
 14 Creel, Kelcie             15 DNSW                             34.35  
 15 Grafe, Elise              16 RIVERPOINT                       35.21  
 16 Pedregon, Sarah           16 CHAMISA HILLS                    35.86  
 
Event 80  Men 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    SUNDANCE: R 24.62   7/27/2003 MICHAEL SCHWALM, CAC                         
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hillman, Zach             17 TANOAN                           24.96  
  2 Vivani, Joseph            16 STINGRAYS                        25.81  
  3 Kupferer, Zak             16 TANOAN                           26.46  
  4 Bennett, Trevor           15 YMCA                             26.70  
  5 Feng, Tom                 18 FHCC                             26.87  
  6 Orner, Jonathon           18 HPSW                             26.95  
  7 Langsfeld, Joel           15 YMCA                             27.18  
  8 Lovato, Zachary           16 STINGRAYS                        27.32  
  9 Cloak, Mike               18 FHCC                             27.72  
 10 Burdge, Colin             16 YMCA                             28.70  
 11 Bachicha, Andrew          17 MIDTOWN                          28.92  
 12 Reagan, Jack              16 TCA                              29.03  
 13 Frodgue, Niko             15 YMCA                             29.13  
 14 Gorman, M.J.              15 ACC                              30.08  
 15 Schwers, Clayton          15 JCC                              30.38  
 16 Sanchez, Victor           18 RIO RANCHO                       31.59  
 
                    Combined Team Scores - Through Event 80                    
 
  1. YMCA Dolphins                     881.5   2. Tanoan Swim Team                  709.5
  3. Highpoint                           535   4. Riverpoint Pirahnas                 290
  5. Tca                                 283   6. Four Hills Country Club             216
  7. Los Lunas Stingrays                 185   8. Jewish Community Center             161
  9. Del Norte Sports and Wellness       104  10. Albuquerque Country Club            102
 11. Chamisa Hills Barracudas             93  12. Midtown Marlins                      45
 13. Sierra County Swim Team              29  14. Rio Rancho City Swim Team            24
 15. Socorro Stingrays                    21  16. Sandia Heights Swim Team              4
 17. Belen Hurricanes                      1