Licensed to Sundance Aq. Assoc.                           Hy-Tek's Meet Manager
                           Sundance Championship Finals
                      West Mesa Aquatic Center - 7/19/2008             
                                    Final Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:18.27   7/19/2008 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         M O'Donnell, C Meyer-Hagen, R Reeves, A DeVore    
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 YMCA Dolphins                                               1:18.27R 
     1) O'Donnell, Mikelle 8            2) Meyer-Hagen, Claire 8          
     3) Reeves, Raegan 7                4) DeVore, Alexis 8               
       39.39    38.88                                                      
  2 Highpoint                                                   1:27.66  
     1) Johns, Audrey 8                 2) Denison, Antonia 7             
     3) Morley, Samantha 8              4) Zellner, Lindsey 8             
       50.30    37.36                                                      
  3 Four Hills Country Club                                     1:31.52  
     1) Vinson, Garland 7               2) Trainor, Madison 8             
     3) Baur, Maren 8                   4) Baur, Sonja 7                  
       53.89    37.63                                                      
  4 TANOAN SWIM TEAM                                            1:32.96  
     1) Nenninger, Claire 8             2) Wrege, Chandler 8              
     3) Grenemyer, Hannah 7             4) Gomez, Grace 8                 
       48.31    44.65                                                      
  5 Jewish Community Center                                     1:35.97  
     1) Burrell, Ainsley 8              2) White, Lauren 8                
     3) Rigg, Sydney 8                  4) Henderson, Claire 8            
       51.74    44.23                                                      
  6 Riverpoint                                                  1:36.64  
     1) Kuchar, Claudia 8               2) Key, Addison 7                 
     3) Key, August 8                   4) Davis, Caitlin 6               
       54.06    42.58                                                      
  7 TCA                                                         1:38.36  
     1) Pierotti, Caroline 7            2) Gonzales, Paolina 8            
     3) Kienzle, Sarah 8                4) Wolfley, Elle 8                
       51.35    47.01                                                      
  8 Del Norte Sports and Wellness                               1:41.37  
     1) Rorem, Jenna 7                  2) Houliston, Clare 8             
     3) Martinez, Kayla 7               4) Rose, Renee 7                  
     1:02.21    39.16                                                      
  9 Chamisa Hills Country Club                                  1:44.22  
     1) Breck, Isabella 8               2) Juarez, Isabel 7               
     3) Gabaldon, Ashley 8              4) Salinas, Haley 8               
 10 Belen Hurricanes Swim Team                                  1:45.52  
     1) Chavez, Gabriella 8             2) Monta¤o, Maya 7                
     3) Aguirre, Pilar 7                4) Lopez, Isabella 8              
 11 Los Lunas Stingrays                                         1:51.62  
     1) Pesina, Chiara 7                2) McCleary, Kiley 8              
     3) Henson, Devanne 8               4) Lardner, Abigail 7             
 12 Midtown Sports and Wellness                                 1:52.91  
     1) Federici, Elise 7               2) Otoole, Madison 7              
     3) Muth, Isabella 8                4) Taylor, Maya 7                 
 13 Socorro Stingrays                                           2:03.72  
     1) Esquivel, Zoe 7                 2) Bakker, Valerie 6              
     3) Beames, Olivia 7                4) Botko, Kayla 6                 
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:14.16    7/3/2001 YMCA                                       
                         T BENNETT, A BERLING, I GOULART, G BILL           
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            1:19.58  
     1) Turon, Wesley 8                 2) Robison, Gage 8                
     3) Stewart, Calvin 8               4) Hoaglund, Jack 7               
       43.26    36.32                                                      
  2 YMCA Dolphins                                               1:24.47  
     1) Thibodeau, Tyler 8              2) Berry, Henry 7                 
     3) Sturdevant, Trey 8              4) Zolyomi, Andras 5              
       44.63    39.84                                                      
  3 Highpoint                                                   1:31.02  
     1) Ellis, Logan 8                  2) Colter, Kevin 8                
     3) Sullivan, Ben 8                 4) Mohns, Aidan 7                 
       52.59    38.43                                                      
  4 Belen Hurricanes Swim Team                                  1:36.53  
     1) Casillas, Diego 8               2) Peters, Brady 6                
     3) Benavidez, Kade 6               4) Menchaca, Reece 8              
       56.95    39.58                                                      
  5 Midtown Sports and Wellness                                 1:47.30  
     1) Pena, Colin 8                   2) Bertram, Mathias 7             
     3) Salazar, Diego 7                4) Pilon, Ben 8                   
       54.97    52.33                                                      
  6 Four Hills Country Club                                     1:47.32  
     1) Davis, Bowen 8                  2) Spencer, Scott 8               
     3) Larson, Thor 8                  4) Alvis, Chad 8                  
       54.43    52.89                                                      
  7 Los Lunas Stingrays                                         1:47.49  
     1) Lupi, Randall 7                 2) Browning, Chesten 7            
     3) Onsae, Tony 7                   4) Utash, J.C. 8                  
       57.86    49.63                                                      
  8 Albuquerque Country Club                                    1:55.98  
     1) White, Aiden 8                  2) Walinsky, Sam 8                
     3) Walker, Hart 8                  4) Walinsky, Leo 6                
     1:57.79                                                               
  9 Chamisa Hills Country Club                                  1:58.07  
     1) Byndas, John 8                  2) House, Ryan 8                  
     3) Gonzales, Frankie 7             4) Sheffield, Adam 7              
 -- Socorro Stingrays                                                DQ  
     1) Chavez, Matthew 5               2) DiBartolomeo, Jeremy 6         
     3) Lewis, Carl 8                   4) Sager, Caleb 6                 
     1:22.88  1:16.54                                                      
 -- Riverpoint                                                       DQ  
     1) Leachman, Mason 8               2) Peery, Garett 8                
     3) Harlan, Joshua 7                4) White, Nathan 8                
       51.14    37.93                                                      
 -- Jewish Community Center                                          DQ  
     1) Poorbaugh, Joshua 7             2) Lash, Ethan 6                  
     3) Ramirez, Abraham 7              4) Doose, Daniel 8                
       58.06    55.65                                                      
 -- Del Norte Sports and Wellness                                    DQ  
     1) Smith, Evan 8                   2) Smith, Harrison 8              
     3) McDowell, DJ 8                  4) Hebner, Evan 8                 
     1:08.30    50.32                                                      
 
Event 3  Girls 9-10 100 Yard Medley Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:06.14   7/27/2003 YMCA                                       
                         K GIESLER, K DOBSON, M HOWELL, L HEERMAN          
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            1:06.65  
     1) Gorham, Anika 10                2) Robison, Kelsey 10             
     3) St. John, Gilly Bean 10         4) Fellows, Adi 10                
       37.69    28.96                                                      
  2 Highpoint                                                   1:07.97  
     1) Rivenbark, Ellie 9              2) Weeks, Libby 10                
     3) Endsley, Kate 10                4) Harris, Christine 10           
       37.52    30.45                                                      
  3 YMCA Dolphins                                               1:14.02  
     1) Cameron, Maya 10                2) Seigel, Jenna 10               
     3) Custer, Amanda 10               4) Rivas, Rayne 10                
       41.96    32.06                                                      
  4 TCA                                                         1:15.50  
     1) Baca, Julia 10                  2) Fleddermann, Kathryn 9         
     3) Nyman, Kaarina 9                4) Romig, Abigail 10              
       46.31    29.19                                                      
  5 Chamisa Hills Country Club                                  1:15.98  
     1) Byrne, Chelsea 9                2) Schneider, Katie 10            
     3) Balmer, Claire 10               4) Morales, Kimber 10             
       41.35    34.63                                                      
  6 Four Hills Country Club                                     1:17.13  
     1) Rodriguez, Shyanne 10           2) Trainor, Samantha 10           
     3) Haynes, Katie 9                 4) Wittler, Riley 10              
       40.63    36.50                                                      
  7 Riverpoint                                                  1:17.41  
     1) Key, Amanda 10                  2) Jones, Nicolette 9             
     3) Jones, Savanna 9                4) Stucker, Kayli 9               
       41.34    36.07                                                      
  8 Del Norte Sports and Wellness                               1:17.66  
     1) Martinez, Aleah 9               2) Ripley, Kate 10                
     3) McDowell, Caitlyn 10            4) Grace, Daniel-Hannah 10        
       42.28    35.38                                                      
  9 Midtown Sports and Wellness                                 1:17.67  
     1) Masuda, Sophia 10               2) Federici, Katarina 10          
     3) Gonzales, Abbigale 10           4) Padilla, Lourdes 10            
       47.65    30.02                                                      
 10 Jewish Community Center                                     1:18.91  
     1) Lash, Madison 9                 2) Baca, Arianna 10               
     3) Weingardt, Karin 10             4) Kelley, Isabella 10            
       39.11    39.80                                                      
 11 Albuquerque Country Club                                    1:25.76  
     1) Giesen, Tara 9                  2) Fidel, Libby 10                
     3) Blewett-Raby, Isabella 10       4) Bauer, Gabriella 9             
       49.35    36.41                                                      
 12 Los Lunas Stingrays                                         1:29.01  
     1) Baca, Tasha 9                   2) Kerns, Mirissa 10              
     3) Utash, Jordan 10                4) Williams, Shannae 9            
       49.86    39.15                                                      
 13 Belen Hurricanes Swim Team                                  1:32.31  
     1) Benavidez, Joelle 9             2) Menchaca, Amanda 10            
     3) Romero, Yanessa 10              4) Casillas, Madison 10           
       49.85    42.46                                                      
 14 Socorro Stingrays                                           1:41.70  
     1) Cutchall, Melissa 9             2) Rosas, Giovanna 10             
     3) Hofner, Stephanie 9             4) Salome, Mia 10                 
       57.40    44.30                                                      
 
Event 4  Boys 9-10 100 Yard Medley Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:03.19   7/19/2008 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         B Zolyomi, C Meyer-Hagen, D Lee, W Stanopiewicz   
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 YMCA Dolphins                                               1:03.19R 
     1) Zolyomi, Bence 10               2) Meyer-Hagen, Caleb 10          
     3) Lee, Duncan 10                  4) Stanopiewicz, Will 10          
       36.40    26.79                                                      
  2 Highpoint                                                   1:12.14  
     1) Jordan, Spencer 9               2) Korsan, Gavin 10               
     3) Weeks, Ryan 9                   4) Gullick, Hank 10               
       38.52    33.62                                                      
  3 TANOAN SWIM TEAM                                            1:13.36  
     1) Willingham, Landon 9            2) Gottsch, Will 9                
     3) Waterman, Austin 10             4) Watson, Lucas 9                
       46.80    26.56                                                      
  4 Jewish Community Center                                     1:15.21  
     1) Allen, Sean 10                  2) Doose, Andy 10                 
     3) Otts, Jack 10                   4) Kesner, Isaac 9                
       40.96    34.25                                                      
  5 Riverpoint                                                  1:16.50  
     1) Clifford, Troy 10               2) Harlan, Jacob 10               
     3) Padilla, Milo 10                4) Davis, Brandon 9               
       40.70    35.80                                                      
  6 Four Hills Country Club                                     1:27.30  
     1) Baca, Brett 10                  2) Vinson, Whit 10                
     3) Burrows, Corey 10               4) Harrington, Mark 9             
       47.70    39.60                                                      
  7 Socorro Stingrays                                           1:30.29  
     1) Crespin, Tyler 10               2) Malone, Edmund 10              
     3) Lucero, Matthew 10              4) Padilla, Gilbert 10            
       49.72    40.57                                                      
  8 Los Lunas Stingrays                                         1:36.74  
     1) Saiz, Stephen 10                2) Brohard, Trevor 9              
     3) Siamu, Noa 10                   4) Sharp, Cayden 10               
       45.98    50.76                                                      
  9 TCA                                                         1:39.32  
     1) Simons, Sean 9                  2) Miller, Gavin 10               
     3) Simons, Pablo 10                4) Burton, Milo 8                 
       57.90    41.42                                                      
 10 Belen Hurricanes Swim Team                                  1:45.48  
     1) Lapointe, Paul 10               2) Sedillo, Juan 10               
     3) Chavez, Izaiah 9                4) Robare, Cameron 10             
       59.67    45.81                                                      
 11 Rio Rancho CIty Desert Sharks                               1:58.68  
     1) Adair, Ryan 9                   2) Medley, Trinity A 10           
     3) Petre, Brett 8                  4) Vigil, Trevor 6                
       51.35  1:07.33                                                      
 -- Chamisa Hills Country Club                                       DQ  
     1) Chavez, Jacob 9                 2) Carrazco, Esteban 10           
     3) Todd, Tyler 9                   4) King, Tanner 10                
     1:13.05    46.91                                                      
 -- Midtown Sports and Wellness                                      DQ  
     1) Maes, Joey 9                    2) Bertram, Ben 9                 
     3) Atkins, Ryan 9                  4) Bowdich, Bronson 10            
       57.81    51.96                                                      
 -- Del Norte Sports and Wellness                                    DQ  
     1) Barsun, Solomon 9               2) Casaus, Jack 10                
     3) Parmoon, Ben 10                 4) Christman, Nicholas 9          
       51.10    36.59                                                      
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 2:07.26   7/24/2005 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         K Giesler, R Buser, M Howell, L Heerman           
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 Highpoint                                                   2:15.64  
     1) Seckler, Megan 12               2) Veseth, Hannah 12              
     3) Winther, Amanda 12              4) Zellner, Shelby 11             
       34.91    34.25    35.68    30.80                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            2:20.92  
     1) Cooper, Dixie 12                2) Rubin, Lexi 11                 
     3) Fellows, Nee-ka 12              4) Willingham, Maranda 11         
       35.97    44.65    33.03    27.27                                    
  3 TCA                                                         2:23.31  
     1) Fleddermann, Rachel 12          2) McSorley, Meaghan 12           
     3) Burton, Natalie 11              4) Phillips, Marisa 12            
       37.70    37.88    37.41    30.32                                    
  4 Riverpoint                                                  2:24.00  
     1) Hugg, Daryan 12                 2) Stucker, Georgie 11            
     3) Sagredo, Andrea 11              4) Whitezell, Harlee 11           
       33.48    54.00    24.75    31.77                                    
  5 YMCA Dolphins                                               2:24.40  
     1) Romine, Tana 12                 2) Sturdevant, Lee 11             
     3) Meyer-Hagen, Jewel 11           4) Christiansen, Abigayle 12      
       36.59    46.21    33.07    28.53                                    
  6 Del Norte Sports and Wellness                               2:28.40  
     1) Rose, Rachel 12                 2) Barsun, Heidi 11               
     3) Cullen, Nicole 12               4) Parmoon, Ryan 12               
       38.68    39.36    35.44    34.92                                    
  7 Four Hills Country Club                                     2:38.35  
     1) Hughes, Lauren 12               2) Montoya, Samantha 11           
     3) Truelock, Lucie 12              4) Hanks, Sydney 11               
                         35.80    37.19                                    
  8 Los Lunas Stingrays                                         2:42.36  
     1) Kerns, Moriah 11                2) Hampton, Sophia 12             
     3) Doyle, Mariah 11                4) Gomez, Faron 11                
       41.41    39.89    44.04    37.02                                    
  9 Albuquerque Country Club                                    2:49.83  
     1) Horton, Savannah 12             2) Gilbert, Autumn 12             
     3) Gorham, Olivia 11               4) Walinsky, Maia 11              
       44.96    48.27    42.08    34.52                                    
 10 Socorro Stingrays                                           3:06.95  
     1) Gonzales, Charlie 11            2) Aster, Julie 11                
     3) Stanzione, Angelina 12          4) Hofner, Valeria 9              
       55.20    54.68    26.50    50.57                                    
 -- Chamisa Hills Country Club                                       DQ  
     1) Brimhall, Bethany 11            2) Sousa, Jordan 11               
     3) Cook, McKenzie 11               4) Morales, Katelyn 12            
       41.31    42.85    30.38    34.96                                    
 -- Belen Hurricanes Swim Team                                       DQ  
     1) Giles, Hailey 12                2) Sedillo, Emily 12              
     3) Brads, Kennedy 12               4) Lucero, Katee 12               
       46.06    51.10    53.64    25.74                                    
 -- Jewish Community Center                                          DQ  
     1) Leuenberger, Samantha 11        2) Fox, Nicole 12                 
     3) Fox, Christina 12               4) Ramirez, Allison 12            
       38.65    40.27    35.18    18.34                                    
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 2:08.59   7/24/2005 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         A Berling, K Schafer, T Bennett, I Goulart        
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 YMCA Dolphins                                               2:22.10  
     1) Tebo, Luke 12                   2) Sanders, William 11            
     3) Retter, Michael 11              4) Anslover, John 11              
       38.97    38.34    32.35    32.44                                    
  2 Highpoint                                                   2:24.12  
     1) Kenning, Bradley 11             2) McGregor, Davis 12             
     3) Sullivan, Jack 11               4) Powers, Jake 12                
       40.04    36.02    37.28    30.78                                    
  3 TANOAN SWIM TEAM                                            2:26.89  
     1) Gottsch, Joe 12                 2) Watson, Nathanael 12           
     3) Givens, Travis 12               4) Wrege, Grant 11                
       36.95    40.74    36.80    32.40                                    
  4 Albuquerque Country Club                                    2:33.76  
     1) Barr, Paul 11                   2) Horton, Miles 12               
     3) Fidel, Hurley 11                4) Hebenstreit, Sam 12            
       43.71    38.42    40.36    31.27                                    
  5 Midtown Sports and Wellness                                 2:36.04  
     1) Kelly, Nick 11                  2) Bertram, Joey 11               
     3) McLelland, Duncan 11            4) Ibarra, Isaias 12              
       37.37    48.57    44.81    25.29                                    
  6 Los Lunas Stingrays                                         2:41.95  
     1) Lardner, Ryan 11                2) Lupi, Ryan 12                  
     3) Lardner, Avery 12               4) Vigil, Tristan 12              
       39.43    48.39    42.19    31.94                                    
  7 Four Hills Country Club                                     2:43.72  
     1) McCallon, Austin 12             2) Billstrand, Tim 11             
     3) Wylie, Jesse 11                 4) Squier, Grant 12               
       40.08    45.83    43.13    34.68                                    
  8 Riverpoint                                                  2:46.54  
     1) Davis, Austyn 11                2) Willingham, Riley 11           
     3) Arroyo, Jeremy 12               4) Jones, Quenten 11              
       49.89    57.36    29.12    30.17                                    
  9 Jewish Community Center                                     2:48.53  
     1) Bernardone, Louis 11            2) Thomas, Forest 12              
     3) Price, Jared 12                 4) Borek, Tony 12                 
       43.89    45.05    54.72    24.87                                    
 10 Belen Hurricanes Swim Team                                  2:51.21  
     1) Lewis, Colton 12                2) Cordova, Justin 12             
     3) Chavez, Emmanuel 11             4) Brads, Andrew 11               
       51.30    40.97    38.19    40.75                                    
 11 Chamisa Hills Country Club                                  3:26.54  
     1) Sanchez, Mario 11               2) Beck, Payton 11                
     3) Lynch, Tyler 12                 4) Szarkowski, Nicholas 11        
     1:05.14    59.09    31.30    51.01                                    
 -- Sierra County Swim Team                                          DQ  
     1) Gifford, Ethan 11               2) Glines, Scott 11               
     3) Dow, Seth 12                    4) Glines, Bo 9                   
       49.88    41.47    35.08    44.23                                    
 -- Socorro Stingrays                                                DQ  
     1) Grider, Dennis 12               2) Flores, Ricardo 12             
     3) Esquivel, Zeb 12                4) White, Anthony 11              
       47.61    41.04    39.36    40.55                                    
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 2:02.07   7/27/2003 YMCA                                       
                         C REALE, K BERLING, R FOX, A FARMER               
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            2:08.00  
     1) Kline, Kendall 13               2) Anderson, Nicole 14            
     3) Rising, Carmen 14               4) Krasulick, Amanda 14           
       31.53    37.23    31.51    27.73                                    
  2 Del Norte Sports and Wellness                               2:08.10  
     1) Houliston, Lauren 14            2) Cullen, Chelsea 13             
     3) Ripley, Josie 13                4) Reeve, Christi 14              
       34.11    35.07    31.84    27.08                                    
  3 Four Hills Country Club                                     2:13.34  
     1) Harrington, Meredith 13         2) Fine, Taylor 14                
     3) Truelock, Amanda 14             4) Wolfe, Jessica 14              
       35.08    35.48    33.22    29.56                                    
  4 Highpoint                                                   2:14.19  
     1) Schunk, Hattie 13               2) Lutz, Madi 13                  
     3) Harris, Elizabeth 13            4) Gavin, Meredith 13             
       41.49    29.44    30.59    32.67                                    
  5 YMCA Dolphins                                               2:18.38  
     1) Gorley, Samantha 14             2) Anslover, Emily 13             
     3) Foiles, Jenna 14                4) Stanopiewicz, Jenna 14         
       37.35    42.89    27.87    30.27                                    
  6 Jewish Community Center                                     2:21.22  
     1) Roveto, Lauren 13               2) Otts, Sarah 13                 
     3) Olona, Sarah 14                 4) Ediger, Emily 13               
       35.88    42.17    32.81    30.36                                    
  7 Chamisa Hills Country Club                                  2:21.28  
     1) Tafoya, Vanessa 13              2) House, Cassie 13               
     3) Salinas, Amy 14                 4) Byrne, Micayla 13              
       36.76    39.10    32.88    32.54                                    
  8 Socorro Stingrays                                           2:26.09  
     1) Contreras, DamiAna 13           2) Vinson, Jordan 14              
     3) Contreras, JeriAna 13           4) Warden, Kaitlin 14             
       37.92    41.14    34.60    32.43                                    
  9 Riverpoint                                                  2:26.10  
     1) McGuire, Karen 13               2) Kuchar, Abby 13                
     3) Talmadge, Arrie 13              4) Menicucci, Sarah 14            
       41.19    39.59    32.94    32.38                                    
 10 Rio Rancho CIty Desert Sharks                               2:34.00  
     1) Cox, Lauryn 13                  2) Burton, Elisabeth 12           
     3) Adame, Felicia 13               4) Anderson, Emily 11             
       35.91    43.29    37.38    37.42                                    
 11 Belen Hurricanes Swim Team                                  2:45.86  
     1) Armijo, Lucinda 14              2) Nix, Jordan 14                 
     3) Giles, Lindsey 14               4) Thompson, Amber 13             
       42.16    44.80    41.81    37.09                                    
 -- TCA                                                              DQ  
     1) Fleddermann, Lauren 14          2) Cooksey, Tara 14               
     3) Statkus, Amelia 14              4) Burton, Madison 13             
       32.48    34.68    32.22    27.52                                    
 -- Los Lunas Stingrays                                              DQ  
     1) Mahan, Korinna 11               2) Ellis, Lana 14                 
     3) Vering, Dallas 14               4) Dike, Veronica J 14            
       41.69    40.91    42.75    36.91                                    
 
Event 8  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:54.03   7/24/2005 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         M Hagg, N Heerman, T Bennett, K Kaula             
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            2:00.47  
     1) Pratt, Grayson 14               2) Ashcraft, Chad 14              
     3) Tillery, Kris 13                4) Jehle, Stephen 13              
       30.03    34.88    29.29    26.27                                    
  2 YMCA Dolphins                                               2:05.69  
     1) Johannes, Karl 13               2) Langsfeld, John Paul 13        
     3) Bruckman, Charles 14            4) Roberson, Ian 13               
       31.87    35.83    29.06    28.93                                    
  3 Highpoint                                                   2:11.75  
     1) Weeks, Zach 13                  2) Savarese, Melchior 13          
     3) Ozakyol, Addison 13             4) Babuska, Tomas 13              
       34.67    35.47    34.17    27.44                                    
  4 Midtown Sports and Wellness                                 2:16.72  
     1) McCollum, Dillon 13             2) Algermissen, Andrew 13         
     3) Feely, Jack 14                  4) Ibarra, Dario 14               
       36.58    42.90    29.53    27.71                                    
  5 Four Hills Country Club                                     2:16.85  
     1) Billstrand, Brian 13            2) Bradford, Joshua 14            
     3) Roach, Devin 14                 4) Sedillo, Brad 13               
       36.86    39.83    31.67    28.49                                    
  6 Del Norte Sports and Wellness                               2:18.61  
     1) Martinez, Marquez 11            2) Grace, Josiah 13               
     3) Mackiw, Mitch 14                4) Casson, Andrew 13              
       48.16    30.07    30.67    29.71                                    
  7 Jewish Community Center                                     2:18.71  
     1) Weingardt, Collin 13            2) Giblin, Max 14                 
     3) Schneider, Carson 13            4) Baca, Bryce 13                 
       34.45    35.41    36.39    32.46                                    
  8 Riverpoint                                                  2:18.77  
     1) Key, Brandon 13                 2) Mascarenas, Joseph 14          
     3) Key, Cody 13                    4) Hansen, Andrew 13              
       34.63    37.19    36.07    30.88                                    
  9 Chamisa Hills Country Club                                  2:19.10  
     1) Brimhall, Andrew 13             2) Martinez, Tyler 14             
     3) McCravey, Justen 13             4) Balmer, NiKolaus 13            
       36.93    38.23    36.60    27.34                                    
 10 Sierra County Swim Team                                     2:24.93  
     1) Bolen, Forest 13                2) Glines, Chaz 13                
     3) Smith, Anthony 14               4) Carter, Cooper 14              
       39.16    40.70    36.04    29.03                                    
 11 Socorro Stingrays                                           2:39.03  
     1) Arevalo, Jose 14                2) Chadde, Rio 14                 
     3) Hofner, Hans 13                 4) Malone, Luke 14                
       39.01    38.45    49.09    32.48                                    
 -- Los Lunas Stingrays                                              DQ  
     1) Beaulieu, Dylan 13              2) Mahan, Kelen 13                
     3) Espinosa, Frank 14              4) Clougherty, Justin 14          
       40.13    45.99    33.85    36.70                                    
 
Event 9  Women 15-18 200 Yard Medley Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:56.82    7/3/2001 CAC                                        
                         S WALLA, D SHEDLOSKY, K BROZENA, B SALZBRENNER    
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            1:58.68  
     1) Tanner, Trachelle 16            2) Krupiak, Shelby 15             
     3) Golliher, Nicole 16             4) Lydick, Anna 18                
       31.34    32.47    29.06    25.81                                    
  2 TCA                                                         2:01.34  
     1) Massey, Audra 16                2) Littlefield, Hannah 18         
     3) Cooksey, Mary 16                4) Howarth, Lauren 16             
       32.59    34.50    29.39    24.86                                    
  3 Highpoint                                                   2:01.78  
     1) Beasley, Shelby 18              2) Bryson, Jennifer 17            
     3) Milden, Kaitlyn 16              4) Mercier, Hannah 16             
       30.41    35.32    30.19    25.86                                    
  4 YMCA Dolphins                                               2:04.28  
     1) Langsfeld, Candace 15           2) Buser, Rachel 15               
     3) Grant, Paige 16                 4) Smatana, Cassie 17             
       33.31    33.05    30.67    27.25                                    
  5 Del Norte Sports and Wellness                               2:06.04  
     1) Pino, Michelle 15               2) Mackiw, Gabriela 16            
     3) Smith, Adrianna 15              4) Rivera, Marisa 18              
       35.07    32.91    30.61    27.45                                    
  6 Los Lunas Stingrays                                         2:06.31  
     1) Williams, Cami 18               2) Chacon, Amber 18               
     3) Williams, Kelli 16              4) Vering, Deanna 15              
       31.61    36.17    28.70    29.83                                    
  7 Socorro Stingrays                                           2:08.14  
     1) Higgs, Jennell 16               2) Higgs, Alyssa 18               
     3) Engler, Nikki 16                4) Licha, Carlie 17               
       30.85    34.83    31.79    30.67                                    
  8 Midtown Sports and Wellness                                 2:15.79  
     1) Bachicha, Anne 16               2) McLelland, Rachel 13           
     3) Feely, Devan 16                 4) Gonzales, Sarah 14             
       31.61    40.53    32.87    30.78                                    
  9 Four Hills Country Club                                     2:17.15  
     1) Spencer, Marissa 15             2) Bruckner, Maggie 15            
     3) Spencer, Caity 17               4) Vatuone, Theresa 16            
       33.86    37.98    35.24    30.07                                    
 10 Jewish Community Center                                     2:17.43  
     1) Leuenberger, Jessica 15         2) Kesner, Melanie 15             
     3) Jojola, Lauren 18               4) Messier, Kate 15               
       39.33    35.12  1:02.65     0.33                                    
 11 Chamisa Hills Country Club                                  2:22.56  
     1) McCravey, Megan 16              2) Jones, Rachel 15               
     3) Poerio, Callie 15               4) Lawrence, Marissa 14           
       44.17    33.13    32.37    32.89                                    
 -- Belen Hurricanes Swim Team                                       DQ  
     1) Sanchez, Connie 17              2) Romero, Karin 15               
     3) Thompson, Sarah 17              4) Boggus, Cheyanne 15            
       39.08    50.26    39.84    32.25                                    
 -- Riverpoint                                                       DQ  
     1) Huber, Hannah 15                2) Rosprim, Claire 15             
     3) Hightower, Riley 16             4) Price, Amber 16                
 
Event 10  Men 15-18 200 Yard Medley Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:43.17    7/3/2000 DEL NORTE                                  
                         B BEK, A DEMARAY, A LEWIS, M WROLSTAD             
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 YMCA Dolphins                                               1:44.02  
     1) Hagg, Mickey 17                 2) Brooks, David 17               
     3) Bennett, Trevor 17              4) Kaula, Kalani 16               
       28.63    29.04    24.73    21.62                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            1:46.19  
     1) Leggott, Gabe 15                2) Higgins, Alex 17               
     3) Kupferer, Zak A 18              4) Regenie, Jordan 17             
       28.71    30.19    25.03    22.26                                    
  3 Highpoint                                                   1:49.10  
     1) Heermann, Nathan 17             2) Albarran, Sean 17              
     3) Martinez, Wesley 17             4) Crown, Shane 18                
       27.07    31.08    27.72    23.23                                    
  4 TCA                                                         1:50.49  
     1) Wambold, Dylan 16               2) Young, Jesse 16                
     3) Massey, Brian 16                4) Beaumont, Jourdan 16           
       30.10    30.79    25.78    23.82                                    
  5 Riverpoint                                                  1:57.84  
     1) Rosprim, James 16               2) Sisson, Ryan 15                
     3) Pliel-Pino, Gabriel 15          4) Seeley, Matt 16                
       32.30    32.94    25.86    26.74                                    
  6 Socorro Stingrays                                           2:02.56  
     1) Romero, Randall 16              2) Stanzione, Gaetano 16          
     3) Rice, Ian 17                    4) Malone, Alex 16                
       34.24    31.25    30.15    26.92                                    
  7 Jewish Community Center                                     2:02.64  
     1) Thomas, Trevor 15               2) Weingardt, Kendall 15          
     3) Olona, Jason 16                 4) Rigg, Brady 15                 
       35.24    31.87    29.10    26.43                                    
  8 Belen Hurricanes Swim Team                                  2:18.08  
     1) Rodriguez, Tomas 16             2) Ulibarri, Isaac 15             
     3) D'Arcangeli, Cameron 16         4) Chavez, Allen 17               
       33.89    42.47    29.68    32.04                                    
  9 Chamisa Hills Country Club                                  2:18.48  
     1) Zoltowski, Pj 17                2) Tellez, Armando 15             
     3) Stumpf, John 14                 4) Zoltowski, Tim 14              
       30.11    36.84    30.96    40.57                                    
 10 Rio Rancho CIty Desert Sharks                               2:20.14  
     1) Adair, Bobby 14                 2) Swafford, Jeremy 13            
     3) Higgins II, Daniel T 16         4) Rodarte Jr., Larry 14          
       38.37    40.41    30.49    30.87                                    
 11 Four Hills Country Club                                     2:36.15  
     1) Allen, Joe 13                   2) Alvis, Tyler 12                
     3) Mahoney, Patrick 15             4) Espinosa, Mason 13             
       42.58    48.36    31.25    33.96                                    
 -- Los Lunas Stingrays                                              DQ  
     1) Galemore, Chris 15              2) Burden, Jonathan 17            
     3) Kessler, William 16             4) Triplett, Austin 14            
       34.57    42.24    27.69    37.29                                    
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 15.05   7/20/2001 MICHELLE HOWELL, Del Norte                   
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Zellner, Lindsey           8 HPSW                             17.15  
  2 O'Donnell, Mikelle         8 YMCA                             17.51  
  3 Reeves, Raegan             7 YMCA                             17.53  
  4 Key, August                8 RP                               17.73  
  5 DeVore, Alexis             8 YMCA                             18.40  
  6 Kuchar, Claudia            8 RP                               18.81  
  7 Martinez, Kayla            7 DNSW                             18.84  
  8 Hedrick, Isabella          8 HPSW                             19.10  
  9 Muth, Isabella             8 Midtown                          19.96  
 10 Trainor, Madison           8 FHCC                             20.05  
 11 Gomez, Grace               8 TANOAN                           20.11  
 12 Igleheart, Sophie          8 HPSW                             20.22  
 13 Davis, Caitlin             6 RP                               20.39  
 14 Kienzle, Sarah             8 TCA                              20.42  
 15 Lucero, Breyanna           8 TANOAN                           20.57  
 16 Lardner, Abigail           7 L.L. Stingrays                   21.96  
 
Event 12  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 14.34   7/22/2006 DUNCAN LEE, YMCA                             
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Stewart, Calvin            8 TANOAN                           16.70  
  2 Harlan, Joshua             7 RP                               16.94  
  3 Thibodeau, Tyler           8 YMCA                             16.98  
  4 Mohns, Aidan               7 HPSW                             18.87  
  5 Walinsky, Sam              8 ACC                              19.18  
  6 Ramirez, Abraham           7 JCC                              19.20  
  7 Robison, Gage              8 TANOAN                           19.42  
  8 Menchaca, Reece            8 Hurricanes                       19.84  
  9 Waterman, Ben              8 TANOAN                           19.86  
 10 Montoya, Gersen            7 Tiger Sharks                     20.29  
 11 Larson, Thor               8 FHCC                             20.31  
 12 Casillas, Diego            8 Hurricanes                       20.77  
 13 Petre, Brett               8 RR Sharks                        22.44  
 14 Mc Intire, John            8 Tiger Sharks                     24.54  
 15 Hebner, Evan               8 DNSW                             25.99  
 -- White, Nathan              8 RP                                  DQ  
 
Event 13  Girls 9-10 25 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 13.23    7/1/1994 CHRISTIE MCADAMS, Sandia Heights             
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Rivenbark, Ellie           9 HPSW                             13.54  
  2 Gorham, Anika             10 TANOAN                           14.24  
  3 Custer, Amanda            10 YMCA                             14.26  
  4 Fellows, Adi              10 TANOAN                           14.88  
  5 Trainor, Samantha         10 FHCC                             15.11  
  5 Key, Amanda               10 RP                               15.11  
  7 Harris, Christine         10 HPSW                             15.39  
  8 Gonzales, Abbigale        10 Midtown                          15.59  
  9 Ripley, Kate              10 DNSW                             15.68  
 10 Cameron, Maya             10 YMCA                             15.82  
 11 Link, Remy                10 HPSW                             15.87  
 12 Balmer, Claire            10 Chamisa                          15.94  
 13 Magnuson, Sophie          10 Tiger Sharks                     16.61  
 14 McCormick, Rachel          9 TANOAN                           16.63  
 15 Baca, Julia               10 TCA                              16.79  
 16 Byrne, Chelsea             9 Chamisa                          16.91  
 
Event 14  Boys 9-10 25 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 12.92   7/25/1999 MARK WILBER, YMCA                            
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Stanopiewicz, Will        10 YMCA                             14.26  
  2 Meyer-Hagen, Caleb        10 YMCA                             14.39  
  3 Johannes, Seth            10 YMCA                             14.98  
  4 Clifford, Troy            10 RP                               15.13  
  5 Gullick, Hank             10 HPSW                             15.33  
  6 Allen, Sean               10 JCC                              16.15  
  7 Ransom, Max                9 ACC                              16.40  
  8 Westerberg, Michael       10 TANOAN                           16.65  
  9 Rice, Paul                 9 TANOAN                           16.71  
 10 Seaver, Ethan             10 YMCA                             16.73  
 11 Christman, Nicholas        9 DNSW                             16.90  
 12 Harden, Brandon            9 HPSW                             16.96  
 13 Caldwell, Mason           10 TANOAN                           17.31  
 14 Jordan, Spencer            9 HPSW                             17.43  
 15 Cartwright, Keltn         10 Tiger Sharks                     17.73  
 16 Glines, Bo                 9 Tiger Sharks                     19.61  
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 27.21   7/21/2007 NICOLE STOCKTON, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Hugg, Daryan              12 RP                               27.67  
  2 Cullen, Nicole            12 DNSW                             28.88  
  3 Zellner, Shelby           11 HPSW                             30.21  
  4 Stanzione, Angelina       12 Soc Stingrays                    30.41  
  5 Cook, McKenzie            11 Chamisa                          30.54  
  6 Sagredo, Andrea           11 RP                               30.69  
  7 Fox, Nicole               12 JCC                              31.00  
  8 Seckler, Megan            12 HPSW                             31.02  
  9 Gyongyosi, Maddy          12 TCA                              31.43  
 10 Parra, Samantha           11 RP                               31.83  
 11 Cooper, Dixie             12 TANOAN                           31.87  
 12 Veseth, Hannah            12 HPSW                             32.05  
 13 Rose, Rachel              12 DNSW                             32.26  
 14 Truelock, Lucie           12 FHCC                             32.27  
 15 Pliel-Pino, Tatianna      12 RP                               32.39  
 16 Burton, Elisabeth         12 RR Sharks                        33.99  
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 26.00    7/1/1990 MICHAEL DESMET, Los Lunas                    
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Dow, Seth                 12 Tiger Sharks                     28.14  
  2 Esquivel, Zeb             12 Soc Stingrays                    28.22  
  3 Ibarra, Isaias            12 Midtown                          29.68  
  4 Jones, Quenten            11 RP                               29.96  
  5 Retter, Michael           11 YMCA                             30.12  
  6 Price, Jared              12 JCC                              30.89  
  7 Kenning, Bradley          11 HPSW                             31.10  
  8 Barr, Paul                11 ACC                              31.38  
  9 Vigil, Tristan            12 L.L. Stingrays                   31.59  
 10 Powers, Jake              12 HPSW                             31.70  
 11 Lynch, Tyler              12 Chamisa                          31.93  
 12 Hebenstreit, Sam          12 ACC                              32.09  
 13 Martinez, Marquez         11 DNSW                             32.41  
 14 Arroyo, Jeremy            12 RP                               33.71  
 15 Billstrand, Tim           11 FHCC                             34.70  
 -- Horton, Miles             12 ACC                                 DQ  
 
Event 17  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 25.79    8/1/1991 MELISSA MOORE, HIGHPOINT                     
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Foiles, Jenna             14 YMCA                             26.48  
  2 Cooksey, Tara             14 TCA                              27.25  
  3 House, Cassie             13 Chamisa                          27.69  
  4 Ripley, Josie             13 DNSW                             28.11  
  5 Burton, Madison           13 TCA                              28.21  
  6 Olona, Sarah              14 JCC                              28.26  
  6 Reeve, Christi            14 DNSW                             28.26  
  8 Harris, Elizabeth         13 HPSW                             28.28  
  9 Fleddermann, Lauren       14 TCA                              28.38  
 10 Rising, Carmen            14 TANOAN                           28.44  
 11 Statkus, Amelia           14 TCA                              28.91  
 11 Salinas, Amy              14 Chamisa                          28.91  
 13 Fine, Taylor              14 FHCC                             29.40  
 14 Wolfe, Jessica            14 FHCC                             29.82  
 15 Kuchar, Abby              13 RP                               30.17  
 16 Roveto, Lauren            13 JCC                              31.10  
 
Event 18  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 22.26   7/19/2008 TIM ZOLTOWSKI, Chamisa                       
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Zoltowski, Tim            14 Chamisa                          22.26R 
  2 Feely, Jack               14 Midtown                          26.46  
  3 Pratt, Grayson            14 TANOAN                           26.52  
  4 Babuska, Tomas            13 HPSW                             26.71  
  5 McCravey, Justen          13 Chamisa                          26.88  
  6 Jehle, Stephen            13 TANOAN                           26.99  
  7 Giblin, Max               14 JCC                              27.05  
  8 Ibarra, Dario             14 Midtown                          27.66  
  9 Ashcraft, Chad            14 TANOAN                           27.87  
 10 Grace, Josiah             13 DNSW                             28.20  
 11 Key, Brandon              13 RP                               28.49  
 12 Sedillo, Brad             13 FHCC                             28.51  
 13 Roberson, Ian             13 YMCA                             28.79  
 14 Hagg, Taylor              14 YMCA                             29.34  
 15 Carter, Cooper            14 Tiger Sharks                     29.75  
 16 Casson, Andrew            13 DNSW                             29.81  
 
Event 19  Women 15-18 50 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 25.23    7/2/2002 CHRISTIE MCADAMS, Del Norte                  
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Howarth, Lauren           16 TCA                              25.29  
  2 Buser, Rachel             15 YMCA                             25.59  
  3 Golliher, Nicole          16 TANOAN                           26.07  
  4 Lydick, Anna              18 TANOAN                           26.16  
  5 Kline, Kelley             16 TANOAN                           26.20  
  6 Huber, Hayley             17 RP                               26.23  
  7 Mercier, Hannah           16 HPSW                             26.31  
  7 Williams, Cami            18 L.L. Stingrays                   26.31  
  9 Williams, Kelli           16 L.L. Stingrays                   26.54  
 10 Tanner, Trachelle         16 TANOAN                           26.76  
 11 Higgs, Alyssa             18 Soc Stingrays                    27.40  
 12 Poerio, Callie            15 Chamisa                          27.79  
 13 Cooksey, Mary             16 TCA                              27.91  
 14 Engler, Nikki             16 Soc Stingrays                    27.95  
 15 Morrissey, Ashley         15 HPSW                             28.07  
 16 Milden, Kaitlyn           16 HPSW                             28.28  
 
Event 20  Men 15-18 50 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 21.54   7/21/2007 ZACH HILLMAN, Tanoan-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Kaula, Kalani             16 YMCA                             21.63  
  2 Zoltowski, Pj             17 Chamisa                          22.85  
  3 Higgins, Alex             17 TANOAN                           23.04  
  4 Kupferer, Zak A           18 TANOAN                           23.05  
  5 Brooks, David             17 YMCA                             23.20  
  6 Regenie, Jordan           17 TANOAN                           23.29  
  7 Pliel-Pino, Gabriel       15 RP                               23.32  
  8 Regenie, Matthew          16 TANOAN                           23.57  
  9 Crown, Shane              18 HPSW                             23.82  
 10 Massey, Brian             16 TCA                              23.92  
 11 Beaumont, Jourdan         16 TCA                              23.95  
 12 Wade, Scott               16 TCA                              24.15  
 13 Hagg, Mickey              17 YMCA                             24.32  
 14 Albarran, Sean            17 HPSW                             25.16  
 15 Stanzione, Gaetano        16 Soc Stingrays                    25.31  
 16 Weingardt, Kendall        15 JCC                              25.47  
 
Event 21  Girls 8 & Under 100 Yard IM
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:25.12    7/1/1995 SUMMER ABT, Del Norte                      
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Meyer-Hagen, Claire        8 YMCA                           1:28.24  
      42.16   46.08                                                
  2 Baur, Maren                8 FHCC                           1:33.49  
      45.36   48.13                                                
  3 Morley, Samantha           8 HPSW                           1:43.65  
      48.31   55.34                                                
  4 McCleary, Kiley            8 L.L. Stingrays                 1:46.06  
      48.23   57.83                                                
  5 Gonzales, Paolina          8 TCA                            1:49.57  
      53.61   55.96                                                
  6 Denison, Antonia           7 HPSW                           1:52.04  
      51.98 1:00.06                                                
  7 Seckler, Madison           7 HPSW                           1:57.96  
      56.00 1:01.96                                                
  8 Grenemyer, Hannah          7 TANOAN                         1:58.86  
      54.72 1:04.14                                                
  9 Pineda, Caroline           7 HPSW                           1:58.89  
      58.90   59.99                                                
 10 Meyer-Hagen, Audrey        6 YMCA                           2:00.65  
    1:00.28 1:00.37                                                
 11 Wolfley, Elle              8 TCA                            2:05.75  
    1:00.85 1:04.90                                                
 12 Aguirre, Pilar             7 Hurricanes                     2:06.37  
      53.60 1:12.77                                                
 13 Gabaldon, Ashley           8 Chamisa                        2:06.61  
    1:02.32 1:04.29                                                
 14 Kienzle, Sarah             8 TCA                            2:07.55  
 15 Rigg, Sydney               8 JCC                            2:12.84  
      57.19 1:15.65                                                
 -- Gomez, Grace               8 TANOAN                              DQ  
      57.45 1:09.36                                                
 
Event 22  Boys 8 & Under 100 Yard IM
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:23.45   7/22/2001 TRISTAN BENNETT, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Sturdevant, Trey           8 YMCA                           1:27.27  
      41.64   45.63                                                
  2 Hoaglund, Jack             7 TANOAN                         1:36.90  
      46.97   49.93                                                
  3 Berry, Henry               7 YMCA                           1:40.92  
      49.54   51.38                                                
  4 Turon, Wesley              8 TANOAN                         1:43.31  
      45.51   57.80                                                
  5 Caldwell, Carter           8 TANOAN                         1:46.45  
      48.48   57.97                                                
  6 Browning, Chesten          7 L.L. Stingrays                 1:51.05  
      51.87   59.18                                                
  7 Pulice, Toby               8 TANOAN                         1:51.07  
      52.03   59.04                                                
  8 Sullivan, Ben              8 HPSW                           1:51.27  
      56.39   54.88                                                
  9 Larson, Thor               8 FHCC                           2:00.34  
    1:01.51   58.83                                                
 10 Burton, Milo               8 TCA                            2:00.59  
    1:01.94   58.65                                                
 11 Onsae, Tony                7 L.L. Stingrays                 2:04.47  
      56.25 1:08.22                                                
 12 Menchaca, Reece            8 Hurricanes                     2:05.05  
    1:02.31 1:02.74                                                
 13 Zolyomi, Andras            5 YMCA                           2:23.32  
    1:13.40 1:09.92                                                
 -- Ramirez, Abraham           7 JCC                                 DQ  
    1:01.68 1:01.40                                                
 -- Smith, Evan                8 DNSW                                DQ  
    1:07.34 1:10.78                                                
 -- Leachman, Mason            8 RP                                  DQ  
      56.59   58.71                                                
 
Event 23  Girls 9-10 100 Yard IM
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:14.94   7/22/2003 MICHELLE HOWELL, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 St. John, Gilly Bean      10 TANOAN                         1:17.36  
      35.02   42.34                                                
  2 Custer, Amanda            10 YMCA                           1:20.27  
      37.55   42.72                                                
  3 Endsley, Kate             10 HPSW                           1:20.71  
      37.34   43.37                                                
  4 Robison, Kelsey           10 TANOAN                         1:28.16  
      41.13   47.03                                                
  5 Weingardt, Karin          10 JCC                            1:31.72  
      46.47   45.25                                                
  6 Leggott, Alli              9 TANOAN                         1:33.23  
      42.38   50.85                                                
  7 Ripley, Kate              10 DNSW                           1:33.36  
      46.46   46.90                                                
  8 Fotieo, Kirsten           10 TANOAN                         1:33.85  
      43.73   50.12                                                
  9 Seigel, Jenna             10 YMCA                           1:35.27  
      41.72   53.55                                                
 10 Nenninger, Emily          10 TANOAN                         1:35.89  
      45.26   50.63                                                
 11 Lash, Madison              9 JCC                            1:37.19  
      43.35   53.84                                                
 12 Balmer, Claire            10 Chamisa                        1:37.49  
      44.43   53.06                                                
 13 McDowell, Caitlyn         10 DNSW                           1:37.53  
      49.11   48.42                                                
 14 Jones, Nicolette           9 RP                             1:38.38  
      47.06   51.32                                                
 15 Grace, Daniel-Hannah      10 DNSW                           1:39.92  
      48.68   51.24                                                
 16 Haynes, Katie              9 FHCC                           1:45.68  
      51.51   54.17                                                
 
Event 24  Boys 9-10 100 Yard IM
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:10.14   7/19/2008 DUNCAN LEE, YMCA                           
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Lee, Duncan               10 YMCA                           1:10.14R 
      31.57   38.57                                                
  2 Zolyomi, Bence            10 YMCA                           1:23.23  
      38.67   44.56                                                
  3 Medley, Trinity A         10 RR Sharks                      1:24.76  
      39.17   45.59                                                
  4 Burrows, Corey            10 FHCC                           1:25.49  
      41.91   43.58                                                
  5 Otts, Jack                10 JCC                            1:25.59  
      40.27   45.32                                                
  6 Harlan, Jacob             10 RP                             1:28.20  
      39.27   48.93                                                
  7 Willingham, Landon         9 TANOAN                         1:28.74  
      42.31   46.43                                                
  8 Waterman, Austin          10 TANOAN                         1:29.95  
      41.13   48.82                                                
  9 Johannes, Seth            10 YMCA                           1:31.31  
      42.32   48.99                                                
 10 Weeks, Ryan                9 HPSW                           1:32.47  
      44.05   48.42                                                
 11 Vinson, Whit              10 FHCC                           1:37.84  
      49.94   47.90                                                
 12 Barsun, Solomon            9 DNSW                           1:40.38  
      49.39   50.99                                                
 13 Ozakyol, Ellis            10 HPSW                           1:42.83  
      50.41   52.42                                                
 14 Seaver, Ethan             10 YMCA                           1:44.54  
      52.10   52.44                                                
 15 Brohard, Trevor            9 L.L. Stingrays                 1:47.98  
      51.99   55.99                                                
 -- Simons, Sean               9 TCA                                 DQ  
    1:01.79 1:01.98                                                
 
Event 25  Girls 11-12 100 Yard IM
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:06.91   7/19/2008 NEE-KA FELLOWS, TANOAN                     
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Fellows, Nee-ka           12 TANOAN                         1:06.91R 
      31.24   35.67                                                
  2 Christiansen, Abigayle    12 YMCA                           1:13.61  
      33.53   40.08                                                
  3 Cullen, Nicole            12 DNSW                           1:15.17  
      36.58   38.59                                                
  4 McSorley, Meaghan         12 TCA                            1:16.35  
      36.04   40.31                                                
  4 Veseth, Hannah            12 HPSW                           1:16.35  
      36.06   40.29                                                
  6 Meyer-Hagen, Jewel        11 YMCA                           1:18.34  
      34.97   43.37                                                
  7 Fox, Nicole               12 JCC                            1:20.08  
      38.94   41.14                                                
  8 Zellner, Shelby           11 HPSW                           1:20.38  
      39.66   40.72                                                
  9 Sagredo, Andrea           11 RP                             1:20.55  
      36.24   44.31                                                
 10 Fleddermann, Rachel       12 TCA                            1:20.72  
      37.21   43.51                                                
 11 Barsun, Heidi             11 DNSW                           1:20.93  
      39.99   40.94                                                
 12 Phillips, Marisa          12 TCA                            1:21.98  
      38.86   43.12                                                
 13 Schlavin, Michelle        11 HPSW                           1:22.35  
      37.59   44.76                                                
 14 Burton, Natalie           11 TCA                            1:23.37  
      38.07   45.30                                                
 15 Montoya, Samantha         11 FHCC                           1:26.11  
      40.91   45.20                                                
 16 Willingham, Maranda       11 TANOAN                         1:26.45  
      40.40   46.05                                                
 
Event 26  Boys 11-12 100 Yard IM
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:05.35   7/24/2005 TRISTAN BENNETT, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Dow, Seth                 12 Tiger Sharks                   1:17.08  
      37.17   39.91                                                
  2 Retter, Michael           11 YMCA                           1:17.30  
      34.31   42.99                                                
  3 McGregor, Davis           12 HPSW                           1:17.71  
      39.27   38.44                                                
  4 Sullivan, Jack            11 HPSW                           1:18.69  
      38.84   39.85                                                
  5 Moore, Julian             12 YMCA                           1:19.27  
      35.74   43.53                                                
  6 McCallon, Austin          12 FHCC                           1:19.31  
      37.77   41.54                                                
  7 Givens, Travis            12 TANOAN                         1:21.18  
      39.39   41.79                                                
  8 Barr, Paul                11 ACC                            1:21.74  
      38.60   43.14                                                
  9 Pierotti, Philip          11 TCA                            1:23.25  
      38.15   45.10                                                
 10 Wrege, Grant              11 TANOAN                         1:24.82  
      40.79   44.03                                                
 11 Horton, Miles             12 ACC                            1:24.86  
      39.59   45.27                                                
 12 Gottsch, Joe              12 TANOAN                         1:25.32  
      38.87   46.45                                                
 13 Anslover, John            11 YMCA                           1:26.44  
      41.84   44.60                                                
 14 Price, Jared              12 JCC                            1:27.81  
      40.89   46.92                                                
 15 Langsfeld, Jeremy         11 YMCA                           1:28.19  
      41.17   47.02                                                
 16 Lupi, Ryan                12 L.L. Stingrays                 1:34.36  
      44.90   49.46                                                
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard IM
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:06.17   7/21/2007 MICHELLE HOWELL, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Cooksey, Tara             14 TCA                            1:09.82  
      33.43   36.39                                                
  2 Kline, Kendall            13 TANOAN                         1:10.36  
      32.00   38.36                                                
  3 Cullen, Chelsea           13 DNSW                           1:10.56  
      33.38   37.18                                                
  4 Schunk, Hattie            13 HPSW                           1:10.98  
      33.31   37.67                                                
  5 Krasulick, Amanda         14 TANOAN                         1:11.67  
      32.82   38.85                                                
  6 Burton, Madison           13 TCA                            1:13.49  
      34.18   39.31                                                
  7 Truelock, Amanda          14 FHCC                           1:13.50  
      35.29   38.21                                                
  8 Schmille, Natalie Janae   14 TANOAN                         1:13.93  
      33.78   40.15                                                
  9 Talmadge, Arrie           13 RP                             1:15.19  
      33.27   41.92                                                
 10 Wolfe, Jessica            14 FHCC                           1:17.45  
      36.96   40.49                                                
 11 Anderson, Nicole          14 TANOAN                         1:18.05  
      36.22   41.83                                                
 12 Contreras, DamiAna        13 Soc Stingrays                  1:19.39  
      36.61   42.78                                                
 13 Roveto, Lauren            13 JCC                            1:19.93  
      37.37   42.56                                                
 14 Otts, Sarah               13 JCC                            1:21.21  
      37.69   43.52                                                
 15 Ellis, Lana               14 L.L. Stingrays                 1:21.48  
      36.48   45.00                                                
 16 Ydens, Mareika            13 TANOAN                         1:21.66  
      37.21   44.45                                                
 
Event 28  Boys 13-14 100 Yard IM
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 59.24   7/21/2007 TRISTAN BENNETT, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Eker, Nick                14 TANOAN                         1:04.86  
      30.23   34.63                                                
  2 Mackiw, Mitch             14 DNSW                           1:05.04  
      30.90   34.14                                                
  3 Phillips, Michael         14 TCA                            1:06.82  
      31.07   35.75                                                
  4 Bruckman, Charles         14 YMCA                           1:08.07  
      30.38   37.69                                                
  5 Feely, Jack               14 Midtown                        1:08.45  
      31.24   37.21                                                
  6 Stumpf, John              14 Chamisa                        1:09.81  
      33.32   36.49                                                
  7 Johannes, Karl            13 YMCA                           1:10.41  
      31.78   38.63                                                
  8 Tillery, Kris             13 TANOAN                         1:10.63  
      33.02   37.61                                                
  9 Maxey, Ryan               14 TANOAN                         1:10.96  
      31.94   39.02                                                
 10 Savarese, Melchior        13 HPSW                           1:13.45  
      34.12   39.33                                                
 11 Key, Brandon              13 RP                             1:13.66  
      34.24   39.42                                                
 12 Mascarenas, Joseph        14 RP                             1:14.80  
      36.50   38.30                                                
 13 Key, Cody                 13 RP                             1:15.09  
      35.55   39.54                                                
 14 Ozakyol, Addison          13 HPSW                           1:16.26  
      35.69   40.57                                                
 15 Roach, Devin              14 FHCC                           1:17.17  
    1:17.19                                                        
 16 Glines, Chaz              13 Tiger Sharks                   1:20.89  
      37.56   43.33                                                
 
Event 29  Women 15-18 100 Yard IM
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:01.70   7/27/2003 CARLY MITCHELL, YMCA                       
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Mackiw, Gabriela          16 DNSW                           1:04.31  
      30.75   33.56                                                
  2 Higgs, Jennell            16 Soc Stingrays                  1:05.52  
      29.91   35.61                                                
  3 Higgs, Alyssa             18 Soc Stingrays                  1:05.61  
      30.51   35.10                                                
  4 Buser, Rachel             15 YMCA                           1:05.76  
      30.67   35.09                                                
  5 Lydick, Anna              18 TANOAN                         1:05.78  
      30.60   35.18                                                
  6 Krupiak, Shelby           15 TANOAN                         1:06.76  
      31.05   35.71                                                
  7 Golliher, Nicole          16 TANOAN                         1:07.20  
      31.67   35.53                                                
  8 Mercier, Hannah           16 HPSW                           1:07.25  
      31.70   35.55                                                
  9 Huber, Hayley             17 RP                             1:07.41  
      31.31   36.10                                                
 10 Williams, Cami            18 L.L. Stingrays                 1:08.83  
      31.29   37.54                                                
 11 Smith, Adrianna           15 DNSW                           1:09.72  
      31.21   38.51                                                
 12 Beasley, Shelby           18 HPSW                           1:09.87  
      30.96   38.91                                                
 13 Littlefield, Hannah       18 TCA                            1:10.08  
      33.88   36.20                                                
 14 Bachicha, Anne            16 Midtown                        1:10.42  
      32.36   38.06                                                
 15 Neff, Kenzie              15 HPSW                           1:10.49  
      33.02   37.47                                                
 16 Massey, Audra             16 TCA                            1:10.51  
      31.77   38.74                                                
 17 Jojola, Lauren            18 JCC                            1:11.07  
      33.50   37.57                                                
 
Event 30  Men 15-18 100 Yard IM
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 56.13   7/27/2002 NATHANIEL LENKE, Four Hills                  
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Heermann, Nathan          17 HPSW                             56.31  
      25.95   30.36                                                
  2 Kaula, Kalani             16 YMCA                             56.79  
      25.28   31.51                                                
  3 Bennett, Trevor           17 YMCA                             59.51  
      26.45   33.06                                                
  4 Young, Jesse              16 TCA                            1:00.68  
      28.48   32.20                                                
  5 Higgins, Alex             17 TANOAN                         1:00.76  
      28.02   32.74                                                
  6 Brooks, David             17 YMCA                           1:01.49  
      28.37   33.12                                                
  7 Zoltowski, Pj             17 Chamisa                        1:02.71  
      28.17   34.54                                                
  8 Berling, Adam             15 YMCA                           1:03.26  
      27.92   35.34                                                
  9 Regenie, Matthew          16 TANOAN                         1:03.48  
      28.21   35.27                                                
 10 Manganelli, Jeff          18 HPSW                           1:03.80  
      29.68   34.12                                                
 11 Lorenzen, Luke            16 YMCA                           1:04.06  
      29.65   34.41                                                
 12 Leggott, Gabe             15 TANOAN                         1:04.34  
      28.81   35.53                                                
 13 Wambold, Dylan            16 TCA                            1:04.45  
      30.35   34.10                                                
 14 Hanson, Elliot            15 TANOAN                         1:05.30  
      29.35   35.95                                                
 15 Olona, Jason              16 JCC                            1:07.45  
      31.50   35.95                                                
 16 Stanojevic, Alexander     16 TCA                            1:08.08  
      31.00   37.08                                                
 
Event 31  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 19.00    7/1/1995 SUMMER ABT, Riverpoint                       
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 O'Donnell, Mikelle         8 YMCA                             20.53  
  2 Hedrick, Isabella          8 HPSW                             21.74  
  3 Johns, Audrey              8 HPSW                             22.30  
  4 DeVore, Alexis             8 YMCA                             22.43  
  5 Burrell, Ainsley           8 JCC                              22.47  
  6 Collins, Isabel            8 ACC                              23.08  
  7 Rorem, Jenna               7 DNSW                             23.87  
  8 Nenninger, Claire          8 TANOAN                           23.88  
  9 Meyer-Hagen, Audrey        6 YMCA                             24.07  
 10 Lucero, Breyanna           8 TANOAN                           24.20  
 11 Monta¤o, Maya              7 Hurricanes                       24.66  
 12 Grenemyer, Hannah          7 TANOAN                           25.15  
 13 Igleheart, Sophie          8 HPSW                             25.20  
 14 Chavez, Gabriella          8 Hurricanes                       26.05  
 15 Pierotti, Caroline         7 TCA                              26.79  
 16 Houliston, Clare           8 DNSW                             28.36  
 
Event 32  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 18.17   7/20/2001 ADAM STRICKMAN, Highpoint                    
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Harlan, Joshua             7 RP                               21.25  
  2 Colter, Kevin              8 HPSW                             21.90  
  3 Turon, Wesley              8 TANOAN                           22.10  
  4 Robison, Gage              8 TANOAN                           22.54  
  5 Thibodeau, Tyler           8 YMCA                             22.58  
  6 Ellis, Logan               8 HPSW                             22.68  
  7 Pulice, Toby               8 TANOAN                           22.92  
  8 Pulice, Tanner             6 TANOAN                           22.95  
  9 Leachman, Mason            8 RP                               23.39  
 10 Caldwell, Carter           8 TANOAN                           23.65  
 11 Browning, Chesten          7 L.L. Stingrays                   24.05  
 12 Cooper-Abdallah, Carter    8 HPSW                             25.66  
 13 Davis, Bowen               8 FHCC                             27.94  
 14 Mc Intire, John            8 Tiger Sharks                     28.59  
 15 Lewis, Carl                8 Soc Stingrays                    33.61  
 -- Montoya, Gersen            7 Tiger Sharks                        DQ  
 
Event 33  Girls 9-10 25 Yard Backstroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 16.31    8/1/1991 DIONNE HILDAGO, Belen                        
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Rivenbark, Ellie           9 HPSW                             17.45  
  2 Gorham, Anika             10 TANOAN                           18.37  
  3 Fellows, Adi              10 TANOAN                           18.40  
  4 Romig, Abigail            10 TCA                              18.76  
  5 Zanios, Talitha            9 TANOAN                           19.14  
  6 Key, Amanda               10 RP                               20.23  
  7 Jehle, Lauren             10 TANOAN                           20.49  
  8 Masuda, Sophia            10 Midtown                          20.52  
  9 Link, Remy                10 HPSW                             20.57  
 10 Byrne, Chelsea             9 Chamisa                          20.69  
 10 Cameron, Maya             10 YMCA                             20.69  
 12 Baca, Julia               10 TCA                              20.79  
 13 Rodriguez, Shyanne        10 FHCC                             21.11  
 14 Baca, Arianna             10 JCC                              21.17  
 15 Marrs, Libby               9 TCA                              22.10  
 16 Mullany, Molly             9 FHCC                             22.71  
 
Event 34  Boys 9-10 25 Yard Backstroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 15.27   7/25/1999 MARK WILBER, YMCA                            
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Medley, Trinity A         10 RR Sharks                        17.10  
  2 Zolyomi, Bence            10 YMCA                             17.77  
  3 Willingham, Landon         9 TANOAN                           18.71  
  4 Clifford, Troy            10 RP                               18.85  
  5 Meyer-Hagen, Caleb        10 YMCA                             19.26  
  6 Jordan, Spencer            9 HPSW                             19.98  
  7 Harlan, Jacob             10 RP                               20.12  
  8 Johannes, Seth            10 YMCA                             20.44  
  9 Allen, Sean               10 JCC                              20.70  
 10 Rice, Paul                 9 TANOAN                           20.78  
 11 Self, Tyler               10 HPSW                             22.03  
 12 Simons, Pablo             10 TCA                              22.13  
 13 Barsun, Solomon            9 DNSW                             22.25  
 14 Miller, Gavin             10 TCA                              22.37  
 15 Buffett, Mitchell          9 TANOAN                           22.80  
 -- Davis, Wolf                9 HPSW                                DQ  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 31.29   7/23/2004 KELLI WILLIAMS, Los Lunas                    
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Hugg, Daryan              12 RP                               33.21  
  2 Seckler, Megan            12 HPSW                             34.74  
  3 Romine, Tana              12 YMCA                             36.35  
  4 Meyer-Hagen, Jewel        11 YMCA                             37.04  
  5 Barsun, Heidi             11 DNSW                             37.21  
  6 Cooper, Dixie             12 TANOAN                           37.48  
  7 Rose, Rachel              12 DNSW                             37.95  
  8 Gyongyosi, Maddy          12 TCA                              38.25  
  9 Fleddermann, Rachel       12 TCA                              38.34  
 10 Schlavin, Michelle        11 HPSW                             38.37  
 11 Doyle, Mariah             11 L.L. Stingrays                   38.65  
 12 McSorley, Meaghan         12 TCA                              38.69  
 13 Leuenberger, Samantha     11 JCC                              39.10  
 14 Ruiz, Maya                11 RP                               39.41  
 15 Sturdevant, Lee           11 YMCA                             40.68  
 16 Willingham, Maranda       11 TANOAN                           40.96  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 30.46   7/27/2002 MACK PUHL, Tanoan                            
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Dow, Seth                 12 Tiger Sharks                     36.05  
  2 Gottsch, Joe              12 TANOAN                           37.24  
  3 Kelly, Nick               11 Midtown                          37.27  
  4 Kenning, Bradley          11 HPSW                             38.25  
  5 McGregor, Davis           12 HPSW                             38.94  
  6 Powers, Jake              12 HPSW                             39.13  
  7 Price, Jared              12 JCC                              39.38  
  8 Lardner, Ryan             11 L.L. Stingrays                   39.46  
  9 Tebo, Luke                12 YMCA                             39.61  
 10 Jawad, Bashar             11 YMCA                             41.52  
 11 Vigil, Tristan            12 L.L. Stingrays                   42.24  
 12 Chavez, Emmanuel          11 Hurricanes                       42.32  
 13 Anslover, John            11 YMCA                             42.37  
 14 Estrada, Bryan            12 L.L. Stingrays                   44.12  
 15 Bernardone, Louis         11 JCC                              44.50  
 16 Lewis, Colton             12 Hurricanes                       47.32  
 
Event 37  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:04.91   7/22/2006 MICHELLE HOWELL, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Kline, Kendall            13 TANOAN                         1:08.62  
      33.75   34.87                                                
  2 Krasulick, Amanda         14 TANOAN                         1:10.26  
      34.47   35.79                                                
  3 Fleddermann, Lauren       14 TCA                            1:11.37  
      34.44   36.93                                                
  4 Schunk, Hattie            13 HPSW                           1:14.54  
      36.25   38.29                                                
  5 Houliston, Lauren         14 DNSW                           1:15.44  
      36.53   38.91                                                
  6 Mike, Aanika              13 TCA                            1:16.02  
      36.45   39.57                                                
  7 Ellis, Lana               14 L.L. Stingrays                 1:18.88  
      37.90   40.98                                                
  8 Tafoya, Vanessa           13 Chamisa                        1:19.00  
      36.78   42.22                                                
  9 Harrington, Meredith      13 FHCC                           1:19.06  
      36.93   42.13                                                
 10 Anderson, Nicole          14 TANOAN                         1:20.89  
      38.68   42.21                                                
 11 Roveto, Lauren            13 JCC                            1:21.54  
      39.90   41.64                                                
 12 Gorley, Samantha          14 YMCA                           1:22.59  
 13 Ydens, Mareika            13 TANOAN                         1:24.26  
      41.14   43.12                                                
 14 Nix, Jordan               14 Hurricanes                     1:27.11  
      41.46   45.65                                                
 15 Racca, Francesca          14 HPSW                           1:28.56  
      40.91   47.65                                                
 -- Baca, Krissy              13 FHCC                                DQ  
 
Event 38  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:01.54   7/21/2007 TRISTAN BENNETT, YMCA                      
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Mackiw, Mitch             14 DNSW                           1:04.53  
      32.29   32.24                                                
  2 Pratt, Grayson            14 TANOAN                         1:06.61  
      32.42   34.19                                                
  3 Berling, Sammy            13 YMCA                           1:11.60  
      34.88   36.72                                                
  4 Johannes, Karl            13 YMCA                           1:11.87  
      34.53   37.34                                                
  5 Mohagheghi, Joseph        14 TANOAN                         1:12.32  
  6 Weeks, Zach               13 HPSW                           1:15.60  
      36.04   39.56                                                
  7 Ohrberg, Jonas            13 YMCA                           1:17.00  
      36.25   40.75                                                
  8 Weingardt, Collin         13 JCC                            1:18.70  
      38.19   40.51                                                
  9 McCollum, Dillon          13 Midtown                        1:21.42  
      38.97   42.45                                                
 10 Hansen, Andrew            13 RP                             1:22.49  
      39.73   42.76                                                
 11 Brimhall, Andrew          13 Chamisa                        1:23.11  
 12 Arevalo, Jose             14 Soc Stingrays                  1:25.44  
      39.83   45.61                                                
 13 Glines, Chaz              13 Tiger Sharks                   1:29.11  
      43.42   45.69                                                
 14 Bolen, Forest             13 Tiger Sharks                   1:30.41  
      42.42   47.99                                                
 
Event 39  Women 15-18 100 Yard Backstroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:04.67   7/19/2008 SHELBY BEASLEY, HPSW                       
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Beasley, Shelby           18 HPSW                           1:04.67R 
      31.69   32.98                                                
  2 Williams, Kelli           16 L.L. Stingrays                 1:05.17  
      31.36   33.81                                                
  3 Higgs, Jennell            16 Soc Stingrays                  1:06.42  
      32.09   34.33                                                
  4 Tanner, Trachelle         16 TANOAN                         1:06.61  
      32.03   34.58                                                
  5 Huber, Hannah             15 RP                             1:07.61  
      33.35   34.26                                                
  6 Smith, Adrianna           15 DNSW                           1:10.17  
      33.43   36.74                                                
  7 Bachicha, Anne            16 Midtown                        1:10.85  
      34.36   36.49                                                
  8 Atkins, Morgan            16 TANOAN                         1:12.12  
      34.38   37.74                                                
  9 Kline, Kelley             16 TANOAN                         1:12.85  
      34.78   38.07                                                
 10 Bryson, Jennifer          17 HPSW                           1:13.23  
      35.59   37.64                                                
 11 Milden, Kaitlyn           16 HPSW                           1:13.81  
      36.84   36.97                                                
 12 Spencer, Marissa          15 FHCC                           1:14.13  
      35.77   38.36                                                
 13 Wesselman, Leah           15 HPSW                           1:14.72  
      35.81   38.91                                                
 14 Langsfeld, Candace        15 YMCA                           1:15.11  
      35.22   39.89                                                
 15 Pino, Michelle            15 DNSW                           1:17.01  
      36.40   40.61                                                
 -- Powers, Emily             15 HPSW                                DQ  
      35.58   37.01                                                
 
Event 40  Men 15-18 100 Yard Backstroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 56.43   7/24/2005 ASHER WEINBERG, TCA-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Bennett, Trevor           17 YMCA                             59.46  
      28.67   30.79                                                
  2 Berling, Adam             15 YMCA                           1:01.46  
      30.43   31.03                                                
  3 Leggott, Gabe             15 TANOAN                         1:02.44  
      30.20   32.24                                                
  4 Wade, Scott               16 TCA                            1:02.87  
      30.09   32.78                                                
  5 Lorenzen, Luke            16 YMCA                           1:03.05  
      31.28   31.77                                                
  6 Hagg, Mickey              17 YMCA                           1:04.00  
      31.08   32.92                                                
  7 Wambold, Dylan            16 TCA                            1:04.63  
      31.65   32.98                                                
  8 Regenie, Matthew          16 TANOAN                         1:04.92  
      31.25   33.67                                                
  9 Arias, Ross Michael       18 TANOAN                         1:06.93  
      30.80   36.13                                                
 10 Sanchez, Ray              16 TANOAN                         1:07.34  
      31.70   35.64                                                
 11 Manganelli, Jeff          18 HPSW                           1:07.80  
      33.08   34.72                                                
 12 Kessler, William          16 L.L. Stingrays                 1:08.64  
      33.68   34.96                                                
 13 Lutz, Ryan                16 HPSW                           1:10.22  
 14 Higgins II, Daniel T      16 RR Sharks                      1:11.11  
 15 Montoya, Andres           16 TCA                            1:14.10  
      35.18   38.92                                                
 16 Thomas, Trevor            15 JCC                            1:19.11  
      37.14   41.97                                                
 
Event 41  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:08.23   7/22/2006 TANOAN SWIM TEAM, TANOAN                   
                         D Turon, A Fellows, A Gorham, G St. John          
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 YMCA Dolphins                                               1:09.82  
     1) Reeves, Raegan 7                2) DeVore, Alexis 8               
     3) O'Donnell, Mikelle 8            4) Meyer-Hagen, Claire 8          
       36.66    33.16                                                      
  2 Highpoint                                                   1:16.36  
     1) Hedrick, Isabella 8             2) Igleheart, Sophie 8            
     3) Morley, Samantha 8              4) Zellner, Lindsey 8             
       40.49    35.87                                                      
  3 Four Hills Country Club                                     1:19.08  
     1) Wickstrom, Lily 8               2) Trainor, Madison 8             
     3) Baur, Sonja 7                   4) Baur, Maren 8                  
       42.33    36.75                                                      
  4 Riverpoint                                                  1:25.25  
     1) Davis, Caitlin 6                2) Narvariz, Santiana 7           
     3) Kuchar, Claudia 8               4) Key, August 8                  
       47.54    37.71                                                      
  5 Jewish Community Center                                     1:26.94  
     1) Burrell, Ainsley 8              2) Rigg, Sydney 8                 
     3) White, Lauren 8                 4) Henderson, Claire 8            
       44.99    41.95                                                      
  6 TCA                                                         1:28.93  
     1) Pentecost, Abigail 8            2) Wolfley, Elle 8                
     3) Kienzle, Sarah 8                4) Gonzales, Paolina 8            
       45.88    43.05                                                      
  7 Chamisa Hills Country Club                                  1:30.03  
     1) Tafoya, Maria 8                 2) Salinas, Haley 8               
     3) Juarez, Isabel 7                4) Gabaldon, Ashley 8             
       49.40    40.63                                                      
  8 Los Lunas Stingrays                                         1:35.43  
     1) McCleary, Kiley 8               2) Lardner, Abigail 7             
     3) Pesina, Chiara 7                4) Henson, Devanne 8              
       45.67    49.76                                                      
  9 Del Norte Sports and Wellness                               1:36.09  
     1) Houliston, Clare 8              2) Rose, Renee 7                  
     3) Rorem, Jenna 7                  4) Martinez, Kayla 7              
 10 Midtown Sports and Wellness                                 1:42.97  
     1) Taylor, Maya 7                  2) Otoole, Madison 7              
     3) Federici, Elise 7               4) Muth, Isabella 8               
       55.70    47.27                                                      
 11 Socorro Stingrays                                           1:50.85  
     1) Chavez, Aurelia 8               2) Botko, Kayla 6                 
     3) Chavez, Alana 7                 4) Beames, Olivia 7               
       52.25    58.60                                                      
 -- Belen Hurricanes Swim Team                                       DQ  
     1) Aguirre, Pilar 7                2) Menchaca, Marissa 6            
     3) Chavez, Gabriella 8             4) Monta¤o, Maya 7                
       49.73    40.92                                                      
 -- TANOAN SWIM TEAM                                                 DQ  
     1) Lucero, Breyanna 8              2) Nenninger, Claire 8            
     3) Saad, Lauren 8                  4) Gomez, Grace 8                 
       40.86    39.38                                                      
 
Event 42  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:05.24   7/22/2006 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         D Lee, S Johannes, C Meyer-Hagen, W Stanopiewicz  
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            1:10.72  
     1) Hoaglund, Jack 7                2) Turon, Wesley 8                
     3) Pulice, Toby 8                  4) Stewart, Calvin 8              
       35.09    35.63                                                      
  2 YMCA Dolphins                                               1:12.79  
     1) Thibodeau, Tyler 8              2) Baca, Zechariah 6              
     3) Berry, Henry 7                  4) Sturdevant, Trey 8             
       40.33    32.46                                                      
  3 Riverpoint                                                  1:19.18  
     1) Leachman, Mason 8               2) White, Nathan 8                
     3) Peery, Garett 8                 4) Harlan, Joshua 7               
       43.03    36.15                                                      
  4 Belen Hurricanes Swim Team                                  1:23.97  
     1) Casillas, Diego 8               2) Benavidez, Kade 6              
     3) Peters, Brady 6                 4) Menchaca, Reece 8              
       43.68    40.29                                                      
  5 Highpoint                                                   1:24.75  
     1) Mohns, Aidan 7                  2) Ellis, Logan 8                 
     3) Sullivan, Ben 8                 4) Colter, Kevin 8                
       44.22    40.53                                                      
  6 Midtown Sports and Wellness                                 1:30.41  
     1) Salazar, Diego 7                2) Pena, Colin 8                  
     3) Bertram, Mathias 7              4) Pilon, Ben 8                   
       45.80    44.61                                                      
  7 Four Hills Country Club                                     1:35.89  
     1) Larson, Thor 8                  2) Spencer, Scott 8               
     3) Davis, Bowen 8                  4) Alvis, Chad 8                  
       48.17    47.72                                                      
  8 Los Lunas Stingrays                                         1:39.09  
     1) Browning, Chesten 7             2) Lupi, Randall 7                
     3) Utash, J.C. 8                   4) Onsae, Tony 7                  
     1:00.63    38.46                                                      
  9 Jewish Community Center                                     1:40.52  
     1) Lash, Ethan 6                   2) Doose, Daniel 8                
     3) Poorbaugh, Joshua 7             4) Ramirez, Abraham 7             
       56.28    44.24                                                      
 10 Del Norte Sports and Wellness                               1:43.02  
     1) Hebner, Evan 8                  2) Smith, Evan 8                  
     3) McDowell, DJ 8                  4) Smith, Harrison 8              
       55.48    47.54                                                      
 11 Chamisa Hills Country Club                                  1:48.24  
     1) Sheffield, Adam 7               2) Gonzales, Anthony 8            
     3) Byndas, John 8                  4) Gonzales, Frankie 7            
     1:05.20    43.04                                                      
 12 Socorro Stingrays                                           2:15.19  
     1) Lewis, Carl 8                   2) Sager, Caleb 6                 
     3) Chavez, Matthew 5               4) DiBartolomeo, Jeremy 6         
     1:08.39  1:06.80                                                      
 -- Albuquerque Country Club                                         DQ  
     1) Walker, Hart 8                  2) Bailey, Chase 7                
     3) Walinsky, Leo 6                 4) Walinsky, Sam 8                
       53.16    45.48                                                      
 
Event 43  Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 59.00   7/19/2008 TANOAN SWIM TEAM, TANOAN                     
                       G St. John, A Gorham, A Fellows, T Zanios         
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 TANOAN SWIM TEAM                                              59.00R 
     1) St. John, Gilly Bean 10         2) Gorham, Anika 10               
     3) Fellows, Adi 10                 4) Zanios, Talitha 9              
       27.84    31.16                                                      
  2 Highpoint                                                     59.41  
     1) Harris, Christine 10            2) Weeks, Libby 10                
     3) Endsley, Kate 10                4) Rivenbark, Ellie 9             
       30.92    28.49                                                      
  3 YMCA Dolphins                                               1:05.17  
     1) Anslover, Jamie 9               2) Cameron, Maya 10               
     3) Seigel, Jenna 10                4) Custer, Amanda 10              
       33.95    31.22                                                      
  4 Del Norte Sports and Wellness                               1:07.40  
     1) Ripley, Kate 10                 2) Martinez, Aleah 9              
     3) McDowell, Caitlyn 10            4) Grace, Daniel-Hannah 10        
       33.20    34.20                                                      
  5 Jewish Community Center                                     1:07.94  
     1) Kelley, Isabella 10             2) Baca, Arianna 10               
     3) Lash, Madison 9                 4) Weingardt, Karin 10            
       35.85    32.09                                                      
  6 TCA                                                         1:08.27  
     1) Fleddermann, Kathryn 9          2) Nyman, Kaarina 9               
     3) Romig, Abigail 10               4) Baca, Julia 10                 
       41.99    26.28                                                      
  7 Riverpoint                                                  1:08.74  
     1) Jones, Nicolette 9              2) Fernandez, Alesandra 10        
     3) Stucker, Kayli 9                4) Key, Amanda 10                 
       36.47    32.27                                                      
  8 Midtown Sports and Wellness                                 1:08.95  
     1) Masuda, Sophia 10               2) Padilla, Lourdes 10            
     3) Green, Claire 10                4) Gonzales, Abbigale 10          
       39.34    29.61                                                      
  9 Albuquerque Country Club                                    1:13.48  
     1) Bauer, Gabriella 9              2) Fidel, Libby 10                
     3) Giesen, Tara 9                  4) Blewett-Raby, Isabella 10      
       39.13    34.35                                                      
 10 Four Hills Country Club                                     1:14.05  
     1) Rodriguez, Shyanne 10           2) Haynes, Katie 9                
     3) Mullany, Molly 9                4) Trainor, Samantha 10           
       36.63    37.42                                                      
 11 Belen Hurricanes Swim Team                                  1:18.50  
     1) Casillas, Madison 10            2) Benavidez, Joelle 9            
     3) Romero, Yanessa 10              4) Menchaca, Amanda 10            
       39.57    38.93                                                      
 12 Los Lunas Stingrays                                         1:20.58  
     1) Willis, Mia 9                   2) Williams, Shannae 9            
     3) Utash, Jordan 10                4) Kerns, Mirissa 10              
       44.65    35.93                                                      
 -- Chamisa Hills Country Club                                       DQ  
     1) Byrne, Chelsea 9                2) Morales, Kimber 10             
     3) Schneider, Katie 10             4) Balmer, Claire 10              
       33.95    33.13                                                      
 -- Socorro Stingrays                                                DQ  
     1) Hofner, Valeria 9               2) Cutchall, Melissa 9            
     3) Salome, Mia 10                  4) Rosas, Giovanna 10             
       48.85    37.81                                                      
 
Event 44  Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 56.45   7/19/2008 YMCA DOLPHINS, YMCA                          
                       S Johannes, C Meyer-Hagen, D Lee, W Stanopiewicz  
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 YMCA Dolphins                                                 56.45R 
     1) Johannes, Seth 10               2) Meyer-Hagen, Caleb 10          
     3) Lee, Duncan 10                  4) Stanopiewicz, Will 10          
       29.62    26.83                                                      
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            1:02.36  
     1) Waterman, Austin 10             2) Watson, Lucas 9                
     3) Westerberg, Michael 10          4) Willingham, Landon 9           
       31.12    31.24                                                      
  3 Riverpoint                                                  1:06.11  
     1) Harlan, Jacob 10                2) Padilla, Milo 10               
     3) Davis, Brandon 9                4) Clifford, Troy 10              
       32.72    33.39                                                      
  4 Jewish Community Center                                     1:07.34  
     1) Allen, Sean 10                  2) Doose, Andy 10                 
     3) Kesner, Isaac 9                 4) Otts, Jack 10                  
       35.37    31.97                                                      
  5 Highpoint                                                   1:09.23  
     1) Weeks, Ryan 9                   2) Ozakyol, Ellis 10              
     3) Jordan, Spencer 9               4) Gullick, Hank 10               
       38.57    30.66                                                      
  6 Socorro Stingrays                                           1:13.09  
     1) Crespin, Tyler 10               2) Padilla, Gilbert 10            
     3) Malone, Edmund 10               4) Lucero, Matthew 10             
       36.14    36.95                                                      
  7 Del Norte Sports and Wellness                               1:17.15  
     1) Christman, Nicholas 9           2) Casaus, Jack 10                
     3) Barsun, Solomon 9               4) Parmoon, Ben 10                
       44.78    32.37                                                      
  8 Los Lunas Stingrays                                         1:17.81  
     1) Brohard, Trevor 9               2) Lupi, Mitchell 9               
     3) Siamu, Noa 10                   4) Sharp, Cayden 10               
       38.06    39.75                                                      
  9 TCA                                                         1:20.65  
     1) Simons, Sean 9                  2) Burton, Milo 8                 
     3) Miller, Gavin 10                4) Simons, Pablo 10               
       44.68    35.97                                                      
 10 Belen Hurricanes Swim Team                                  1:26.09  
     1) Chavez, Izaiah 9                2) Robare, Cameron 10             
     3) Sedillo, Juan 10                4) Lapointe, Paul 10              
       45.60    40.49                                                      
 11 Chamisa Hills Country Club                                  1:34.99  
     1) Carrazco, Esteban 10            2) King, Tanner 10                
     3) Chavez, Jacob 9                 4) Todd, Tyler 9                  
       53.27    41.72                                                      
 12 Midtown Sports and Wellness                                 1:36.80  
     1) Atkins, Ryan 9                  2) Bowdich, Bronson 10            
     3) Bertram, Ben 9                  4) Maes, Joey 9                   
       47.96    48.84                                                      
 13 Rio Rancho CIty Desert Sharks                               1:37.24  
     1) Petre, Brett 8                  2) Adair, Ryan 9                  
     3) Vigil, Trevor 6                 4) Medley, Trinity A 10           
       52.67    44.57                                                      
 -- Four Hills Country Club                                          DQ  
     1) Hughes, Sammy 9                 2) Vinson, Whit 10                
     3) Burrows, Corey 10               4) Harrington, Mark 9             
       39.83    36.96                                                      
 
Event 45  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:54.94   7/24/2005 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         K Dobson, R Buser, L Heerman, M Howell            
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 Riverpoint                                                  2:03.31  
     1) Sagredo, Andrea 11              2) Pliel-Pino, Tatianna 12        
     3) Parra, Samantha 11              4) Hugg, Daryan 12                
       31.84    32.49    36.35    22.63                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            2:06.23  
     1) Fellows, Nee-ka 12              2) Cooper, Dixie 12               
     3) Willingham, Maranda 11          4) Rubin, Lexi 11                 
       27.63    32.08    33.30    33.22                                    
  3 Highpoint                                                   2:06.80  
     1) Zellner, Shelby 11              2) Veseth, Hannah 12              
     3) Schlavin, Michelle 11           4) Seckler, Megan 12              
       31.05    32.36    32.02    31.37                                    
  4 TCA                                                         2:08.88  
     1) McSorley, Meaghan 12            2) Burton, Natalie 11             
     3) Phillips, Marisa 12             4) Fleddermann, Rachel 12         
       31.97    33.45    31.81    31.65                                    
  5 Jewish Community Center                                     2:09.78  
     1) Allen, Audrey 12                2) Fox, Christina 12              
     3) Ramirez, Allison 12             4) Fox, Nicole 12                 
       33.52    32.69    33.19    30.38                                    
  6 Chamisa Hills Country Club                                  2:11.73  
     1) Brimhall, Bethany 11            2) Sousa, Jordan 11               
     3) Morales, Katelyn 12             4) Cook, McKenzie 11              
       32.89    33.17    36.02    29.65                                    
  7 Del Norte Sports and Wellness                               2:12.49  
     1) Cullen, Nicole 12               2) Rose, Rachel 12                
     3) Barsun, Heidi 11                4) Parmoon, Ryan 12               
       30.60    33.80    32.06    36.03                                    
  8 Four Hills Country Club                                     2:18.66  
     1) Ellis, Emily 11                 2) Montoya, Samantha 11           
     3) Truelock, Lucie 12              4) Hanks, Sydney 11               
       37.14    33.77    31.92    35.83                                    
  9 Los Lunas Stingrays                                         2:20.11  
     1) Hampton, Sophia 12              2) Gomez, Faron 11                
     3) Kerns, Moriah 11                4) Doyle, Mariah 11               
       32.68    36.85    35.37    35.21                                    
 10 Albuquerque Country Club                                    2:25.79  
     1) Gilbert, Autumn 12              2) Walinsky, Maia 11              
     3) Gorham, Olivia 11               4) Horton, Savannah 12            
       40.03    31.77    41.41    32.58                                    
 11 Rio Rancho CIty Desert Sharks                               2:37.82  
     1) Anderson, Emily 11              2) Swafford, Raylin 11            
     3) Adame, Celina 10                4) Burton, Elisabeth 12           
       38.78    42.86    53.64    22.54                                    
 12 Socorro Stingrays                                           2:44.72  
     1) Aster, Julie 11                 2) Hofner, Stephanie 9            
     3) Gonzales, Charlie 11            4) Stanzione, Angelina 12         
       45.52    53.10  1:06.10                                             
 -- YMCA Dolphins                                                    DQ  
     1) Meyer-Hagen, Jewel 11           2) Abdulla, Milad 12              
     3) Romine, Tana 12                 4) Christiansen, Abigayle 12      
       33.84    35.32    39.04    20.76                                    
 -- Belen Hurricanes Swim Team                                       DQ  
     1) Brads, Kennedy 12               2) Sedillo, Emily 12              
     3) Giles, Hailey 12                4) Lucero, Katee 12               
       38.92    38.96    37.27    35.62                                    
 
Event 46  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:52.18   7/27/2003 YMCA                                       
                         N VIGIL, K KAULA, N HEERMAN, T BENNETT            
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 Highpoint                                                   2:07.33  
     1) Sullivan, Jack 11               2) McGregor, Davis 12             
     3) Kenning, Bradley 11             4) Powers, Jake 12                
       33.62    30.40    33.82    29.49                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            2:11.04  
     1) Givens, Travis 12               2) Watson, Nathanael 12           
     3) Wrege, Grant 11                 4) Gottsch, Joe 12                
       32.76    33.66    33.39    31.23                                    
  3 YMCA Dolphins                                               2:11.60  
     1) Tebo, Luke 12                   2) Moore, Julian 12               
     3) Anslover, John 11               4) Retter, Michael 11             
       33.88    32.20    35.12    30.40                                    
  4 Albuquerque Country Club                                    2:19.21  
     1) Horton, Miles 12                2) Giesen, Lukas 11               
     3) Fidel, Hurley 11                4) Barr, Paul 11                  
       42.98    31.55    33.78    30.90                                    
  5 Four Hills Country Club                                     2:19.44  
     1) Squier, Grant 12                2) Billstrand, Tim 11             
     3) Wylie, Jesse 11                 4) McCallon, Austin 12            
       35.75    36.87    35.92    30.90                                    
  6 Midtown Sports and Wellness                                 2:19.84  
     1) McLelland, Duncan 11            2) Rode, Christian 11             
     3) Kelly, Nick 11                  4) Ibarra, Isaias 12              
       35.01    47.67    26.48    30.68                                    
  7 Jewish Community Center                                     2:21.75  
     1) Bernardone, Louis 11            2) Borek, Tony 12                 
     3) Thomas, Forest 12               4) Price, Jared 12                
       37.49    42.89    29.44    31.93                                    
  8 Riverpoint                                                  2:23.41  
     1) Arroyo, Jeremy 12               2) Davis, Austyn 11               
     3) Perez, Corey 9                  4) Jones, Quenten 11              
       34.35    36.99    40.89    31.18                                    
  9 Los Lunas Stingrays                                         2:28.24  
     1) Lardner, Ryan 11                2) Lardner, Avery 12              
     3) Lupi, Ryan 12                   4) Vigil, Tristan 12              
       38.38    35.19    41.35    33.32                                    
 10 Socorro Stingrays                                           2:28.73  
     1) Grider, Dennis 12               2) White, Anthony 11              
     3) Flores, Ricardo 12              4) Esquivel, Zeb 12               
       36.76    44.65    33.81    33.51                                    
 11 Sierra County Swim Team                                     2:33.23  
     1) Gifford, Ethan 11               2) Glines, Scott 11               
     3) Glines, Bo 9                    4) Dow, Seth 12                   
       35.82    40.58    47.41    29.42                                    
 12 Belen Hurricanes Swim Team                                  2:36.25  
     1) Lewis, Colton 12                2) Brads, Andrew 11               
     3) Cordova, Justin 12              4) Chavez, Emmanuel 11            
       37.74    44.46    37.56    36.49                                    
 
Event 47  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:48.37   7/21/2007 YMCA DOLPHINS, YMCA                        
                         J Frodgue, L Heermann, R Buser, M Howell          
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 TCA                                                         1:52.19  
     1) Fleddermann, Lauren 14          2) Burton, Madison 13             
     3) Statkus, Amelia 14              4) Cooksey, Tara 14               
       28.83    28.04    28.41    26.91                                    
  2 TANOAN SWIM TEAM                                            1:54.82  
     1) Schmille, Natalie Janae 14      2) Kline, Kendall 13              
     3) Krasulick, Amanda 14            4) Rising, Carmen 14              
       29.12    29.63    27.95    28.12                                    
  3 Del Norte Sports and Wellness                               1:56.24  
     1) Reeve, Christi 14               2) Ripley, Josie 13               
     3) Cullen, Chelsea 13              4) Houliston, Lauren 14           
       28.58    28.23    29.15    30.28                                    
  4 Four Hills Country Club                                     1:57.48  
     1) Wolfe, Jessica 14               2) Harrington, Meredith 13        
     3) Truelock, Amanda 14             4) Fine, Taylor 14                
       30.23    29.20    29.45    28.60                                    
  5 Chamisa Hills Country Club                                  1:59.24  
     1) Salinas, Amy 14                 2) Tafoya, Vanessa 13             
     3) Byrne, Micayla 13               4) House, Cassie 13               
       29.24    30.59    39.79    19.62                                    
  6 Jewish Community Center                                     2:01.88  
     1) Roveto, Lauren 13               2) Ediger, Emily 13               
     3) Otts, Sarah 13                  4) Olona, Sarah 14                
       31.96    31.43    30.50    27.99                                    
  7 Highpoint                                                   2:03.03  
     1) Schunk, Hattie 13               2) Lutz, Madi 13                  
     3) Gavin, Meredith 13              4) Harris, Elizabeth 13           
       30.27    31.44    33.09    28.23                                    
  8 Socorro Stingrays                                           2:04.13  
     1) Vinson, Jordan 14               2) Contreras, DamiAna 13          
     3) Warden, Kaitlin 14              4) Contreras, JeriAna 13          
       30.53    30.41    32.73    30.46                                    
  9 Riverpoint                                                  2:06.72  
     1) Kuchar, Abby 13                 2) Kuchar, Jenna 14               
     3) Menicucci, Sarah 14             4) Talmadge, Arrie 13             
       31.82    32.85    32.26    29.79                                    
 10 Belen Hurricanes Swim Team                                  2:23.91  
     1) Giles, Lindsey 14               2) Thompson, Amber 13             
     3) Armijo, Lucinda 14              4) Nix, Jordan 14                 
       35.52    44.43  1:03.96                                             
 11 Los Lunas Stingrays                                         2:26.48  
     1) Dike, Veronica J 14             2) Vering, Dallas 14              
     3) Ellis, Lana 14                  4) Chapman, Amy 14                
       36.05    33.47    37.95    39.01                                    
 -- YMCA Dolphins                                                    DQ  
     1) Anslover, Emily 13              2) Gorley, Samantha 14            
     3) Stanopiewicz, Jenna 14          4) Foiles, Jenna 14               
       32.95    32.88    30.33    26.41                                    
 
Event 48  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:40.16    7/1/1994 HIGHPOINT                                  
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            1:46.95  
     1) Pratt, Grayson 14               2) Tillery, Kris 13               
     3) Jehle, Stephen 13               4) Eker, Nick 14                  
       27.47    27.00    27.49    24.99                                    
  2 Chamisa Hills Country Club                                  1:56.63  
     1) Balmer, NiKolaus 13             2) Martinez, Tyler 14             
     3) Brimhall, Andrew 13             4) McCravey, Justen 13            
       29.00    30.01    30.52    27.10                                    
  3 YMCA Dolphins                                               1:57.17  
     1) Johannes, Karl 13               2) Hagg, Taylor 14                
     3) Roberson, Ian 13                4) Bruckman, Charles 14           
       28.83    30.23    30.07    28.04                                    
  4 Highpoint                                                   1:57.98  
     1) Weeks, Zach 13                  2) Ozakyol, Addison 13            
     3) Savarese, Melchior 13           4) Babuska, Tomas 13              
       30.03    30.36    30.38    27.21                                    
  5 Del Norte Sports and Wellness                               1:58.15  
     1) Grace, Josiah 13                2) Martinez, Marquez 11           
     3) Casson, Andrew 13               4) Mackiw, Mitch 14               
       28.97    32.78    29.80    26.60                                    
  6 Jewish Community Center                                     1:59.73  
     1) Weingardt, Collin 13            2) Baca, Bryce 13                 
     3) Schneider, Carson 13            4) Giblin, Max 14                 
       28.62    34.13    30.01    26.97                                    
  7 Midtown Sports and Wellness                                 2:02.80  
     1) McCollum, Dillon 13             2) Algermissen, Andrew 13         
     3) Ibarra, Dario 14                4) Feely, Jack 14                 
       32.95    35.36    27.53    26.96                                    
  8 Sierra County Swim Team                                     2:08.57  
     1) Carter, Cooper 14               2) Smith, Anthony 14              
     3) Bolen, Forest 13                4) Glines, Chaz 13                
       33.13    33.57    31.73    30.14                                    
  9 Riverpoint                                                  2:11.78  
     1) Mascarenas, Joseph 14           2) Hansen, Andrew 13              
     3) Perez, Kyle 13                  4) Doyle, Ethan 11                
       28.30    32.26    35.09    36.13                                    
 10 Socorro Stingrays                                           2:11.96  
     1) Malone, Luke 14                 2) Chadde, Rio 14                 
     3) Hofner, Hans 13                 4) Arevalo, Jose 14               
       33.12    34.53    36.12    28.19                                    
 11 Los Lunas Stingrays                                         2:19.35  
     1) Espinosa, Frank 14              2) Beaulieu, Dylan 13             
     3) Clougherty, Justin 14           4) Mahan, Kelen 13                
       32.56    34.12    36.72    35.95                                    
 -- Four Hills Country Club                                          DQ  
     1) Sedillo, Brad 13                2) Billstrand, Brian 13           
     3) Bradford, Joshua 14             4) Roach, Devin 14                
       30.73    29.15    33.95    25.64                                    
 
Event 49  Women 15-18 200 Yard Freestyle Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:44.41   7/19/2008 TANOAN SWIM TEAM, TANOAN                   
                         K Kline, T Tanner, A Lydick, N Golliher           
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            1:44.41R 
     1) Kline, Kelley 16                2) Tanner, Trachelle 16           
     3) Lydick, Anna 18                 4) Golliher, Nicole 16            
       26.26    26.46    25.77    25.92                                    
  2 TCA                                                         1:46.15  
     1) Massey, Audra 16                2) Littlefield, Hannah 18         
     3) Cooksey, Mary 16                4) Howarth, Lauren 16             
       27.16    27.37    26.71    24.91                                    
  3 Highpoint                                                   1:49.16  
     1) Mercier, Hannah 16              2) Bryson, Jennifer 17            
     3) Neff, Kenzie 15                 4) Morrissey, Ashley 15           
       26.67    27.29    28.03    27.17                                    
  4 YMCA Dolphins                                               1:52.55  
     1) Smatana, Cassie 17              2) Grant, Paige 16                
     3) Langsfeld, Candace 15           4) Buser, Rachel 15               
       28.39    29.02    29.77    25.37                                    
  5 Los Lunas Stingrays                                         1:52.77  
     1) Williams, Kelli 16              2) Vering, Deanna 15              
     3) Chacon, Amber 18                4) Williams, Cami 18              
       26.72    29.70    29.18    27.17                                    
  6 Socorro Stingrays                                           1:54.02  
     1) Higgs, Jennell 16               2) Engler, Nikki 16               
     3) Licha, Carlie 17                4) Higgs, Alyssa 18               
       27.43    33.74    52.85                                             
  7 Del Norte Sports and Wellness                               1:55.43  
     1) Rivera, Marisa 18               2) Pino, Michelle 15              
     3) Smith, Adrianna 15              4) Mackiw, Gabriela 16            
       28.27    31.36    29.35    26.45                                    
  8 Riverpoint                                                  1:55.88  
     1) Huber, Hannah 15                2) Rosprim, Claire 15             
     3) Price, Amber 16                 4) Huber, Hayley 17               
       27.98    29.75    32.29    25.86                                    
  9 Chamisa Hills Country Club                                  2:01.83  
     1) McCravey, Megan 16              2) Jones, Rachel 15               
     3) Lawrence, Marissa 14            4) Poerio, Callie 15              
       29.28    31.50    33.22    27.83                                    
 10 Jewish Community Center                                     2:03.58  
     1) Kesner, Melanie 15              2) Monette, Nicole 15             
     3) Messier, Kate 15                4) Jojola, Lauren 18              
       30.43    33.52    31.87    27.76                                    
 11 Four Hills Country Club                                     2:04.33  
     1) Spencer, Caity 17               2) Vatuone, Theresa 16            
     3) Spencer, Marissa 15             4) Bruckner, Maggie 15            
       29.56    30.93    30.35    33.49                                    
 12 Rio Rancho CIty Desert Sharks                               2:10.01  
     1) Adame, Felicia 13               2) Rodarte, Amilia 15             
     3) Cox, Lauryn 13                  4) Adame, Vanesa 16               
       30.66    36.63    31.68    31.04                                    
 13 Midtown Sports and Wellness                                 2:11.50  
     1) Feely, Devan 16                 2) Yepez, Elizabeth 14            
     3) Gonzales, Sarah 14              4) Bachicha, Anne 16              
       29.39    41.87    31.71    28.53                                    
 14 Belen Hurricanes Swim Team                                  2:17.00  
     1) Sanchez, Connie 17              2) Romero, Karin 15               
     3) Boggus, Cheyanne 15             4) Thompson, Sarah 17             
                         37.01    27.58                                    
 
Event 50  Men 15-18 200 Yard Freestyle Relay
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:29.53   7/21/2007 TANOAN SWIM TEAM, Tanoan-                  
                         Z Kupferer, M Wilber, J Lujan, Z Hillman          
    Team                                                          Finals        
=================================================================
==============
  1 TANOAN SWIM TEAM                                            1:31.80  
     1) Regenie, Jordan 17              2) Regenie, Matthew 16            
     3) Higgins, Alex 17                4) Kupferer, Zak A 18             
       23.05    23.57    22.93    22.25                                    
  2 YMCA Dolphins                                               1:32.57  
     1) Brooks, David 17                2) Hagg, Mickey 17                
     3) Bennett, Trevor 17              4) Kaula, Kalani 16               
       23.62    24.21    23.20    21.54                                    
  3 TCA                                                         1:35.57  
     1) Young, Jesse 16                 2) Beaumont, Jourdan 16           
     3) Wade, Scott 16                  4) Massey, Brian 16               
       25.07    23.37    23.77    23.36                                    
  3 Highpoint                                                   1:35.57  
     1) Crown, Shane 18                 2) Lutz, Ryan 16                  
     3) Albarran, Sean 17               4) Heermann, Nathan 17            
       24.10    24.51    24.49    22.47                                    
  5 Chamisa Hills Country Club                                  1:42.64  
     1) Zoltowski, Pj 17                2) Stumpf, John 14                
     3) Tellez, Armando 15              4) Zoltowski, Tim 14              
       23.47    27.98    27.36    23.83                                    
  6 Riverpoint                                                  1:43.77  
     1) Rosprim, James 16               2) Sisson, Ryan 15                
     3) Arroyo, Jordan 17               4) Pliel-Pino, Gabriel 15         
       24.95    26.35    29.12    23.35                                    
  7 Jewish Community Center                                     1:46.34  
     1) Rigg, Brady 15                  2) Thomas, Trevor 15              
     3) Olona, Jason 16                 4) Weingardt, Kendall 15          
       27.46    27.39    26.00    25.49                                    
  8 Socorro Stingrays                                           1:49.17  
     1) Malone, Alex 16                 2) Rice, Ian 17                   
     3) Vinson, Derrick 15              4) Stanzione, Gaetano 16          
       27.37    27.94    28.91    24.95                                    
  9 Belen Hurricanes Swim Team                                  2:00.25  
     1) D'Arcangeli, Cameron 16         2) Chavez, Allen 17               
     3) Ulibarri, Isaac 15              4) Rodriguez, Tomas 16            
       27.84    32.54    32.09    27.78                                    
 10 Rio Rancho CIty Desert Sharks                               2:00.89  
     1) Adair, Bobby 14                 2) Swafford, Jeremy 13            
     3) Rodarte Jr., Larry 14           4) Higgins II, Daniel T 16        
       31.86    30.11    31.87    27.05                                    
 11 Four Hills Country Club                                     2:12.28  
     1) Mahoney, Patrick 15             2) Allen, Joe 13                  
     3) Espinosa, Mason 13              4) Sedillo, Tony 11               
       27.89    33.06    33.63    37.70                                    
 -- Los Lunas Stingrays                                              DQ  
     1) Kessler, William 16             2) Galemore, Chris 15             
     3) Triplett, Austin 14             4) Burden, Jonathan 17            
       28.07    37.81    31.22    25.03                                    
 
Event 51  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 34.97   7/21/2007 TALITHA ZANIOS, Tanoan-                      
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Baur, Maren                8 FHCC                             35.47  
  2 Reeves, Raegan             7 YMCA                             40.44  
  3 Zellner, Lindsey           8 HPSW                             40.48  
  4 DeVore, Alexis             8 YMCA                             41.19  
  5 McCleary, Kiley            8 L.L. Stingrays                   41.72  
  6 Hedrick, Isabella          8 HPSW                             41.77  
  7 Igleheart, Sophie          8 HPSW                             44.74  
  8 Crotta, Morgan             8 HPSW                             44.75  
  9 Henderson, Claire          8 JCC                              45.10  
 10 Gonzales, Paolina          8 TCA                              45.57  
 11 Muth, Isabella             8 Midtown                          46.93  
 12 Pierotti, Caroline         7 TCA                              48.53  
 13 Davis, Caitlin             6 RP                               48.57  
 14 Gomez, Grace               8 TANOAN                           48.82  
 15 Burrell, Ainsley           8 JCC                              49.83  
 -- Gabaldon, Ashley           8 Chamisa                             DQ  
 
Event 52  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 32.64   7/22/2006 DUNCAN LEE, YMCA                             
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Sturdevant, Trey           8 YMCA                             35.66  
  2 Stewart, Calvin            8 TANOAN                           37.94  
  3 Hoaglund, Jack             7 TANOAN                           38.74  
  4 Browning, Chesten          7 L.L. Stingrays                   41.48  
  5 Pulice, Toby               8 TANOAN                           41.54  
  6 Hoffman, Chase             8 TANOAN                           43.07  
  7 Waterman, Ben              8 TANOAN                           43.22  
  8 White, Nathan              8 RP                               43.60  
  9 Berry, Henry               7 YMCA                             43.64  
 10 Ramirez, Abraham           7 JCC                              45.08  
 11 Ellis, Logan               8 HPSW                             45.60  
 12 Colter, Kevin              8 HPSW                             46.92  
 13 Montoya, Gersen            7 Tiger Sharks                     47.63  
 14 Pilon, Ben                 8 Midtown                          48.29  
 15 Petre, Brett               8 RR Sharks                        50.79  
 16 Smith, Evan                8 DNSW                             51.82  
 
Event 53  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 29.17    7/1/1994 CHRISTIE MCADAMS, Sandia Heights             
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 St. John, Gilly Bean      10 TANOAN                           29.27  
  2 Gorham, Anika             10 TANOAN                           31.69  
  3 Harris, Christine         10 HPSW                             32.65  
  4 Zanios, Talitha            9 TANOAN                           34.02  
  4 Key, Amanda               10 RP                               34.02  
  6 Weingardt, Karin          10 JCC                              34.20  
  7 Trainor, Samantha         10 FHCC                             34.91  
  8 Balmer, Claire            10 Chamisa                          35.13  
  9 Weeks, Libby              10 HPSW                             35.49  
 10 Link, Remy                10 HPSW                             35.80  
 11 Gonzales, Abbigale        10 Midtown                          35.95  
 12 Darsey, Ruth              10 Sandia Heights                   36.38  
 13 Romig, Abigail            10 TCA                              36.50  
 14 Fleddermann, Kathryn       9 TCA                              38.23  
 15 Cameron, Maya             10 YMCA                             38.67  
 16 Martinez, Aleah            9 DNSW                             40.23  
 
Event 54  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 27.40   7/19/2008 DUNCAN LEE, YMCA                             
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Lee, Duncan               10 YMCA                             27.40R 
  2 Stanopiewicz, Will        10 YMCA                             32.24  
  3 Medley, Trinity A         10 RR Sharks                        32.84  
  4 Burrows, Corey            10 FHCC                             32.94  
  5 Otts, Jack                10 JCC                              33.15  
  6 Harlan, Jacob             10 RP                               33.48  
  7 Waterman, Austin          10 TANOAN                           34.30  
  8 Willingham, Landon         9 TANOAN                           34.71  
  9 Gullick, Hank             10 HPSW                             36.25  
 10 Self, Tyler               10 HPSW                             37.00  
 11 Davis, Brandon             9 RP                               37.06  
 12 Watson, Lucas              9 TANOAN                           38.68  
 13 Simons, Pablo             10 TCA                              40.20  
 14 Christman, Nicholas        9 DNSW                             40.48  
 15 Miller, Gavin             10 TCA                              42.29  
 16 Padilla, Milo             10 RP                               42.33  
 
Event 55  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 59.39   7/24/2005 MICHELLE HOWELL, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Fellows, Nee-ka           12 TANOAN                           59.40  
      28.23   31.17                                                
  2 Christiansen, Abigayle    12 YMCA                           1:04.02  
      30.05   33.97                                                
  3 Cullen, Nicole            12 DNSW                           1:05.30  
      30.77   34.53                                                
  4 Seckler, Megan            12 HPSW                           1:08.32  
      31.97   36.35                                                
  5 Phillips, Marisa          12 TCA                            1:09.17  
      33.71   35.46                                                
  6 Hampton, Sophia           12 L.L. Stingrays                 1:10.08  
      33.90   36.18                                                
  7 Stanzione, Angelina       12 Soc Stingrays                  1:11.14  
      32.51   38.63                                                
  8 Romine, Tana              12 YMCA                           1:11.18  
      33.75   37.43                                                
  9 Zellner, Shelby           11 HPSW                           1:11.64  
      34.13   37.51                                                
 10 Cook, McKenzie            11 Chamisa                        1:11.97  
      33.41   38.56                                                
 11 Whitezell, Harlee         11 RP                             1:12.31  
      35.24   37.07                                                
 12 Pliel-Pino, Tatianna      12 RP                             1:12.84  
      35.90   36.94                                                
 13 Gyongyosi, Maddy          12 TCA                            1:12.91  
 14 Rose, Rachel              12 DNSW                           1:12.93  
      34.53   38.40                                                
 15 Brimhall, Bethany         11 Chamisa                        1:13.04  
      34.53   38.51                                                
 16 Walinsky, Maia            11 ACC                            1:15.44  
      37.08   38.36                                                
 
Event 56  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 57.93   7/24/2005 TRISTAN BENNETT, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Ibarra, Isaias            12 Midtown                        1:05.96  
      31.67   34.29                                                
  2 Powers, Jake              12 HPSW                           1:07.15  
      32.49   34.66                                                
  3 Esquivel, Zeb             12 Soc Stingrays                  1:09.59  
      33.16   36.43                                                
  4 Givens, Travis            12 TANOAN                         1:10.06  
      32.99   37.07                                                
  5 Horton, Miles             12 ACC                            1:10.83  
      33.05   37.78                                                
  6 Pierotti, Philip          11 TCA                            1:11.27  
      33.94   37.33                                                
  7 Kenning, Bradley          11 HPSW                           1:12.84  
      34.32   38.52                                                
  8 Jones, Quenten            11 RP                             1:13.24  
      35.35   37.89                                                
  9 Vigil, Tristan            12 L.L. Stingrays                 1:13.82  
      34.60   39.22                                                
 10 Hebenstreit, Sam          12 ACC                            1:14.61  
      37.59   37.02                                                
 11 Lynch, Tyler              12 Chamisa                        1:14.82  
      35.38   39.44                                                
 12 Billstrand, Tim           11 FHCC                           1:18.88  
      37.26   41.62                                                
 13 Anslover, John            11 YMCA                           1:19.05  
      37.69   41.36                                                
 14 Gifford, Ethan            11 Tiger Sharks                   1:20.49  
      37.97   42.52                                                
 15 Grider, Dennis            12 Soc Stingrays                  1:20.76  
      36.91   43.85                                                
 -- Martinez, Marquez         11 DNSW                                DQ  
 
Event 57  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 56.15    8/1/1991 MELISSA MOORE, Highpoint                     
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Foiles, Jenna             14 YMCA                             58.70  
      28.70   30.00                                                
  2 Rising, Carmen            14 TANOAN                         1:01.63  
      29.50   32.13                                                
  3 Cullen, Chelsea           13 DNSW                           1:01.84  
      30.30   31.54                                                
  4 House, Cassie             13 Chamisa                        1:02.08  
      29.34   32.74                                                
  5 Harris, Elizabeth         13 HPSW                           1:02.24  
      30.20   32.04                                                
  6 Ripley, Josie             13 DNSW                           1:02.48  
      29.98   32.50                                                
  7 Burton, Madison           13 TCA                            1:02.62  
      29.28   33.34                                                
  7 Fleddermann, Lauren       14 TCA                            1:02.62  
      30.38   32.24                                                
  9 Reeve, Christi            14 DNSW                           1:02.76  
      29.61   33.15                                                
 10 Schmille, Natalie Janae   14 TANOAN                         1:03.39  
      30.29   33.10                                                
 11 Salinas, Amy              14 Chamisa                        1:04.30  
      30.21   34.09                                                
 12 Statkus, Amelia           14 TCA                            1:04.64  
      30.40   34.24                                                
 13 Wolfe, Jessica            14 FHCC                           1:05.14  
      31.46   33.68                                                
 14 Fine, Taylor              14 FHCC                           1:05.16  
      30.92   34.24                                                
 15 Olona, Sarah              14 JCC                            1:06.10  
      31.23   34.87                                                
 16 Otts, Sarah               13 JCC                            1:09.46  
      33.27   36.19                                                
 
Event 58  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 50.57   7/27/2003 ZACHARY HILLMAN, CAC                         
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Zoltowski, Tim            14 Chamisa                          50.90  
      23.08   27.82                                                
  2 Mackiw, Mitch             14 DNSW                             55.44  
      26.51   28.93                                                
  3 Eker, Nick                14 TANOAN                           56.53  
      26.90   29.63                                                
  4 Phillips, Michael         14 TCA                              57.70  
      27.23   30.47                                                
  5 Bruckman, Charles         14 YMCA                             58.22  
      27.33   30.89                                                
  6 Stumpf, John              14 Chamisa                        1:00.10  
      29.05   31.05                                                
  7 Tillery, Kris             13 TANOAN                         1:00.22  
      29.20   31.02                                                
  8 Jehle, Stephen            13 TANOAN                         1:01.49  
      29.09   32.40                                                
  9 Ibarra, Dario             14 Midtown                        1:01.52  
      30.27   31.25                                                
 10 Pratt, Grayson            14 TANOAN                         1:01.64  
      28.95   32.69                                                
 11 Babuska, Tomas            13 HPSW                           1:02.07  
      29.55   32.52                                                
 12 McCravey, Justen          13 Chamisa                        1:02.64  
      30.13   32.51                                                
 13 Grace, Josiah             13 DNSW                           1:03.72  
      30.87   32.85                                                
 14 Billstrand, Brian         13 FHCC                           1:04.08  
      31.14   32.94                                                
 15 Sedillo, Brad             13 FHCC                           1:06.10  
      31.03   35.07                                                
 16 O'Hea, Ryan               13 HPSW                           1:09.11  
      32.75   36.36                                                
 
Event 59  Women 15-18 100 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 55.53    8/1/1993 MELISSA MOORE, Highpoint                     
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Mackiw, Gabriela          16 DNSW                             55.98  
      27.09   28.89                                                
  2 Howarth, Lauren           16 TCA                              56.00  
      27.18   28.82                                                
  3 Lydick, Anna              18 TANOAN                           56.52  
      27.48   29.04                                                
  4 Huber, Hayley             17 RP                               57.08  
      26.98   30.10                                                
  5 Mercier, Hannah           16 HPSW                             58.25  
      28.04   30.21                                                
  6 Kline, Kelley             16 TANOAN                           58.57  
      28.11   30.46                                                
  7 Williams, Cami            18 L.L. Stingrays                   58.98  
      28.12   30.86                                                
  8 Tanner, Trachelle         16 TANOAN                           59.67  
      28.44   31.23                                                
  9 Huber, Hannah             15 RP                             1:00.06  
      28.82   31.24                                                
 10 Cooksey, Mary             16 TCA                            1:01.98  
      29.96   32.02                                                
 11 Neff, Kenzie              15 HPSW                           1:01.99  
      29.84   32.15                                                
 12 Poerio, Callie            15 Chamisa                        1:02.04  
      29.70   32.34                                                
 13 Jojola, Lauren            18 JCC                            1:03.07  
      30.43   32.64                                                
 14 Spencer, Marissa          15 FHCC                           1:05.75  
      30.96   34.79                                                
 15 Langsfeld, Candace        15 YMCA                           1:06.72  
      30.43   36.29                                                
 16 Vatuone, Theresa          16 FHCC                           1:06.83  
      32.15   34.68                                                
 
Event 60  Men 15-18 100 Yard Freestyle
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 46.96   7/21/2007 ZACH HILLMAN, Tanoan-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Heermann, Nathan          17 HPSW                             48.64  
      23.03   25.61                                                
  2 Regenie, Jordan           17 TANOAN                           50.95  
      23.72   27.23                                                
  3 Zoltowski, Pj             17 Chamisa                          51.05  
      23.83   27.22                                                
  4 Kupferer, Zak A           18 TANOAN                           51.25  
      24.14   27.11                                                
  5 Pliel-Pino, Gabriel       15 RP                               52.10  
      24.72   27.38                                                
  6 Crown, Shane              18 HPSW                             52.73  
      25.72   27.01                                                
  7 Massey, Brian             16 TCA                              53.18  
      25.60   27.58                                                
  8 Wade, Scott               16 TCA                              53.47  
      25.74   27.73                                                
  9 Hagg, Mickey              17 YMCA                             53.81  
      25.83   27.98                                                
 10 Beaumont, Jourdan         16 TCA                              54.66  
      26.70   27.96                                                
 11 Albarran, Sean            17 HPSW                             55.37  
      26.30   29.07                                                
 12 Rosprim, James            16 RP                               56.44  
      27.08   29.36                                                
 13 Stanzione, Gaetano        16 Soc Stingrays                    57.51  
      27.29   30.22                                                
 14 Villanueva, Daniel        16 TCA                              58.49  
      27.32   31.17                                                
 15 Weingardt, Kendall        15 JCC                              59.53  
      27.93   31.60                                                
 16 Malone, Alex              16 Soc Stingrays                  1:01.28  
      28.70   32.58                                                
 
Event 61  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 19.84    7/1/1992 JILL SOLOMON, Four Hills                     
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Meyer-Hagen, Claire        8 YMCA                             19.87  
  2 Trainor, Madison           8 FHCC                             22.46  
  3 Zellner, Lindsey           8 HPSW                             23.64  
  4 Martinez, Kayla            7 DNSW                             24.48  
  5 Gonzales, Paolina          8 TCA                              24.65  
  6 White, Lauren              8 JCC                              25.09  
  7 Key, August                8 RP                               25.28  
  8 Smart, Emily               7 HPSW                             25.73  
  9 Morley, Samantha           8 HPSW                             25.76  
 10 Wrege, Chandler            8 TANOAN                           25.99  
 11 Lucero, Breyanna           8 TANOAN                           26.70  
 12 Meyer-Hagen, Audrey        6 YMCA                             26.94  
 13 Reimholz, Lillie           7 JCC                              27.01  
 14 Denison, Antonia           7 HPSW                             28.02  
 15 Gabaldon, Ashley           8 Chamisa                          31.26  
 16 Houliston, Clare           8 DNSW                             32.14  
 
Event 62  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 19.66    8/1/1988 LARSEN METTLER, ACC                          
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Sturdevant, Trey           8 YMCA                             20.24  
  2 Robison, Gage              8 TANOAN                           21.72  
  3 Berry, Henry               7 YMCA                             22.06  
  4 Larson, Thor               8 FHCC                             22.99  
  5 Walinsky, Sam              8 ACC                              23.01  
  6 Hoaglund, Jack             7 TANOAN                           23.22  
  7 Leachman, Mason            8 RP                               23.45  
  8 Caldwell, Carter           8 TANOAN                           24.05  
  9 Sullivan, Ben              8 HPSW                             25.21  
 10 Watson, Anders             8 TANOAN                           25.64  
 11 Colter, Kevin              8 HPSW                             26.73  
 12 Mohns, Aidan               7 HPSW                             27.00  
 13 Hoffman, Chase             8 TANOAN                           27.99  
 14 Burton, Milo               8 TCA                              28.89  
 15 Smith, Harrison            8 DNSW                             29.17  
 16 Smith, Evan                8 DNSW                             30.53  
 
Event 63  Girls 9-10 25 Yard Breaststroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 16.91    7/1/1996 HEATHER GINN, YMCA                           
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Baca, Arianna             10 JCC                              18.56  
  2 Ripley, Kate              10 DNSW                             19.22  
  3 Trainor, Samantha         10 FHCC                             19.57  
  4 Endsley, Kate             10 HPSW                             19.86  
  5 Robison, Kelsey           10 TANOAN                           20.02  
  6 Weeks, Libby              10 HPSW                             20.78  
  7 Harris, Christine         10 HPSW                             21.17  
  8 Grace, Daniel-Hannah      10 DNSW                             21.27  
  9 Seigel, Jenna             10 YMCA                             21.52  
 10 Blewett-Raby, Isabella    10 ACC                              21.74  
 11 Fleddermann, Kathryn       9 TCA                              22.01  
 12 Rosas, Giovanna           10 Soc Stingrays                    22.05  
 13 Jones, Nicolette           9 RP                               22.10  
 14 Stucker, Kayli             9 RP                               22.40  
 15 Schneider, Kendall        10 JCC                              22.59  
 16 Menchaca, Amanda          10 Hurricanes                       23.38  
 
Event 64  Boys 9-10 25 Yard Breaststroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 17.46    7/1/1996 BEN CONLEE, Midtown                          
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Meyer-Hagen, Caleb        10 YMCA                             17.71  
  2 Vinson, Whit              10 FHCC                             19.97  
  3 Korsan, Gavin             10 HPSW                             20.08  
  4 Doose, Andy               10 JCC                              21.15  
  5 Watson, Lucas              9 TANOAN                           21.53  
  6 Weeks, Ryan                9 HPSW                             21.76  
  7 Ozakyol, Ellis            10 HPSW                             21.88  
  8 Seaver, Ethan             10 YMCA                             21.95  
  9 Gottsch, Will              9 TANOAN                           22.08  
 10 Brohard, Trevor            9 L.L. Stingrays                   22.40  
 11 Lowther, Brian            10 HPSW                             22.51  
 12 Barsun, Solomon            9 DNSW                             22.73  
 13 Westerberg, Michael       10 TANOAN                           23.17  
 14 Gullick, Hank             10 HPSW                             23.22  
 15 Casaus, Jack              10 DNSW                             23.42  
 16 Foust, Tanner              9 TANOAN                           24.43  
 
Event 65  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 34.89   7/19/2008 HANNAH VESETH, HPSW                          
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Veseth, Hannah            12 HPSW                             34.89R 
  2 Stanzione, Angelina       12 Soc Stingrays                    38.79  
  3 Fox, Nicole               12 JCC                              39.30  
  4 Winther, Amanda           12 HPSW                             39.67  
  5 Mohns, Kyra               11 HPSW                             39.88  
  6 Hampton, Sophia           12 L.L. Stingrays                   40.33  
  7 Barsun, Heidi             11 DNSW                             40.46  
  8 McSorley, Meaghan         12 TCA                              40.51  
  9 Romig, Hannah             12 TCA                              40.55  
 10 Truelock, Lucie           12 FHCC                             40.59  
 11 Sousa, Jordan             11 Chamisa                          41.29  
 12 Horton, Savannah          12 ACC                              41.78  
 13 Anderson, Kelley          12 TANOAN                           43.31  
 14 Montoya, Samantha         11 FHCC                             43.60  
 15 Rubin, Lexi               11 TANOAN                           44.08  
 
Event 66  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 34.02    7/1/1997 DAVID STRICKMAN, Highpoint                   
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 McGregor, Davis           12 HPSW                             37.29  
  2 Langsfeld, Jeremy         11 YMCA                             40.26  
  3 Jones, Quenten            11 RP                               40.57  
  4 Watson, Nathanael         12 TANOAN                           40.83  
  5 Sullivan, Jack            11 HPSW                             40.88  
  6 McCallon, Austin          12 FHCC                             42.03  
  7 Flores, Ricardo           12 Soc Stingrays                    42.63  
  8 O'Hea, Sean               12 HPSW                             42.93  
  9 Cordova, Justin           12 Hurricanes                       43.18  
 10 Hoffman, Colter           12 TANOAN                           44.07  
 11 Pierotti, Philip          11 TCA                              44.13  
 12 Billstrand, Tim           11 FHCC                             44.32  
 13 Martinez, Marquez         11 DNSW                             45.98  
 14 Thomas, Forest            12 JCC                              46.70  
 15 Lupi, Ryan                12 L.L. Stingrays                   48.35  
 
Event 67  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:11.46   7/21/2007 TESS LEMON, TCA-                           
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Schunk, Hattie            13 HPSW                           1:14.12  
      35.17   38.95                                                
  2 Cooksey, Tara             14 TCA                            1:15.45  
      34.81   40.64                                                
  3 Truelock, Amanda          14 FHCC                           1:17.07  
      36.86   40.21                                                
  4 Fine, Taylor              14 FHCC                           1:17.27  
      36.51   40.76                                                
  5 Cullen, Chelsea           13 DNSW                           1:18.00  
      37.60   40.40                                                
  6 Anderson, Nicole          14 TANOAN                         1:22.20  
      38.10   44.10                                                
  7 Harrington, Meredith      13 FHCC                           1:22.74  
      38.32   44.42                                                
  8 House, Cassie             13 Chamisa                        1:24.15  
      39.46   44.69                                                
  9 Tillery, KT               14 TANOAN                         1:25.39  
      39.82   45.57                                                
 10 Gavin, Meredith           13 HPSW                           1:27.67  
      41.45   46.22                                                
 11 Kuchar, Abby              13 RP                             1:28.15  
      41.98   46.17                                                
 12 Menicucci, Sarah          14 RP                             1:28.63  
      42.11   46.52                                                
 13 Kuchar, Jenna             14 RP                             1:30.06  
      42.74   47.32                                                
 14 Ellis, Lana               14 L.L. Stingrays                 1:30.93  
      42.96   47.97                                                
 15 Vinson, Jordan            14 Soc Stingrays                  1:31.72  
      43.09   48.63                                                
 -- Lutz, Madi                13 HPSW                                DQ  
      37.84   44.47                                                
 
Event 68  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:06.93   7/25/2004 DREW COLLIER, TCA                          
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Phillips, Michael         14 TCA                            1:11.59  
      33.66   37.93                                                
  2 Savarese, Melchior        13 HPSW                           1:17.90  
      36.83   41.07                                                
  3 Langsfeld, John Paul      13 YMCA                           1:18.04  
      36.50   41.54                                                
  4 Ashcraft, Chad            14 TANOAN                         1:18.44  
      36.11   42.33                                                
  5 Jain, Rishi               13 TANOAN                         1:19.49  
      37.15   42.34                                                
  6 Mascarenas, Joseph        14 RP                             1:20.05  
      37.05   43.00                                                
  7 Roach, Devin              14 FHCC                           1:21.40  
      37.82   43.58                                                
  8 Grace, Josiah             13 DNSW                           1:23.16  
      39.81   43.35                                                
  9 Ozakyol, Addison          13 HPSW                           1:24.30  
      39.75   44.55                                                
 10 Swafford, Jeremy          13 RR Sharks                      1:25.85  
      41.21   44.64                                                
 11 Glines, Chaz              13 Tiger Sharks                   1:27.04  
      41.56   45.48                                                
 12 Bradford, Joshua          14 FHCC                           1:27.55  
      40.64   46.91                                                
 13 Arevalo, Jose             14 Soc Stingrays                  1:27.87  
      41.54   46.33                                                
 14 Schneider, Carson         13 JCC                            1:28.50  
      41.72   46.78                                                
 15 Hansen, Andrew            13 RP                             1:31.94  
      42.29   49.65                                                
 -- Giblin, Max               14 JCC                                 DQ  
      36.08   43.15                                                
 
Event 69  Women 15-18 100 Yard Breaststroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:10.73   7/19/2008 SHELBY KRUPIAK, TANOAN                     
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Krupiak, Shelby           15 TANOAN                         1:10.73R 
      33.70   37.03                                                
  2 Mackiw, Gabriela          16 DNSW                           1:12.34  
      34.46   37.88                                                
  3 Littlefield, Hannah       18 TCA                            1:15.26  
      35.32   39.94                                                
  4 Higgs, Alyssa             18 Soc Stingrays                  1:15.84  
      35.74   40.10                                                
  5 Bryson, Jennifer          17 HPSW                           1:17.18  
      36.70   40.48                                                
  6 Bachicha, Anne            16 Midtown                        1:18.08  
      36.57   41.51                                                
  7 Huber, Hannah             15 RP                             1:19.04  
      37.58   41.46                                                
  8 Chacon, Amber             18 L.L. Stingrays                 1:20.00  
      37.42   42.58                                                
  9 Neff, Kenzie              15 HPSW                           1:21.20  
      37.73   43.47                                                
 10 Supple, Sarah             16 TANOAN                         1:21.77  
      37.25   44.52                                                
 11 Atkins, Morgan            16 TANOAN                         1:22.59  
      38.93   43.66                                                
 12 Smatana, Cassie           17 YMCA                           1:23.89  
      38.77   45.12                                                
 13 Mike, Arika               17 TCA                            1:24.45  
      40.74   43.71                                                
 14 Vering, Deanna            15 L.L. Stingrays                 1:24.73  
      39.52   45.21                                                
 15 Bruckner, Maggie          15 FHCC                           1:25.43  
      39.00   46.43                                                
 16 Kesner, Melanie           15 JCC                            1:26.78  
      39.89   46.89                                                
 
Event 70  Men 15-18 100 Yard Breaststroke
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 1:03.88   7/21/2007 DREW COLLIER, TCA-                         
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Brooks, David             17 YMCA                           1:05.02  
      29.20   35.82                                                
  2 Young, Jesse              16 TCA                            1:05.82  
      30.67   35.15                                                
  3 Higgins, Alex             17 TANOAN                         1:06.66  
      30.56   36.10                                                
  4 Albarran, Sean            17 HPSW                           1:09.25  
      32.04   37.21                                                
  5 Crown, Shane              18 HPSW                           1:09.27  
      33.55   35.72                                                
  6 Stanzione, Gaetano        16 Soc Stingrays                  1:10.34  
      31.86   38.48                                                
  7 Wambold, Dylan            16 TCA                            1:11.43  
      34.50   36.93                                                
  8 Hanson, Elliot            15 TANOAN                         1:12.33  
      33.04   39.29                                                
  9 Sapon, Sam                17 TANOAN                         1:12.77  
      34.05   38.72                                                
 10 Sisson, Ryan              15 RP                             1:13.09  
      33.30   39.79                                                
 11 Berling, Adam             15 YMCA                           1:13.78  
      34.52   39.26                                                
 12 Sanchez, Ray              16 TANOAN                         1:14.05  
      34.65   39.40                                                
 13 Olona, Jason              16 JCC                            1:14.51  
      34.80   39.71                                                
 14 Weingardt, Kendall        15 JCC                            1:15.47  
      34.34   41.13                                                
 15 Rosprim, James            16 RP                             1:16.23  
      35.65   40.58                                                
 16 Montoya, Andres           16 TCA                            1:17.22  
      36.53   40.69                                                
 
Event 71  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 15.81   7/20/2001 MICHELLE HOWELL, Del Norte                   
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Meyer-Hagen, Claire        8 YMCA                             17.38  
  2 Baur, Maren                8 FHCC                             18.52  
  3 O'Donnell, Mikelle         8 YMCA                             18.58  
  4 Key, August                8 RP                               19.39  
  5 McCleary, Kiley            8 L.L. Stingrays                   20.06  
  6 Reeves, Raegan             7 YMCA                             20.62  
  7 Martinez, Kayla            7 DNSW                             20.78  
  8 Rigg, Sydney               8 JCC                              22.53  
  9 Morley, Samantha           8 HPSW                             22.70  
 10 White, Lauren              8 JCC                              23.42  
 11 Crotta, Morgan             8 HPSW                             24.09  
 12 Muth, Isabella             8 Midtown                          24.17  
 13 Grenemyer, Hannah          7 TANOAN                           24.30  
 14 Krupiak, Taylor            7 TANOAN                           25.32  
 15 Kienzle, Sarah             8 TCA                              25.48  
 -- Trainor, Madison           8 FHCC                                DQ  
 
Event 72  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 15.94   7/20/2001 ADAM STRICKMAN, Highpoint                    
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Turon, Wesley              8 TANOAN                           18.13  
  1 Harlan, Joshua             7 RP                               18.13  
  3 Stewart, Calvin            8 TANOAN                           18.54  
  4 Thibodeau, Tyler           8 YMCA                             19.83  
  5 Sullivan, Ben              8 HPSW                             22.77  
  6 Pulice, Tanner             6 TANOAN                           22.85  
  7 Benavidez, Kade            6 Hurricanes                       24.25  
  8 Jawad, Nidal               7 YMCA                             24.80  
  9 Schoenmann, Gabriel        7 TANOAN                           25.03  
 10 Baca, Zechariah            6 YMCA                             25.31  
 11 Onsae, Tony                7 L.L. Stingrays                   26.83  
 12 Walker, Hart               8 ACC                              27.28  
 13 Salazar, Diego             7 Midtown                          31.49  
 -- Jamharian, Harry           7 DNSW                                DQ  
 -- Utash, J.C.                8 L.L. Stingrays                      DQ  
 -- Casillas, Diego            8 Hurricanes                          DQ  
 
Event 73  Girls 9-10 25 Yard Butterfly
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 14.51   7/25/2003 MICHELLE HOWELL, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 St. John, Gilly Bean      10 TANOAN                           14.57  
  2 Custer, Amanda            10 YMCA                             14.91  
  3 Rivenbark, Ellie           9 HPSW                             15.09  
  4 Endsley, Kate             10 HPSW                             16.21  
  5 Fellows, Adi              10 TANOAN                           16.97  
  6 Rodriguez, Shyanne        10 FHCC                             17.68  
  7 Seigel, Jenna             10 YMCA                             17.71  
  8 Robison, Kelsey           10 TANOAN                           17.81  
  9 McDowell, Caitlyn         10 DNSW                             18.07  
 10 Nyman, Kaarina             9 TCA                              18.24  
 11 Jones, Savanna             9 RP                               18.44  
 12 Weingardt, Karin          10 JCC                              18.59  
 13 Zanios, Talitha            9 TANOAN                           18.84  
 14 Gonzales, Abbigale        10 Midtown                          18.92  
 15 Grace, Daniel-Hannah      10 DNSW                             19.67  
 16 Nenninger, Emily          10 TANOAN                           21.43  
 
Event 74  Boys 9-10 25 Yard Butterfly
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 14.09   7/19/2008 DUNCAN LEE, YMCA                             
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Lee, Duncan               10 YMCA                             14.09R 
  2 Stanopiewicz, Will        10 YMCA                             16.23  
  3 Burrows, Corey            10 FHCC                             16.46  
  4 Otts, Jack                10 JCC                              16.53  
  5 Clifford, Troy            10 RP                               16.72  
  6 Zolyomi, Bence            10 YMCA                             16.90  
  7 Waterman, Austin          10 TANOAN                           17.13  
  8 Rice, Paul                 9 TANOAN                           17.61  
  9 Padilla, Milo             10 RP                               18.60  
 10 Westerberg, Michael       10 TANOAN                           18.69  
 11 Weeks, Ryan                9 HPSW                             19.03  
 12 Watson, Lucas              9 TANOAN                           19.39  
 13 Ozakyol, Ellis            10 HPSW                             19.81  
 14 Parmoon, Ben              10 DNSW                             24.79  
 15 Glines, Bo                 9 Tiger Sharks                     27.24  
 16 Siamu, Noa                10 L.L. Stingrays                   29.57  
 
Event 75  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 28.84   7/24/2005 MICHELLE HOWELL, YMCA                        
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Fellows, Nee-ka           12 TANOAN                           29.06  
  2 Hugg, Daryan              12 RP                               31.36  
  3 Christiansen, Abigayle    12 YMCA                             32.90  
  4 Cook, McKenzie            11 Chamisa                          34.12  
  5 Sagredo, Andrea           11 RP                               34.27  
  6 Meyer-Hagen, Jewel        11 YMCA                             34.68  
  7 Daly, Lauren              12 HPSW                             34.75  
  8 Romine, Tana              12 YMCA                             35.42  
  9 Fox, Christina            12 JCC                              35.75  
 10 Pliel-Pino, Tatianna      12 RP                               36.16  
 11 Winther, Amanda           12 HPSW                             36.22  
 12 Parra, Samantha           11 RP                               36.47  
 13 Truelock, Lucie           12 FHCC                             36.52  
 14 Burton, Natalie           11 TCA                              36.53  
 15 Schlavin, Michelle        11 HPSW                             36.84  
 16 Hampton, Sophia           12 L.L. Stingrays                   37.45  
 17 Fleddermann, Rachel       12 TCA                              37.92  
 
Event 76  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 29.00   7/25/2004 ZACHARY SANCHEZ, Del Norte                   
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Ibarra, Isaias            12 Midtown                          32.72  
  2 Retter, Michael           11 YMCA                             33.10  
  3 Lynch, Tyler              12 Chamisa                          35.40  
  4 McCallon, Austin          12 FHCC                             37.14  
  5 Arroyo, Jeremy            12 RP                               37.18  
  6 McLelland, Duncan         11 Midtown                          37.57  
  7 Moore, Julian             12 YMCA                             38.14  
  8 Kelly, Nick               11 Midtown                          38.20  
  9 Givens, Travis            12 TANOAN                           38.43  
 10 Grider, Dennis            12 Soc Stingrays                    39.05  
 11 Wrege, Grant              11 TANOAN                           39.13  
 12 Esquivel, Zeb             12 Soc Stingrays                    39.28  
 13 Sullivan, Jack            11 HPSW                             39.45  
 14 Lardner, Avery            12 L.L. Stingrays                   41.37  
 15 Lupi, Ryan                12 L.L. Stingrays                   43.10  
 16 Smith, Garrett            11 DNSW                             54.26  
 
Event 77  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 28.03    8/1/1991 MELISSA MOORE, Highpoint                     
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Foiles, Jenna             14 YMCA                             28.11  
  2 Ripley, Josie             13 DNSW                             30.81  
  3 Harris, Elizabeth         13 HPSW                             31.06  
  4 Rising, Carmen            14 TANOAN                           31.36  
  5 Reeve, Christi            14 DNSW                             31.47  
  6 Salinas, Amy              14 Chamisa                          31.83  
  7 Schmille, Natalie Janae   14 TANOAN                           32.59  
  8 Talmadge, Arrie           13 RP                               32.80  
  9 Statkus, Amelia           14 TCA                              33.24  
 10 Olona, Sarah              14 JCC                              33.48  
 11 Krasulick, Amanda         14 TANOAN                           33.59  
 12 Contreras, JeriAna        13 Soc Stingrays                    34.09  
 13 Truelock, Amanda          14 FHCC                             34.71  
 14 Stanopiewicz, Jenna       14 YMCA                             34.78  
 15 Lowther, Shannon          14 HPSW                             37.07  
 
Event 78  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 25.59   7/25/2004 MACK PUHL, Tanoan                            
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Zoltowski, Tim            14 Chamisa                          25.67  
  2 Bruckman, Charles         14 YMCA                             28.73  
  3 Eker, Nick                14 TANOAN                           28.82  
  4 Tillery, Kris             13 TANOAN                           29.04  
  5 Feely, Jack               14 Midtown                          29.13  
  6 Maxey, Ryan               14 TANOAN                           31.31  
  7 Stumpf, John              14 Chamisa                          31.48  
  8 Johannes, Karl            13 YMCA                             31.65  
  9 Ibarra, Dario             14 Midtown                          32.06  
 10 Berling, Sammy            13 YMCA                             32.33  
 11 Jehle, Stephen            13 TANOAN                           32.55  
 12 Roach, Devin              14 FHCC                             33.10  
 13 Savarese, Melchior        13 HPSW                             33.60  
 14 Espinosa, Frank           14 L.L. Stingrays                   33.63  
 15 Smith, Anthony            14 Tiger Sharks                     35.16  
 16 Myers, Daniel             13 Tiger Sharks                     37.27  
 
Event 79  Women 15-18 50 Yard Butterfly
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 27.62    7/1/1990 PATTY BUFFETT, Highpoint                     
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Buser, Rachel             15 YMCA                             28.34  
  2 Williams, Kelli           16 L.L. Stingrays                   28.53  
  3 Higgs, Jennell            16 Soc Stingrays                    28.73  
  4 Krupiak, Shelby           15 TANOAN                           28.75  
  5 Cooksey, Mary             16 TCA                              28.94  
  6 Golliher, Nicole          16 TANOAN                           29.43  
  7 Milden, Kaitlyn           16 HPSW                             29.56  
  8 Rivera, Marisa            18 DNSW                             30.25  
  9 Massey, Audra             16 TCA                              30.35  
 10 Howarth, Lauren           16 TCA                              30.54  
 11 Brocato, Terisse          16 HPSW                             30.62  
 12 Smith, Adrianna           15 DNSW                             30.71  
 13 Bryson, Jennifer          17 HPSW                             30.91  
 14 Beasley, Shelby           18 HPSW                             31.44  
 15 Engler, Nikki             16 Soc Stingrays                    31.74  
 16 Poerio, Callie            15 Chamisa                          32.13  
 
Event 80  Men 15-18 50 Yard Butterfly
=================================================================
==============
    SUNDANCE: R 24.10   7/21/2007 ZACH HILLMAN, Tanoan-                        
    Name                     Age Team                             Finals        
=================================================================
==============
  1 Heermann, Nathan          17 HPSW                             24.10R 
  2 Kaula, Kalani             16 YMCA                             24.50  
  3 Bennett, Trevor           17 YMCA                             24.90  
  4 Kupferer, Zak A           18 TANOAN                           25.30  
  5 Pliel-Pino, Gabriel       15 RP                               25.78  
  6 Massey, Brian             16 TCA                              25.93  
  7 Stanojevic, Alexander     16 TCA                              26.73  
  8 Young, Jesse              16 TCA                              26.95  
  9 Hanson, Elliot            15 TANOAN                           26.98  
 10 Beaumont, Jourdan         16 TCA                              27.52  
 11 Manganelli, Jeff          18 HPSW                             27.80  
 12 Martinez, Wesley          17 HPSW                             27.85  
 13 Regenie, Jordan           17 TANOAN                           27.98  
 14 Kessler, William          16 L.L. Stingrays                   28.29  
 15 Lorenzen, Luke            16 YMCA                             28.34  
 16 Leggott, Gabe             15 TANOAN                           28.80  
 

                            Final Team Scores                    
 
  1. Tanoan Swim Team               2597   
  2. YMCA Dolphins                  2135.5
  3. Highpoint                      2107   
  4. Riverpoint                     1160.5
  5. TCA                            1118   
  6. Del Norte Sports and Wellness   926.5
  7. Four Hills Country Club         869.5   
  8. Jewish Community Center         815.5
  9. Chamisa Hills Country Club      693 
 10. Los Lunas Stingrays             600.5
 11. Socorro Stingrays               534
 12. Midtown Sports and Wellness     531
 13. Belen Hurricanes Swim Team      284
 14. Albuquerque Country Club        269
 15. Sierra County Swim Team         156
 16. Rio Rancho City Desert Sharks   153
 17. Sandia Heights Skwidz             5